Hannibal Lecter 2010 márc. 06. - 19:01:13
(167/407)
Ez a tagolás egyik kis része! De tényleg Kane úr, egyszer már reagálhatna a leírtakra is. A forma qrva mindegy, a tartalom nem, ez az új Alice csodaországbannnak a hibája. Hoztak egy látványt és tettek mellé egy új tartalmat, az önmagát keresõ harcos nõt, ez nagy hiba volt. Akkor nevezze Burton alice csodaországban 2.-nek vagy bárminek, de ne ezen a címen fusson már.
Vagabundusz 2010 márc. 06. - 18:05:21
(166/407)
Ezt így nem jelenteném ki, hogy nem kisgyerekeknek való.
Persze ha olyan gyerek aki a micimackó után is rosszat álmodik, annak nem ajánlom.
A mai gyerekek sok hülye mesét látnak -sajnos-, így ez azokhoz képest ártatlan kis mese. A mondanivalót meg egy gyereknek nem kell érteni, neki elég a látványvilág.
Vagabundusz 2010 márc. 06. - 17:59:05
(165/407)
El kellene már felejteni ezt az isteni Avatar dumát. Valószínüleg titeket is megetetett és agymosottá tett Camreon marketingje.
Ezen felül õ nem is a 3D élmény megreformálását hangsúlyozta ki, hanem egyszerûen és szerényen magáét a mozizásét.
Az biztos, hogy a CGA tökéletes, eddig soha nem volt olyan film ami ennyire élethûre teremtette volna a figurákat.
Azonban 3D-s élményben közel sem a legjobb.
A nem a legjobbra sikeredett Harry Potter 6 elsõ 12 perce - mert ugye ennyire telt csak a nagyra becsült alkotóknak - sokkal komolyabb térérzetet teremt mint az Avatar. Beleszédül a nézõ a 3D nyújtotta látványba, Az Avatarnál ez egyszer sem történik meg a 150 perc alatt.
Ugyan ezek itt nem az Avatar film hozzászólásai, de ezt jó szem elõtt tartani, amikor valaki az Avatart veszi etalonnak.
Az Alice csodaországban is nagyságrenddel komolyabb mélységgel és mondjuk úgy dinamizmussal rendelkezik 3D terén mint az agyon dicsért kék félóriások harca a gonosz emberek ellen.
Aki ezt nem látja az vagy vak, vagy tökéletesen érthetetlenül elfogult.
offtopic
Mysticgirl 2010 márc. 06. - 16:59:50
(164/407)
Egyébként még annyit megjegyeznék, hogy direkt kiemeltem a különbséget: az Alice újabb mûfeldolgozás, az Avatár pedig történet-újradolgozás. Korábban írtam, hogy egy mûvet mindenki másképp sajátít el. Egy történetet azonban nem lehet másképp elsajátítani. Ott ez és ez történik, és ennyi. Nem lehet relatív, mivel tényszerû. Egy mû mindenkinek mást mond, ezért ragadhat meg egy rendezõ újra egy többször feldolgozott mûvet, és teheti magáévá. Egy történet kilencvenháromszor, ugyanazzal az egysíkú mondanivalóval, unalmas. Nyilván nem szeretem a popfilmeket, ezért nem jött be az Avatár. Nem lehet elmerülni egyik szereplõ mélységében sem, mivel nem rendelkeznek ilyesmivel. Az Anyegint viszont a tizenkettedik rendezõvel is örömmel fogom nézni.
Azt nem mondanám, hogy ez az Alice tetszett. Leírtam, hogy miért nem, jobban nem fogom kifejteni, mivel Hannibal Lecter nagyjából megtette.
offtopic
Mysticgirl 2010 márc. 06. - 16:35:43
(163/407)
A mondanivalóra nem válaszoltál, csak egy zárójeles megjegyzésre, de valóban hagyhatjuk.
10/10
Puma17 2010 márc. 06. - 16:33:14 10/10
(162/407)
Nos én is megnéztem.
Nagyon vártam a filmet. Olyan semleges szerintem jó is meg nem is:D
A látvány egyértelmûen nagyon jó.
A szinészek is nagyon jók szerintem. Johnny Depp-ben nem csalódtam továbbra is hozza a formáját igaz a szinkron hangja annyira nem tetszett.
Sajnos a 3D utólag rákonvertált és ez nagyon meglátszik a filmen messze nincs olyan 3D élménye mint az Avatarnak (igaz nem kéne hozzá hasonlítani:D)
Viszont ha már ilyen történettel rukkoltak elõ szerintem egy kis pluszt is belevihettek volna.
De szerintem jó és megnézhetõ. Én élveztem.
Nálam 10/8,5
5/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 márc. 06. - 16:14:47 5/10
(161/407)
Lecter, próbáld már meg tagolni a mondandódat, mert érdekeseket írsz, de teljesen elmegy a kedvem attól, hogy elolvassam, ha egy ilyen tömböt dobsz ide...
Hannibal Lecter 2010 márc. 06. - 15:37:40
(160/407)
Tim Burton most az egyszer melléfogott, mert ezen a filmen valóban látszik, hogy csak összedobta. A 3D-vel kapcsolatban igaz, hogy nagyon nem jó, a hosszúra nyújtott kertipartis jelenetnél mindenki vegye le egy pillanatra a szemüveget és ugyanazt a képet fogja látni amit szemüvegben. Jó, nem mindenki tud éveket tökölni és annyi pénzbõl dolgozni mint az avatar de nem volt térmélysége, a film elõtt adott legós reklámnak erõsebb 3D-s hatása volt és nem arról van szó, hogy megszokta a szemem. Érdekes mód pont addig tetszett, amíg bele nem esett a fába. Alapvetõen azért rossz érzés ez a film, mert ismét minden fõ karakter nõ, az összes férfi karakter tehetetlen idióta, vagy örült és lehet, hogy más még nem unja, de én már igen, hogy a lány gyõzi le a sárkányt. Nem akarom kiábrándítani Burtont de ez az emancipációs nõi szabadság egy nagy hazugság, mert régen pont, hogy nem ilyenek voltak a nõk, akik harcolnak és maguk mennek felfedezni, olyan bájos és kedves, meghódítani való csodák voltak, amire már kevés példát látni és nem tartom jó ötletnek, hogy ennyire át van adva nekik a harcos szerep. A fõszereplõ nagyon szép stb stb, de Burton is már tovább léphetne ezektõl a szõke tinilány karaktertõl (álmos völgy,sweeney todd, stb) de alapvetõ hiba, hogy nem egy gyerekkel lett eljátszatva, ugyanis az egész történet lényege. Burton azzal követte el a legnagyobb mellényúlást ,hogy Csodaországot nem a korunk groteszk és szatírikus görbe tükreként értelmezte hanem egy látványos mesevilágként és ez önmagában kevés. Hiányzik a Lewis Caroll által felmagasztalt gyermeki tisztaság, ami rácsodálkozik a kifigurázott és már romlott felnöttek világán, hiányzik az a gyerek aki még nem érti a felnötteknek ezt az elmebaj világát és az egész film nem a könyv lényegiségét viszi tovább hanem csak egy látványos lapos filmet csinált ahol a párbeszédek nagyon gyengék. Depp nem volt egyáltalán "bolond" inkább idióta volt, a hernyót nem találtam bölcsnek, nem is tudom miért kellene annak lennie. Összegezve nem köszöntek vissza a társadalmi hülyeségek, amelyekre csak a gyermeki ártatlanság tud rácsodálkozni, ehelyett kaptunk egy húsz éves lányt aki sárkánnyal harcol, azért a kamuért, hogy független és öntudatos lehessen, pedig az lenne a kihívás és embert próbáló, ha olyan tökéletes lenne mint a viktóriánus nõ, akik még párnát rakta a fejükre és úgy gyakorolták a járást. Férfiasan harcos karrierista kreálmánynak könnyû lenni, ma már az a kihívás ha egy lány lány mer lenni. Voltak benne aranyos részek, egyszer érdemes megnézni de érezni, hogy valami nagyon nem stimmel a filmben.
yesname 2010 márc. 06. - 15:30:15 Előzmény Mysticgirl
(159/407)
Történetileg más az Alice. Valóban: a két könyvbõl van összevagdosva kis változtatásokkal. Szóval csak annyira más, mint bármely másik történet feldolgozásáé. Ennyire a Farkasokkal táncoló és az Avatar is különbözik a Pocahontastól. Semmit sem változtat azon, hogy csak egy újabb Alice: az lapszitu ugyanaz, a karakterek ugyanazok, a világ és lakói ugyanazok stb. És mint mondtam ezt már 23x megcsinálták így és úgy, Pocahontast meg kb. 5-6x. Na de hagyjuk, neked tetszett és az jó, mert téged elragadott, de sajnos sokakat nem. Ez is egy lesz azon filmek közül amik erõsen kettéválasztják az embereket.
1/10
dismay111 2010 márc. 06. - 15:13:20 1/10
(158/407)
Szerintem, ez egy elég rossz film, kár volt, hogy azt a 100 percet evvel töltöttem. Reméltem, hogy jobb film lesz, és kicsit furcsáltam a végén, hogy Jhonny Depp hogy volt képes egy ilyen sz*r filmben szerepet vállalni. Bizarr volt a történet, meg elég gyenge volt amikor elkezdett benne táncolna az Alice a végén, sõt elég bunkó egy csaj volt. Amikor néztem közben feltettem magamban a kérdést, hogy ebben mindenki ilyen csúnya? Persze, ha legalább a film élvezhetõ lett volna, akkor hogy hogy néznek ki benne nem sokat számított, halálra untam magam a filmben, semmi sztori, semmi mondanivaló. Ráadásul mi köze, az eredetihez? Legalább a rendezõnek saját ötletei is lehetnének... Bár ez volt az utolsó Tim Burton film amit láttam, az már biztos. Nem érdemes megnézni!
6/10
Zempy 2010 márc. 06. - 13:45:01 6/10 Előzmény Solona
(157/407)
Egyetértek a szinkron terén, imádtam Anikó hangját, de túl sok, túl különbözõ karaktert szinkronizál már. Fionának tökéletes volt :)

Valóban nem olvastam, de filmen nagyon idiótának tûntek ezek a párbeszédek. A végén pedig a Kalapos és fõleg Alice vonaglása számomra ultraciki és nagyon oda nem illõ volt...

Lényeg, hogy a film számomra erõsen felejthetõ.
1/10
RixosWalerius 2010 márc. 06. - 13:09:19 1/10
(156/407)
Igazad van 100%-ig!:D
10/10
Solona 2010 márc. 06. - 12:29:29 10/10
(155/407)
Jah és még annyit, h Anne Hathaway karaktere valóban elég bárgyú volt, de de mivel látszott, h nem a színésznõ a hülye, hanem ez a szerepe, én jókat derültem rajta, és feldobta számomra a sztorit. Dehát embere válogatja, ki hogy reagál rá...
10/10
Solona 2010 márc. 06. - 12:28:08 10/10
(154/407)
Ha olvastad volna a könyvet/könyveket (személy szerint nekem a Tükörország jobban tetszett), akkor tudnád, hogy abban is ugyanilyen idióta párbeszédek vannak, és pont azok teszik viccessé a filmet, vagy legalábbis én betegre röhögtem magam a Tükörországon, biztos néztek is rám a vonaton, de kit érdekel :)

Mysticgirl: "vagy ugyanazt a történetet adják el 53x "ez valami új" címen"
Hát itt ugye pont az ellenkezõje történt, a cím maradt ugyanaz, de egy majdnem teljesen új sztorit kaptunk :)

És Johnny valóban jól csörög...örömcsörög :D
És én akkor is megnézem még jópárszor, mert szerintem lenyûgözõ film.

Amúgy nekem Helena hangja volt kicsit zavaró, annyira más karakterrel azonosítottam már Für Anikót...
10/10
judgest 2010 márc. 06. - 12:18:38 10/10
(153/407)
Jól csörög...:)
offtopic
Mysticgirl 2010 márc. 06. - 11:15:19
(152/407)
Örülök, hogy jót nevettél. :) Ha látnál is, nem csak néznél, értetted volna, hogy ez az Alice mondanivalójában más. Eleve ezzel kezdtem a "kritikám". Az Avatár pedig pont mondanivalójában és fekete-fehér karaktereiben egyezik a Pocahontasszal (no, meg történetileg, amivel ezt az Alice-t abszolút nem lehet vádolni).
Egyébként pedig nem mindegy, hogy ugyanazt a mûvet dolgozzák fel másként, vagy ugyanazt a történetet adják el 53x "ez valami új" címen. Kac-kac.
10/10
denhadnagy22 2010 márc. 06. - 10:34:54 10/10
(151/407)
Nekem nagyon tetszett, bár egy Tim Burton és világa fantól nem lehet egyebet várni. Helenát nem lehet nem szeretni, annyira vicces, a Depp pedig jól tud táncolni.(:
4/10
Zsoltti 2010 márc. 06. - 10:20:45 4/10
(150/407)
egyszer nézhetõ film
mást nem is igazán mondanék róla
yesname 2010 márc. 06. - 08:56:16
(149/407)
Azért ezen jót röhögtem: "valamint nem egy újabb Pocahontast kapunk."
Alicet hányadszor is dolgozták fel? Huszonharmadszor... Nagyjából 3x többször, mint Pocahontast. No offensive, csak kaptál egy újabb Alicet :D:D:D
6/10
Zempy 2010 márc. 06. - 01:52:58 6/10
(148/407)
Meg sem akartam nézni, de aztán felkeltette az érdeklõdésem, s mégis.

Szerintem nem egy kimondottan jól sikerült alkotás. Bár a könyveket nem olvastam sosem, a történetet jól ismerem. Ez a film egy nagy marhaság úgy, ahogy van. Egyes dialógusok nagyon bárgyúak! A dobálózó és idegesítõen cincogó állatok tényleg a rettenetes Narniára hajaznak- mintha a célközönség csak 14 alattiakból állna. A sztori tele van logikátlanságokkal és olcsó megoldásokkal- legalább nem terheli meg a nézõ agyát.

A látvány oké. Nem egetrengetõ, és ha már hasonlítgatni kell, jócskán elmarad az Avatartól. Mind kidolgozásban, mind 3D-ben. Gondolom a 2D-s változat még kevésbé élvezetes. A lények és tájak nem rosszak.

A szereplõk úgy-ahogy elviszik hátukon a filmet. A legjobb persze a Vörös Királynõ, HBC valóban remek. Anne Hathaway nagyon szép, de idióta affektálásával egy karikatúra és röhejesen béna- ez nem az õ hibája, látszik, hogy ez rendezõi koncepció volt. Johhny Depp okés, bár nem alakított semmi nagyot, és hülye mondatokat adtak a szájába. A fõszereplõ csajnak csak a szinkronja nem tetszett, már 1000-szer hallottam e hangot.

Mindent egybevetve lehetne sokkal jobb a film. Nehezen indul be, s nem izgalmas egy pillanatra sem, olykor túl gyerekes, s a látvány sem álleejtõs. A zene és az Avril-dal legalább jó. Ha nem lenne IMAX változat, tényleg nem ajánlanám. Így egyszeri nézést megérdemel, de készüljön fel mindenki, hogy nem fog maradandó élményt nyújtani. Nekem 6/10.