10/10
Mókuskirálylány 2010 márc. 10. - 11:11:31 10/10 Előzmény Solona
(187/407)
Solona: "Ha olvastad volna a könyvet/könyveket (személy szerint nekem a Tükörország jobban tetszett), akkor tudnád, hogy abban is ugyanilyen idióta párbeszédek vannak, és pont azok teszik viccessé a filmet, vagy legalábbis én betegre röhögtem magam a Tükörországon, biztos néztek is rám a vonaton, de kit érdekel :)"

Teljesen egyetértek veled! Most készülök megnézni a filmet, és nem túl nagy örömmel olvasom a hozzászólásokat,de a te véleményed felvidított!

Na erre voltam kíváncsi, hogy mindenki olyan bolondos néhol bárgyú lesz-e mint a könyvekben. Remélem minden szereplõ hozza a maga "stílusát" és már nagyon várom az "idióta" párbeszédeket:)

Én a buszon olvastam:D meg suliban és tanúsíthatom csak irigykedtek, mikor kacagtál a jó részeken:).

Azt ajánlom mindenkinek a film megnézése elõtt, mindenképp lépjen be Csodaországba a könyvek által, és akkor garantáltan nem fog csalódni majd. :)

Nem várok nagy sztorit, de azt igen, hogy ugyanolyan(inkább hasonló) élményt nyújtson, mint a könyv.

ja és még valami: Szerintem egyáltalán nem baj, hogy ez egy folytatás lesz. Szívesen olvastam is volna még pár kötetet:D De ez én vagyok..:)
8/10
Mese92 2010 márc. 10. - 11:09:18 8/10
(186/407)
Lehet, hogy a cím sem megfelelõ. Akik nem látták az elõzeteset, talán azt hiszik, hogy az Alice feldolgozása lesz. Valahogy bele kellett volna tenni, hogy "visszatérés" vagy hasonló. Még nem láttam a filmet, várom, hogy Dvd-n jöjjön ki.
10/10
Solona 2010 márc. 09. - 21:47:05 10/10
(185/407)
Hamár a szinkronnál tartunk, engem pl. az zavart a legeslegjobban, h Alíz-t mondtak Alice helyett, pedig a címben nem fordították le. Ez csak nekem fogalomzavaros? És igazán jól hangzik az Alíz Kingsley...

Komolyan sehol nem adják eredeti hangon? Ez meglepõ számomra, mármint azért általában egy-két moziban szokták adni a filmeket eredeti nyelven.
snickers 2010 márc. 09. - 20:11:45
(184/407)
hehe annyira nem volt rémes a szinkron de..de ki lentebb szidta, hehe jo nem a legjobb valoban de 3d-be 3d-s feliratot akarsz?? vicces lenne... a látványren em is tudnál figyelni me olvasol fél szemmel... :)))))
én sok letötlött sorozatot nézek angolul,nyelvvizsgám is van..de biza sok szleng és rövidités van illetve gyorsan beszélnek nem lehet tökéletesen megérteni...pláne iylen rajzfilmeknél mikor elváltoztaják a hangjukat...kell a felirat... ezért nem kell szidni mkit h nem beszél mki anyanyelv szinten angolul...

amugy sztem tök jo volt a film :)) fõleg a vizipipázó zöld hernyó és a macska csapott oda :DDD
8/10
Matt Vampire 2010 márc. 09. - 19:55:57 8/10
(183/407)
Nagyon vártam már ezt a filmet, s a moziba is (talán túl nagy) elvárásokkal ültem be. És hát csalódnom kellett... Számomra egyáltalán nem hozta a megszokott "timburton-fílinget". A kivitelezés szép volt meg minden, csak valahogy nem mûködött, nagyon "mûanyag" volt az egész. Valamint Avril kisasszony nyávogása sem volt éppen valami húdehûha...
Azt meg nem értem, hogy páran miért vannak kiakadva azon, hogy tulajdonképpen egy folytatást láttak a moziban, mikor már a trailerben is az volt a szöveg, hogy "Alice visszatért Csodaországba"...
Petrapetrus 2010 márc. 09. - 18:42:18
(182/407)
Kíváncsi lettem rá, de aztán láttam róla egy werkfilm-szerûséget és elment a kedvem. Annyira nem jön be a látvány, plusz meglepõdtem, hogy ez tulajdonképpen nem is az Aliz Csodaországban, hanem egy folytatás, annak a folytatása. (Így értettem meg, miért olyan "vénlány" játssza Alizt.)
Azért lehet, hogy megnézem, akkor majd leírom én is, hogy tetszett, de most kicsit el lettem bizonytalanodva...
8/10
Beneildi 2010 márc. 09. - 18:38:18 8/10 Előzmény Muya
(181/407)
Már nem azért, de a 3D-s filmeket meg lehet nézni 2D-ben is.:S
teáscsésze 2010 márc. 09. - 18:22:46
(180/407)
Borzasztó nagy csalódás!! Tudom mindenki lelkendezik, de a filmnek sajna semmi köze nincs az eredeti történethez.Mondjuk ettõl még akár jó is lehetne, de nem az. A figurák nincsennek kitalálva. Ez egy totál szürreális mese eredetiben, itt meg csak egy olyan mese, mint a többi. Sajnálom. Nagyon rossz érzéssel jöttem ki a moziból :((
3/10
Muya 2010 márc. 09. - 07:42:27
(179/407)
Engem azért egy kicsit bánt, hogy most már mindent 3d-ben fognak csinálni... ugyanis én pl. nem látok 3d-ben,m szemtengelyferdülésem van... és akkor majd 5 év múlva ne járjak moziba, mert nem fogok semmit látni???
szerintetek kezdjek félni? vagy másik szemet kellene "növeszteni". majd ültetek egyet a kertbe...
3d 2010 márc. 09. - 03:08:53
(178/407)
Egyszer mindenképp nézhetõ azoknak akik szeretik a meséket.
Nekem valahogy a Shrek 3 jutott eszembe nézése közben, nem a poénok, inkább a karakterek miatt.
3d picit feldobja de koránt sem úgy mint az Avatárt.
A hangulat azért rendbe van.
Szerintem a gyerekeknek és tiniknek fog be jönni a legjobban.

10/7
10/10
offtopic
Finii17 2010 márc. 08. - 21:52:47 10/10
(177/407)
Sziasztok! Szerintem nagyon jó volt! Én 3D-en néztem meg, de nekem nagyon bejött! Sokkal jobb, mint az eddigi Alice történetek! Nálam 10/9:D
7/10
King Diamond 2010 márc. 08. - 21:41:44 7/10
(176/407)
Ahhoz képest, hogy szinte alig nézek mesét, most mégis megtettem, ráadásul a moziban, természetesen a 3D miatt. Bevallom, egyetlen Alice adaptációt sem láttam még, így viszonyítási alapom nincsen, alapjába véve a történet is csak nagyon általánosan volt ismert számomra. Ennek ellenére nem volt olyan rossz, a 3D miatt érdemes moziban megnézni. Amiket kiemelnék, mert tetszettek: Johnny Depp, a sárkánygyík is jól megvolt csinálva. A látvánnyal sem volt semmi probléma. Ja meg persze az a vigyori macska, azon behaltam, remekül eltalálták a szinkronhangját is.
7/10
8/10
Babito 2010 márc. 08. - 20:34:03 8/10
(175/407)
Az eddigi legjobb Alice adaptáció, amit láttam, mert itt télleg nem csak olyan mesekönyves csodavilágnak ábrázolták Csodaországot ahogy máshol, hanem tényleg megvolt az a misztikum és borzongás amire vágyik az ember. Bár aranyos volt a film és azért összességében tetszett(10/8), nem kaptam meg azt a Tim Burton hatást, amiért odamente. Az Exit és a Pestiest is áradozik a film "timbörtönösségérõl", de én ezt nem nagyon éreztem. A legjobb alakítás itt viszont tényleg Johny Depp-et illeti.Én 3D-ben néztem. ez volt az elõs IMAX-os filmem, szóval nem tudom összehansonlítani pl az Avatarral, nekem tetszett 3D-ben de ez szerintem inkább olyan Original Cinema Movie.
10/10
kachorra 2010 márc. 08. - 18:31:06 10/10 Előzmény judgest
(174/407)
jól ám! :D úr isten, az a rész besz*rás volt. elõször csak kikerekedett szemekkel néztem, hogy hát h*lye ez? oO aztán meg úgy kellett röhögnöm, hogy 3x szóltak rám, pedig a a kabátom ujjába nyomtam a képem. ezen röhögtünk még 1 óra múlva is. :DDD nagyon nagy rész, a legjobb!
yesname 2010 márc. 07. - 08:53:59
(173/407)
OFF
(Ahogy látom szerinted ha valakinek élményt nyújt valami, akkor annak kimosták az agyát.)

Egyébként nem véletlenül veszik a legtöbben etalonnak az Avatarban alkalmazott 3D hatást: ugyanis ott mindennek van érzékelhetõ kiterjedése és ami a legfontosabb a tér természetes érzetet kelt. Van akinek ez tetszik és van, akinek az agymosott, valóságtól elszakadó túlzásoktól fûtött 3D-sítés.
Camerontól pedig akármennyire is volt csúnya állítás, hgoy a mozit reformálja majd meg végeredményben megtette: eddig nem nagyon merészeltek 3D technikával forgatni filmeket (és nem utólag unreal 3D-síteni, mint pl. Alicet és a legtöbb filmet), most viszont sikerét látva sorban jelentik be a készítõk, hogy várható filmjeiket 3D-ben készítik el.
És ekkor még nem beszéltünk Cameronék által kifejlesztett jópár, a filmkészítés digitális részét megreformáló technológiáról, melyet a nagyobb rendezõk már licenszeltek is.
Az Avatar történeti egyszerûsége mellett is már most érzékelhetõ változásokat hozott el a mozizásban.
Mivel ez az Alice topikja errõl részemrõl ennyit.
ON

Az Alice volt a következõ ilyen egész estés jelentõsebb 3D film, melyet sokan vártak és Tim Burton-ben remélték a megváltást. Nem jöhet be ez sem mindenkinek és a legtöbbnek nem is jött be annyira, mint kellett volna sajnos.
8/10
Xprincess 2010 márc. 06. - 20:45:47 8/10
(172/407)
Én ma néztem meg 3D-ben. Ha azt nézzük, hogy 3D-s, akkor elég gyenge volt, tehát inkább néztem volna meg simán. De maga a történet és a szereplõk nagyon jók lettek. Tetszett. Ajánlom mindenkinek.
10/8 :)
retrobaba 2010 márc. 06. - 20:44:13
(171/407)
szerintem a port.hu jogosan adott 10/10-et a filmre, én mondjuk egy erõs 9-est adnék. de Tim Burton-ban megint nem csalódtam.
a zenék a helyén voltak.
a szereplõválogatás jó volt.
a megszokott Bonham Carter-Depp páros hozta a formáját.
a 3D rendben volt.
látványvilág okés.


de ez csak az én véleményem. :)
és mivel egyesek még ezek után sem értik meg, hogy ez KIZÁRÓLAG a saját véleményem, lehet oltogatni nyugodtan ;)
10/10
Yotequiero 2010 márc. 06. - 20:12:23 10/10
(170/407)
Nagyon NAGYON NAGYON JÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!
A színészek csodásak, a világ látványos, a történet magával ragadó!!! 10/10
5/10
Charles Foster Kane 2010 márc. 06. - 19:18:34 5/10
(169/407)
Érdekes, én nem vitatkoztam a tartalommal, mégis úgy válaszolsz. Egyébként nem értek egyet, attól még, hogy továbbgondolás, maradhat ez a cím, mivel Alice valóban csodaországban jár. Másfelõl az a verzió, amit te ismersz, az egy, a leghíresebb. Van vagy száz. Ez meg a százegyedik. Ennyi.
Regina55 2010 márc. 06. - 19:05:36
(168/407)
Ez a film számomra nagy csalódás volt!Úgy ültem be,hogy hónapokig vártam erre a filmre és sajnos azt kell,hogy mondjam nem érte meg.Az eddigi Tim Burton filmek nagyon tetszettek,bár ha a charlie és a csokigyárat kell összehasonlítanom akkor ez a film sokkal jobb.Mégis ami a legjobban tetszett az az Ollókezû Edward,és azt hiszem annál jobb filmet már nem igen fog tudni készíteni.....