6/10
Danaee 2017 máj. 19. - 20:41:40 6/10
(30/230)
Alien rajongóként már alig vártam, hogy bemutassák az Alien: Covenant-ot, de sajnos csalódást okozott. Nem volt pedig magas a léc, mert a folytatásoktól én sosem várok filmaktarzist, de azért azt gondoltam, hogy lesz valami élvezhetõ benne. Alapvetõen az az érzésem, hogy Ridley Scott ezzel a filmmel akart a stúdión és a nézõkön bosszút állni azért, hogy nem hagyták neki az eredeti ötleteit érvényesíteni: a Prometheus történet még legalább két részen történõ folytatását. Nem ítélem el, mert sok választása nem volt. Nagyon lejön a filmbõl, hogy nem ezt akarta.

A negatívumok összegezve:
1. rossz mikroszerkezet: baromi lassú filozofálgatásos részek váltakoznak felturbózott gyilkolászós részekkel - egyszerûen idegesítõ.
2. rossz makrostruktúra: a film ütõsnek szánt >David sötét titkai< rész a film közepére került, emiatt úgy éreztem, mintha egy fordított szerkezetû filmet néznék. A végére kellett volna rakni, akkor a film nem vesztette volna el teljesen az egyensúlyát.
3. Nagyon érezni, hogy két film van összemosva. Fõleg David visszaemlékezései zavaróak. Egyszerûen borzalmas, hogy így össze lett csapva.
4. David Ripley után a legütõsebb karakter az egész Alien univerzumban. Ettõl függetlenül kicsit túl sok volt a filozofálgatás a filmben. A furulyás részen nálunk is sokan röhögtek a moziban.
5. A karakterek semmitmondók, a jelenetek klisések. A zuhanyzós résznél például az volt az érzésem, hogy egy B kategóriás tini-horrort nézek.
6. A filmelõzetesek baromi sokat mutattak a filmbõl. Több helyen úgy éreztem, hogy már láttam ezt a filmet. Pontosan tudtam, mi után mi következik. Ez nem a film hibája, hanem a marketingé. Ami nem volt benne az elõzetesekben, az meg szimplán kiszámítható volt (pl. a film legvégén az a bizonyos fordulat).

Tényleg szeretni akartam, de tényleg volt egy pont, ami után nem akartam áltatni magam. Nem bántam persze, hogy megnéztem. David karaktere nagyon megragadó, egyszerûen viszi az egész filmet (még akkor is, ha kicsit már túl sok volt a furulya). A sci-fik Hannibal Lectere. Sajnálatos, hogy így összecsapták a David-Elizabeth szálat. De ez van, amikor a nézõknek semmi sem jó: a Prometheus nem volt elég Alienes, ezért kaptunk egy Prometheus folytatást erõltetve teletömve össze-vissza mutálódó xenomorpohokkal. Ha csak hagytak volna Scottnak egy kis esélyt...
4/10
Frankie84 2017 máj. 19. - 09:00:59 4/10
(29/230)
Nekem nem tetszett ez a rész, sokkal többet vártam tõle, sokkal több akciójelenetet, amin pár percen keresztül lehet volna izgulni, jobban el kellett volna nyújtani. Semmi plusz, semmi kreativitás nincsen abban, hogy odafut az Alien és megöl. A furulyázós jelent meg paródiába illõ volt.. :D :D Sokan röhögtünk a moziban.. :)
Értékelésem: 10/4
8/10
Tivadar Gelner 2017 máj. 19. - 00:37:49 8/10
(28/230)
Jó kis alien flm volt ez. Kevesebb furulya és egy picivel több xenomorph nem ártott volna de így is kifejezetten tettszett 8/10
Karl800110 2017 máj. 18. - 22:03:58
(27/230)
1/10
Dj TrancEmotioN 2017 máj. 18. - 01:45:11 1/10
(26/230)
Aki nem látta még a filmet arra ugyanúgy érvényes az hogy ne is jelentse ki hogy ez egy jó sci-fi és aki beül megnézni annak tetszeni fog! Errõl ennyit egyébként meg nézze meg aki akarja és jó "szórakozást" hozzá mindenkinek!
Sferoo 2017 máj. 17. - 11:38:24
(25/230)
Lehet itt fanyalogni , adni a hozzáértõt ........ , a lényeg egy !
Aki kedveli ezt a story-t és alapból a manapság hiányzó jó sci-fi-t , az meg fogja nézni és tetszeni fog neki !
Nem "mûérteni" kell egy ilyen filmet , hanem lehetõség szerint élvezni !
Akinek nem tetszik , ne nézze meg és fõleg ne osszon észt és bírálatot , még mielõtt látta volna !
Ridley Scott a "király " !!
cellasto 2017 máj. 17. - 07:23:02
(24/230)
ez igaz is lenne, ha nem a teremtõje ridley scott rendezi...
és mivel scott beismerte, hogy a prometheust elszúrta, így ebbõl még valami jó is lehet akár
1/10
Dj TrancEmotioN 2017 máj. 17. - 01:47:06 1/10 Előzmény avsk
(23/230)
Én viszont remélem hogy nem lesz ebbõl több! Már az Alien 4. részét sem lett volna szabad forgalmazni annyira nevetségesen rossz volt és azóta csak rosszabbnál-rosszabb próbálkozások jöttek (Alen vs. Predator 1-2 / Prometheus) ez a Covenant sem más mint egy felesleges izzadságszagú folytatás ami semmi újat nem nyújt és csak arra készült hogy ismét kiszedje az emberek zsebébõl a pénzt mozijegy formájában.
Szaki 2017 máj. 13. - 13:12:37
(22/230)
Remélem jó lesz a film már várom . A bolygó neve halál óta várok egy jó folytatásra. Azért nem lett volna rossz ha Neil Blowkamp projekt-ét hagyták volna érvényesüni!!!!!!!!!!!!!!
7/10
avsk 2017 ápr. 24. - 16:11:52 7/10 Előzmény Findzs
(21/230)
Ez a Prometheus folytatása csak nem közvetlenül, hanem jópár évre rá. Ridley Scott azt nyilatkozt, hogy ha sikeres lesz a film még 4-5 folytatást csinál, köztük az Alien covenant és a Prometheus közti idõszakot.
Blindmouse 2016 dec. 27. - 16:53:20
(20/230)
Szerintem meg nem nagyon kéne.

Manapság abból is csak hülye üres látványmozi lenne semmi más. csak nézd meg mi lett a Terminator frenchise-ból. oké, annak sincs köze cameronhoz régóta, de levezethetõ rajta hogy mi lenne manapság belõle.

Ez a covenant, trailer alapján egy megnézést megér, mint anno a prometheus..
10/10
Törvénytelen 2016 dec. 27. - 13:35:44 10/10
(19/230)
pedig még ez lehet jó film is akár. Emlékezz csak vissza, hogy a Galaxy Quest-ben milyen bombanõként nézett ki Sigourney Weaver, más filmjeiben meg semmi nõies nem volt benne soha. Katherine Waterston ugyanez a kategória, ha sikerül valami CGI trükkel megszépíteni, akkor talán végre láthatunk egy valódi nõi fõszereplõt is egy Alien filmben. Úgyhogy én bizakodó vagyok.
7/10
Findzs 2016 dec. 26. - 13:08:55 7/10
(18/230)
Nekem nem jött be amit a trailer alapján láttam.
Azt hittem ott fog folytatódni a film ahol az elõzõ abbamaradt.
Ehelyett megint kapunk egy rácsodálkozunk a tojásra meg az alienre tipusú filmet pont olyat mint amilyen az elõzõ is volt.
Még pár jelent hasonlít is sajnos :(

Vissza kellene adni a stafétát Cameronnak és inkább egy bolygó neve halál típusú filmet összehozni.
10/10
Törvénytelen 2016 dec. 25. - 10:21:02 10/10
(17/230)
megérkezett az elsõ elõzetes! https://www.youtube.com/watch?v=jWkzK3D46a8
abisztriczky 2016 okt. 14. - 20:29:51
(16/230)
Ez nagyon ütõs volt, különösen a vége!
Keresztes³ovag 2016 okt. 14. - 15:22:47 Előzmény Torolt Felhasználo
(15/230)
végül is a következtetésed logikus. Sõt, én még tovább mennék ezt illetõen! Ha a Xenomorphokat már úgyis teljesen elkülönítetted a Prometheus filmtõl, így már azt is valószínûbbnek tartom, hogy a teremtõbõl kikelt lény inkább egy Zámbó Jimmy õsi alfaj.
Törolt Felhasznaló 2016 okt. 11. - 17:58:26
(14/230)
A lény biológiai jellemzõi is függhetnek attól, hogy milyen létformát használ gazdatestnek.
Torolt Felhasználo 2016 okt. 10. - 22:35:20
(13/230)
Az Alien 2/3-as megjegyzés csak arra vonatkozik hogy az idegenek ALAKJA KISSÉ eltérõ. Azonban.

Az idegenek életciklusa az alábbiak szerint alakul:
tojás -> arctámadó -> inkubációs periódus -> idegen/királynõ -> tojás.

A n00bméteusz lényének életciklusa viszont ezzel szemben:
fekete olaj -> inkubációs periódus -> óriáspolip -> inkubációs periódus -> idegen-szerûség.

Hiányzik a királynõ, a tojás, van egy plusz inkubációs periódus, és az arctámadó legfeljebb távcsõvel hasonlít egy nagyon picit a megapolipra. Egyszerûen nyilvánvaló hogy két teljesen különbözõ fajról van szó, amik az életciklusuk egy pontján véletlenül hasonlítanak egymásra.
Ezen tény ennél is nyilvánvalóbb ha megnézzük a filmekben említett idõpontokat - egyszerûen ekkora léptékû evolúciós változásra nem lenne elegendõ idõ.
abisztriczky 2016 okt. 10. - 20:44:54
(12/230)
???***OFF***
Pedig szerintem a Prometeus végén, amelyik kikelt a "teremtõbõl" az alien volt, csak fejlõdésének korai szakaszában. Arra már nem emlékszem pontosan, hogy az Alien2-ben, vagy az Alien3-ban Repley-nek volt olyan megjegyzése, hogy ezek továbbfejlõdtek (már az Alien1-hez képest is!). Valószínûleg azt a logikát alkalmazták a film készítõi, hogy ezek a lények (alienek) sokkal gyorsabban fejlõdnek, alakulnak át, mint a mi logikánk mutatná, szinte minden egyes kikelésnél továbbfejlõdnek.
Torolt Felhasználo 2016 okt. 10. - 19:53:35
(11/230)
"de különösen hogy teljesen más az életciklusa."

Az az izé éppannyira nem alien, mint egy erszényesfarkas nem farkas. Azaz semennyire.