balazsxxxx 2017 máj. 27. - 04:34:25
(70/230)
.
Teddy Daniels 2017 máj. 26. - 02:22:02
(69/230)
Igaz hogy a Prometheus folytatása, de amire ott kérdések sora maradt, arra egyáltalán nem voltak válaszok, és ez baromira idegesítõ, legalábbis nekem.
Sõt, még értelmetlen is ez a rész és a szereplõk nekem sem tetszettek.
kid joe 2017 máj. 25. - 00:28:28
(68/230)
Nekem bejött a Prometheus, nem is értettem az emberek nemtetszését. Ez viszont óriási csalódás volt, sem a régi filmek hangulatát, sem a Prometheusz sejtelmességét nem hozta. Buta, néha unalmas, kicsit sem ijesztõ, és kiszámítható film. Nem ajánlom.
Meggyfavesszo 2017 máj. 24. - 22:33:27
(67/230)
ezen hangosan felnevettem :))

"Az Alien : Covenant egy nézhetõ ûrthriller, 8/10, még élvezni is lehet néha, de ha elvárásokkal ül be az ember, mindenképpen csalódás lesz, így vagy úgy."

"még élvezni is lehet néha" :)))
"ha elvárásokkal ül be az ember, mindenképpen csalódás lesz" :)

az elvárásnak számít, hogy egy jó filmet szeretnék látni? :)
max ennyi elvárásom volt, semmi több.
1/10
mimzy 2017 máj. 24. - 14:01:46 1/10
(66/230)
Nekem csalódás volt, jobbra számítottam egy ijesztgetõs kiszámítható horrornál. Olyan volt mint A nyolcadik utas: a Halál Ripley nélkül. A karakterek irtó hülyék voltak, egyik sorsa miatt sem aggódtam.
8/10
beo71 2017 máj. 23. - 22:56:15 8/10
(65/230)
Ridley Scott bevallotta, hogy igenis hatott rá a rajongók fanyalgása. Sajnos.
Most elkészítette az elsõ rész ultrahalvány másolatát, plusz hozzácsapta a Prometheus utáni magyarázkodást. Nem mondom, egy thrillernek elmegy, de a felfokozott várakozás miatt azért csalódás.
Én személy szerint nagyon kedvelem a Prometheus filmet. Az elsõ zsenialitását sohasem fogják überelni, a második igazi akció-thrillerré emelte a franchise-t, a harmadikról inkább ne beszéljünk, a negyedik pedig hiába volt a francia viziónõr érdekes kirándulása, összességében már úgy éreztem : jobb lenne befejezni. A Prometheus felébresztette a lelkesedésemet, bár mindenki fanyalgott, engem már jobban érdekelt a sztori, mint a savköpõ dögök huszadik mutánsa.
Na, itt, aztán rátettek a rajongói felfogásnak, van itt lény rendesen, csak éppen a tervezõk maradtak ki teljesen, amiben még lett volna lehetõség.
Az Alien : Covenant egy nézhetõ ûrthriller, 8/10, még élvezni is lehet néha, de ha elvárásokkal ül be az ember, mindenképpen csalódás lesz, így vagy úgy.
1/10
Barnus92 2017 máj. 23. - 21:51:25 1/10
(64/230)
én meg azért regisztráltam ide , hogy leírhassam... EZ EGY KIB*SZOTT NAGY SZ*R !
A történet egy nagyon nagy nulla, a színészek iszonyú gyengék a kivitelezés pedig a 20 évvel ezelõtti alien 4nél is gyengébb...
Meggyfavesszo 2017 máj. 23. - 16:18:16
(63/230)
csak azért regeltem imdb.com-ra, hogy erre a fos filmre 1 pontot adhassak

20 perc után kijöttem volna, ha egyedül megyek rá
végigültem, többszöri felröhögések mellett. annyira szar volt pár jelenet, hogy kínomban felnevettem
nyugtatóan hatott a terem több pontjából érkezõ egy-egy kitört röhögõroham

4 napja láttam, megviselt, remélem 2 hét alatt felépülök :)
LoL, ritka szar film, ritka szar...
1 másodpercnyi jelentre nem akarok emlékezni, kb 4-5 hét alatt elérhetõ
hbernadett 2017 máj. 23. - 13:18:19
(62/230)
Tökéletesen egyetértek!
hbernadett 2017 máj. 23. - 11:27:59
(61/230)
ezt most benézted, de csak higgyed azt a hülyeséget amit kitaláltál magadnak :-)
hbernadett 2017 máj. 23. - 10:47:04
(60/230)
Valamiért úgy érzem, hogy ez a film - és lassan az összes amerikai tömegsz.r - leképezi azt az idiótaságot ami ma a világban látható... Itt minden képzett ûrhajós és szakember akiket veszélyhelyzetekre is kiképeztek, faszkalap módjára viselkedik minden szituban, teljesen idióta döntések sorozatát hozva. A történet azért sem jön be, mert már nagyon meta, ez az android teljesen olyan, mint Mr. Smith a Mátrixban. A sztori azon része, ami pedig igazán érdekelt volna, a teremtõk sztorija meg felháborító, hogy így ki lett herélve! Egyszóval teljesen csalódás.
mozitekercs 2017 máj. 22. - 19:34:15
(59/230)
Az egyik aliennek lóhangokat adtak, és még Dávid is lóhoz hasonlítja. Az egészbõl ez fáj a legjobban. Teljes az igénytelenség.
A kõházban genetikai kísérletekrõl beszél, ahol ezt alátámasztva mutatnak egy sima mikroszkópot, és fõként összecsavart papírtekercseket.
Az pedig, hogy Dávid a leszakított fejû robot teljes testi épségben tér vissza, és kiírtja az óriásokat az ûrhajójukról amit nem tudni, hogy szerzett meg tõlük...
Hát ezzel a prométeuszt is alászárnyalja a film. Viszont az elsõ élien kikelését nagyon jónak tartottam.
Az alien ûrhajókat lehet egy húsdarálóról mintázták, ami az elõzõ részhez képest evulúción ment át, mert már nem kell hozzá síp, sõt amit Dávid irányított, ahhoz meg semmi.
Nem öltek feleslegesen sok energiát ennek az elkészítésébe.
6/10
black_eagle 2017 máj. 22. - 19:24:17 6/10
(58/230)
9/10
jmisi31 2017 máj. 22. - 12:54:10 9/10
(57/230)
Vegyes érzések... ez az, amit ez a film kivált a nézõibõl!
Akárhogy nézzük, mai szemmel nézve az elsõ rész totál nevetséges!!! És az a baj, hogy mindenki ahhoz hasonlítja ezt a mûvet... És kifelejtjük a félelem faktort, ami akkor új volt és ijesztõ, az mára már megszokott és alapvetõ lett!
Nekem alapból a második rész a kedvencem minden tekintetben, akciódúsabb, ijesztõbb és egyben drámaibb is... bár mint minden részben, abban is voltak logikátlan megmozdulások!
De mint egyszerû ember, szerintetek hogy viselkednénk, ha szembe találnánk magunkat egy szinte elpusztíthatatlan, nálunk jó méterrel magasabb gyilkoló lénnyel szemben?! Túl sok itt az okos, mindenttudó, bátor akcióhõs, akik megmondják a tutit, miközben otthon a sarokban éppen hálót szövõ pók is megijeszti õket!!!
Ezzel a filmmel egy baj volt... a vége... vagyis az utolsó 2-3 perc! Le lehetett volna zárni happy end-del, úgyis tudjuk, hogy még csak ezután jönnek az elsõ rész történései... és nálam pont ezért csak 8-as!
Egy másik dolog, már csak azért is jobb, mint például a 3. vagy a 4. rész, mert sokkal több újdonságot mutat és közben az eredetihez is próbál közelebb lenni, valamint próbálja összekötni a Prometheus történéseit a Nyolcadik Utas: A Halál-lal, ami azért nem kis munka!
Nosza gyerekek, aki jobb forgatókönyvvel tud elõállni vagy jobb rendezõnek érzi magát, zúzzon el Hálivúdba és ott akarjon többnek látszani, mint ami vagy.... lehet csendben a nemtetszést kifejezni, de ne \"hozzáértõ\" módon, mert itt olyan igazából nincs!
6/10
black_eagle 2017 máj. 22. - 07:54:33 6/10
(56/230)
"Olyan szinten kiszámítható volt ez a film, hogy végig tudtam mi fog most következni."


SPOILER....

A végére legalább lehetett volna az a csavar, hogy "alienbarát" mindenkit kinyír. Ne pedig az android tegye ezt és legyen õ a fõgenyó.
Happy end, de mégsem, a folytatás adott. Tehát, ha lesz és remélem nem, akkor lesz egy ûrhajó, ahol vagy 2000 alien fog utazni valahová egy Istent játszó androiddal, aki mellesleg valóban nagyon jó színész.
6/10
black_eagle 2017 máj. 21. - 21:00:46 6/10
(55/230)
Az hát, ezt is "elvitték" hülyeségbe. A Neomorph is 1 perc múlva már gyilkolt! Nem értem a "logikát" Scott fejében, ha van egyáltalán ilyen. :)

Itt egy kép, egy elég frankó kép, hogy mibõl lesznek a "cserebogarak". Aki nem látta a filmet, egyelõre ne nézze meg. Spoileres lehet...

http://abload.de/img/18527481_10156303378474slj.jpg
5/10
jesusfreak 2017 máj. 21. - 20:43:38 5/10
(54/230)
Éppen most láttam, és bárcsak ne ezt kellene most éreznem...csalódottság és némi düh. Inkább az elõbbi, mert ez egy sima, B vagy C kategóriás horror film lett. Minden kiszámítható és tudható elõre, hogy mi fog történni. Ez a film olyan, mintha Ridley Scott rendezte volna... Nem akarok senkit se lebeszélni a filmrõl, de bizonyára ti is láttatok már több száz olyan klisé filmet, amikor három pasi, három nagyon dögös szöszi csajjal elmennek egy hétvégére egy faházba egy erdõ közepén, igaz? És elõre tudtad, hogy egyesével fognak megdögleni egy erdei rohadék szörnytõl. Hát ez a film is dettó ilyen...Ennyi. A Prometheus-ról mostanában olyanokat írtak, hogy zavaros volt, meg így rossz, meg úgy rossz volt. Hát, abban legalább volt valami misztikum, valami suspense... de ebben a Covenant-ban még ennyi sem. Szégyen, hogy pont maga a rendezõ próbál még egy, s még egy bõrt lehúzni errõl az egészrõl. Nem kéne ezt már erõltetni...4/10 a részemrõl. Sajnálom.
3/10
kateri 2017 máj. 21. - 20:30:09 3/10
(53/230)
Olyan szinten kiszámítható volt ez a film, hogy végig tudtam mi fog most következni.. Az adroidok unalmas ès hosszú monológja pedig semmilyen szinten nem kötött le..

Spoiler!
Amúgy a vègèn a kèt android hogy cserèlt kb fèl perc alatt öltözetet?

Még az eleje jól indult, de onnantól, hogy feltünt az "okos robot" , aki elvitte a csapatot valahova ahol senki még csak meg sem kérdezte, hogy amúgy itt biztonságban vagyunk-e, onnantól már nem kötött le a film, sõt kifejezetten nem élveztem..
Remèlem nem lesz folytatás, mert sem Ripley-t, sem a körülötte levõ dimenziót nem lehet újra mozivászonra varázsolni!
10/4
10/10
Trevor Belmont 2017 máj. 21. - 20:10:47 10/10
(52/230)
Pontosan! Én is lehidaltam mikor láttam, ahogy pillanatok alatt nõ a kis izé, de mibõl? Táplálék kell a növekedéshez minden élõnek és az is az.
6/10
black_eagle 2017 máj. 21. - 19:29:25 6/10
(51/230)
Egyelõre nem tudom hova tenni ezt a filmet pontszámban.
De az biztos, hogy egy ALIEN fan fõleg a "parafaktor" miatt rohan a moziba, meg hogy lássa a xenomorph-ot. Szerencsére azért elõkerült "õ is", mert az igazi ALIEN a xenomorph, nem az idióta neomorph meg deacon meg a többi. Faccehugger-t, ovomorph-ot chestburster-t a népnek! Szerencsére itt mindet megkaptuk egy ovis történettel, de talán, ha legalább egy kicsit is elõjön a félelem faktor valahol, akkor lehet nem is tûnne dedósnak az egész, de kiszámítható. A xenomorph-nak drukkoltam, hogy mindet gyilkolja le, annyira nem tudtam egyik színészt sem (meg)szeretni. Talán 10/6...

Egyébként, hogy a csába van most, hogy chestburster szinte perceken belül egy kifejlett xeno lesz?
(spoiler)
Kirágja magát a mellkasból és 1 perc múlva már a kezeit emelgeti, közben meg nõ...izé ez egy baromság ...lett.