nézõ1 2008 febr. 02. - 19:12:20 Előzmény Monolit
(103/383)
No, ennél a filmnél az se segítene, mert ami a vásznon ilyen feketében úszik és találgatni kell, hogy mi történik, az egy közepes monitoron talán csak hangban nyújt valamilyen élményt.
1/10
Shadowkiller 2008 febr. 02. - 19:07:26 1/10
(102/383)
Nos a film megkapta tõlem a jól megérdemelt 1 pontot!
Ekkora sz*rt... a rendezõket, az írót és velük együtt mindenkit akinek ehhez köze volt a szõke csaj mellé kéne szögezni a falhoz.
Anno mikor láttam az elsõ trailert a neten, azt gondoltam: igen végre megint egy zsír Alien & Predator film amiben nem lesz finomkodás, hanem darabolunk kicsit-nagyot. Nos daraboltak is... de amit hiányoltam az a történet volt... nem kell sok csak egy pici, de annyi mindenképpen!! Ezt viszont elfelejtették elég rendesen! Mondom jóvan csak lesz azért valami, lett: értelmetlen baromságok egyvelege! Észrevétlenül lezuhanó ûrhajó, másodpercek alatt fejlõdõ Alienek..., az összes ember kommandós képzettsége.... sorolhatnám. A korházban a terhes nõ által orálisan kielégült Alien volt szerintem az egész csúcspontja. Én valahogy azért ennyi széttrancsírozott testnél többet vártam. Jóval többet. Volt egy sz*r elsõ rész és azt sikerült felül múlni. Éljen.
Az 2007 legsz*rabbjai közé sikeresen pályázik az alkotás. A rendezõk kezetfoghatnak Uwe Bollal!
nézõ1 2008 febr. 02. - 18:53:49
(101/383)
Rajongó gyermekemmel mentem a filmre. Van felszerelésünk, maszk, egyebek, fejbõl megy az elsõ rész, odavan a filmért, de ezen ásítozott... A sötét nem zavarta, habár az elsõ rész érdeme sztem', hogy ha már elkészült az a sok drága holmi, akkor látszódjon a vásznon.A terhes nõk pusztítása valószínûleg a rendezõ hirtelen jött frusztrációjából eredhet.Zavaros, logikátlan és néha azt se látni ki kivel küzd. Pont az hiányzott belõle, amitõl az elsõ résznek nagy sikere volt. Pozitív érzelmeket próbál a fiatalokban ébreszteni, amikor az ellenségeket összehozza a közös érdek és ott a Predatorban van némi becsület, ami mintaként átvehetõ (hogy szakszerû legyek:-))
A 2. rész nélkülöz minden "rejtett" tartalmat és a vége is amolyan "jajj, hogy csináljunk 3. részt...???". Egyszerû horror lett a végeredmény, de abból meg a gyengébb.
10/10
Édesangyal 2008 febr. 02. - 18:43:47 10/10
(100/383)
Azért volt egy rész ami tetszett:amikor a csávó a predator fegyverével szétlövi alien fejét és azt mondja: "f*ck you!"
Na azt jól esett látni...
Geree87 2008 febr. 02. - 15:58:14
(99/383)
nos
én is megnéztem a filmet és hálát adok az istennek hogy nem a moziba néztem és nem kellett ezért két mozijegyet kifizetnem (merugye a moziba nem egyedül meg az ember hanem nõvel). szerintem az is lehet a baj hogy túl sokat vártunk ettõl a filmtõl (legalábbis én lehet) mert ha meghallottam hogy AVPR egybõl arra gondoltam hogy milyen jó lesz majd...de nem... elkezdtem nézni és már az elején zavart a tény mint ahogy már elöttem is megmlítették hogy lezuhan egy b*szot ûrhajó és ez az éppen arra járó két emberen kívül senki sem veszi észre ha nem is vizuálisan de hol vannak ilyenkor a "világmegmentõ nagyonokos ameriakiak" radarjai és egyéb kütyüi. aztán jön a menõ 25 nek kinézõ valószínüleg a filmben gimnazista és barátai tinisztori, a menõgyerek szivatja a nem menõgyereket + szakító flörtölõ csaj stb... onnantól már számoltam a perceket hogy mikor lesz már vége.... és csak egyre roszabb lett... aztán a végén kicsit resident evil - apokalipszis érzésem támadt... helikopteres menekülös aztán a "világmegmentõ nagyonokos ameriakiak" megint mindent elrendeznek egy bombával...hát puff aztán megnéztem ujra a film címét hogy biztosan az AVPR-t néztem e és sajnos tényleg az volt. viszont ha ugy tekintünk a filmre hogy nem aliens vs. predator requiem hanem valami tömeggyártású amerikai "hulladék" horror akkor egyszer meglehet nézni.. és ezzel elnézést az önérzeteskedõ AVP fanoktól de szerintem a õk is túl sokat vártak a filmtõl és utólag nehéz bevallani hogy nem ugy sikerült mint ahogy a várták vagy ahogy a trailerbõl látszott. további száp napot!
10/10
Édesangyal 2008 febr. 02. - 14:10:49 10/10
(98/383)
"Na jó, egyetlen jó jelenet azért volt a filmben (SPOILER!): Amikor a Predator elhajította a dobócsillagot és a falhoz szögezte azt a kívánatos szõke bombázót... na azt jól esett nézni:P"
Ha a feleséged, barátnõd, lányod, anyád vagy mondjuk te lettél volna akkor is ilyen jól esne nézni?..
Beteg!
10/10
Édesangyal 2008 febr. 02. - 13:55:10 10/10
(97/383)
Ezt kifejtenéd bõvebben? Hiszen ha jól emlékszem a predalien a predatorból kelt ki a predatorok ûrhajójában...
Dius 2008 febr. 02. - 13:28:14 Előzmény szogedi
(96/383)
EZt gondolom nekem szántad. Bocs, de nem értem igazán.
Elmagyarázod? :)
leopard26 2008 febr. 02. - 12:42:38
(95/383)
dehogy szájról-szájra!Pettingel vazzeg
Nyssa 2008 febr. 02. - 10:29:01
(94/383)
Barátom, eszméletlen részletességgel írtad le minden egyes kifogásomat, úgyhogy most nem fognék bele még egyszer. Csak annyit, hogy a forgatókönyv (forgatókönyv?) valószínûleg egy nagyon-nagyon beteg elme szüleménye. Tényleg muszáj volt belekeverni azokat a szerencsétlen terhes nõciket? Mondjuk, a hagyományos, Ripley utáni szülési módról csak annyit, hogy ha idõben sorba rakjuk az Alien-filmek cselekményét, akkor az még nagyon-nagyon-nagyon-nagyon sokára lesz, amikor majd kicsiny fajunk is rutinos ûrutazó lesz.

***SPOILER***
Na és az a rasztafari-alien!!! Rommá röhögtem magam! Ó, és igen, mi szükség volt rá, hogy a faszagyerek meg a militari-bige megússzák? Amikor a kiskölköt felnyársalta a szörnyike és a srác utána vígan szambázott tovább, az kiábrándító volt. Nem hsizem, hogy egy ilyen hasi sérülés után bárki is ennyire vidám lenne... Pfff... Savat nekik is, ez így olyan banális volt, és hát a jó öreg amerikai hadsereg megint megmentette a világot a jó öreg tussoljunk-el-mindent-a-szokott-módon módszerrel...

Egyébként sokan kifogásolták, hogy a sötét miatt nem láttak semmit. Nem tudom, engem ez nem zavart. Esetleg az lehetett a gond, hogy a letöltõs verziót nézték. Nekem sokkal inkább szemet szúrt a szûrõ, amitõl a nappali felvételek túl plasztikusok voltak. Gagyi lehetett a felszerelés a forgatáson, annyi biztos.

Végül is vicces dolog ez, mert bár minden ponton egyetértek a negatív kritikákkal, nekem tegnap ott a moziban nem ezek jártak a fejemben. Egyszerûen csak élveztem, sõt helyenként jobb volt, mint az elsõ rész. De ez csak az én szerény véleményem, ne vessetek rám követ, topiktársak!
Csodakapitány 2008 febr. 01. - 21:16:36
(93/383)
Engem mindig érdekelt volna, hogy ezek a lények hogy és mibõl fejlõdnek ki pillanatok alatt. Bár mindig vannak megmagyarázhatlan dolgok.
Neten láttam egy angol nyelvû kritikát s ha jól vettem ki, aki ezt csinálta, elõzõ filmei olcsó,tucat tini horrorok voltak.
A bemutató is kissé lehangoló.
Végül is nem kell egy filmnek mondanivalóval rendelkezni, de legalább a szórakozást és kikapcsolódást kell szolgálni.
Márpedig ha nézõknek van elvárásuk és nem kapják meg aligha teljesül ez.
Ez van, lehúztak titeket egy ezressel.
Ez ellen csak azt lehet tenni, ha valami nem felel meg, nem fizetünk érte, mert ameddig igen, csak egyre igénytelenebb filmeket adnak el.
Egyébként úgy emlékszem az elõzõben az ûrhajó jóval nagyobb volt. S nem merült fel ennyi kérdés.Azt hiszem a következõ akár lehetne egy szerelmi háromszög, mondjuk a lény1-2 mintájára.Vagy egybõl hozzácsapni azt is.S amíg a lények erõszak.. az embereket és a lények beléjük petéznek és a predátorok lelövöldözgetik a fejüket.
Teljes extázisba esünk, s lehet lesz még aki moziba befog térni ezek után.
szogedi 2008 febr. 01. - 20:42:01
(92/383)
Azok részére, akik az itt lévõket szólítják fel forgatókönyv írására ezen film írói helyett kicsit mellélõttek! Egy forgatókönyvíró feladata ott van, hogy történetet találnak ki a film alapjául. Ha már ez nincs meg, akkor nincs is mirõl forgatókönyvet írni!
Dius 2008 febr. 01. - 20:38:51
(91/383)
A párom "kényszerítésére" megnéztem ezt a filmet.
Nagy hibe volt. Ez tényleg fanatikusoknak való. Szerintem csak egy BETEG film. Mert amiben csecsemõket és kisgyereket nyírnak ki, az valami beteg kretén rendezõ/frgatókönyvíró agyából pattanhat ki..amúgy meg teljesen a 80-as évek horrorfilmjei jutottak az eszembe, csak a sok effekt és zaj-ricsaj miatt volt félelmetes.

Na és a történet??? Jaaaaaaaaaaaaajjjj...de hervasztó volt.
3/10
Nezelodo 2008 febr. 01. - 20:16:22 3/10
(90/383)
Teeeenyleg, azt ki is felejtettem, hogy mivel marhara szaporitani kellett az alieneket a filmben, ezert csodak csodajara a herek is megtanultak szaporodni, de nem am a regi modszerrel, hogy

tojas -> tojocsoves pokszeru -> keltetonek hasznalt melegveru -> idomulas -> kiragas utjan vilagra jovetel,

hanem egyenesen a here odahajol egy emberhez, es a kis szajabol horukk rogton atnyom vagy 8-10 alien-mazgatot, es slussz-passz-kesz :)

Duuurva :>
3/10
Nezelodo 2008 febr. 01. - 20:12:34 3/10
(89/383)
Kegyetlenul gagyi :)
Az meg semmi, hogy a jocskan a jovoben es az urben jatszodo sztorit mar az elozo vs. ideeroltette a jelenbe a Foldre, de ott legalabb megprobaltak ugy megrajzolni az alien-t, ahogy nagyjabol kinez: 4 labon jaro, hatra hosszu feju, jellegzetes.

Nem ugy ebben: nehany sotetben zajlo (marpedig jobbara mindig sotet van) csatanal igen nehez megkulonboztetni, hogy melyik ket labon jaro, rovidfeju rasztahaju az egyetlen predator es melyik az alien... Weh, szanalmas osszesegeben :)
10/10
Édesangyal 2008 febr. 01. - 18:20:32 10/10
(88/383)
Hihetetlenül jó és alapos megfigyelõ vagy! Ahogy olvastalak nekem is beugrottak ezek a bakik és igy, hogy rávilágítottál sajnos még rosszabbul érzem magam....odalöktek elénk valamit mint a menzán,mintha lenéznének, vagy már uram bocsá hülyének néznének bennünket, hogy úgyis pörög a film, csak nem veszik észre...Hát mégis volt aki észrevette, hogy mennyire túl akartak lenni gyorsan rajta, mert valamit produkálni kellet....
10/10
Édesangyal 2008 febr. 01. - 18:06:51 10/10
(87/383)
Teljesen eggyetértek veled! A szülészetet behozni ebbe a filmbe olyan kiábrándító volt és annyira huszad rangúvá tette a filmet,hogy ennél rosszabb már nem is lehetne.Most újabban magzatokkal fog táplálkozni az alienbõl mutálódott predator? Mintha egy olcsó horrort néznék....néha már azt hittem. Igenis ki lehetett volna hozni belõle sokkal jobbat, ha emlékeztek az elsõ részben valami barátság féle elindult ott a predator és az egyetlen életben maradt csajszi között hiszen még a fõnök is neki adja a fegyverét tisztelete jeléül. Én ezt a vonalat vittem volna tovább...
Ez viszont egy katyvasz. Nem tehetek róla de én igényes vagyok és ha már folyik a vér annak legalább valami megmagyarázható értelme legyen.Sok jelenetnél szinte ásítottam mert olyan érzésem volt:ezt már láttam valahol....
1/10
Textor Textrix 2008 febr. 01. - 17:58:49 1/10
(86/383)
***SPOILER***
Ez a írjatok ti jobb forgatókönyvet azért utálatos mert pl nem vagy asztalos mégis meg tudod mondani melyik bútor tetszik, nem vagy hentes mégis meg tudod mondani melyik sonak ízlik, nem vagy forgatókönyv író mégis meg tudod mondani mi a jó és mi nem. Ez egy unalmas, irreális és zavaros film volt. Kezdjük az elejével: a predatorok majd a plazmafegyverrel lövöldözni kezdenek az ûrhajón... Hát persze mintha nem tudnák, hogy ezzel saját életüket veszélyeztetik de ha mégis megtörtént a baj akkor az ûrben lévõ váákum kiszívott volna mindent az ûrhajóból. Az elsõ részben egy hajón jelen volt megannyi predator õk egyszerûen meghaltak, miközben ott volt valami nagyfejes is. Nos azontúl hogy a kettõben nem is mutatták peidg az elõzõ részben õ adta át azt a csili vili roppant ízléstelen metal goth kardot, a predatorok bolygóján se vették a fáradtságot ahhoz, hogy a Földre küldjenek egy nagy osztagot. A predatorban mikor Schwarzi fejenvágta a dögöt, az akkorát robbant mint egy atombomba. Most egy hajó robbant fel mégse tünt fel senkinek. A palinak a sav lemarta a kezét de nem vérzett el... Erdei állatokból miért nem kelhettek ki alienek? Ez is egy hülyeség hogy csak az embereket vették célba. Aztán ezek a tinik a filmben...Mi értelme volt a bevezetõnek? Bár tini film lett valóban:S Céltalanul mészárolni kezdtek az alienek, és persze katonákat is lemészárolták a csába, hát igen mi nekik egy M1 Abrams tank... Ja hogy azt nem küldtek csak két szakasz katonát? Hm egy állam Nemzeti Gárdája kicsit népesebb azt hiszem... A predator is ölt akit ért és ez a kék lötty...Na az egész medence vizet elpárologtatja... Hm de érdekes kémiai folyamat. Arról már ne is beszéljünk, hogy olyan mészárlás után semmi értelme eltüntetni a nyomokat és az esetek többségében alapvetõ álcázásnak nem felelt meg de azért õ nyomokat tüntetget... Hihetõ ez is. A nyúzás is öncélú volt, mert a pali koponyáját nem tépte ki, de amúgy ez is egy felesleges idõhúzás volt részérõl (jut eszembe még otthonában volt egy triceratops koponya. nos a dinoszauruszok 65 millió éve haltak ki. jól bírja...) Amikor a film végén meg eldobja a dobócsillagait mire a csajba érnek lesz vagy másfél méteres az átmérõje, hát ez is több mint érdekes... Ezzel az erõvel malomköveket is hordhatna magával. A predalien szaporodása nos.. ezek szerint a predatorok ha csókolóznak terhesek lesznek? Hiszen Ripley után elevenen szült, a kis mocsok most meg szájon át termékenyítette meg az áldozatokat. Na ez aztán roppant ötletes volt! A két nagy harca is ötlettelen volt és ráadásul semmi jelentõségét nem látom hiszen a kis taktikai atombomba szétcsapta mindkettõjüket. de azért még elõtte mindkettõ bevitte a halálos csapást. Amibõl nem sokat lehetett látni mert sötét volt baromira. Na meg míg a maszkját vette le a predi addig az alien tuti rávetette volna magát, tekintve hogy ez nem egy XVIII századi párbaj. De nem is folytatom mert nincs értelme. Jó hogy nem moziban láttam. Talán az a baj, hogy nincs elsöprõ igény igényes filmek iránt. EZzel is megelégszünk mint megannyi mással, sõt tetszik nekünk. Elképzelhetetlennek tartom, hogy ilyen nagy deficit legyen értékítéletekben és kövezzetek meg de szánalom ez a film és akinek tetszik, hát nem tudom, nevezzük naivnak és reménykedjünk, hogy ráébred, hogy a panem et circenses nem a mennyország.
10/10
defa 2008 febr. 01. - 13:40:30 10/10
(85/383)
Sziasztok!
Olvasgattam soraitokat a film elemzésérõl, kritikus szemmel nézve, talán igazatok van. A forgatókönyvet tényleg egy olyan páros kapta, akik még nem írtak filmekhez. A történetet tovább folytatni még nehezebb, mint egy újat kitalálni. Rögzített elõzmények, történések elõzték meg a folytatást. Én is megnéztem tegnap. Nekem igen is tetszett. Volt benne minden, ami egy A vs P. történethez elengedhetetlen. Ha a kommentárt elolvastátok volna,(http://alienvspredator.extra.hu/), akkor bizonyosan más véleménnyel, élménnyel ültök a vetítõvászon elé. Minden kellék adva volt a sikerhez. Abban más, hogy behozták a városlakókhoz e két "szörny" csatározásait. Itt minden más. Itt nincsenek kitalált helyszínek. Itt a földi valóságot hozták párhuzamba a földönkívüli lét formájával. Talán nézzétek meg még egyszer!
Ötleteket, forgatókönyvírást pedig kezdjétek el. Talán Ti jobb és körültekintõbb írást adtok ki kezeitek közül.
Köszönettel:
defa
Monolit 2008 febr. 01. - 13:26:50
(84/383)
Na, az ilyen filmek igazolják a fájlmegosztó közösségek szükségességét. Vétek ezért pénzt kidobni! :L