amozijo 2008 febr. 01. - 09:46:46
(83/383)
Szerintem ez a film a meggyalázása a trilogiának... Minhárom színvonalát teljes mértékben alulmúlja. És a fiatalabb generáció, akik esetleg ezt a filmet ráadásul "jónak" is tarthatják, ez alapján fogják megítélni a régieket. A régi szériában pont az volt a lényeg, hogy a lassúságuk, megfontoltságuk, a karakterek kidolgozottsága, a kitünõ hangulatok mögött valódi "tartalom", érték és stílus volt. De én itt már semmiféle egyediséget vagy (nem efekt szempontból) alkotói szándékot nem látok.
Szépen csökkentik a színvonalat.
10/10
Édesangyal 2008 febr. 01. - 07:23:25 10/10
(82/383)
Nagyon vártam ezt a filmet hiszen az elsõ rész nagy kedvenceim közé tartozik. De meg sem közelíti az elsõ részt...viszont sokkal félelmetesebb, sokkal izgalmasabb ..és sajnos sokkal véresebb. Hogy a terhes nõket miért kellet bele keverni, nem tudom de beteges. Többet nem fogom megnézni mert el lett rontva. Semmi új, maximum az, hogy alien mutálódott egy kicsit és kezd a ragadozóra hasonlítani.
1/10
tonhal 2008 jan. 31. - 23:25:28 1/10
(81/383)
Sziasztok! Én kb. 3 órája néztem meg a filmet a moziban. Pontosan tudtam, miért ülök be rá: elképesztõ technikát, nívós látványt, és hangeffekteket vártam, nem pedig ütõs, vagy szívhezszóló, esetleg tanulságos történetet. Sajnos mégis csalódnom kellett, mert bármennyire is jó lehetett a technika, az egész film annyira sötét volt, hogy gyakran még Alien barátunkat sem lehetett megkülönböztetni a predátortól. Nagyon sajnálom, hogy ezt így eltolták. SZERINTEM. Mindenesetre a moziból kifelemenet nem egy pozítív megnyilvánulást halottam, nem egy teljesen lenyûgözött embert láttam, akik szerint ez a film is nagyon jól sikerült. Szóval: az embereknek többnyire különbözõ véleményük van a kölönbözõ filmekrõl, éppen ezért felesleges összeveszni azon, hogy valakinek miért tetszik valami, vagy miért nem, nincs értelme senkit meggyõzni a saját igazunkról. Tiszteljük mások véleményét is, attól függetlenül, hogy mi mit gondolunk!
1/10
DRusza 2008 jan. 31. - 19:44:21 1/10
(80/383)
Csak röviden, mert hosszú taglalást nem ér ez a filmutánzat: a nagy vastag fekete rasztákon, meg az Alienek protézisén kívül semmi érdemleges nincs ebben a paródiában és persze látnivaló sem. Nagy sötét maszat mindenütt. Ennyi ötlettelenséget legutoljára csak ganészállító lovaskocsin láttam...borzalmas, smárolva emberbe petézõ raszta hajú Alien... Elképesztõ, hogy milyen emberiség elleni merényletre képes két elsõfilmes rendezõ! Csak azt remélem, hogy több lehetõséget már nem kapnak, hogy kotorászhassanak a nézõk pénztárcájában.
Nyssa 2008 jan. 30. - 18:38:10
(79/383)
Egyetértek. Abban, hogy valami pszichopata böllérkéssel futkos nagymellû csajokat kergetve, vagy valami pihentagyú forgatókönyvíró válogatott kínzások kiagyalásán élvezkedik, még nincs semmi horrorisztikus. Inkább csak szomorú. De van, akinek ez kell. Ámen.
Ó és igen, FRÖCSÖGJÖN A SAVAS VÉR!!!!!!!!!!
Asys 2008 jan. 30. - 18:28:09
(78/383)
A lényeg,hogy fröcsögjön a savas vér;berregjen a plazmafegyver,roppanjanak a bordák...!:)Ehhez hasonló párviadal nincs még egy a fantasztikus-horror berkein belül...
Ja,és nekem ez a horror-movie még mindig;nem a Motel,meg a Fûrész...
Nyssa 2008 jan. 30. - 18:15:42
(77/383)
Ez volt az eddigi legnormálisabb hangvételû hozzászólás a témában. Ja és Maddox barátom, nem másokra kellene hallgatni, amikor filmet választasz, hanem a saját megérzésedre. Ugyanis ami másnak tetszett, nem biztos, hogy neked is fog, és akkor utólag majd dühödben porig alázod az illetõt és a szóban forgó "mûvet" is. Annak meg nincs értelme. Nem lehet mindenki annyira kifinomult ízlésû, mint te...
Dudubear 2008 jan. 30. - 17:07:54
(76/383)
Ez annyira mókás, hogy vitatkozunk olyan valamirõl, amit hivatalosan még nem is láthattunk. Ettõl függetlenül tudjuk, hogy milyen lesz a film. Jelenetre-orientált, megfûszerezve egy kis kamerarángatással, borzasztó, klisés történettel. Majd hétvége után meglátjuk, bejött-e a jóslat.
Mindenkinek jó szórakozást kívánok!
10/10
Cigaretman 2008 jan. 30. - 15:28:35 10/10
(75/383)
Pedig az ALIEN 4 részes :)
gombos 2008 jan. 30. - 15:17:43
(74/383)
Elnézést kérek, ha megbántottalak :O De ha nem tetszik egy film, akkor nem tetszik, nem kell túlragozni, sem minõsíteni azt, aki megnézi. Lehet,hogy miután megnézem, nekem se tetszik, de lebeszélni akkor sem akarok senkit, meg rábeszélni sem. Ha tényleg filmszakértõ vagy ,akkor ne nézd meg azt a filmet, ami nem üti meg a mércédet, ha meg mégis, akkor fölösleges hangulatkeltés elvenni mások kedvét. És nem szoktam beszélgetni a moziban, viszont számomra ez mindig társas esemény volt , ha vannak barátaid, akkor egy sör mellet fikázd a szar filmeket, és ne egy fórumon. Mégegyszer bocsi, hogy felbosszantottam magamat, ez az én hülyeségem volt. Egyébként trailer alapján mondom,hogy ez jó film lesz
gombos 2008 jan. 30. - 11:34:29
(73/383)
Hehe, már az írási stílusából kiderül szerencsétlen Maddoxnak, hogy vmi kisebbségi komplexussal küzd. Az a baj,hogy vagyunk olyan marhák, és odafigyelünk rá, mintha tényleg érne vmit. Részemrõl mindegy, ma megnézem lehetõleg premier elõtt filmet a barátnõmmel, aztán megünnepeljük,hogy leállamvizsgázott. Aki meg nem szeret moziba járni jó társasággal,csak filmet fikázni, az szemetlje tele tovább a fórumokat értelmetlen propagandájával. GL HF :P
Corwin_ 2008 jan. 30. - 10:46:54
(72/383)
Az Aliennek 2 része van, a harmadik vergõdés, a 4...izé.
Az Avp nem sikerült jól (finom voltam, mikor anno kijöttem a moziból, majdnem visszamentem, hogy kérem vissza a pénzem :-) ), ennek ellenére megvan, sõt a Requimre is elmegyek. Max szidom magam :-)
Nyssa 2008 jan. 29. - 21:32:54
(71/383)
Barátom, ha már a kedvenc franchise-unk megbarbarizálásáról van szó, én már konkrétan '97-ben, az Alien 4-nél téptem a hajam (sõt, ha jobban meggondolom, már '92-ben, pedig akkor még kicsi voltam). Az AVP-óta meg parókát hordok. Amikor anno kijöttem a moziból, esküdöztem, hogy na soha többet az életben ilyet neeeem... És milyen érdekes, mikor kijött DVD-n, mégiscsak megvettem, és azóta is megnéztem már párszor, pedig valljuk be, szar, méghozzá szép nagy kupac. És már most mondom, hogy hogy a második részt is megszerzem majd. És nemcsak azért, hogy teljes legyen a gyûjteményem. Kettõnk között csak az a különbség, hogy én ezzel tisztában vagyok és bevallom, te meg nem. Sorry.
10/10
willcat 2008 jan. 29. - 17:35:29 10/10
(70/383)
Nem azért,de pont te nem vagy tisztába a ténnyel!
Az AVP1 ben pont ugy van vége hogy nem a földön van a kezdet...ergo nem feltétlen kéne annak lezuhanni a földre hacsak nem az amerikai hitet nézük,hogy majd õk megmentik a világot!
ennyit rólad....
Asys 2008 jan. 29. - 16:25:55
(69/383)
Maddox,van olyan film ami tetszik neked?Légy oly szíves,írj le pár olyat,ami bejön Neked!Elõre is köszi...
F_E_B 2008 jan. 29. - 16:15:50
(68/383)
Jaja, egy "fan"-nak tudnia kellett volna ezt.
Raadasul egy igazi "fan" meg nem latta a filmet moziban (hacsak nem ment erte kulfoldre)
10/10
willcat 2008 jan. 29. - 15:30:08 10/10
(67/383)
Én is fan vagyok az alien és a predátor is kedvencem!!!
A mostani bemutató alapján jobbra számítottam!reméltem hogy az ûrbe játszódik majd,hogy végre ujra hihetõbb dolgokat adhassanak elõ belõle...de csalódtam:s..azt csoda tudja!
Nyssa 2008 jan. 29. - 12:38:36
(66/383)
Egyetértek az elõttem szólókkal. Könyörgöm, mielõtt mozijegyet váltunk, el kellene döntenünk, mit várunk az adott filmtõl: dantei mélységekben szeretnénk elmerülni a komoly mondanivalóban avagy csupán szórakozásra vágyunk. Ha az elõbbi, akkor mondjunk le a mai kasszasikerekrõl, ugyanis évente maximum egyszer sikerül Hollywoodnak a látványon túl a mondanivalóra is koncentrálni és valami igazán jót alkotni. Akkor inkább menjünk mûvészmozikba vagy keressük a nagy klasszikusokat a tékákban.

De ha az utóbbi... Akkor nyugodtan be lehet ülni az AVP2-re, vagy akár más sci-fi/horror/akció-"baromságra". Szerintem. És hát valljuk be, elsõsorban a keményvonalas Alien és/vagy Predator rajongók miatt készült ez a film. Mi mindenképpen meg fogjuk nézni, és akármennyire is kultúra-barbárság, nekünk bizony tetszeni fog, szégyen, nem szégyen. Akit meg elborzaszt a lehetõség, ne váltson rá jegyet, nem kötelezõ. De nem kell lehúzni, ugyanis mindenkinek mások az igényei. Anyám pl odavan a Barátok köztért, én meg rosszul vagyok tõle. Na bumm, hát nem nézem. Ez ilyen egyszerû.

Mint valódi filmõrült, azt mondom, kellenek az ilyen történetek is, ha az egész napi stressz után leülök a DVD elé vagy éppen moziba megyek, nem feltétlenül vágyom agysebészeti magasságú élményekre. Ha mégis, akkor inkább könyvet olvasok. Ha meg sírni akarok vagy felháborodásra vágyom, megnézem a híradót. Ilyen horrort úgysem tud produkálni az álomgyár.
premium 2008 jan. 27. - 18:47:39
(65/383)
Kedves gombos!Egyet értek veled mindenben, amit leírtál!A mai mozifilmek nem csak a mondani valóra épülnek.Vannak egyébb fontos tulajdonságaik is, mint látvány és hang hatások!Nos, ebben a filmben pontosan ez utóbbi két tényezõ az uralkodó.Annak ellenére jelentem ki mindezt, hogy még nem néztem meg a második részt, de már alig várom!A véleményemet az elsõ részre alapozom amelyrõl nem szabad megfeletkezni!Kiemelkedõen jó hangsávval rendelkezik (teszt filmként is alkalmazzák).A látvány és a hang a fotelbe bilincselte az embert!Ha a második rész is ilyen (hanem jobb) tulajdonságokkal lesz felszerelve, akkor bátran jelenthetem ki, hogy a házi-mozi rajongóknak ismét egy csemege került a terítékükre.Igaz még csak a mozi vásznon, de biztos vagyok benne, hogy hamarossan otthon is kidönthetjük vele a ház falát! ;-)
gombos 2008 jan. 27. - 14:15:33
(64/383)
Gratulálok azoknak az iq fightereknek, akik megnéznek egy mozifilmet letöltve, és csodálkoznak,hogy mondjuk a kép sötét pffff... Meg ugye a sztori kritikán aluli :P Aztán ki hirdette meg úgy ezeket a filmeket, hogy ebbõl írd a filozófia disszertációdat? A kedvetekért leforgatnak remélem egy olyan AVP -t is, amiben görög verseket szavalnak az alienek eszperantó fordításban, az biztos mûvészi lenne. AVP-ben max a fogak szántanak mélyen! Legalábbis remélem!