Téma: Aljas nyolcas

Domonkos Pinke 2016 jan. 18. - 01:25:47
(137/317)
Sajnos szinkronnal sikerült megnézni... (A moziban derült ki, hogy nem feliratos)
Gyálazat amit szinkron alatt sikerült mûvelni. "Vóót, fajin, megmürdelni"... a redneck western fordításai. Gyenge szinkronhangokkal... Teljesen tönkretette a filmet.

Szerintem sokan azért szólják le, mert szinkronnal szenvedték végig. Ez már nem a Pulp Fiction korabeli zseniális, irodalmi magyar fordítás és szinkron, hanem egy gyors kókány munka. Pont, mint a Briganty-k szinkronos része (az is kb tönkreteszi az élményt) Egyszerûen ezt nem lehet magyar parasztos hangnemben leszinkronizálni. Akkor inkább el se kezdték volna. Egyedül a nõ hangja volt kb helyénvaló.

Meg fogom nézni angolul is, egyelõre nem tudom így értékelni a filmet. Az biztos, hogy nem annyira a szokványos Tarantino. Inkább színházias kicsit. A szövegnek kell elvinnie a filmet... csakhogy ez szinkronnal 0-ra redukálódik.
10/10
McQuade 2016 jan. 17. - 23:44:24 10/10
(136/317)
Ez jó volt, gratulálok!!!

De azért csak egy "9-est":-)
9/10
domo.robi 2016 jan. 17. - 23:23:48 9/10
(135/317)
*** SPOILER ***

Én nagyot csalódtam. Nem gondoltam volna, hogy egy Tarantino filmben:
- Sok vér lesz
- Esetleg káromkodnak
- Hosszú monológokra, párbeszédekre sem számítottam
- Lájtos játszadozás a történet lineáris idejével? Ki hitte volna.
- Brutális, korunk polkorrekt beszédmódjától idegen szókimondást (niggerezés, mexikóiak alázása) sem vártam
- Sok különféle kiejtésû ember egy különleges történelmi korban - hát ez már tényleg meglepetés volt.

Tulajdonképpen valami CGI felturbózott képregényfilmet vártam, ha lehet Disney-mesével, össze-vissza forgatókönyvvel, kidolgozatlan karakterekkel, viszont bombasztikus látványorgiával és utána összegyûjthetõ akciófigurákkal.

Hát, nem jött be. Pontszámban sem kap 10-est, csak aljas módon egy 8-ast. Ja, nem is, hanem 9-est

*** SPOILER VÉGE ***
10/10
McQuade 2016 jan. 17. - 22:51:06 10/10
(134/317)
Õszintén, minden tisztelettel kérdezném, hogy akiknek csalódás volt ez a film, azok mégis mit vártak, milyen filmre számítottak?

Tudni lehetett az elõzetesekbõl, cikkekbõl minimum annyit, hogy a film kb. tartalma az, hogy egy postakocsi járat megérkezik a fogadóhoz, és ott lesznek nyolcan, ahonnan már nemigazán vezet kiút...
Azt is lehetett tudni, hogy majdnem három óra hosszú a film...
Tehát ergo, nem egy Volt egyszer egy vadnyugat, vagy A Jó, a Rossz, és a Csúf szerû csúcs spagettiwestern eposzt fogunk kapni,
hanem egy kamaradarab jellegût...

Akkor mégis mit vártak, hogy megjelenjen Batman, meg Ironman, és világ körüli útra repítse õket?

Biztos én vagyok a hibás, de tényleg valaki magyarázza már el mert nem értem!

Én pontosan azt kaptam amire számítottam...
editke9 2016 jan. 17. - 22:21:26
(133/317)
Óriási csalódás volt. Fájdalmasan vontatott, nagyon unalmas, a történet nagyon kevés volt hozzá. A szenvedést a jó színészek, vagy a szép kép sem enyhítik. Többen kimentek róla...
10/10
McQuade 2016 jan. 17. - 21:41:54 10/10
(132/317)
Szerintem meg a smink(kellék) vér vitte el a nagy részét, a többi meg a 70mm-es Ultra Panavision rendszer:-)
SpencerBarnes 2016 jan. 17. - 21:15:58
(131/317)
Nekem ( és szerintem másoknak is ) a western film más fogalom, ennyi.
Csak attól még nem lesz western film szerintem valami, mert abban a korban játszódik, és mindenkinél puska van...
Ez nekem olyan Agatha C a vadnyugaton szerûség, motel hangulatú jelenetekkel ( felrobbanó fejek, vér hányás etc )
SpencerBarnes 2016 jan. 17. - 21:14:01
(130/317)
60 milla volt a szinészek fizetése, 1 milla a fûtés, meg a lovak abrakja, fél milla a ruha, és fél milla a kaja-pia :)
Marv78 2016 jan. 17. - 21:05:34
(129/317)
Minden iróniát mellõzve kérdezem a hozzáértõket, hogy mi került ebbe a filme 62 millió dollárba?
Aki mar látta az az talán érti miért ertetlenkedek.
Spoiler( Végig szinte egy helyiségben zajlanak az események.) spoiler vége. Ebbõl indulok ki, többek közt ezért is nem értem. Na de mindegy is. A filmrõl annyit, hogy nagyon tetszett. Már alig várom , hogy megnézzem eredeti nyelven is.
10/10
McQuade 2016 jan. 17. - 20:16:20 10/10
(128/317)
Tisztába teszem számodra a dolgokat, mert valamit igen csak félre értesz!

Én a te (itt a filmnél sorrendben) 107. hozzászólásod két pontjára reagáltam, a "nem western film", és "Morricone sem a régi" megjegyzésekre, és pont! Ennyi! Ez az én, 126. hozzászólásom, sehol nem okoskodok benne, hogy divat lett fikázni, az teljesen máshol van, nem neked szól, és egyébként igaz is.

A Holnap határa nekem is nagyon tetszett, a nagy ûreposzt, meg leszarom úgy ahogy van, egyik része sem bírt soha érdekelni...

Ha valaki negatív kritikát ír azt is elfogadom, de ami már a hülyeség határait súrolja. na az amire már néha reagálok...

Nem vagyok valami nagy fórumozó több mint 5 éves regisztrációval, meg majd 20 hozzászólással, de néha már muszáj reagálnom!
SpencerBarnes 2016 jan. 17. - 17:59:59
(127/317)
Engem meg az zavar, hogy ha leadsz egy elmarasztaló kritikát, akkor egybõl a "divat lett fikázni" okoskodás jön.
Messzire ne menjek, nekem Q.T filmjei bejönnek, SÕT, viszont EZ A VALAMI amit annak neveznek nem jött be. Ennyi.
Most akkor ilyen erõvel ha mondjuk írtam egy szar véleményt a SW7-rõl, akkor már divatfikázó vagyok?
Mert pl. a Holnap határa tetszett, pedig sokak szerint Tom Cruise-t is sokak szerint divat fikázni.
Szerintem ez egy baromság, ha az embernek nem feltétlenül pozitív a kritikája, azt illendõ elfogadni.
xdm 2016 jan. 17. - 13:29:21
(126/317)
És akkor jön az ultra troll, aki csak személyeskedni tud, filmhez miért is szólna hozzá...
10/10
joeydarko 2016 jan. 17. - 09:38:17 10/10
(125/317)
Don't feed the trolls ;)
Ez idejár már egy ideje.
Zavarja, hogy ostoba és itt próbálja ->magának<- bebizonyítani, hogy nem az.
10/10
McQuade 2016 jan. 17. - 01:09:08 10/10
(124/317)
Te így látod, én úgy!

Tudod mi lett divat, mindent, és mindenkit leszólni, leszarozni!

Ma megnéztem még egyszer, és jobban tetszett mint elõször, nem feszengtem az unalomtól, én remekül szórakoztam, miért kéne bárkivel is azonosulnom?

Számomra, és sokak számára akkor is egy zseni a faszi, akármennyire is fáj ez másoknak, abszolút nem tud érdekelni...

És nálam nem most lett divat Tarantino, mert a Ponyvaregény óta ismerem, amit a saját videótékámban néztem elõször...

Szeretnék én ilyen szar filmeket csinálni, és ennyi pénzt keresni belõlük!
xdm 2016 jan. 16. - 23:06:31
(123/317)
"2. Ez egy film, ami elmesél egy kitalált történetet, a maga idejében, beleszõve az akkori problémákból, és helyzetbõl valamennyit, nem kell komolyan venni, akinek nem tetszik nem nézi..."

Egyébként nincs igazad. Nem errõl van szó, nem akkori problémákról beszél tarantinó, hanem a jelenkorról, csak metaforákon keresztül, a western korba helyezve. Illetve ezt akarja, de nem sikerül neki. A filmnek nincs mondanivalója. Nincs kivel azonosulnia a nézõnek. Akkor mi értelme az egésznek, ha még nevetni se lehet rajta, csak feszengeni az unalomtól, meg az irreális erõszakoskodástól.

Én értem, hogy baromi nagy divat lett tarantinó, és kötelezõ zseninek nevezni, és lehalni minden filmjétõl, de könyörgöm, ha valami szar az szar. Mint a sw7 esetében.
xdm 2016 jan. 16. - 16:49:42
(122/317)
Nem nézem, néztem...
Azért a véleményem leírhatom? Nyugi, többször nem fogom megnézni, hogy jobban ne tetsszen.
10/10
McQuade 2016 jan. 16. - 15:56:06 10/10
(121/317)
Két dolog csak a tisztán látás kedvéért, és nem a magas lóról!

1. A való életben Tarantino is átlátja szerintem amirõl írsz:
http://zaol.hu/bulvar/tarantino-amerikai-rendorok-20-1736634

2. Ez egy film, ami elmesél egy kitalált történetet, a maga idejében, beleszõve az akkori problémákból, és helyzetbõl valamennyit, nem kell komolyan venni, akinek nem tetszik nem nézi...
offtopic
cellasto 2016 jan. 16. - 15:55:28
(120/317)
moziban nem is tervezem,mert a visszatérõ jobban érdekel és ugye moziba nem jár mindennap az ember fia
(bár van aki igen,de nekem szûkebb a büdzsém)

de majd sort kerítek rá mindenképp mert én még bízom abban,hogy visszakapjuk egyszer a régi kventint valamikor...
xdm 2016 jan. 16. - 15:44:40
(119/317)
Megint ez a magas lóról szövegelés....
Ebben a filmben nincs semmilyen magvas mondanivaló. Semmi amit érdemes lenne kielemezni. Egyszerûen szar a film, és a tarantinó rajongók minden áron bele akarnak magyarázni valamit, hogy ne kelljen szembesülni vele. Ez a bajom, nem a b*zizás.

Amerikában jelenleg egész más a probléma, mint az észak kontra dél, vagyis a rabszolga néger vs fehér. Az anti terror nevében létrehozott rendõrállam, ahol nemsokára mindenkibe chip-et akarnak ültetni. Na ezzel kéne foglalkozni, nem a már 500x lerágott csontos néger rabszolga, fehér rohadék, de mindenki bûnözõ.... A tököm televan, hogy minden tarantino film ugyanerrõl szól. Nincs kivel azonosulni, mert mindig csak pszicho és szociopatákat mutat. És mindenki megérdemli a halált.... fantasztikus.

Ez a film 3.
10/10
McQuade 2016 jan. 16. - 15:29:07 10/10
(118/317)
Szerintem akkor ezt meg se nézd!

Egyébként nincs semmi bajom, csak annyi okos van a neten, hogy az hihetetlen, ír egy cikket ami a firkálmány határait súrolja, és õ az okos megmondóember, de hát ilyen világot élünk, ezt kell szeretni...

Inkább megyek és megnézem szinkronosan is a filmet...