Téma: Aljas nyolcas

cellasto 2016 jan. 16. - 15:07:57
(117/317)
nem értem mi a bajod..
nem csak pozitív kritika van a világon

képzeld,ha mindenkinek ugyanaz tetszene..milyen unalmas egy életünk lenne

én egyébként kicsit tartok ettõl a filmõl
kventi utóbbi két filmje akkora fos lett(számomra legalább is),hogy azok után már félek ezt megnézni

no,de lehet kellemesen is csalódni :)
10/10
McQuade 2016 jan. 16. - 15:03:53 10/10
(116/317)
Tele a net az ehhez hasonló, nagy tudású, semmitmondó, magát mindenben hitelesnek kikiáltó cikkekkel! Ez a baj még mindig a Magyar néppel, hogy mindenben csak okoskodni tud, elismerni, és tanulni a másiktól, na azt már nem....
Bruce Kleberson 2016 jan. 16. - 14:50:08
(115/317)
Egy érdekes és szókimondó cikk Tarantinoról és az Aljas nyolcasról: https://mediavadasz.info/aljas-nyolcas-kritika/
10/10
McQuade 2016 jan. 16. - 14:21:21 10/10 Előzmény SpencerBarnes
(114/317)
Komolyan mondom, hogy nem értem azokat a felhasználókat akik itt hangoztatják azt, hogy "ez nem western film"
De bizony western film, csak tudni kellene azt, hogy mitõl western egy western! Manapság már nem nagy dolog utána nézni ennek, csak be kellene írni a keresõbe...

A másik a zene, hogy nem olyan mint a vadnyugatban, vagy a Jó a Rossz, és a Csúfban stb...mert nem is olyan zene kellett ide!!!
A mester egy teljesen másféle partitúrát komponált, ami hibátlanul, a háttérben megbújva, nyomasztó hatást keltve adagolódik ahogyan bontakozik kifelé a történet! Tehát nem az volt a cél mint az akkori Leone spagettiwesternekben, hogy a zenével még drámaibb hatást érjenek el, hanem majdhogynem pont a fordítottja...

A film fantasztikus mestermû, inkább nem mennék bele a mélyebb elemezésébe, akinek nem jön be, azt igazán sajnálom, és talán majd próbálkozzon vele egy pár év múlva...

Liberum fórumtárs a 121. hozzászólásban röviden tömören összefoglalja a lényeget...

Morricone pedig a legnagyobb korszakos zseni, ahogy Quentin Tarantino is megfogalmazta a Golden Globe díj köszönõbeszédében, érdemes megnézni, nem kicsit õrült ez az ember, de hisz tudjuk ettõl zseni!
10/10
Liberum 2016 jan. 16. - 13:17:38 10/10 Előzmény xdm
(113/317)
hmmmmm, ezzel a buzis, heteros hozzászólásoddal mindent elárultál magadról. Nyilván kell egy lelki és eszmei érettség, hogy ne csak b*zit és heterót vonj le konzekvenciaként. Az a jelenet a direkt kiábrándulás céljából lett beletéve, hogy ne akarj szeretni egyetlen karaktert sem, de nem magyarázom mert igencsak szûk látókörûnek mutatkozol a hozzászólásaid alapján!
Ez a film szétboncolásra született, akinél nincs penge, ne s akarjon beülni rá!
10/10
Liberum 2016 jan. 16. - 13:09:29 10/10
(112/317)
heyho.
Szerintem nem jó példának az alkonyattól pirkadatig, mert az egy kifejezetten komolytalan alkotás. Egyetlen tizedmásodpercét sem lehet komolyan venni, ezért valójában bármi megtörténhet. Szerintem, azért nem volt túlzás a nyolcas aljasmód brutalitással megspékelt jelenetei, mert szépen elosztva történtek a filmben. Felvezetik, az egészet, megmutatva, hogy ez, most egy komoy darab lesz, majd megmutatja, hogy ettõl függetlenül az élet gyakran komolytalanná és brutálissá válhat akár egy másodper tizedrésze alatt is.
A szopatós jelenet nekem inkább azt mutatta, hogy még egy olyan szimpatikus karakter, mint Samuel is valójában egy utolsó aljas fasz. Senkit semmilyen módon nem tudsz teljes egészében pozitív karakternek nyilvánítani, mert mindegyik egy kiszámíthatatlan, morbid, groteszk, mégis valósághû játék bábuit képezik. Persze ez is csak egy vélemény.
dörmögö_dömötör 2016 jan. 16. - 10:02:08
(111/317)
Én tegnap néztem meg a filmet...
vegyes érzéseim vannak. Leszögezném nem vagyok kifejezetten Tarantino fan, vannak olyan filmjei amik tetszettek és vannak olyanok amik meg nagyon nem.

SPOILER-t tartalmazhat

Ami rossz, viszont abszolút Tarantino-s: az a groteszk módon ábrázolt gyilkolás (szétrobbanó fejek stb.). Szerintem amíg ez elment az Alkonyattól Pirkadatig-ban, addig itt ez teljesen fölösleges volt szerintem, és sok nézõnek tényleg forgott tõle a gyomra.

Viszont maga az alapsztori, a dialógusok és szerintem a színészi játék is nagyon jó volt. Ez nem egy western, nem egy krimi, ez maga a valóság, ahogy egy hasonló szitu kb. a való életben is lejátszódna. Nincsenek egyértelmûen jók vagy rosszak. A sz@patós jelenet is azért kellett, hogy Samuel-t se szeressük, mert õ is egy g@ci, és amikor tud visszavág az õt ért sérelmekért.

Nem egy könnyû film, szóval ha valaki egy könnyed esti szórakozásra vágyik ne erre a filmre üljön be.
10/10
user79 2016 jan. 16. - 03:02:44 10/10
(110/317)
10/10 hatalmas film.

Kétségtelen, hogy nem hagymázas elméjû kisjányoknak, meg törölt felhasznyálóknak való.
10/10
Liberum 2016 jan. 16. - 01:27:51 10/10
(109/317)
SPOILER LEHET!

Tarantino fan vagyok, gondoltam tisztázom, mielõtt neki kezdek.(Nem mintha lenne egy rossz szavam is a filmmel kapcsolatban.)

Úgy ültünk be barátnõmmel a filmre, hogy ez, most valami más lesz, mint a megszokott. Igazunk lett és ezt köszönöm QT-nak.
A kép egyszerûen gyönyörû, de nem a hófehér gyapotra fröccsenõ tûzvörös vér módján, itt a táj nagyobb szerepet kap. (még úgy is, hogy valójában egy szobában játszódik nagyjából az egész film). A zene is kiváló, bár nem a megszokott Volt egyszer egy vadnyugat stílusú fülbemászó hangzást kapjuk. Sokkal kevesebb és kisebb szerepet tölt be a zene. Azonban nem is kell ennél több, hiszen a színészi alakítások kompozíciója kiteszi az egész filmvásznat. Hibátlan karakterépítések sorozata ez az alkotás. Persze Tarantinorol van szó, de akkor sem a Django féle két szimpi csóka elmegy sok gonoszra vadászni stílusú. Mindenki rossz, mindenféle rossz helyzetben. Fantasztikus. Sokan mondják, hogy nagyon kutyaszorítóban-ra hajaz. Hááááááát valóban nagyon hasonlít a kettõ, viszont ezt sokkal komorabbnak találom. Ez az a pont ahol nagyot változtatott QT. A hangulatban. Az egész film olyan feszült mint egy testépítõ trikója. Persze itt is akad sok, nagyon vicces jelenet, de még azok közben is ott él benned a tudat, hogy mindez , csak egy kibaszott feszült összkompozíció apró , nevettetõ tartópillére. Nem értem azokat akik szerint ez már egy feleslegesen brutális film. Ebben, csak, hogy megint a Djangot hozzam példának(bár a Becstelen b-t is hozhatnám), nem a megszokott, egyhuzamban letudott "váratlan" gyilkolászás történik a film végén. Teljesen kimért, és hagy idõt arra, hogy minden karaktert okkal vegyen le a sakktábláról. Profi. A vége pedig kifejezetten zseniális. Nincs semmi lazaság, nincs happy end , nincs tisztázás mégsincs balladai homály, nincs naplementében ellovagoló hõs, vagy homlokba vésett horogkereszt, egyszerûen csak megnyugszik a film és hagyja, hogy megnyugodj. Tõlem(és jól átgondoltam) 10/10-et kap.
Stillnes 2016 jan. 15. - 23:58:53
(108/317)
Magic Mike nem jár jól a végén.
10/10
offtopic
joeydarko 2016 jan. 15. - 09:54:47 10/10
(107/317)
Nem vagyok a Trollok harca stáblistáján...
8/10
petikee69 2016 jan. 14. - 15:45:38 8/10 Előzmény SpencerBarnes
(106/317)
SPOILERT TARTALMAZHAT
Nem szántam válasznak az elõzõt, de nem baj, legalább kifejthetjük véleményünket úriemberekhez méltóan :D
Értem, miért írtad azt, amit, és bevallom, nekem is felkavarodott a gyomrom, de úgy vélem pont ez volt a lényeg. Hogy meghökkenjünk, én ezért (is) bírom nagyon Tarantinot. Na meg az, hogy ne tudjunk azonosulni Samuellel se. Szerintem az volt a célja, hogy senkit se kedveljünk meg, hisz minden szereplõ egy köcsög és ezt metaforikusan értelmezhetjük korunk társadalmaira. Mert ott van Kurt Russell, aki öli az embereket, meg félholtra veri a nõt, aki amúgy valószínûleg egy pszichopata bûnözõ, mint Tim Roth, Channing Tatum meg a társai. A kocsis lenne talán semleges szereplõ, de õ egyáltalán nem is lényeges, na meg õ az elsõ aki kipurcan.
Na meg, ha látunk valami jó nõt, az tuti elvonta volna a figyelmünket az eddigiekrõl, mert nagyon bele se illett volna. Meghökkentõ lett volna? Nem hiszem...hát, a Ponyvaregényben volt seggbekuki, itt meg ez...mondjuk ez nem vicc és szerintem nem is annak van szánva; inkább el kéne gondolkoznunk, hol rontottuk el és megoldani, mielõtt még egyszer valami hasonló történik.
Mondjuk, lehet kicsit túlagyaltam :D
xdm 2016 jan. 14. - 13:49:27
(105/317)
Hát sajnos nem én tehetek róla, hogy ez a legrosszabb filmje :)
3/10
Balab 2016 jan. 14. - 10:52:44 3/10
(104/317)
Hiába a kiváló színészi játék, a jól megkomponált dialógusok, a számomra egyébként szimpatikus színházihoz hasonlító hangulat, a társadalmi kérdéseket feszegetõ téma, az egész felépített mûvet hiteltelenné és kigúnyolóvá teszi az öncélú és eltúlzott öldöklés, a 30 köbméter kifolyatott vér és a fröccsenõ testrészek látványa. Ez minden jót felülír, az emlékezetemben ez marad meg, bocs Tarantino, de ahogy fogy a muníció, úgy folyik el egyre több vér, lassan kár köré bármiféle történetet keríteni. Nekem ez nem tetszett. 10/3 de csak a színészi alakítások miatt.
10/10
joeydarko 2016 jan. 14. - 10:01:38 10/10
(103/317)
Az elõzõ hozzászólásodban használt kifejezéseket nézve te se mondhatod el, hogy túl sokat haladtál volna ;) (imdb-n 8.1 a film, ennyire nem tetszett nekik)
xdm 2016 jan. 13. - 18:24:12
(102/317)
Elég baj ez , hogy még mindig itt tart a fazon. Ez a közlés? Nem csoda, hogy az amerikai nézõknek nem tetszett a film.
10/10
joeydarko 2016 jan. 13. - 16:32:59 10/10
(101/317)
Nem nevetni, hanem elgondolkodni.----SPOILER--- A polgárháború utáni és azóta tartó helyzeten. Annak metaforáján, hogy a fehérgyûlölõ fekete miként és miért szopatja a feketegyûlölõ fehéret. Ez a két véglet között moralizál a film végig és jut arra a következtetésre, hogy minden irány értelmetlen. És ezért szenzációs, ahogyan a Lincoln levél felolvasásra kerül a végén. Mintha a Mikulás írta volna... Gyerekmese az egész ideológia. Illúzió...
xdm 2016 jan. 13. - 14:28:31 Előzmény SpencerBarnes
(100/317)
De tényleg, azon a részen, amikor a buzi néger elõadja a sztoriját nevetnünk kellett volna? Ez a poén? Ez nettó undormány, nem vicc. Ha valaki homokos nézte a filmet, sztem még õ sem tudott azonosulni vele, vagy nevetni rajta, nem hogy hetero...
10/10
joeydarko 2016 jan. 13. - 14:11:20 10/10
(99/317)
Amit a burnoutban sínylõdõ Sixx lefikáz, az csak jó lehet :) Többször bebizonyosodott, itt is helyt áll.
SpencerBarnes 2016 jan. 12. - 23:42:08
(98/317)
SPOILERT TARTALMAZHAT
Engem nem lepett meg a túlzott véresség nem is ezt írtam, hanem azt hogy az még kevés,
ha CSAK az van, akkor lehetne egy Motel rész.
A sz@patással se lenne problémám, ha mondjuk az öregnek lánya lett volna.
Egészséges férfiember létemre elnézést, de szívesebben néztem volna a hóban egy meztelen
puncit, csöcsökkel, és egy csaj sz@patássát, mint egy lobogó p@csöt, meleg deepthroattal...