Téma: Aljas nyolcas

8/10
petikee69 2016 jan. 12. - 22:43:35 8/10
(97/317)
SPOILERT TARTALMAZHAT
Én is Tarantino fan vagyok, szóval tudom mire kellett számítanom. És itt van az elsõ dolog, amit nem értek: ha valaki nem ismeri, vagy nem rajong érte, akkor miért szeretné az elsõ vetítési napon moziban nézni? Még jobb kérdés, hogy miért hozza el a barátnõjét, akinek nincs gyomra ehhez. Ahol néztem, ott többen is felálltak és kimentek a terembõl, miközben kb. ilyeneket mondtak: "ez mi a f@sz?", "mirõl szól ez a hülyeség?". És a többség meg se várta a buzis jelenetet.
Magáról a filmrõl; hát elõször is, nekem nem volt sok a 3 óra. Mondjuk lehet azért, mert hozzá vagyok szokva. Igaz, én képes vagyok a Star Wars-t, meg a A gyûrûk urát egymásután zsinórban megnézni. Namármost, sokan mondják, hogy a Mester önmagát ismétli, de ha nem ezt tenné, akkor meg az lenne a bajunk. Amúgy ez nem egy western film, hanem egy Tarantino-film; ezért igazán nem kéne leszólni. Aki valami indiános-lóhátongaloppozós-mindigajókgyõznekes spagetti westernre számított, az tudja egyáltalán mire ült be?
A mûnek amúgy kb. az elsõ része tetszett. Mármint a történetet tekintve. Nyilván kellett bele a gusztustalan rész (ez kb. követelmény), de ez most szerintem értelmetlenül durva lett. A Ponyvaregényben legalább vicces volt...vagy mittudomén. De nem éreztem akkora csattanót a sztoriban. Hasonlítgatják a kritikusok A dologhoz, meg Agatha Christie 10 kicsi négeréhez; hát a közelükben sincs, sajnos. Ettõl függetlenül nem rossz, egynek elmegy; csak ezt várjuk Quentintõl? Nem, de már a Becstelennél meg a Djangonál is ezt kaptuk. Így megy ez, tényleg kezd kifogyni az ötletekbõl.
A színészek amúgy rendesen kitettek magukért. Kurt Russell kár, hogy olyan korán meghal, talán õ volt az egyedüli szimpatikus karakter ebben a hülyeségben. Viszont Tim Roth-ot imádtam, jól állt neki ez a szerep. Bennük több volt, nem az õ hibájuk, hogy nem lett olyan hajdejó alkotás.
Amúgy a zenére nem emlékszem; ez a bizonyíték, hogy egy jó névvel nem biztos, hogy valami klassz dolgot csinálsz (a Metallica is kiadta a Lulut).
SpencerBarnes 2016 jan. 12. - 21:34:33
(96/317)
Megnéztem ma VIP teremben, mert azért 3 óra sima moziszékben nem egyszerû.
Leszögezem az elején, Tarantino fan vagyok, ha valaki azt írná nem értem meg a Mestert...

Kezdjük ott, hogy a "magyarul beszélõ, amerikai western" már nem állja meg a helyét
Nekem egy western az a Volt egyszer egy Vadnyugat, a Jó a rossz és a csúf, Silverado, ha vicces is akkor a Nevem senki.
EZ inkább egy véres, fordulat nélküli krimi.

SAJNOS, csatlakoznom kell ahhoz a véleményhez, hogy Tarantino filmjeivel visszafelé megy, ha valaki
igazán jót akar nézni, akkor az elsõ filmjeit nézze, ne az utolsókat.
Ekkora nevekkel ekkora SEMMIT már régen láttam.
Egyedüli erénye?! a véresség, viszont ahhoz ott a Motel sorozat ha ezt akarom nézni.
Fordulatok jók lennének, ha lennének, mivel azok sajnos nincsenek.
Lehetne jó is annak ellenére, hogy kb. egy házban játszódik a film 80%-a, ( akár a Kutyaszorító ),
viszont sajnos ebbõl elmarad a fordulat többek között.

Zene: azt kell mondanom, Moricone Mester se a régi...
A Vadnyugat, A Jó a rossz, A Profi zenéit évtizedek mulva felismeri az ember, én most itthon nem tudom felidézni
az Aljas8 zenéjét.
Már a Django elszabadulban volt úgy fél-háromnegyed óra unalmas rész, de itt konkrétan elaludt a feleségem.
Hiányoltam pl. a Becstelen Brigantikban lévõ kocsmai feszültséget, és leszámolást, itt csak véres puffogtatásokat kaptam.

Sajnálom, de részemrõl 5/10, és sosem gondoltam volna hogy ezt mondom egy Tarantino filmre, de egyszer nézõs
( volt akinek egyszer nézõs sem, Õk félúton kimentek... )
Csaba1210 2016 jan. 12. - 20:10:13
(95/317)
Megnéztem, bár ne tettem volna! Nagyon gyenge film, ami paródiának is rossz!
Kovács kolléga 2016 jan. 12. - 20:02:59
(94/317)
Igazad van, az Aljas nyolcas valamennyi jelenetét láttuk már más filmekben. Tarantinónak ugyanis ez a módszere.
xdm 2016 jan. 11. - 21:06:19
(93/317)
Tulképp igaza van tarantinonak, ha ez a véleménye amerikáról, illetve az amerikát alkotó emberekrõl, vagyis akikbõl lettek. Nekem ezzel az a gondom, hogy túl közhelyes, ezt már láttuk külön külön filmekben nagyon részletesen bemutatva. A rasszizmust, az észak-dél konfliktust, lincolnt, vadnyugatos filmek tízezer darabszám, és még lehetne sorolni.

Az a baj, hogy a fazon saját magához képest nem tud megújulni. Gyenge az egész. Mintha keresné saját magát, próbálna felérni önmagához, ami azért eléggé vicces. Fõleg, hogy nem sikerül neki. Nyújtva van az egész, a kutyaszorítóban sokkal tömörebb, sokkal kiélezettebb. És azt is lehet társadalom kritikának felfogni.
Kovács kolléga 2016 jan. 11. - 20:25:10
(92/317)
A dialógusok egy része gyenge. Az elsõ háromnegyed óra a postakocsiban szerintem kiváló nyitány, nem véletlen, hogy itt brillírozik mindegyik színész. A problémák a közepe táján jelentkeznek, de a végére visszanyeri a film a formáját.
6/10
Attaca 2016 jan. 11. - 19:53:20 6/10
(91/317)
Tény, hogy vannak benne jól eltalált jelenetek, de nekem a Tarantino filmek egyet jelentenek a nagyon jó dilaógusokkal, jó filmzenével, és még jobb színész választsással. A perverz mennyiségû vér miatt mindig betegnek éreztem a filmjeit, de az elõbbiek miatt elismerem a tehetségét. Ebbõl itt a jó színészek megvannak, de a dialógusok nagyon gyengék, a zene is, vérben nincs hiány. Nem állítom, hogy nézhetetlen, de nekem ez kevés Tarantinotól. Ízlések és pofonok, a Becstelen brigantykban a kocsmai jelenet az egyik legérdekfeszítõbb epizód a fimtörténelemben nekem, pedig a filmjei közül nem a legjobb, itt ilyesmit sem találtam.
Persze az is lehet, ogy csak én öregedtem meg (vagy õ?), nekem, ahogy idõben megyek vissza a filmjei között egyre jobbakat találok.
KurtWagner 2016 jan. 11. - 17:09:52 Előzmény xdm
(90/317)
Persze, hogy nem sikerült, mert ha te eleve eldöntötted, hogy szar, amivel nincs is gond, ízlések és pofonok, a szíved joga, mondhat bárki bármit úgy sem fogod elfogadni. Bár megjegyzem, annak ellenére, hogy a Kutyaszorítóban nekem is a szívem csücske, abban az erõszak nem öncélú, mint minden erõszak... De íme egy magyarázat, amiért az utolsó jelenetre hivatkoztam, aztán vagy el fogadod vagy nem, vagy felfogod vagy nem a szíved joga:

Erõsen spoileres:
Ott az a ház, ahol mindenki kinyírt mindenkit, mert ne legyen kétségünk afelõl, hogy a két túlélõ is elpatkol, lassú kínhalálok között, azért 2 nap az 2 nap és se orvos, se erejük, hogy ellássák magukat. Ott egy csomó brutálisan kivégzett hulla, akiknek a halálát, gyûlölet, harag, bosszú, bizalmatlanság, kapzsiság okozott, és akkor a déli ***moderalva****gyûlölõ seggfej, felolvassa a néger, fehérgyûlölõ s*ggfejnek annak Lincoln levelét, aminek a tartalmát és annak értelmét, hagy ne citáljam, gondolom figyeltél rá. Szerinted, nincs ebben valami ironikus, groteszk, abszurd társadalomkritika.... ha szerinted nincs, akkor tárgytalan az egész. Neked nem tetszett ez van...
xdm 2016 jan. 11. - 13:24:37
(89/317)
Öncélú az is. De van benne két hatalmas jelenet az tény.
8/10
Senorita929 2016 jan. 11. - 12:43:45 8/10
(88/317)
A szinkronos verziót el kell felejteni, de eredetiben fantasztikus. Tarantino most sem nem hazudtolja meg magát, bár megkockáztatom nem ez a legjobb filmje, de azért még bõven élvezhetõ és emlékezetes. A hosszúsága ellenére engem végig lekötött, hozta amit kell, tetszett!
CsabiBp 2016 jan. 11. - 02:07:50
(87/317)
Hatlamas film, 10/10 !!! Minden perce lekötött, szinte beszippant a film. Nem is értem a negatív hozzászólásokat, akinek pedig hiányzik a 3D-s animált hülyeség, az üljön be a StarWars Imax 3d-re :)
Alexandra Maruzsi 2016 jan. 11. - 01:18:21
(86/317)
És a Becstelen brigantik sehol? :O
Alexandra Maruzsi 2016 jan. 11. - 01:15:26
(85/317)
:-D tökéletesen egyetértek
xdm 2016 jan. 10. - 22:53:53
(84/317)
Akkor hajrá barátok közt.
Kovács kolléga 2016 jan. 10. - 22:00:44
(83/317)
Ez mind benne volt a filmben.
xdm 2016 jan. 10. - 21:53:11
(82/317)
De most ezeket te komolyan írkálod, vagy ez ilyen fricska? És csak én nem értem az iróniát?
Kovács kolléga 2016 jan. 10. - 21:43:52
(81/317)
SPOILER


Mi mindenrõl szól a film?

1. Az emberek egymás közötti kapcsolatát megmérgezõ gyûlölködés (észak dél ellen).
2. A fajgyûlölet.
3. A bevándorlók iránti utálat.
4. A nõk elleni erõszak.
5. A testvéri szeretet.
6. A Vadnyugat az úgynevezett hõskorban egy mocskos, durva és kegyetlen világ volt.
7. Senki nem bízhat a másikban.
8. Az isteni igazságszolgáltatást senki nem kerülheti el. Tarantinóul ez azt jelenti, hogy aki sz*pat, annak ellövik a micsodáját.
xdm 2016 jan. 10. - 21:10:48
(80/317)
Akkor meséld el mit kell felfogni. Ez egyébként még egyik kommenetlõnek sem sikerült. Gyanítom azért mert nincs mit megérteni a végén.
KurtWagner 2016 jan. 10. - 20:55:14
(79/317)
Semmitmondó...? Akkor nem fogtad fel az utolsó jelenetet...
xdm 2016 jan. 10. - 20:38:26
(78/317)
Mi az, hogy tudnia kellett mi vár rá?
Képzeld láttam az összes eddigi tarantino filmet, és nálam toronymagasan vezet a kutyaszorítóban, a második a ponyva, a harmadik a kill bill, aztán a jackie brown, viszont a többi filmje mélyrepülés. Ez pedig a legrosszabb messze. Pontosan nem ezt vártam tarantínótól. Még a becstelen brigantikban is voltak nagyon jó jelenetek, hans landa zseniális volt.
Itt viszont gyenge és érdektelen párbeszédek, mûfeszültség, értelmetlen vérontás, semmi poén, vontatottság, érdektelenség.