Téma: Aljas nyolcas

Kovács kolléga 2016 jan. 10. - 20:33:16
(77/317)
Amúgy lenne egy kérdésem.

Akik itt lenullázzák a filmet, azok láttak-e már korábban valamit Tarantinótól. És ha igen, de ezek miatt utálják, akkor minek ültek be a moziba?
A Aljas nyolcas semmiben sem különbözik a korábbi filmjeitõl. Ráadásul annyi elõzetes információ napvilágra került róla, hogy aki vállalta a megtekintését, annak pontosan tudnia kellett, mi vár rá. Na most ha ezek után valaki 0-ás meg 1-es osztályzatokkal bombázza, akkor mi a fészkes fenének ment moziba?
Körülbelül olyan ez, mintha valaki leül egy olasz bajnoki meccset nézni, aztán elkezd rinyálni, hogy kevés a gól.
Kovács kolléga 2016 jan. 10. - 20:28:33
(76/317)
Ma megnéztem a filmet. Nem ez a Mester legerõsebb darabja és vannak vele problémák (túl hosszú a játékidõ, a közepe táján sok az üresjárat, az utolsó harmadban pedig a sok vér helyett jobb lett volna egy-két ötletes suspense), de összességében nincs vele baj. A látványvilág, a zene, a színészi játék, a humor nekem például bejöttek.

7/10
mapk 2016 jan. 10. - 17:50:57
(75/317)
Az aberált jelenet, a mondanivaló!!! Bevándorlók = Mélytorkozás
Benedict76 2016 jan. 10. - 17:50:51
(74/317)
Kicsit hangsúlyosabb spoiler feliratot lehetne a jövõben? Mondjuk nem tudom, minek nézek ide filmnézés elõtt... :(
xdm 2016 jan. 10. - 17:31:35
(73/317)
De mik a jelentõségek ? Ez egy pitiáner leszámolós film. Gyilkolásra való felvezetés. És aztán gyilkolás gyilkolás mészárlás gyilkolás. Ez mi ? Mindenki hazudik, mindenki gyilkol, vagy gyilkolt.

***SPOILER***
És a végén mindenki meghal... fantasztikus.
***SPOILER VÉGE***

És ennek mi értelme van ? Öncélú az egész. Végig arra van a film kihegyezve, hogy a legvégén lehessen mészárolni, hogy fröcsöghessen a vér. Szó nincs itt magvas tartalomról, vagy valami olyan mondani valóról, amit a nézõ betud fogadni. Ez a film is üres, semmitmondó, semmirõl nem szóló.
2/10
Sophie_Western 2016 jan. 10. - 16:28:00 2/10
(72/317)
Az elõzõ két filmjében volt eszmei mondandó, így a mészárlások értelmet nyertek. Ebben nagyon sovány volt a sztori, az aberrált jelenet meg miért kellett? 2 pont a téli feelingért.
solicitor 2016 jan. 10. - 15:24:05
(71/317)
Én most néztem meg. Nagyon jó western paródia - hatalmasakat lehet rajta röhögni. Tarantino hozta a formáját, a kitûnõ fekete humorral. Jól meg van csinálva, hogy lassanként áll össze a kép illetve a következõ fejezetekbõl. Mikor a 4 tag bemegy a fogadóban és kedveskednek a csajokkal, nos azon én besírtam a röhögéstõl - tudva, hogy mi lesz a végkifejlet.
shoc 2016 jan. 10. - 13:28:42
(70/317)
Aki szereti
1. az emberesen elnyújtott "kutyaszorítóban" hangulatot
2. a western feelinget
3. a kamaraarabokat (pl. színházban)
4. az amerikai történelmet
5. a szép operatõri munkát
6. a "Tarantino fûszerkeveréket"
az ugrálni fog örömében.

Aki ismeri az amerikai tájszólasokat, eredeti nyelven nézze meg (ahogyan a "ponyvaregényt" is) ez elég fontos elem (ahogy a "ponyvaregényben" is).
Aki erre nem fogékony, annak a szinkronizált ajánlom. A magyar szinkron is szuper (ahogy a "ponyvaregenyben" is).

Elegge spéci film, simán el tudom fogadni, hogy valakinek nem tetszik, es unja.
T eléggé feszegeti a határokat.
En mégegyszer néznem, ha lehet moziban.
Amari 2016 jan. 10. - 10:48:45
(69/317)
Nekem 10/10

Agatha Christie a vadnyugaton. Szuper krimi, nagyon jó karakterek :) és T. !
Marcipáncica_ 2016 jan. 10. - 09:27:08
(68/317)
Kamaradarab. Remekül megírt párbeszédekkel, a moziban hangos felröhögésekkel, lassan kibontakozó sztorival, a végén az elmaradhatatlan Tarantinos bõ mûvéres jelenetekkel. Nekünk tetszett, de hogy Tarantino nem teljesen 100-as azt eddig is sejtettük, most viszont már bizonyossággá vált! :)
1/10
kotaszbarbara 2016 jan. 10. - 08:57:41 1/10
(67/317)
3 óra kuka az életünkbõl. Unalmas, élvezhetetlen az egész film. Az elõdjéhez nem is hasonlítható. Aki azt írja hogy izgalmas lehet mást nézett. Botrányosan rossz... Még a nachos sem esett jól közben. Már a felénél ki akartunk jönni, de vártuk a csodát, ami elmaradt.
Amari 2016 jan. 10. - 07:26:41
(66/317)
Senkit ne tántorítson el a sok negatív / mit negatív?....olyan jelzõkkel illetett vélemények itt, hogy nem értem.., nem ugyanazt néztük? /

Ez egy nagyon jó film!

Felesleges hasonlítani bármihez, elég önmagában nézni...Egy pillanatra sem unatkoztam. Minden kockának jelentõsége van és igen az elsõ fele a filmnek állandó figyelmet kér. Olyan, mint az olvasás :) kár, hogy olyan sokan ezt nem értékelik.
2/10
rpkoma@gmail.com 2016 jan. 10. - 07:19:21 2/10
(65/317)
A tegnap esti 20-as vetítésen néztem meg. Szándékosan nem írtam meg a véleményemet közvetlen hazaértem után, inkább aludtam rá egyet. Gondoltam tán lehiggadok és finomodik kicsit a véleményem, de nem ez történt. Ugyanazt érzem, mint tegnap este.
Ez a film egy hányadék. De tudjátok mit? Magamat okolom. Ezerszer megfogadtam, hogy premier közeli filmet nem nézek meg moziban. Elõször mindig hosszasan tájékozódom, hogy érdemes e. Most megint beleestem a hibába.... Talán ott is én hibáztam, hogy Django minõségû produktumot vártam.....
Ez a film viszont nem több, mint egy beteg ember még betegebb agymenése. Ha 2016-ban valóban ezt akarják "letömni a torkunkon", mint minõségi mozifilm, akkor nagy a baj! Nagyon nagy!!!
joekker 2016 jan. 09. - 13:47:17
(64/317)
Felháborítóan gyenge! Tarantino meglopott a mozijegy árával és ellopta 1,5 órámat, akkor jöttem ki a moziból. Konkrétan nem történik semmi, és nem elég a színészi gárda vagy a hülye redneck stílusban lefolytatott, értelmetlen párbeszédek, hogy feledtessék. Aki azt mondja, hogy ez egy jó film, az gondolkodjon el azon, hogy akkor is ezt mondaná-e, ha egy ekkora blöffel úgy találkozik a mozivásznon, hogy nem alél el elõtte attól, hogy Tarantino rendezte. És nem érv, hogy 1,5 óra után beindul...
wazzap 2016 jan. 09. - 11:46:38
(63/317)
Tisztázzunk valamit! Ez egy igenis jó film!
Nem értek egyet azokkal, akik szerint ez az alkotás, egy Tarantino baklövés. Nem ez lesz a kedvenc filmem a rendezõtõl de ettõl függetlenül szerintem a legjobbjai közé tartozik. Ugyanis ez a film egyedibb, olyan mintha egy kamaraszínházi elõadás. A széles vászon, a kevés helyszín, a vicces és hosszú dialógusok és az atmoszféra teljesen elvarázsolják az embert. A téma és a megközelítés is el lett találva. Viszont akadt egy kis hiányérzetem, mivel a végére már elült sajnos az a feszültség, ami 2 órán keresztül fennállt. Egyedi húzások voltak még a rendezõtõl a hosszú snittek, ilyen hosszúakat eddig még sohasem használt. A színészi alakítások fergetegesek voltak, Samuel L. Jackson jött be nekem a legjobban de a többiek is nagyot remekeltek. Lehet hogy angol nyelven még nagyobb élményt tudna adni a film, bár a szinkronhangok nagyon ellettek találva. Kár viszont hogy lerövidítették a filmet, ugyanis eredetileg 182 perc. Bár így is piszkosul hosszú volt, de lekötött végig. Elröpül az idõ nagyon hamar. Összegezve aki egy jót akar mozizni, szereti a Tarantino filmeket vagy csak valami újat szeretne látni, azoknak mindenképpen ajánlom. 10/9
6/10
Attaca 2016 jan. 09. - 08:46:07 6/10
(62/317)
Hát ez kimondottan rossz volt Tarantinotól. A dialógusok érdektelenek, a zene meg kimondottan rossz. A színészek jók, de ez kevés egy jó filmhez. Csak rajongóknak ajánlott.
A feszültség benne volt a levegõben, de nem sikerült olyan szinten tartani, mint más filmekben. Mindenki szokott hibázni, ez egyértelmûen a legrosszabb filmje Tarantinonak. Következõ filmjébõl fog kiderülni, hogy egyszeri ballépés volt, vagy megindult a lejtõn.
10/10
pema25 2016 jan. 09. - 00:52:30 10/10
(61/317)
Nekem nagyon tetszett a film,Samuel L meg Kurt Russel nagyot alakítanak,a párbeszédek is rendben voltak,sõt....én nagyon sokat nevettem a film alatt,valamint ami számomra külön jó volt az a szinkron... Reviczky Gábor zseniálisan szinkronizált... Talán lehetett volna rövidebb is a film,a karakter bemutatás kicsit unalmas,de összességében nekem nagyon tetszett. Nálam nem kérdés a 10/10.
6/10
m3246 2016 jan. 08. - 21:09:27 6/10
(60/317)
Hát nem sikerülhet minden tökéletesre :( Nagy Tarantino rajongó vagyok, imádom a mestermûveit! Szeretem azt az egyedi módot, ahogy felépíti a karaktereket, sok esetben vmi egész groteszk módon... ahogy kidolgozza a történetet és jellemzõen tesz bele egy de inkább még egy nagy pofonként megrázó csavart :) nagymestere a filmgyártásnak... Félreértés ne essék egy másodpercre sem az jön le a filmrõl, hogy nem Õ készítette, de valahogy elfogyott a szufla... az hogy hosszú nem zavar, de az hogy nem nagyon volt mivel kitölteni a játékidõt olyan szinten ahogy az ember elvárná egy Tarantino filmtõl az már baj... sajnos a történet meg sem közelíti a jobb filmjei szintjét, sem a párbeszédek... Morricone ide vagy oda ennek a filmnek a zenéje szar! És akkor most nem azt akarom mondani, hogy a többi filmjeihez hasonlóan nem annyira jó (mert nagyon jól választ zenét a filmjei alá) hanem azt hogy kimondottan rossz, idegesítõ... sajnos :( Samuel Jackson azért részben elviszi a filmet a hátán, a többiek elég harmatosan muzsikálnak... Igazából a legnagyobb baj, hogy a legjobb filmjeit bármikor le tudok ülni és végignézni újra és újra, de ezt a filmet kötve hiszem, hogy szívesen nézném meg újra... és azt hiszem ez az igazán nagy baj, ha egy Tarantino filmrõl beszélünk... egyszer azért majd megnézem még angolul, mert a magyar szinkron megítélésem szerint szintén nem lett jó, de ezt már megszokhattuk mostanában... sajnos azt kell mondjam, ne menj el moziba megnézni, töltsd majd le... 6/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 08. - 16:24:23
(59/317)
azért merész dolog a vadnyugathoz hasonlítani bármely más westernt...
leone,fonda,bronson,cardinale,roberts és nem utolsó sorban morricone..

elhiszem,hogy ez jó film(bár még nem láttam),de ne túlozzunk már azért :)
7/10
itsme1 2016 jan. 08. - 16:10:43 7/10
(58/317)
Úgy kell beülni a moziba, hogy végig olvasod a fikázó kritikákat és akkor nem olyan rossz, a 7-es osztályzat reális.
A film nézése közben eszembe jutott a Volt egyszer egy vadnyugat, ami a 70-es évek nagy sikere volt. Miközben fele annyi sem történt benne 165 percben, mint ebben a filmben mégis 9,4-en áll a Port.hu-n.