Isadora 2011 nov. 22. - 00:40:38 Előzmény Kancso25
(147/327)
Szerintem nem csak a "Károly vámpír" (Carlisle-Kárlájl) hízott meg,hanema a Cullen-család férfiai mind,Edwardot kivéve. Ahhoz képest,hogy a vámpírok nem változnak,mégis furcsa.
8/10
Csigalány 2011 nov. 21. - 20:41:05 8/10
(146/327)
Az eleje kicsit vontatott, de a vége nagyon szupi lett! De lehet, hogy ez nagyrészt annak köszönhetõ, hogy a film javára letettem a félig olvasott könyvet, és ahogy elnézem ez még 1 évig így is marad. Én ugyanis jobban szeretem elõbb látni a filmeket, és csak utána olvasni.
A zene fõleg azért jött be nagyon, mert az elsõ részt már "rojtosra" nézve, mindjárt be is ugrott pár romantikus jelenet. :o)

!!!SPOILER!!!

Kíváncsi lennék olyan véleményekre, akik nem olvasták a könyveket. Én ugyanis nagyon meglepõdtem Jacob bevésõdésén, illetve így utólag nem is tudom mit vártam, de érdekes volt mindenesetre.
Van egyáltalán valaki (rajtam kívül)aki még nem olvasta az utolsó könyvet?! :o)))
Nagyon látványosra sikeredett a fogyás is, Bella szörnyen nézett ki.
De a frizurákon kiakadtam. Nem kellett volna elrondítani a színészeket! :o)
Jaspernek 1 mondata sem volt egész film alatt. :o)

SPOILER VÉGE
9/10
Jucis 2011 nov. 21. - 20:34:16 9/10
(145/327)
Nem olvastam az elõzõ hozzászólásokat, elnézést, ha ismétlek valakit. Nagyon-nagyon jó volt, habár a könyvet egy éve olvastam, de azt kell mondjam nagyon kidolgozott, izgalmas volt. Új mûfajt teremtett a rendezõ: a romantika és a horror tökéletes egyvelege volt :) Nagyon izgalmasak és élménydúsak az akciójelenetek, talán ebben a részben a leginkább. Az elsõ epizódtól is jobban lekötött azt hiszem, legalábbis a könyv mindenképp. Tudom, hogy ezzel kilógok a sorból, de Csajok: nekem Dr. Cullen a csúcspasi most is ;)

A végén a Volturiról mi is majdnem lemaradtunk, de a vászon elõtt közvetlen közelrõl elkaptuk :)

Akárki akármit mondjon: nagyon jól összerakott mozi, érzelmes, élménydús, kikapcsoló, itt-ott vicces - nem is vártunk többet tõle.

A zenéje: az, hogy az elsõ részét átdolgozták, újra beépítették - fõleg a "Flightless bird" az esküvõi fogadalom után - nagyon szép ívet adott a sztorinak.

Az utolsó jelenet mindent visz. Óriási hatásvadászat. Pont.

Várjuk a katarzist 2012. november 15. napján.
csicsi79299 2011 nov. 20. - 22:39:21
(144/327)
Nekem tetszett :) Kár h a következõre egy évet kell várni.......
10/10
jabo 2011 nov. 20. - 21:55:28 10/10
(143/327)
Akit érdekel h mi volt a stáblista utn....
-------------------------------------
SPOILER!!!!!!!!

Levél érkezik a Volturihoz, hogy Carlisle beveszi Bellát a klánba. Az egyik tag szerint igy már nincs probléma, mire Aro válasza, h dehogynem annál inkább..."kell neki valami"....
(a levélhordó csajt elhurcolják, mert helyesírási hibát vétett:D:D:D...
kb ennyi :)

SPOILER VÉGE!!!

-----------------------------------
Marcsyyka 2011 nov. 20. - 21:20:33
(142/327)
Sziasztok! Valaki kérem írja meg, mi volt a legvégén, a stáblista után, mert mi sem vártuk meg, így arról rendesen lemaradtunk:) Amúgy a film tetszett, várom a 2. részt! Köszi
6/10
KataCullen 2011 nov. 20. - 18:32:06 6/10
(141/327)
Nálam egyértelmûen az elsõ rész vitte a pámát. A rendezõnõ remekül megcsináltam. Nem volt semmi se túllihegve, pont tökéletes volt. :) A New Moon nagy izgalommal vártam, habár könyvben se tetszett annyira, de hát maga a film kész csalódás volt. Majdnem elaludtam a moziban, szó szerint! A 3. rész, az Eclipse meg inkább pozitív értelemben okozott csalódást. Remek látványa volt, izgalmas jelenetek voltak szóval az Eclipse újra hozta a színvonalat. :) A könyvek közül a Breaking Dawn a kedvencem, de maga a film nem igazán kötött le, hogy õszinte legyek. kezdeném azzal, hogy miért kellett mind a 4 részben különbözõ frizurát csinálni a szereplõknek 8mert a vámpírok ugyebár nem változnak...)? De még ha legalább jó frizurákról lenne szó! Rosalie, Carlisle, Alice és Jasper csak pár név, és had ne kelljen véleményeznem a kinézetüket...
Amúgy a film látványilag jó volt. Ami tetszett: az esküvõs jelenet, és Kristen Stewart már majdnem hitelesen játszott! Bella látványos fogyása és rendellenes kinézete is nagyon valósághûre sikeredett. A szülési jelenet is brutálra sikeredett, de nekem ettõl függetlenül tetszett. Ja meg a poénok és beszólások is jók voltak, azok tényleg élvezetesebbé tették a filmet.
Ami nem tetszett: nekem az egész film olyan vontatottnak és eseménytelennek tûnt. Azt hittem, hogy már sose lesz az esküvõs és a nászutas jelenet... Másrészrõl szerintem a vérvarkasos dolgokat nem jól jelenítették meg. Jacob leválása a falkáról inkább nevetséges volt. Meg szerintem kicsit többet tehettek volna bele Leah-bõl és Seth-bõl, mert alig volt róluk valami. Az esküvõs dolgokat kicsit elhúzták...
Összességében tûrhetõ volt a film, és végignézhetõ. Bár jobbat vártam, és kissé csalódottan távoztam a moziból, de ettõl függetlenül voltak benne jó jelenetek. Így az értékelésem: 7/10
xoCandy 2011 nov. 20. - 18:31:54
(140/327)
nagyon sok ismerõsöm leszólta, de szerintem irtó jóra sikeredett, és osztom azt a véleményt, hogy az elsõ után ez a legjobb. szerintem is így van, mert nekem az a két óra egy percnek tûnt! talán picit az elejét sajnáltam, kicsit 'in medias res' lett, aki nem olvasta a könyvet annak spoiler: tehát a charlie-es rész, vagy az elején a benzinkutas. :) spoiler vége. mindent összevetve 10/9,9
manzanilla 2011 nov. 20. - 17:58:41
(139/327)
de miért két részes???mi marad a 2. részre?
Gringabringa 2011 nov. 20. - 17:17:26
(138/327)
Az is hülyeség mikor valaki az élete hátralévõ 60 évére választja ki a legelsõ pasiját, 16 évesen. De hogy egy örökkévelóság idejére... (amit még egy vámpír se ér fel ésszel hiszen benne van, hogy "örök"....:) Elég gyerekes fantáziakép...
9/10
bea82 2011 nov. 20. - 14:51:37 9/10
(137/327)
Nekem az elsõ rész után ez a rész tetszett a legjobban, igazán jól megcsinálták! 10/9
10/10
Sonic8 2011 nov. 20. - 12:02:13 10/10
(136/327)
Valahogy én ösztönbõl,talán a MARVEL filmek hatására mindig megvárom a stáblista végét és hát ennél a filmnél is bevált. :DDD
10/10
Sonic8 2011 nov. 20. - 12:00:42 10/10
(135/327)
Hogy is mondjam,BAROMI jó volt csak azt valahogy megéreztem hogy a lehetõ legrosszabb helyen fogják félbeszakítani ahol azt érzed,hogy te jó Isten még egy teljes évet kell várni a folytatásra.Amúgy 10/9,9
szilva35 2011 nov. 20. - 00:46:37
(134/327)
huh. So, egyrészt az írásom spoiler veszélyes, másrészt rajongók számára nem ajánlott.
Az elsõ filmet imádtam, a másodiknak az elejét és a végét, a közepét megbocsátottam, a harmadik profi volt csak már a varázsnak nem volt nyoma.
A 4ik. Jaj.
Talán velem van a baj és a fantasy-val mint mûfaj. Felvetõdött néhány kérdés bennem, miután csakis hûség okokból néztem végig a filmet, mert 2008-ban egyértelmûen beleszerettem a mítoszba.
Ha eltelt három év, miért még mindig 12 éveseknek csinálják a filmet, ha azóta már azok idõsebbek lettek? 15-16 évesek? - ezt még a Potter filmek alkotói is tudták és úgy változtak a filmek.
Miért hagyjuk, hogy a könyv írója legyen a producer? (az a piros-fehér sakktábla. jaj. legalább a karácsonyi ajándékpiacra lesz egy új termék, amit még nagyapának is oda lehet adni.. az esküvõi hajcsattal együtt)
mi történt Carter Burwell-el, aki 2 film kihagyás után visszatért és melankolikus elcsöppenést szerzett a régi befutott témával variálva?
A film elején a képi világ szimplán giccses. A viccesnek szánt esküvõi köszöntõk is már inkább a kínos felé haladnak és az a néhány mellékkarakter -Mike, Jessica, Bella apja -akiknek volt néhány eredeti soruk a korábbi részekben.. kiüresedett.
Azt gondolom, hogy a nagy egymásra találás persze érthetõ, nem hordoz magárban feszültségeket - vagyis hordozhatna, ha nem lenne a 12-es karika. De nem tudom elhinni, hogy egy vad és veszélyes vámpírfiú úgy viselkedik mint egy bérmálásra készülõ szûzfiú. Még az ágyat is épp hogy csak összetöri.
Az esti jelenet a vízben. Aki látta a Part címû filmet, vagy a Benjamin Buttont - mint pl. én - az azt hiszem, a fejét fogja majd.
Szegény Edward úgy áll a vízben, mintha éppen nagyvécézne:)
Nincsenek igazi konfliktusok. Nem fejlõdnek a karakterek.
A farkassrácok úgy kocognak ki a képbõl, mintha konditerembe indulnának.
adaptált forgatókönyv. Valaki meg tudja mondani nekem, ki ebben a filmben az Antagonist?:) meghívom egy italra:)
Volt valami félelmetes abban a szülésben?
oh, és persze nem lehetett kihagyni azt a tõrt, amit Edward afféle mutáns Romeóként döf az õ Júliája szívébe.
És a legkeményebb mélyütés volt a film végén, a feliratok után. Egész végig reméltem, hogy megjelenik a Volturi. Amit odakanyarítottak a film végére az egy csúf paródia, ami a New Moon-ban fel lett építve és még az Eclipse-ben sem lett teljesen tönkretéve, fél másodperc alatt kinyírták.
Azt gondolom, Meyer a 4ik könyvre már kifulladt. Sajnos ha az alapanyag sem túl jó, onnantól már nem sok varázslat várható.talán félóra volt élvezhetõ a 2 órából. Remélem, a kivágott jelenetekért megéri majd egyszer megnézni DVD-n.
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 20. - 00:41:51
(133/327)
Ezért kell végignézni minden filmet, mert nem tudhatod, hogy mutatnak-e még valamit a végefõcím alatt.
Gabi'91 2011 nov. 19. - 23:24:07
(132/327)
Tegnap láttam moziban, tehát friss az élmény.
Elõre leszögezem, hogy kb. 3 éve én is nagy rajongó voltam, tehát újságcikkek, internetes fanoldalak, sõt fanfiction-ök - szóval minden megvolt, ami egy tipikus fangirlnek fontos szerepet játszik az életében. Viszont így három év után, a rajongásból annyi maradt, hogy emlékszem a sztorira, és megnézem a filmeket, mikor kijönnek.
Fogalmazzunk finoman, senki ne várjon Joe Wright-mértékû mélységeket, mert azt nem itt fogja megkapni. Igazi tinifilm, hatásvadász vetkõzõs jelenetekkel, nyálas párbeszédekkel, és hosszú "sokatmondó" összenézésekkel/távolba-nézéssel.
Semmi probléma nem volt a filmmel, még egész korrektül megoldották a könyvet, amiben, valljuk be, nem történik sokminden, azon kívül, hogy Bella rettenetesen-nagyon-õrülten szerelmes Edwardba. A "személyiségfejlõdést" pedig nehéz lett volna megjelenetíteni, mivel nem nagyon történik ilyesmi... Viszont az elsõ órában olyan szinten éreztem magam kellemetlenül (a szó szoros értelmében), hogy az egy tinifilmnél nem megengedhetõ. Szórakozni ültem be, nem azért, hogy kínosan érezzem magam amiatt, hogy a fõszereplõk kissé görcsösek. A második fele már jobb volt azért, és mivel nem vagyok kõszívû meg is sajnáltam Taylort/Jacobot a legvégén, kövezzetek meg, de még a színésztehetség szikráját is megcsillogtatta az ultsó jelenetekben szerintem.
Nem gondolnám, hogy kidobtam az ezrest, mivel a látványért nekem abszolút megérte, plusz mégsem feledhetem azt a bizonyos naiv idõszakomat :), de nem gondolom, hogy idõvel filmklasszikus lenne belõle. Szerintem két lehetõség van: 20 év múlva úgy mutogatják majd, hogy "EZT NE!", vagy úgy, hogy "Így lehet gyorsan, sok pénzt csinálni". És - ahogy a helyzet most kinéz - (sajnos) a második a valószínûbb.
Összefoglalva korrekt volt - a célközönséget bõven kielégíti. És ez a fontos.
Ja, és egy jó tanács így utoljára: felesleges az utálkozó kommentekkel foglalkozni, mert (ahogy 9GAG.com-on többször szerepel) 'Haters will be haters'.
10/10
Andibandi10 2011 nov. 19. - 23:11:12 10/10
(131/327)
Nem azt írtam, hogy az összes fiú megnézte, hanem, hogy az összes részt. Gondoltam az nézi meg ezt, aki az elõzõ hármat is látta!
10/10
Andibandi10 2011 nov. 19. - 23:09:58 10/10
(130/327)
Nem is azt mondtam, hogy tudnak színészkedni!:-)
monarchiabulldog 2011 nov. 19. - 21:14:25
(129/327)
Remélem legalább a kórházas sorozatokat megnézik :))
Mr. D 2011 nov. 19. - 19:57:52
(128/327)
Nem tartozom azoknak a táborába, akik úton-útfélen hangoztatják, milyen szar ez a sorozat. Számomra ezek a filmek, naiv, kis egyszerû, nem túlságosan komolyan vehetõ tinilimonádék, és tökre megértem, ha tinédzser lányok odavannak érte (ha viszont 40 éves nõk vitatkoznak azon, melyik srácnak kockásabb a hasa a kettõ közül, akkor ott azért már szerintem nagy a baj), de hogy ez a rész mennyire félresikerült lett, azt már én sem tudom a célközönség számlájára írni. Az eddigiek, még ha bugyuta, hatásvadász jelenetekkel és demagóg párbeszédekkel is voltak tele, valahogy azért lekötötték a figyelmemet, de ennél a résznél azt vettem észre, hogy alig tudtam nyitva tartani a szememet. Ennek az egyik oka minden bizonnyal a pénzhajhászat nevében kettévágott történet (ami végtelenül hosszú elvontatásokat és kényszeredett üresjáratokat eredményez), valamint az, hogy Bill Condon abszolút semmit nem tartott meg David Slade világából (pl a Harry Potter ügyeletes rendezõi nagyon kreatívan és okosan építették fel filmjeiket az elõdjük által lefektetett alapokra, kiegészítve azt saját stílusukkal). Néhány beállítása már-már szappanoperákat idézett, nem is beszélve a vágásokról, amik nemegyszer keltettek nevetséges hatást, illetve a zene is kb. úgy volt alávágva, mintha egy gimnazista Alkonyat-fan csinálta volna otthon.