1/10
krisztamozi 2011 nov. 19. - 19:44:51 1/10
(127/327)
Már látom, hogy az sem segített volna rajtam, ha elolvasom a hozzászólásokat a mozi elõtt, mert van akinek tetszett...az ne is olvassa ezt tovább.

A többieknek viszont én azt tanácsolom, hogy aki akar magának egy jó estét az ne erre a filmre menjen el. Sõt! Ha vannak ellenségei,azokat küldje el rá. Sokkot kaptam annyira sz* volt.

Az elsõ másfél órában úgy nem történt semmi, hogy tényleg az égvilágon semmi nem történt!!

Aztán nem tudtam eldönteni, hogy horrorfilmet parodizáló vígjátékon ülök néha, vagy gusztustalan horrorfilmen.
Sõt a slusszpoén a végén szerintem elég morbid volt.
Igaz az már az eddigi részekben sem tetszett, hogy a csaj csak szenvedõ arcot képes vágni úgy hogy közben nyitva van a szája, ez ebben a részben sem változott. Pedig a világ fájdalma egész biztos nem az õ vállán pihen...
zaxam 2011 nov. 19. - 17:45:29
(126/327)
Persze ez a diplomás kiszólásom nem is Neked szól, végtére is nem te vetetted fel, hogy a diploma és a film élvezete kizárná egymást... vagy legalábbis közük lenne egymáshoz.

Mert hogy szerény véleményem szerint nincs. Hallok elég orvostanhallgatót az egyetemen arról, hogy mit is néznek õk szabadidejükben. Korrelál az átlagnépességhez, vagy csak kicsit tér el. Szóval semmit sem jelent...
zaxam 2011 nov. 19. - 17:39:12
(125/327)
Van diplomád??? Az már valami...
A nyugati országok filmkultúrája szerintem sokkal kifinomultabb, mint a mienk; az imdb szavazás abszolút reális. Nem 1-es, mert azért értem én, hogy mit esznek rajta, de mégis harmatgyenge... 4,0. OK!

Csak ezek a szerencsétlen színészek tudnának némi érzelmet kimutatni... Felszínes ripacskodás. De a plázafilmektõl már nagyon-nagyon rég, talán a kezdetek óta nem is várunk mást.
10/10
Andibandi10 2011 nov. 19. - 17:03:04 10/10
(124/327)
Nekem van diplomám, láttam is a filmet, és nekem nem ettõl zsugorodik az agyam! :-D
Bár a fiúknak nem tetszik az Alkonyat, csak tudnám akkor minek nézik meg az összes részt! :-D Valami nagyon sántít...
10/10
Adry87 2011 nov. 19. - 15:59:21 10/10
(123/327)
Én ma néztem meg a filmet, és nagyon tetszett.Pont ott vágták ketté, hogy kellõ izgalommal várja az ember a folytatást.Én egy percig sem unatkoztam, eléggé gyorsan történtek az események. Bella fogyását nagyszerûen megcsinálták, nagyon durván nézett ki.Jó volt, hogy nem húzták sokáig egyik eseményt sem, szerintem a szülés is pont így volt jó.Aztán a méreg ahogy behatolt Bella testébe, már mindenki azt várta mikor éled fel.egyszóval nekem az 1.rész után ez tetszett a legjobban.
4/10
mrgeez 2011 nov. 19. - 09:00:03 4/10
(122/327)
Férfiszemmel:
- sztori nagyon kevés van, és az is nagyon gyenge dramaturgiailag (mozi elõtt megnéztem az elõzõ részeket újra)
- nekem bejön a csaj, csak azért tudtam elviselni a film több, mint háromnegyedét kitevõ romantikus ömlengést
- nagyon gáz, hogy félbevágták, emiatt a sztoriban jóval gazdagabb HP7 elsõ részét is utáltam
- a zenéje még mindig rohadt jó
- Aki rosszul van a vér látványától, van egy-két jelenet, ahol lehet, hogy kimegy rókázni (nem, nem vérzik valaki, vagy fröccsen a vér, annál durvább szvsz). Az eddigi részekhez képest most kifejezetten undorító jelenetek is vannak (kevés), ami szerintem korhatár-necces!
- Tetszett a képi világ, és a fényképezés.
Eldalote 2011 nov. 19. - 08:44:45
(121/327)
Nagyon jó lett!!! Bár az elõzõ részei is tökéletesek, úgyhogy épp ilyet vártam. A könyvbõl a lényeget vették ki, mert amúgy az már túl részletes. Nekem a könyvben túl sok volt Bella szenvedése, szerencsére a filmben aránylag rövid ideig mutatták. Lement az esküvõ, a nászút és már felénél voltunk, akkor a farkasok is elég szerepet kaptak, a végén meg kiemelték az abból lényeges részeket. A lehetõ legjobban oldották meg. :D:D:D:D:D Sok érdekes beszélgetés van a könyvben, viszont épp olyanokat emeltek ki, amit pl megjegyeztem a könyvbõl és kifejezetten vártam.
És a szokásos megnevettetõ részek: Bella magassarkúja, Alice szervezése, az osztálytársak beszólásai, a nászút stb :D:D
6/10
Kancso25 2011 nov. 19. - 07:24:27 6/10
(120/327)
Vki írja már le, legyen szíves, spoilerben, h mi volt a vegen, én nem maradtam bent megnezni a szereplogardas, es egyeb kiirasokat, igy nem tudom... Thx!
10/10
BabyBaba07 2011 nov. 19. - 01:15:02 10/10
(119/327)
Annyira jó volt!!!! A legjobb rész!!! Imádtam :):)!! És a végét az igazi végét a feliratok közben meg kel várni :). 10/10
10/10
Született90 2011 nov. 18. - 23:50:28 10/10
(118/327)
Az eddigi legjobb része a sorozatnak. Talán az elsõ résszel vetekszik csupán. De aki olvasta a könyvet, értékelni fogja. A film szépen követi a regény fonalát és még jó a humora is. Sikerült kellõen drámaira fokozni a végét, ami még engem is meglepett, sokkolt. Az ember várja a folytatást. E történet esetében, nem az fordul elõ mint a szintén 2 részre bontott Harry Potterben. Ott a szakadás felesleges volt szerintem, de itt, a még szebb, romantikusabb vég miatt ez szükséges.
tanhu 2011 nov. 18. - 22:21:50 Előzmény Majcsi
(117/327)
Ultrafos,ultranyál,ultragagyi fércmûvekbõl amik a "vámpíros" irodalom legaljai,(hozzájön mindaz a sok szar amit fõleg az ulpius tol az emberek arcába méregdrágán) csak e szintek alatt kullogó szutykot lehet forgatni.Színészi teljesítmény=anyátok közt bármelyik tagjának nagymonológja.Aki jót akar se a kezébe ne vegye de ne is nézze meg kivéve ha rajong a brazil leokádia,vakangyal,evapuna és más giccsszirupos emberi fogyasztásra teljességgel ártalmas végeláthatatlan primitívségekért....
6/10
Kancso25 2011 nov. 18. - 22:17:24 6/10
(116/327)
Szerintem is az eddigi legjobb volt az Alkonyatok közül, bar hozzateszem, a léc nincsen tul magasan. Annak ellenére, h a szineszek irto rosszak (hát a Jákob még sirni sem tud), Bella megintcsak nem sokat nevetett, közhelyes jelenetek, es mar nem tudom ki irta, de az egyik vampircsaj tenyleg mar travesz, a Károly vámpir (orvos-apa vampir, csak nem tudom, h kell leirni) meg egy 10 kilot magara rantott..., szoval mindezek ellenére vmiert elvezheto a film. Igaz, en joforman vigjateknak fogom fel (amikor a farkasok vitatkoztak a Jakobbal az beszaras gagyi volt, plusz a masik parbeszed vitte az egeszet: "jottem megnezni hogy van a (p)inad? Finoman, melegen!" :D). Az nagyon jol volt megcsinalva, ahogy Bella egyre ramatyabbul nezett ki a terhesség, tetszett. Es sztem az alaptörtenet is jo, ezert is volt jo olvasni a regenyt.

Így péntek estere mindenkeppen jo volt, 10/6.
8/10
Armry Peer 2011 nov. 18. - 20:43:41 8/10
(115/327)
Az eleje tényleg unalmas volt, kevés esemény, ami mondjuk a film végéig megmaradt, de a szereplõk, a smink, a környezet, és maga a film, ahogy egyes jeleneteket bemutatta,

spoiler

gondolok itt az esküvõre,hogy egymással voltak elfoglalva, a külvilágot kizárva vagy a méregre, amit mutattak h jut be a véráramba, nagyon jó volt Bella fogyásának ábrázolása, elég rémisztõ volt.

spoiler vége

vitte a pálmát. Nem kellenek folyton akciójelenetek. Akció film az nem itt van...
Eszti88 2011 nov. 18. - 20:41:35
(114/327)
Ja igen, egy kérdés annak, aki már látta: Vajon az egész regényfolyamban egyszerûen csak a VILÁG LEGSZEBB VÁMPÍR/NÕJÉNEK nevezett Rosalie miért néz ki minden filmben egyre és egyre rosszabbul, ma már eljutott addig, hogy úgy néz ki a 4. részben, mint egy transzfesztita... komolyan mondom, ijesztõen férfias, és ronda...
Eszti88 2011 nov. 18. - 20:23:50
(113/327)
Igen, csatlakozom, nagyon nagyon jó volt, az eddigi legjobb, és semmit nem hagytak ki, sõt elõször ábrázolja olyan jól a farkasokat, meg az õket övezõ kapcsolatokat/gondolatokat/viszonyokat, hogy a tiszta libabõr lettem, annyira átjött! Meg az egész film, semmi nem maradt ki, minden bent volt ami fontos, nem lett elszúrva felesleges plusz dolgokkal. És tényleg nem kijönni, megvárni az extra jelenetet:)
10/10
Majcsi 2011 nov. 18. - 20:14:12 10/10
(112/327)
Az eddigi legjobb alkonyat film volt. Minden percét élveztem!!! :) Aki moziba nézi, az ne jöjjön ki egybõl a moziból mikor vége lesz, mert a zene alatt volt egy plusz jelenet... :)
csillámpóni 2011 nov. 18. - 14:34:41
(111/327)
Nagyon tetszett. Szerintem nagyon harmonikusra sikeredett a film. Nem volt benne túl sok felesleges jelenet, se nem hagytak ki belõle lényegeset. Pont eltalálták azt a pontot, hogy fent tartsák a nézõk érdeklõdését a teljes játék idõn keresztül.

Spoiler eleje

Az elsõ 1 óra meglehetõsen hasonlított a könyvhöz, kivéve a sakkozást. A 2 órában mikor már Bella terhes lett akkor kezdett kíváncsivá tenni, hogy mi lesz a vége, hiszen volt pár összezörrenés a farkasok és a vámpírok között. Aztán jött a szülés, ami szerintem pont annyit mutatott ami még belefért a 12-be, nem volt túl véres. Aki nézi a Vészhelyzetet, vagy egyéb orvosos sorozatokat (House, Grace klinika) annak mondom, hogy ne nagy mûtétre számítson.

Spoiler vége

Ajánlom mindenkinek aki látta, vagy olvasta ez elõzõ részeket. Vasárnap a 11 éves húgommal is megnézem.
1/10
vadboy 2011 nov. 18. - 11:05:24 1/10 Előzmény cerise
(110/327)
Nekem is csalódást okozott a film :( Azt hittem a film végén majd mindenkit fel kell ébreszteni a moziban.
10/10
Istenasszony 2011 nov. 17. - 23:51:00 10/10
(109/327)
Nekem tetszett.
4/10
bettinyo 2011 nov. 17. - 22:09:47 4/10
(108/327)
Csatlakozom. Hatásvadász, kiszámítható és csak töredéke a könyvben leírtaknak. Nagyon vártam, ma este láttam is, de csalódottan távoztam a moziból. A záró epizód miatt biztosan nem fogom rágni a körmömet, kár volt ketté vágni a történet filmes adaptációját. A legmegdöbbentõbb a "szülés" jelenete volt számomra, ez így 12-es besorolással kicsit sok volt... A gyerekemet nem engedném el erre a filmre ennyi idõsen. 4/10