Citromfû 2010 júl. 21. - 17:43:23 Előzmény Venom23
(528/728)
Egyet értek veled.
Szerintem a könyv lényegét teljesen lecsonkolták, a kisebb, fontosabb részeket egy az egyben kihagyták.Nem tudom, ki hogy van ezzel, de ez a Bella, aki az összes Twilight filmben szerepelt, valahogy nem a könyvbeli Bella. Nem Stewart tehetségét porciózom, de valami nagyon nem stimmel a játékával, a hangsúlyozásával. Lautner adja Jacobot, akinek visszaadják a személyiségét, de a mély szenvedély nincsen meg, ami Bellához köti. Pattinson pedig nem nyújt se rosszat, se jót, mert azon kívül, hogy mereven bámul maga elé, és eljátssza a papucs-pasi szerepet,(ami groteszké teszi a könyvbeli Edward eszményi voltát) az valami taszító. Õ féloldalas mosollyal bámul a Bellát játszó Stewart-ra, aki nem tudom hogy miért, de folyamatosan tátja a száját (nem hazudok, nézzétek meg). Szóval, a filmbeli Edward és Bella között van vonzalom, de ennek a vonzalomnak az okát ebbõl a filmbõl nem értjük meg. Pff. Jacob és Bella között sincsen érzelem, a vérfarkasok és a vámpírok nem undorodnak egymástól annyira mint a könyvben.
Az egész film egy vicc.
A csatajelenetek jók, de azok is túltápláltak.
Kritikát akartam írni, és azt is írtam. Senki se szívja a mellére, ez a filmet ócsárolja, és amint visszaolvasom a kommenteket, nem vagyok egyedül.
Lorna17 2010 júl. 20. - 17:47:42
(527/728)
Nos igen ...a New Moon szörnyû és unalmas megfilmesítése után sikerült egy jobb filmet csinálniuk. De még ez sem az igazi. Jacob és Bella kapcsolata nem tûnik szorosnak egyáltalán még csak igaz barátoknak sem mondhatók a filmben. Az meg fõleg nem látszódik hogy Bella mennyire szenved..
SPOILER

Amikor például megcsókolja Jaket és utána vissza megy Edhez a könyvben ott szörnyen vívódik és szégyenli magát. A filmben meg csak annyit kérdez Edwartól Hogy láttad ? Abszolút semmi bûnbánat. Ettõl szerintem egy kicsit ribancnak tûnik.

Sajnáltam hogy érhetetlen módon sok dolgot megmásítottak holott szerintem nem volt rám semmi szükség.Pl Alice elrabolja Bellát részt teljesen kihagyták..meg a franciaágyas veszekedés..ezeket nagyon sajnáltam.



DE voltak bent remek részek is.

Charlie mint mindíg most is brillírozott. A felvilágosító órás az egyik kedvenc jelenetem a . A kezdõ és záró rétes jelent meseszép.

A gyakoroljuk a szexet és lánykéréses részt is imádtam..


Spoiler vége



Összegezve kaptunk hideget és meleget is. És én igen is szeretem Robert Pattinsont de ettõl még nem fogom a filmet 10 pontra értékelni nálam a
10/6
4/10
Venom23 2010 júl. 20. - 03:09:20 4/10
(526/728)
Ez a film is azok közé tartozik, ami egy egyébként jó könyvbõl élvezhetetlen, leegyszerûsített, átlagon aluli maszlagot csinál. Az egyébként szerintem nagyon jól eltalált szereplõgárda, sokkal de sokkal többre lenne képes, de nem igazán látok senkit se kibontakozni. Ennek általában az az oka, hogy haladni kell a történettel, és nem elég másfél-két óra ahhoz, hogy ezt a komplex, és részletgazdag történetet átadja. Pedig a részletekben rejlik minden. Az se tetszik, hogy eltérnek sok esetben a könyvtõl, pedig nem kéne, mert semmi nem indokolja.
Szóval nálam 4-es. Nagy jóindulattal.
Tipikus tiniknek való, néhol buta, és teljesen céltalan film. Bár az is lehet, hogy én öregszem, de érdekes módon a könyv még mindig tetszik...
réka9888 2010 júl. 19. - 17:39:32
(525/728)
Sziasztok.
Tudja valaki honnan lehet letölteni a filmet ?
2/10
Arkagyin 2010 júl. 19. - 17:23:49 2/10
(524/728)
Nos igen, az imdb-s 4.7-ed ponttal én viszont egyetértek. Nem azért mert én abba a táborba tartoznék, aki 1 csillagot adott neki(én 3* adtam), hanem azért, mert ott megpróbálják ellensúlyozni azt a százalékot, amit a sok õrült fan(mint lásd Zsóficica) rápakol ilyenkor a filmre. Még le se ment a moziban a film, és már pakolják rá a 10*-kat, csak azért, mert Pattanás ebben a filmben játszik. És semmi másért.
kovnoe999 2010 júl. 19. - 16:52:34
(523/728)
Szia kösz az infót, gondoltam h 2 rész lesz végül...ki kell hozni a sok hasznot belõlük na mindegy.Kiváncsi vagyok hogy dolgozzák föl elõször a filmet láttam tényleg nem nagyon vannak kidolgozva az érzelmek fõleg Bella Jackob....
6/10
gawi0413 2010 júl. 19. - 10:46:19 6/10
(522/728)
Nálam ez bekerült az egyszer nézhetõ felejthetõ filmek kategóriájába. Vártam nagyon mit hoznak ki belõle, mert könyvben a 3-4. részek tetszettek a legjobban. Továbbra is azt gondolom, hogy ha csak a filmet látnám, biztos nem érdekelne a következõ rész. Szerintem egyáltalán nem érthetõ a filmbõl a Jacob-Bella kapcsolat, mint ahogy a két fõszereplõ viszonya sincs eléggé kidolgozva. Nem beszélve a szereplõk jellemérõl. Azt gondolnám, hogy a 3. résznél eljutnak odáig, hogy kicsit jobban kidolgozzák mind a vámpírok, mind a vérfarkasok karaktereit. Talán a legjobban az Apa karakterét sikerült visszaadniuk azzal a 2-3 poénnal, amit legalább belecsempésztek a filmbe. De ahogy egyre inkább gondolkodok a filmrõl, annál jobban nem tetszik. Jellemzõen a legjobban kidolgozott részek az akciójelenetek. De az csak látvány. Az érzelmeket csak a felszínen ragadja meg, cselekedetekben, elmondásokban, utalásokban, amibõl nem biztos hogy megérted a könyv nélkül. Szerintem ez lassan már nem színészet, csak (szarul) kiválogatott szereplõk próbálják megragadni a cselekményeket, de a karaktereket nem is akarják sem megérteni, eljátszani meg végképp nem tudják. Az is felmerült bennem, talán azt se tudják mit kell eljátszaniuk. Olvasták ezek vajon a könyveket?
hallucinations 2010 júl. 19. - 04:13:11
(521/728)
Utánanéztem az általam elõbb említett filmnek az imdb-n: 6.2. Én nem is értem... Na mindegy... Ennél legalább nem olyan szélsõségesek a vélemények. Eclipse: 4.7. Az elõzõvel összehasonlítva ezt nem érzem igazságosnak.
hallucinations 2010 júl. 19. - 04:10:11 Előzmény Arkagyin
(520/728)
Ha megnézed az imdb-n a pontszám részletes statisztikáját, akkor láthatod, hogy a legtöbben 1-esre értékelték. Szerintem ez annak tudható be, hogy már sokan rühellik ezt az egész Alkonyat-mizériát meg a Robert Patiszon-lázat, és direkt rányomnak a legrosszabbra, hogy lehúzzák a filmet. Egy filmet általában az néz meg, akit érdekel az adott film. Ha pedig már beültél rá a moziba az elõzetes információk miatt, akkor szerintem a film végén kialakul benned egy épkézláb vélemény, amit egy egytõl tízig terjedõ skálán is ki tudsz fejezni (és a vélemény valószínûleg nem egyes, mert pl. ebben a konkrét esetben az elõzõ két részbõl már jócskán lehetett rá következtetni, hogy mi lesz, a könyvbõl meg pláne, ekkorát szerintem nem csalódott senki, aki látta).
Így nem hinném, hogy a 31% 1-es szavazat reális lenne. Ezek nagy részét azok adták a filmre, akik nem is látták, és csak fikázni akarják.
Részemrõl ennyi.
Nekem tetszett. Nem életem legjobb filmje, de jó volt.

(Ha már így kiokoskodtam, hogy a legtöbb 1-est szavazó nem is látta a filmet, akkor elmondanám, hogy ezek között biztos van, aki látta is. Lásd az esetemet a Cry of the Owl címû "alkotással", amit aztán tényleg nem bírtam másra értékelni, mint egyesre.)
10/10
Zsóficicáá 2010 júl. 19. - 00:55:26 10/10 Előzmény Cameron 12
(519/728)
Képzeld el. Én is olvastam mind a négy könyvet.
-.-
Ja a barátnõm meg ezt üzeni nektek(msn-rõl másolok)
: *kapjáák be hogy nem veszneeek észre egy jóó pasiit(L)

Ennyi. Nem kéne am meg okoskodni. Nekem 10 neked 8.
:D:D:D
Nem érdekelnek a szempontjaid én nem kértem nem is olvasom el mert nem vagyok rá kíváncsi. Nyugodtan adhatsz rá 10-et mert tetszett benne Alice vagy Rose. Ez nem szempont? Hogy ne lenne az??!!
Pfff -.-
(A bnõm konkrétan Robert Pattinsonra gondol ha nem találtátok volna ki)
e.x.i.m.ó 2010 júl. 18. - 21:12:39
(518/728)
hmmmm....az 1.része volt a legjobb max 10pont*csillagos a 2. mit mondjak nem voltam összeesve tõle 8pont..a 3. egész jó (legyen egy gyenge 9es) de az 1.volt a legeslegjobb!!!de ez az én véleményem
könyv a nyerõõõõõõõõõõõõ
egytokeletesember 2010 júl. 18. - 20:20:39
(517/728)
Elõre is köszi
8/10
Cameron 12 2010 júl. 18. - 20:03:34 8/10
(516/728)
OMG!!! Elnézést, hogy elmondom a véleményemet. Nem tiltottam meg senkinek semmit! Világosan a tudtotokra adtam, hogy mindenkinek van véleménye, amit én tiszteletben is tartok. Az hogy te erre nem vagy képes, az már nem az én hibám......szoval elnézést hogy irtam, ha ennyire nagy baj, többé nem teszem...byebye mindenkinek!
egytokeletesember 2010 júl. 18. - 18:06:19
(515/728)
Jézusmária, hát már csak ne te döntsd el hogy ki, mi szerint pontoz, áldjon meg a jó ég. És az szerinted mennyire érdekel itt bárkit, hogy olvastad a könyvet, mert annyira biztos nem hogy ezt még egy külön kommentben hozzá kelljen csapd. Az hogy ki mi szerint pontoz, magánügy. Köszönjük hogy te megosztottad velünk. Persze majd kérjél számon mindenkit, jesszus, jó hogy reflektort nem állítasz a szemébe. Ha neki a ronda Robert Pattinson miatt is tetszett, akkor azért és kész. A Men In Black például nekem J ügynök humora miatt, és igenis adnék rá egy 8-ast, attól függetlenül hogy te megtiltod.
8/10
Cameron 12 2010 júl. 18. - 16:35:35 8/10
(514/728)
Az elõzõ véleményem 3. pontjához: én olvastam a könyvet.
Jah és mégvalami, ennyire erõvel adhatnék rá 500 pontot, mert tetszett Alice, tetszett Rosalie....stb, ezek nem igazi indokok.
8/10
Cameron 12 2010 júl. 18. - 16:14:50 8/10
(513/728)
Akkor itt az én indoklásom:
1. A film végig -KÖVETI- a könyv eseményeit, szinte alig-alig tér el tõle, kevésbé észrevehetõen. = +2 pont
2. A filmben a -SZEREPLÕVÁLOGATÁS- abban a szempontból jó, hogy a könyv leírása alapján "készítették el" a színészeket. = +1,25 pont
3. A film -IZGALMAS-, nem mindig tudjuk teljesen biztosra kikövetkeztetni (ez azokra vonatkozik akik a könyvet NEM olvasták), mi is fog történni. = +1,25 pont
4. A filmben pont elég a -ROMANTIKA-, se nem tul sok, se nem túl kevés, bár néhány részen már túl nyálas. = +0,8 pont
5. Éppen elég -AKCIÓ- van benne, a csatajelenetek nincsenek túl hosszúra húzva, igényesen ki vannak dolgozva. = +1,75 pont
6. A lehetõségekhez képest elég sok POÉN van benne, ami -VICCESSÉ, LAZÁBBÁ- tesz bizonyos jeleneteket(fõleg Charlie "beszólásai"). = +1,5 pont
7. A -FILMZENE-, bár nem emlékezetes, éppen ezért pontozható. Ugyanis ha nem emlékszünk a zenékre, azt jelenti, azok pont abba a részbe illettek. = +1,5 pont

Ez így 10,5 pont lenne, de vannak ellenérvek is:

1. a vámpírok NEM voltak nagyon jól -KIDOLGOZVA-, legalábbis a készítõk megfeledkeztek a vámpírok alapvetõ tulajdonságairól(ez leginkább a napfénnyel kapcsolatos csillogásban nyilvánult meg,...). = - 1,1 pont
2. Rengeteg -BAKI/HIBA- volt benne. feltûnõ dolgok, amik szerintem az igazi "fanoknak" nem kerüli el a figyelmét. = - 1,8 pont

Ez az én véleményem...igy 7,6 pont lenne ugyan, de egyrészt: felfelé kerekitünk, másrészt: tetszett a film, tehát a 8-ast mindenképp megadom rá!
8/10
Cameron 12 2010 júl. 18. - 15:45:31 8/10
(512/728)
hmmm...ez nem 10 pontos...gondolj bele: még te sem soroltál fel 10 érvet, ami alapján meglenne a maximális pontszám, ráadásul volt, ami alapján egyszerüen 3 indokot bele lehet süriteni egy okba: jo a szereplõválogatás. A lényeg, hogy te magad sem tudtad rendesen megindokolni, ideje rájönnöd, hogy ez a film nem érdemel max pontszámot, vagyis ha ugy vesszük megérdemli MAX a 8-at!
2/10
Arkagyin 2010 júl. 18. - 14:44:21 2/10
(511/728)
XD És miért is? Mert a vámpír fiú csillog a napfényben? Ez a film pontot se érdemel meg.
Itt a bizonyíték, hogy milyen "jó" film ez :P :http://www.imdb.com/title/tt1325004/
10/10
Zsóficicáá 2010 júl. 18. - 14:12:47 10/10
(510/728)
Nekem még a 20 pontot is megérné. Ennyit errõl.
2/10
Arkagyin 2010 júl. 18. - 11:47:13 2/10
(509/728)
Nem, mert ez akkor se 10 pontos film. Nem ér annyit :P