Mr. D 2009 nov. 23. - 17:09:22
(664/1384)
Én arra lennék kíváncsi, hogy ki volt az a hülye aki ezt a magyar címet kitalálta. "Alkonyat-Újhold", ennek mi értelme? A legérdekesebb, hogy a magyar plakátokon mindenhol "The Twilight saga: Újhold" van feltüntetve, de mindenütt máshol az elõbbi címet írják ki. Nem értem, hogy ennek mi értelme volt, mert már az elsõ rész dvd-változatának is a "The Twilight saga: Alkonyat" címet adták, erre ezt meg ilyen hülyén keresztelték át. Mikor elõször láttam ezt a címet azt hittem, hogy a két részt vetítik egymás után.
10/10
Anett88 2009 nov. 23. - 17:08:59 10/10
(663/1384)
Elolvastam rengeteg kritikát, és szinte mindenhol lehurrogták, hogy mennyire sz*r film lett...
Egy könyvet persze sosem lehet tökéletesen visszaadni egy filmben, de ahhoz képest szerinetm nagyon jól megcsinálták. Alig változtattak a jeleneteken, néha még a párbeszédek is nagyon hasonlóak voltak. Ellentétben pl. a Twilight-tal, ott azért nagyobb különbségek voltak a köny és film között. Aki olvasta a könyvet és ismerte a történetet, annak biztosan tetszett, nekem legalábbis nagyon! =)
twillight 2009 nov. 23. - 16:42:27
(662/1384)
Hát ha ugyanilyen vérszegény a könyv, akkor az siralmas képet fest az irodalom jövõjérõl...
10/10
Cullangka 2009 nov. 23. - 16:15:26 10/10
(661/1384)
hát pedig ritka az iylen jó könyvadoptáció:) sztem a könyvhöz jól megcsinálták! de szerintem az 1. részben jobbak voltak a vámpírok sminkje... ebben már tényleg gyanúsan fakók voltak, és rémisztõek!
az elsõben jobban néztek ki!

spoiler

meg nem tudom, hogy ez egy baki e, de a végén a filmben említi a vámpír, hogy bellából milyen rendkívüli vámpír lesz (a new moont még nem olvastam végig) mert egyik vámpír képessége sem fog rajta, mint, hogy edward nem hallja a gondolatait, õ nem látja a gondolatait mikor megfogja a kezét... a huga nem tudja kínozni... de mégis... jasper tudja ingatni a kedvét... akkor itt mi van? aki tudja megírná? mert kivi vok:)
7/10
jukka 2009 nov. 23. - 16:10:15 7/10
(660/1384)
nem szabadott volna rendezõt váltani, nem hozta az elõzõ borongós hangulatát. mondjuk az sem segített azt hiszem, hogy mellettem végig vihorásztak a kislányok, minden alkalommal amikor taylor launtner képernyõre került. ja, ez is kicsit levett az élvezeti értékbõl...

azok a részek, amikor edward megjelenik bellának, pfff, nagyon bénák voltak.
és azt hittem, hogy a volturi házas rész ennél jobban ki lesz dolgozva.
amõgy edward sminkje jó volt szerinte, bár eddig ezzel senki nem értett egyet velem..

muszáj leszek elolvasni a könyveket, mert ez így csalódás, pedig az elsõ részbe szerelmes lettem.
10/10
rebybubu 2009 nov. 23. - 15:46:38 10/10
(659/1384)
Sziasztok!:) nah tegnap véééggrreee én is megnéztem a filmet;):) hát nekem nagyon tetszett, báárr voltak benne hibák:S de szerintem minden filmben van :S :)pl:amikor volt az erdõs jelenet, amikor üldözték victoriát,én szerintem a zene nem illet oda:S de mind1, ez csak egy vélemény!elég gyorsan eltelt az a 2 óra 10 perc:S :( , de Taylor Lautner ;)(L) most nézhettek fanatikusnak, de nekem nagyon tetszett;)sõõtt. nagyon helyes:$ persze Robert Pattinson se semmi ,de a sminkese szebb munkát is végezhetett volna, am meg azt gondoltam h majd a felirat idegesíteni fog, de nem !:):P hál istennek ,várom a köv.részt:)és Taylor(Y):);)
9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 nov. 23. - 14:49:52 9/10
(658/1384)
igen. így van. kialakul kettejük közt is a kötelék, amit sajnos nem sikerült rendesen magyarra lefordítani. ("talán "bevésõdés"?)
10/10
offtopic
Danett1975 2009 nov. 23. - 14:49:37 10/10
(657/1384)
Sziasztok!

Íme, a képernyõ bal oldalán látható az üzenõfal alatt, hogyan is kell használni a SPOILER feliratot. Kéretik használni, hátha olyanok is idetévednek, akik még nem olvasták az összes könyvet a témában.
trl007 2009 nov. 23. - 14:47:19
(656/1384)
Hát ezzel most nem értenék egyet. Nem azért vésõdött be neki Nessie, hogy megvédje. Éppen meg akarta ölni, amikor elõször megpillantotta az arcát. Ez még a Jacobos részben van bent, mármint amikor Jacob szemszögébõl látjuk a dolgokat. Szóval nem megvédeni akarta. A "szerelem" tök véletlen volt.
Maja75 2009 nov. 23. - 14:36:16
(655/1384)
Nem szeret bele,csak letapogatja az arcát.
Ha újra olvassátok ott a lényeg.A vérfarkasok ismerik egymás gondolatait.Ha az egyik farkas kiválaszt magának valakit letapogatja az arcát,így minden farkas látja,hogy az a személy kiválasztódott egy másik farkasnak.Nem közeledhetnek hozzá és nem is bánthatják.Jacob csak azért választja Renesmét,hogy megvédje a többi farkas elõl.
10/10
Rjamb 2009 nov. 23. - 13:32:06 10/10
(654/1384)
Naja, az a film csúcspontja!

"what a stupid lamb" :D
Noncsa 2009 nov. 23. - 13:19:38
(653/1384)
sajna nekem nem jött be ez a film, az elsõ résznél a film jobban sikerült szerintem, pont mert a könyv nyálasabb volt, a film viszont olyan hangulatot teremtett, amivel sokkal szerethetõbbé tette a rendezõnõ.
Ennél a résznél viszont nagyon sok volt a szenvedés, meg nyáladzás, Kirsten szörnyû volt, mindig ugyan az fej, mintha lefagyott volna..
Tudom, hogy a könyvben is leginkább a szenvedés megy, de azért szerintem nem volt ilyen durva. Mind1, lehet ha újranézem, mást gondolok, de ez a film nekem max 5-6 10bõl.
Taylor Lautner viszont jó volt, mellette még Bella is természetesebben viselkedett
Vagabundusz 2009 nov. 23. - 13:02:17 Előzmény Muya
(652/1384)
A hozzászólások nagy részébõl ez kiderül. Na meg felhasználónév végén található számból is sejthetõek az életkorok. Esetleg sértõ a "tinifórum" elnevezés. Amennyiben az vagy akkor nem kellene, hogy az legyen. Viszont, ha meg idõsebb vagy eme korosztálynál, akkor meg egyenesen örülnöd kellene, hogy megfiatalítottalak;-)
Van itt még rajta kívül akinek diplomája van és nyelvet is tud, mégsem irkálja ide. Amire õ ezt írta az kulturáltan úgy hangozna, hogy értelmiségi......
trl007 2009 nov. 23. - 12:13:13
(651/1384)
SPOILER

Nem volt furcsa, mert a 4. könyvben (nem tudom, hogy olvastad-e) éppen Jacob "szájába" adja a választ az írónõ, miszerint éppen ezért vonzódtak egymáshoz ennyire, mert Bella egy részét szereti Jacob, név szerint Nessie-t :))))
10/10
offtopic
Miaa 2009 nov. 23. - 12:06:57 10/10
(650/1384)
SPOILER!!!


Aminkor olvastam a második és harmadik könyvet, el sem tudtam képzelni hogyan lehetne megoldani Jacob boldogságát anélkül, hogy elárulná Bella iránti szerelmét. A negyedik elején már le is tettem róla, hogy ez megoldható, és mégis Nessie-vel ez teljesült.




SP vége
9/10
emyle 2009 nov. 23. - 11:47:38 9/10
(649/1384)
Nekem is nagyon tetszett. Pont tegnap néztem meg.
Nem tetszhet mindig minden mindenkinek, lesz olyan akinek nem fog. Ez így van rendjén. Ha elnézzük a felirati bakikat, elég jól kidolgozott film, de úgy jöttem ki, hogy valami hiányzik. Ez nem tudom, hogy minek volt köszönhetõ. Ettõl függetlenül eddig is szerettem a sagat és ezután is fogom. A cselekménye nagyon gyors volt. Úgy elment az a több mint 2 óra, hogy az ember észre sem vette. Nem értem, ezt a röhögõsdit. Minden moziban nevetnek Jacobon csak ott nem ahol én voltam? Egyedül akkor volt kuncogás amikor annak rendje és módja szerint kellett lennie. Jaspernél, abban a 2 jelenetben és nem a parókára gondolok... stb. Volt még pár. Nem tudom, mi nevetni való lehett volna Jacobon. Igaz, hogy mikor levette a pólóját elég furcsa volt, de lehet csak a beállítás miatt. Nekem igenis tetszett az alakítása. Felnõtt a szerephez. Edward smikese, hát nem igazán végzett jó munkát. Nem tudom mitakartak elérni azzal, hogy ennyire elöregítették. Az nem tetszett. Nagyjából azt kaptam amire számítottam a trailerekbõl. A könyv az már más tészta. Nem lehet úgyanúgy megcsinálni. Ezt már tapasztalhattuk számtalan adaptációnál.
Mindent egybevéve jó volt.
8/10
amira84 2009 nov. 23. - 10:34:39 8/10
(648/1384)
Sziasztok!
Hát én sem a feltétlen rajongótáborhoz tartozom a film terén, pedig a könyveknél igen.
Nem vagyok falusi lány, de nagymamámnál voltak malacok. És nekem Bella visításáról az jutott eszembe, hogy úgy visít mint a szopós malac, amikor éhes. Bocsi, ha sokan nagyon durvának érzik a hasonlatot, de ez volt az elsõ gondolatom.

Viszont Jacob felsõtestét bármeddig tudnám nézegetni, úgyhogy azt nem vettem észre, hogy túl sokat mutatták, bár télleg mókás volt, amikor Bella fejsebét polólevétellel próbálta gyógyítan. Amúgy ha belegondolok, lehet hogy az én fejsebem rögtön meggyógyult volna tõle. :D
Tetszett a Victoriás rész, lehet a névazonosság miatt. És a harcos rész is a Volturikkal, bár Bella tátja a száját többször is közben, azt nem éreztem oda valónak. Valamint kicsit kevesebb "szenvedjünk együtt" részt tehettek volna a filmbe.

Hát most kb. ennyi jutott eszembe.
lenccs 2009 nov. 23. - 09:58:23
(647/1384)
Lion papának igaza volt, amikor azt írta, hogy Kristen elvitte a hátán a filmet. Edward szerepe szerint sem volt jobb a könyvben, ez a rész nem vele foglalkozik, nem õt magasztalja...A film látványvilágán látszik, hogy ebbe több pénzt invesztáltak, mint az Alkonyatba. Élvezhetõ. A werewolf részeknél meghát...ki hogy képzelte el...kicsit valóban mutánsként nagyok, nekem.
Jacob fejlõdése lett olyan sikeres, mint, ami a könyvben is megjelent elõttem. Jó a srác:-)
Kíváncsian várom a 3. részt (nekem ez a kedvencem, és ott én Bella helyében biza' Jake-et választottam volna). Remélem, minõségileg fejlõdünk, mert a sztori nem lesz meglepi:-)
Mr. D 2009 nov. 23. - 01:40:34
(646/1384)
Nos, be kell vallanom, én sosem tartoztam igazán az Alkonyat-fanok közé. Mivelhogy én igencsak nagy vámpírfilm rajongó vagyok, elõször nagyon de nagyon idegesített az elsõ rész, amiért egy csepp vér sem látszott, a vámpírok világítottak a napfényben és hasonlók miatt. Na de mindegy, végtérre is nem volt rossz a film. Az Újhold viszont nagyon tetszett. Remekül fel volt építve. Az egészben az volt a jó, hogy miután az elsõ részbõl egy halom nyálas maszlagot kaptunk arról, hogy szegény Edward-nak milyen keserû a sorsa, a folytatás hál istennek békén hagyta ezt a szálat, és inkább Bella érzelmeit helyezte a középpontba. Hiába próbáltak még belekeverni itt többszázéves vérfarkas történelmet, és annak egyik képviselõjét, Jacobot a dologba, végig Bella maradt a középpontban. És ezúttal a vér sem hiányzott, mert a misztikus maszlagot félretéve sokkal inkább egy igazi, valódi emberi érzelem határozta meg az egész filmet. Az elvesztés fájdalma, majd az azt követõ hosszú-hosszú idõn át tartó felépülés, míg az ember képes újra élõnek érezni magát. Valóban jól sikerült elmélyíteni a dolgot, mégha a játékidõ miatt kénytelenek voltak gyorsítani is a dolgokon. Kristen Stewart meglepõen erõteljes alakítást nyújtott. Eddig is szerettem a játékát, nem csak a Twilight saga-ban, de ezúttal tényleg éreztem, hogy életre kelt a karakter és nem csak Edward háta mögül nézeget ki. Nos, a negatívumok: a farkasok kivitelezése rendkívül sokat rontott az összképen. Nem is értem, hogy engedhették ezt így elkészíteni. Röhejesek voltak, inkább a túlmutálódott farkas jelzõ ugrik be rájuk, nem a vérfarkas. A másik: nyilvánvalóvá vált számomra, hogy Robert Pattinson korosztályának egyik legrosszabb színésze. Csak azért mert minden 18 év alatti lány megõrül érte, még elvárnám tõle rendezõként, hogy a lesütött szemû, búskomor tekinteten kívül más fajta érzelmet is mutasson. Még a film végén sem volt képes semmi hiteleset mutatni, amikor igen nagy szükség lett volna rá. Na de mindegy, mint már mondtam, szerencsére ebben a részben õ csak mellékszereplõ volt, így az "alakítása", márha ezt annak lehet nevezni nem rontott sokat a filmben. Szóval nálam 10/7, ami jobb is lehetne, de a farkasok sokat lehúztak belõle.
sandoreri 2009 nov. 23. - 01:20:23
(645/1384)
Nekem is tetszik,független attól h Robi télleg pattog:)de ez már az elsõ részben is lejött.:)Engem jobban idegesít Kristen játéka sztem nem csinálja jól.Lejátsza mindkét srác nagyon...