10/10
triniti5 2009 nov. 26. - 10:56:52 10/10
(744/1384)
Soha nem gondoltam volna, hogy megérem azt, hogy egy filmben vérfarkasok óriás muffint esznek. :)
annoa 2009 nov. 26. - 09:28:12 Előzmény shoc
(743/1384)
ennek oscar lesz a vége! A "leghosszabb pislogás nélküli nézés" kategória gyõztese....

Neked milyen igazad van:))))
annoa 2009 nov. 26. - 09:21:49
(742/1384)
Én tegnap néztem meg a filmet.
Szerencsém volt, mert rajtam kívül kb. 15-en voltak a moziban, bár így is úgy éreztem, mintha egy tanítónõ lennék és elvittem volna az osztályomat moziba:)
Mégis meg vannak dicsérve, mert nem sikoltoztak amikor meglátták Jacob felsõtestét...
Nem hiába direkt szerdán mentem, hogy kevesebben legyenek.

Nekem tetszett a film de nem überelte az elsõ részt, és könyvben is jobb volt.
Tény, hogy Edwardnak nem kellett sokat tanulnia erre a szerepre mert alig szerepelt benne.:)

10/8
8/10
vicsek 2009 nov. 25. - 22:55:25 8/10
(741/1384)
Sziasztok!
Ha nem túl nagy gond, beszállnék én is. Ma voltam megnézni, nekem bejött a film, persze volt 1-2 gyengébb rész, ahol kapartam magam, de összességében nem volt rossz: 10/8
Az elsõ mínusz a zene miatt. Az Alkonyatban pokoli ütõsek lettek a számok, dallamosak, még pár nap múlva is fel tudtam néhány részletet idézni belõlük. A mostaniból viszont ha megfeszülök se ugrik be sajnos semmi. A Score továbbra is jó, de ennyi.
A második hiba két jelenetet foglal magába: az elsõ a Victoria üldözéses-elnyújtásos-elalvós rész. Ez sajnos kétszer olyan hosszú lett, mint kellett volna, hiába akarták vele fokozni az izgalmakat, ellenkezõ hatást értek el. A kettes számú borzalom Alice "nyilvános" látomása volt. Ott majdnem megfulladtam a röhögéstõl, meg persze attól, hogy a torkomon akadtak a könnyeim, túl giccses lett a futkározás, lehet hogy a ruhák tehettek róla, nem tudom...
Van még egy hiba, ami viszont már nem az amcsi készítõk hibája, mégpedig a fordítás apróbb (!!) bakijai: a legemlékezetesebb, amikor az immortality-t (halhatatlanság) hajlandóságnak írták. Asszem ennyi.
Pussz, jó éjt: vicsek
10/10
Rjamb 2009 nov. 25. - 22:53:47 10/10
(740/1384)
Edwardnak nem kell izompacsirtának lennie...így jó ahogy van.
Inkább Jacobot nem kellett volna ennyire felfújni :P, najó csak vicceltem, de szerintem, ha már valamelyikõjük teste kilóg a sorból, hát az Jacobé, ahogy egy ismerõsöm mondaná: Tooo Much!
Hopegirl 2009 nov. 25. - 22:19:38
(739/1384)
hmm... hol is kezdjem?
Szombaton láttam a filmet, lázban égve vártam már rá, és lényegében nem okozott csalódást. De valahogy nem éreztem ugyanazt a rajongást (nem ez a legjobb szó rá sztem, de most jobb nem jut az eszembe), mint a twilight után. Persze nem is volt annyira izgalmas, mint az elsõ rész, meg hát robert is olyan keveset szerepelt benne... :D

De összességében szerethetõ film volt, egy-kétszer még megnézem, és szerintem imádni fogom :)

Kiemelek egy-két dolgot:
- nagyon nem tetszett, hogy a filmben Bella elment azzal az idegen motorossal. Megörültem, hogy egészen jól alakul ez a kis jelenet, erre így elrontani... Borzalom! Hihetetlen nagy hülyeség.
- a másik egyértelmû nemtetszést az jelentette számomra, hogy míg végig Jacob tökéletes felsõtestét csodálhattuk, erre a végén edward-é... hát... volt egy-két különbség a kettõ között. (Valahol azt hallottam, hogy még a kockákat is sminkessel csinálták meg robert hasán. Ez viszont így írtóra gáz)

- De akkor jöhet a pozitívum. A kedvenceim minden kétséget kizáróan a vérfarkasok voltak. Valahol teljesen leszólták a látványtechnikát, vagy hogy fogalmaztak, pedig sztem egyáltalán nincs igazuk. A vérfarkasok oltáriak lettek :) Hát nem?
- És a Volturi! :) Klassz, klassz :)
lenccs 2009 nov. 25. - 22:12:47 Előzmény Butterfly1986
(738/1384)
:-) Továbbra is fent tartom: a 3. részben én inkáBB Jake-et választottam volna:-) Engem pl. ott Edward viselkedése zavart, de nagyon:-) Ebbõl is látszik, ízlések és pofonok:-)
9/10
aadele 2009 nov. 25. - 21:38:41 9/10 Előzmény mitokondrium
(737/1384)
mitokondrium: teljesen egyetértek Veled!
9/10
aadele 2009 nov. 25. - 21:37:13 9/10 Előzmény miskah
(736/1384)
Köszi miskah, ez a reagálás nagyon tetszett!!! :-)))
mitokondrium 2009 nov. 25. - 20:15:41
(735/1384)
sziasztok!

Engedelmetekkel hozzászólnék én is.
Sok kritikussal ellentétben olvastam az összes könyvet, igen az összeset, de mindenkit megnyugtatok mind megvan eredetiben is, csak nem tudtam várni!:D

Szóval a lényeg az, hogy aki olvasta, az tisztában van azzal, mit várhat ettõl a mozitól és az nem egy akcio-thriller! Szóval nem értem azokat, akik egybõl nekiállnak fikázni a filmet. Ez a könyv errõl szól, az évõdésrõl, a be nem teljesült vágyakról, a nagy szerelemrõl. Talán a könyvben nincsen ennyi mezítelen felsõtest, de ez engem egy cseppet sem zavart! Sõtt!!:D A mi kis Jacobunk felnõtt ám!! Huhh...
Szóval azok akik itt vmi nagy vérontást és 200 perc színtiszta akciót vártak, azok vagy nagyon naivak, vagy szimplán hülyék!

És könyörgöm, ha vki filmeket kritizál ráadásul hivatalosan, vegye már a fáradságot és olvassa el azt a nyüves könyvet, mert ad 1: anélkül, hogy akar hiteles kritikát adni(?), ad 2: nem fog leesni a karikagyûrû az ujjáról!

Üdv mindenkinek.
10/10
larami 2009 nov. 25. - 20:09:32 10/10
(734/1384)
hát ti nem vagytok normálisak:O :D mondjuk kinek mi, mindenkinek más a véleménye. nekem nagyon tetszik a new moon, minden jó benne, a jelenetek, a zenék, minden! 2 -szer néztem meg eddig feliratosan, és biztos, hogy dvd -n is megfogom venni! :) nagyon jó egy film! ismerõseim közül valakinek jobban tetszett ez a rész, mint az elsõ. nekem mindkét film nagyon tetszik. a twilight után nem éreztem olyan "lázat", mint ezután, de azért az is nagyon jó! :)
shoc 2009 nov. 25. - 19:27:52
(733/1384)
remélem lesz belõle egy "vágatlan rendezõi változat" ahol plusz 20 perc félmeztelen izmos fiúkkal, és + 20 perc egymásramerengés is lesz. :)))
shoc 2009 nov. 25. - 19:26:11
(732/1384)
ennek oscar lesz a vége! A "leghosszabb pislogás nélküli nézés" kategória gyõztese....
shoc 2009 nov. 25. - 19:24:13
(731/1384)
amikor olyan sokáig nézik egymást akkor valamiféle új szinészi szuggesztiós technikát gyakorlonak, ami rám nem volt hatással. gondolom hogy hipnotizálni akarják a nézõket vagy valami ilyesmi lehet a dologban. sajnálom hogy rólam lepattant a hipnózis, így kimaradtam az élménybõl amit a film az elmondások alapján nyujtani szeretett volna.
Vadrenalin 2009 nov. 25. - 18:56:36
(730/1384)
Azt hittem, azért bízták az elsõ rész nõi rendezõje helyett pasira a másodikat, hogy egy kicsit kordában tartsa a romantikus szálat, ami miatt az elsõ rész néhol a giccs határán mozgott. Hát ha ez volt a céljuk, nagyon mellélõttek, a film ocsmányul nyálas lett, pedig a rendezõ korábbi munkái sem ezt vetítették elõre. Ha a stúdiónak lett volna egy csepp esze, kivágják az érzelgõs bambulásokat és minden romantikázásból beérik egy-egy mondattal, így maradt volna egy 80 perces film, ami tényleg az elsõ rész hangulatát viszi tovább kicsit még talán izgalmasabb látvánnyal is megspékelve. Így viszont egyszerûen kínos lett...
sqe 2009 nov. 25. - 18:56:08
(729/1384)
10/10
Butterfly1986 2009 nov. 25. - 18:51:55 10/10
(728/1384)
Köszi szépen!:) Örök hálám!
Aki meg akciófilmre számított annak ajánlanám, hogy olvassa el a könyvet elõre és akkor nem éri meglepetés... Ja bocs, az biztos hatalmas agyi megterhelés lenne:) Ez se nem Transformers, se nem a Pókember. Szóval aki ilyesmire számít meg vérre, meg vad vámpírharcokra az felejtse el és üljön be valami horrorra!:)
1/10
edyking 2009 nov. 25. - 17:57:53 1/10
(727/1384)
ez a film csak annak fog tetszeni aki nagyon nagy alkonyat fan mert amugy nagy szar az egész semmi pörgés semmi izgalom. unalomból viszont van bõven pontosan 130 perc. összegezve ritka szar egy film 10/2
shoc 2009 nov. 25. - 17:15:31
(726/1384)
ebben a filmben mindenki jó sokáig nézi a másikat.
shoc 2009 nov. 25. - 17:10:53
(725/1384)
a marketing becsapós, próbálja jegyvételre birni a standard vámpirfilmhez vonzódó réteget is.

úgy tippelem ennek a filmnek a célcsoportja 17 év alatti lányok. sajnos számomra egy teljesen érdektelen alkotás, amiben még komoly munkával sem találtam "kapaszkodót" a szórakozáshoz. két totál lefogyott ember nézi egymást percekig, szaladgálnak a réten, és vergõdnek a nagy dillemmában. félmeztelen 20 év körüli kockáshasú fiuk szaladgálnak hosszúra nyujtott perceken át.

a maga nemében biztosan nagyon jó film, de - 30 éves férfiként - arra kérem a marketingeseket hogy valahogyan tudassák a néppel kinek való ez a film.