9/10
offtopic
Marcipáncica_ 2009 nov. 21. - 14:35:24 9/10
(541/1381)
eddig még csak tizen linkeltétek be!
még 10x léccike! köszi!
4/10
Ithink 2009 nov. 21. - 14:28:53 4/10
(539/1381)
Egyenlõre csak feliratosan van, de nem tudom, hogy miért félnek az emberek ennyire a feliratos filmektõl. Én meghallgattam a magyar szinkront az elsõnél és szerintem szörnyûûûûûûû!!!!!! Tipikus gyerekcsatornás szinkronhangokkal és nem is passzolnak a színészekhez! még néha a feliratra is tudnak olyanokat írni, hogy az botrány, de a szinkron még rosszabb...
és mielõttt megköveznének én szeretem a Twilightot!!!!!!!!!!!
ercsike87 2009 nov. 21. - 14:21:00
(538/1381)
Sziasztok....valaki meg tudja mondani nekem, hogy csak feliratozva fogják adni, vagy szinkronizálva is???
kapucíner 2009 nov. 21. - 14:02:09
(537/1381)
sziasztok! eddig nem voltam nagy fórumózó,de most úgy gondoltam muszáj írnom.engem (is) nagyon meglepett, hogy ennyi negatív véleményt olvasok a new moonról.nekem személy szerint jobban tetszett,mint a twilight,én teljesen ezt vártam tõle,sõt..Kristen például sokkal jobban játszott,mint az elõzõ részben az tuti.Amúgy valaki itt írta, hogy nem volt jó megoldás a hónapok múlásáára, amikor bellát mutatták,sztem tökéletes volt,nagyon el lett találva.aztán a zenék sem jöttek be 1-2 embernek..nekem azok is nagyon tetszettek:)továbbá megfûszerezték egy csipetnyi humorral,ami szintén nagyon jót tett neki.hát nem vagyunk egyformák,megértem azt is akinek nem tetszett, csak az nem tudom mit várt a filmtõl.na ennyi! csak gondoltam erõsítem azoknak a táborát,akiknek tetszett a film:) sziasztok!
szilva35 2009 nov. 21. - 13:58:44
(536/1381)
Azt hiszem, pont a könyvhöz ragaszkodás volt az, ami miatt sokak számára csak egy puszta hiányérzet maradt a második rész után, fõképp, ha tetszett nekik az elsõ film.
600 oldalas regényben még megbocsátható az, hogy Meyer nem mestere a dialógusoknak. Ami ott életképes, az a filmbeli dialógusokban - ahol elvileg azt mondhatná ki a karakter, amit képpel nem tudsz megmutatni - unalmassá és közhellyé válik. A rendezõ szó szerint vett át párbeszédeket - mindenféle értelmes kritika nélkül - hogy kielégítse az olvasóközönség igényét. Csakhogy ez egy film. Amit az elsõ részben sikerült elkerülni - a szeretlek és egyéb fölösleges elcsépelt klisék nélkül (pl nincs fehér ruhában szaladunk át a mezõn lassított felvételben és lobog a hajunk) és ezzel megteremteni a szerelem és szenvedély atmoszféráját (pl az elsõ csókjelenet alatt semmilyen aláfestõ zene nincs) és megtartani az arany középutat, az a második részben már nem ment.
Én személy szerint a mítoszba és az újszerû megközelítésbe szerettem bele, amit sajnos a Meyer könyvek nem tudtak elég kifinomultan és felnõtt emberek számára is lebilincselõen, összeszedetten végigvinni. Sok értékes ötlet és jól sikerült gondolat van bennük, nekem kevés volt. Vmiért az elsõ film ezeken felülkerekedett és megfogott.
Az, hogy szép embereket látunk egy filmben, akik pont úgy néznek ki mint ahogy leírták õket a könyvben és szó szerint idéznek könyvekbõl - mint Romeó és Júlia és New Moon, még nem rendezõi bravúr. A Summit Entertainment választhatott, hogy adaptációt készít, vagy rajongói filmet. Utóbbi sikeredett, de ezzel magát az Újhold-at a tévésorozatok szintjére sikerült "emelni" értse ki hogy ahogy akarja. A film mint mûvészeti irányzat, többrõl szól, mint tetszik, nem tetszik, elvileg emberi és társadalmi értékeket közvetít.
Az alapkonfliktust a fõhõs és egy antihõs ellentéte és harca kellene hogy létrehozza, amellyel feszültséget lehet teremteni, sajnos az Újholdban ez csak halovány próbálkozás. (egy kritika írta, hogy az Antagonist teljes hiánya érzékelhetõ a filmben és szégyelltem is magam, ez be se ugrott, mikor az elsõ kritikát írtam.. egy alig látható Viktória és egy Volturi klán, aki egy megelevenedõ festményként van felvázolva és egy akciójelenetben teljesedik ki. Elég gyengécske két vonal, hogy végigizguljam a filmet Belláért. Az "Alkonyatban" volt erre törekvés, plusz karakterek beemelésével az elejétõl építkezik a rossz vámpír vonal, és ezt a filmzene is hozta, ahogy a gonosz/ finoman agresszív vámpírtéma és az Edward ragadozó téma - ami a nyitójelenetben is hallható már - a zenében a balett termi harcjelenet alatt összeér és megmutatja a választás pillanatát, megmentsem a nõt akit szeretek, vagy pusztítsam el, hogy kielégítsem a bennem élõ ragadozó állatot.
Miután megígértem egy barátnõmnek - év elején én fertõztem meg a filmmel - hogy megnézem vele még egyszer, ma második adag is lesz New Moon-ból. Meglátjuk, jobb lesz-e a véleményem és a szerzett benyomások.
10/10
BabaYaga 2009 nov. 21. - 13:50:50 10/10
(535/1381)
Hello Mindenki!

Ebben a topicban még nem jártam, de az elmés, negatív kritikákat olvasva, azt hiszem, megmaradok ennél a jó szokásomnál.
Ennek ellenére azért bemásolom ide is az Alkonyat topicban leírt véleményemet, hadd morogjanak az önjelölt kritikusok. :)

Amikor kijöttem a moziból 20-án hajnalban, szerencsére voltam annyira a film hatása alatt (és fáradt), hogy nem szálltam vitába azokkal, akik csak annyit tudtak nyilatkozni róla, hogy "Hát ez ritka sz*r volt..." Mitagadás, mélyenszántó kritika, hm... Viszont rosszul esett, nem is kicsit.
Nem tudom, mit reméltek/vártak, akik ekkorát csalódtak, mindenesetre nem hiszem, hogy meggyõzõen el tudnák magyarázni. :P
Esküdni mernék rá, hogy akinek nem tetszett, eleve úgy ment el, hogy "na, most megnézem, mire van úgy oda az a sok elborult agyú twifan", és mivel fikázni ment be, hát fikázva is jött ki. Másra nem tudok tippelni, de nem is akarok. Úgy döntöttem, hogy már nem érdekel.

Akit hasonlóan bánt az ellentábor véleménye, azt vígasztalja a tudat, hogy ezek a lehúzó kommentek és "kritikák" (egyik sem túl hivatalos, sem túl profi) semmit sem nyomnak a latban. A Twilightnál is fröcsögtek az antifanok, a NM ellenben mégnagyobb siker lesz (vagy már az), hát muszáj, hogy többen fröcsögjenek. Így leszünk egyensúlyban.
Majd a 2010-es díjkiosztók beszélnek helyettünk. ;)

Én pont azt kaptam a filmtõl, amit vártam, talán többet is. Így ezt ezúton köszönöm Chris Weitz-nek és a többikenek. :DDD
1. A színészi játék mindhárom fõszereplõnél tökéletes volt. Lautnernél különösen, de ez normális, hisz az Alkonyatban sokat nem mutathatott meg magából, bezzeg itt... ;)
2. Az animációkat is csak méltatni tudom. Tény, hogy az elsõ fekete "dög" kicsit szokatlan volt, de kellett a döbbenet, benne volt a pakliban. Bevallom, az én szívem legjobban akkor szorult el (leszámítva a film számos egyéb jelenetét :D), amikor a finisben farkas-Jake szemeit néztem. Gyönyörû volt.
Szellem-Edward füstté illanása is nagyon tetszett, szerintem remekül megcsinálták.
3. Ami a testeket illeti, csak idézni tudom Spunkot és Liont. Edwardnak szépnek kellett lennie, és nem óriás izomagynak, ráadásul hallott. Nem változhat... Ok, ok, tudom, Rob rajongó vagyok (bár most cseppet meginogtam xDxDxD), de ez most egy objektív álláspont. Két szembenálló törzsrõl/fajról van szó, szükség van az éles különbségekre. Jacobot ezért, Edwardot azért szeretjük, ahogy persze Bella is.
4. Zenék... Nekem tetszettek ugyan, bár ezúttal valóban nem jöttek át annyira, mint az Alkonyatban. De hol van még a bûvös 7., 8., 9. alkalom, amikor a moziban ülve már együtt dúdolunk Lykke Li-vel... ;)
Ráadásul ez egy új film, új rendezõ, új zeneszerzõ. Meg kell õket szoknunk.

Belinkelem a háttérben szóló aláfestõ zenéket is (illetve az ízelítõjüket, mert a teljes trackeket nem találtam meg), hátha ebben a topicban is érdekel valakit.
New Moon The Score Part 1., 2.
http://www.youtube.com/watch?v=cuugDMx17d8
http://www.youtube.com/watch?v=GxeA525b3JM
Cartel Burwell remekmûvét talán nem sikerült túlszárnyalniuk, de ki tudja..., magamat ismerve megeshet, hogy hamarosan ezeket is imádni fogom. :)

Tsók Mindenkinek, fanoknak és antifanoknak egyaránt! :)
10/10
Chocolate88 2009 nov. 21. - 13:50:25 10/10
(534/1381)
Én tegnap néztem meg az Alkonyatot a Barátommal.Kellemesen csalódtam,rosszabbat vártam mint amit kaptam.Az elsõ résznek 9 pontot adnék,de a másodiknak mindenképpen 10 pontot.Nem vagyok fan nem is szeretem az efféle filmeket,szimplán megfogott a történet és a szereplõk.Barátomnak is tetszett ami nagy szó.Én csak ajánlani tudom mindenkinek,persze látom van olyan is akinek nem tetszett a film.Egyéntõl függ,de szerintem megéri megnézni!(:
8/10
Naradriel 2009 nov. 21. - 13:28:27 8/10
(533/1381)
Én ma nézem meg a filmet. Teljesen belezúgtam a könyvekbe, szerintem nagyon jók! Az elsõ film nekem egy csalódás volt a könyv után, lehet, hogy ez is az lesz...ez van, valakinek bejön valakinek nem. De Meyert semmiképpen se kéne emiatt kritizálni, mert egy remek írónak tartom, bár kétségtelen, hogy inkább lányoknak való a sztori. A színészek egyébként szimpatikusak, de nem kéne mindenbõl filmet csinálni...
7/10
grenzen 2009 nov. 21. - 13:19:10 7/10
(532/1381)
Én személy szerint többet vártam a filmtõl...
Az elsõ rész az mindent vitt, és talán túl magasra tette a mércét a második rész megalkotásához.
Hiányoltam azokat a szenvedéllyel, érzésekkel teli részeket, amelyekkel az elsõ tele volt. Na meg Edward-ot is. Alig szerepelt a filmben...:-((
Számomra egy kicsit vontatott volt, de nem bántam meg, hogy megnéztem, hisz erre vártam már hónapok óta!!
1/10
Mina20 2009 nov. 21. - 13:15:46 1/10
(531/1381)
Az imdb.com-on 4.2-õt kapott.Erõs túlzás,de még mindig reaálisabb,mint a port-on.
Érdekesség(statisztika): 2221 szavazóból 832-en 10 pontot(18 év alatti nõnemû egyének)és 891-en 1 pontot adtak (mindenki más).A maradék az arany középutat válaszotta.
1/10
Henci8 2009 nov. 21. - 12:55:38 1/10
(530/1381)
Tökéletesen egyetértek. Én a "kinek ajánlom" rovatot annyival egészíteném ki hogy:
Nem ajánlom: mindenki a földön
Ajánlom: -

Nagyon komolyan mondom, hogy leépíti az amúgy sem szárnyaló fiatalság agyát! Röhej, tragédia és szánalom. Ahogy az elsõ rész is!
pkeroka 2009 nov. 21. - 12:51:37
(529/1381)
Sziasztok!
Egy vélemény valakitõl, aki olvasta az elsõ három könyvet. Személy szerint nekem nagyon tetszett a film. Jót tett neki, hogy férfi rendezte, különösen azért, hiszen ez a rész, ami alapvetõen az érzelmekrõl, Bella belsõ vívódásáról szól, és egy nõi rendezõ kezében ez egy nagy nyáltenger lett volna... Csodálkozom egy-két olyan imdb-s véleményen, hogy mennyire eltér a könyvtõl a film - szeirntem éppen ellenkezõleg, nagyon jól visszaadta a könyv cselekményét.
A vége megoldás nekem különösen tetszett, kicsit meglepõ volt :)
Kristen Stewart sokat fejlõdött színészileg, én az õ teljesítményétõl tartottam a legjobban, kellemes csalódás volt. A fiúk közül Taylor Lautner jobban bejött, és itt nem a felsõtestére gondolok :) Összességében jó kis film, tényleg a rajongóknak készült elsõsorban, tehát senki ne várjon tõle túl sokat, nekem mégis kellemes 130 percnyi idõtöltés volt! :)
2/10
Direktor09 2009 nov. 21. - 12:46:45 2/10
(528/1381)
Üdv!

Én tegnap néztem, akkor még nem volt kritika (amivel ma maximálisan egyetértek), milyen kár, mert ha lett volna nem mentem volna. Úgy látszik, hogy a rendezõnek nagyon megtetszett ez a "mindenki depressziós" karakterábrázolás, ami már az elsõ részben is nagyon ment...hát nekem nem.
A film közepe felé kezdtem úgy érezni, hogy több zene volt a filmben, mint érdembeli beszéd, de mintha ez még nem lenne elég, a zene is hallgathatatlan. A szereplõk logikátlan lépéseit a film úgy magyarázza, hogy "én csak meg akartalak védeni". Kiszámítható, unalmas és az elsõ részben megalkotott klisé továbbvitele. Továbbá én nem tudom, hogy mit gondolt a kedves rendezõ, de hogy egy filmben ötször elmondani ugyanazt a mondatot....(és itt nem a szeretlekre gondolok!) Idegesítõ volt még, hogy a kevés beszéd fele nem párbeszéd volt, hanem e-mail és mindig úgy kezdõdött, hogy "Kedves Alice". Ja meg röhej, hogy a kedves fõszereplõ csajba egy pozitív tulajdonság sem szorult. Beképzelt, idétlen, nem érti meg mások érzéseit! Pfuj!!! Chris Weitz "kreativitását" mutatja még, hogy 3 hónapot úgy akart átugrani a filmben, hogy forgolódik a kamera Bella körül (na itt majdnem rókáztam)továbbá rosszabbnál rosszabb zenéket nyomat itt is. Az egész film egy szenvedés mind nekem, mind a filmben szereplõknek.(itt a "színészek" által alakított karakterekre gondolok) 5 perc izgalom, 125 perc unalom. És félre ne értsetek, én örülök, akinek tetszett, mert õ legalább nem pocsékolt el értelmetlen 2 órát az életébõl. 2/10, de már nem tudom, hogy miért adtam 2-t.
Ajánlom: 14 és 18 év közötti lányoknak. Bár nekik se szívesen...
Nem ajánlom: férfiaknak (mert ettõl a nagyképû Bellától õk is ki lennének) + az elõbbi intervallumon kívül esõ lányoknak.

Direktor09
1/10
Noncika 2009 nov. 21. - 12:43:47 1/10
(527/1381)
Nekem ez sokkal jobban tetszett mint az elsõ rész:) Nem vagyok Twilight fan de kiváncsi voltam a filmre, úgyhogy megnéztem tegnap a moziban a bátyámmal. Am a moziban ahhoz képest, hogy mekkora felhajtás ez a film, nem voltak sokan, de így kényelmesebb is volt (az elõttünk levõ sorban nem is ültek). Nekem Jacob jobban bejön mint Edward, de attól még egyértelmû volt, hogy mi lesz a vége. A bátyámat viszont ez az egész egyáltalán nem érdekelte és az elsõ részt se látta, úgyhogy az elején még kérdezgette, hogy ki kicsoda meg hogy egyáltalán miért vagy együtt Bella és Edward meg hasonlók. Aztán 1 óra elteltével megkérdezte, hogy történni is fog valami? Nekem mindenesetre tetszett. A film után meg félve osontam ki a moziból mikor felkapcsolták a villanyt, mert épp egy érzelmesebb jelenetnél megszólalt a telefonom és az az idióta "macskadal" a csengõhangom és mire megtaláltam a mobilom és ki tudtam kapcsolni...szal értitek:D
LillaXD 2009 nov. 21. - 12:33:49
(526/1381)
Nekem tetszett!!Persze az elsõ rész mindent vitt(L)Egy kicsit vontatott volt de a szereplõk....ahhmmmXDFincsi volt^^
Edward is meg Jacob is jók voltakXD
De még mindig team EdewardXD
Már várom a folytatást!
A 3. részt ki fogja rendezni?
9/10
julcsi1616 2009 nov. 21. - 12:23:03 9/10
(525/1381)
nem vagyok egy nagy fan.. de én imádtam*.*
Sronee 2009 nov. 21. - 12:21:56
(524/1381)
Mert nem szinkronizálták... :)
1/10
Henci8 2009 nov. 21. - 12:16:40 1/10
(523/1381)
http://www.origo.hu/filmklub/blog/kritika/20091120-harapj-belem-mert-elalszom-alkonyat-ujhold-kritika-twilight.html

"Valójában ez egy élettelen, sápatag, érzelmes zongoraszóval aláfestett románc, amiben a szereplõk sokszor és hosszú percekig fuvarozzák egymást haza, hogy aztán a motort leállítva egymás szemében elmélyedve sóhajtozzanak tovább."

Tökéletes megfogalmazás... Ennyi!! És nem több!
Vagabundusz 2009 nov. 21. - 11:52:52
(522/1381)
Jacobot kigyúrták egy kicsit, de azért ne legyen már senki elájulva, hogy egy 17 éves gyerek felszedett egy kis izmot és egyszálbél révén radiátor hasa van. Mondjuk a mellkasa behorpadt kicsit, de arra elfelejett edzeni. Channing Tatum egy tucat ember, mellesleg egyáltalán nem mondható izmosnak, tökéletesen 0 lett volna a szerepre. Akikkel versenyzett Pattinson azok közül talán Hayden Christensen lett volna még jó, de szerintem õ is felejthetõbb ebben a szerepben. Rober Pattinson karakteres, nem szépfiú, de nem tucatpofa. (szoborszerû szépségnek írják, de egy szobor szépségnek nem totál ferde az orra:))
A film kicsit rétestészta, de a tinilányok (mint itt sokan) akármilyen megõrülnek érte. Ennél meg nem kell több......a film forgalmazóinak.