Otiska 2009 dec. 28. - 14:04:25
(964/1384)
szerintem egész tûrhetõ volt.sztem az volt a legjobb rész amikor jake levette a pólóját .mondjuk és team edward vagyok<3
szilva35 2009 dec. 28. - 11:59:38 Előzmény shotgirl
(963/1384)
ezt az egyet sose fogom érteni. Miért hasonlítotok úgy össze filmet könyvvel, hogy ugyanazt a hatást várjátok el? tudom, hogy furcsa ezt mondani, de filmet filmmel, könyvet könyvvel érdemes összehasonlítani, mint ahogy pudingot is pudinggal és a fagylaltot is fagylalttal.
Tudom, hogy a történet azonos volt és persze a könyvet filmesítették meg.
Anno láttam A cég címû filmet amit a Grisham könyvbõl készítettek - és azidõtájt Tom Cruise még nem volt irritáló szcientológus:))
Nagyon bejött a film, meg is vettem a könyvet. Aztán nem bírtam elolvasni, egyetlen egyszerû okból, a könyvben a srác megszegi az ügyvédi esküjét, a filmben nem - a forgatókönyv úgy lett megírva... Emiatt nem voltam képes végigolvasni, mert az a "becsületes" fõhõs kép összeomlott volna bennem. ettõl független nem gondolom, hogy a könyv "szar" volt, csak nem azt az illúziót, álmot adta, amit én pl. a filmben megkaptam.
hozzátenném, a film az elsõsorban vizuális eszköz. (persze még sok minden mással kommunikál, de elsõsorban képekkel) A New Moon könyv képi világa - azaz Bella belsõ szenvedése - nem mondható egy látvány orientált történetnek, sokkal inkább emocionális sztori. Aki ettõl valóban csodát várt:) az jobb ha szembenéz azzal, férfi rendezte a nõi filmet, 60 millából, fél év alatt, egy megfeleléskényszeres vezetõkkel megpakolt filmstúdió megbízásából. És mi rajongók jól voltunk tartva, mert 3 elõzetest is kinyomtak majdnem 7-8 percnyi anyaggal a filmbõl, csak hogy biztosan megnézzük. Azt hiszem, az járt jól, aki mostanában véletlenül megnézte az Alkonyatot és aztán beült a New Moonra és még a könyveket sem falta végig. Mi már vmilyen maximalista elvárással nézünk elébe az egésznek, x darab (mondjuk 100?) elõítélet/rajongó. Olyan, mintha a 100. randid lenne ugyanazzal a sráccal.
persze, hogy fanyalgunk, hogy koszos a cipõje és szipog és sosincs nála zsebkendõ. Ilyenkor már könnyû látni a hibáit:)
Én megnéztem sokadszorra a filmet. Nekem a mélypont sztori szempontjából Jacob garázsában van, a mociszerelõs jelenet felér az Olsen ikrek filmjeinek sekélyességével. Legalább vmi ütõs párbeszéd lett volna odatéve. Az október-november-december pedig Notting Hill nyúlás.
+ imádom Robot, meg Edwardot, de a telefonszétpréselõs jelenet mindent felülmúlóan hatásvadász.
Egy kérdés. Nektek nem volt hiányérzetetek a szülinapi jelenetnél? Mikor Bella karjából dõl a vér - már amennyit a 12-es karika elbírt - egyetlen közeli sincs a felizgatott vámpírok szemeirõl csak szépen kicipelik Jaspert, a többiek meg kikullognak. Pedig nekem sokat jelentett volna egy-két közeli - amolyan emlékeztetésképpen, hogy a "család" mégiscsak ragadozó - Emettrõl, Rosalie-rõl és Esmérõl. Azt még értem, hogy Edward kicsoszog, mint egy összetört nagypapa csalódottságában... de a többiek.?
És ami nagyon irritál, mi a túróért van cipõ Laurent-en a tisztáson? Nekem most inkább narkós raggie- sztárnak tûnt, mint vámpírnak.. persze, ez személyes vélemény... (persze, itt már Victoria is bakancsban nyomja, ok, de õt üldözik a vérfarkasok, beruházott egy futásgyorsítóra...)
shotgirl 2009 dec. 27. - 20:09:02
(962/1384)
A film messze elmarad a könyvtöl. Szerintem elöbb mindenki a könyvet olvassa el és csak utána nézze meg a filmet, ha meg akarja. Például Bella szenvedése és fájdalma egyáltalán nem jött át a filmben. Ráadásul a könyv sokkal izgibb volt. A könyvet 2 nap alatt elolvastam, le se tudtam tenni...ellenben a filmre nem mondanám hogy ujra megnézném egy hamar...
ww95 2009 dec. 27. - 18:59:55 Előzmény szilva35
(961/1384)
Ne csináljunk tragédiát egy harmadosztályú színmûbõl-hogy Gyulai Pált idézzem. És mennyire igaza volt....
caboverdeforall 2009 dec. 27. - 18:43:48
(960/1384)
Nekem nagyon tetszett!! Zseniális alkotás, teljesen beleéltem magam :) habár tény és való, hogy meglehetõsen a nõi nézõközönségre orientált, ha értitek mire gondolok :))
10/10
Szívkirálylányka 2009 dec. 27. - 18:16:50 10/10
(959/1384)
Nagyon szuper volt.A könyvet elõbb olvastam, mint ahogy láttam a filmet,így egy kicsikét furcsa volt. Csak úgy pörögtek az események. Bár a könyvet természetesen nem múlhatja fölül. Igazi Alkonyat fan-ná váltam olvasás közben. :)
offtopic
KiaraBella 2009 dec. 26. - 23:18:07 Előzmény rrrlll
(958/1384)
Én is veled értek egyett,nekem naon tetszik így is úgy is:D egy igazi fan vok:D sõt már függõ:D
Móni Póni 2009 dec. 25. - 12:55:31
(957/1384)
Szörnyûnek nem mondanám, de semmi igazi érzelem nem volt benne. Nekem speciel semmit nem mondott az egész film, semmilyen érzéssel jöttem ki a moziból. Meg lehet kövezni, az összes könyvet olvastam és ennek ellenére ez a véleményem! Érzelgõs volt és nem érzelemdús, néhol már szinte nevetséges (a végén, mikor Bella vámpírként fut Edwarddal). Kristen Stewart pedig sokmindent el tud játszani, de Bellát nem!!!!
Fannie 2009 dec. 25. - 12:32:38
(956/1384)
akk megmondanád nekem h a srác mért hagyta ott a csajt???:Dmert én ezt nem értettem...
10/10
rrrlll 2009 dec. 24. - 17:01:50 10/10 Előzmény Fannie
(955/1384)
Szörnyû, unalmas, érthetetlen?.. úristen..xd én 15 éves aggyal feltudtam fogni ami a filmben történik :O és nagyon érdekesnek találtam..Bár szeritnem a könyv érzelemkifejezõbb. mindenesetre nekem nagyoon tetszett. 10/10
Zsofalinda 2009 dec. 23. - 14:47:57 Előzmény Scarecrow
(954/1384)
Azért tartjátok élvezhetetlennek mert nem tudtok angolul.Tényleg szar lehet , ha rá vagy tapadva a feliratra, mert máshogy nem érted....dehát ízlések és pofonok.
Scarecrow 2009 dec. 22. - 22:01:17
(953/1384)
Nem nevezném romantikának, csak szenvedésnek. Az Avatar sokkalta szebb és romantikusabb.
Fannie 2009 dec. 22. - 17:30:40
(952/1384)
sztem szörnyû volt...annyira unalmas és érthetetlen jajjj tiszta idõ pocséklás volt!!!mem ajánlom senkinek
10/0
Macsek:) 2009 dec. 22. - 14:50:45
(951/1384)
Hello!A New Moon-t tényleg csak feliratozva lehet megnézni??Mert valaki azt mondta.Köszi a választ!
csontosmeggymag 2009 dec. 22. - 11:46:04
(950/1384)
Szerintem a 8,3 nem a filmre, hanem a póló nélküli jelenetekre szól.
Amúgy nekem egyik rész sem tetszett. De talán az 1. nekem rosszabb volt.
1/10
Erwin_MS 2009 dec. 22. - 00:01:56 1/10
(949/1384)
Megnéztem a filmet, mert az Alkonyat anno nagyon tetszett. De ez egyszerûen borzalmas volt. :( A párom óriási Twilight fan, de mégis, mind a ketten szenvedtünk úgy 1 óra után, hogy mikor lesz már vége. Elkövették ugyanazt a hibát, mint a Harry Potter 6-nál, túlságosan ráfeküdtek az érzelmi szálra, amitõl élvezhetetlen lett a film, és ahogy néhány fórumozó már írta, a végén ezzel azt érték el, hogy egyszerûen nevetségessé vált a szenvedésük. Akik olvasták a könyvet tudják, hogy sokkal pörgõsebb, akciódúsabb a könyv, épp ezért jobbat vártam az elsõ résznél, de nem hogy nem lett jobb, hanem összehasonlíthatatlanul rossz. Ez a 8,3-as szavazat egyszerûen nevetésges, az IMDB-s 4,6 már inkább közel áll a valósághoz.

Csak azt tudom remélni, hogy a harmadik rész jobb lesz, de ezek után, hogy arra nem fogok sietni a moziba, az már biztos.

Többen írták, hogy inkább az Avatart néznék meg. Megnéztem 3D-ben, és azóta nem tudok magamhoz térni. Óriási, fantasztikus, élvezetes, mesés, csodás... Csak szuperlatívuszokban lehet róla beszélni. Ajánlom mindenkinek.
juhaszveni 2009 dec. 21. - 14:43:31
(948/1384)
Igen, ez fájó pont, a mindenáron való pénzcsinálás. De azért mindezek ellenére nagyon várom már az Eclipse-t :)! Legalább egy Traeilert dobhatnának...
Kíváncsi vagyok koncert ügyben, jöhet a jazz, csak nem vagyok budapesti, így szólj idõben! Köszi!
szilva35 2009 dec. 21. - 13:26:33
(947/1384)
Tökéletes mellkas... mindenkinek más, ezt aláírom ;)!
Szilva35, köszi az újabb válaszokat, el kell ezt a filmet fogadnom úgy, ahogyan van. Egyet nem értek... ha a forgatókönyv író maradhatott, a rendezõ, zeneszerzõ miért nem?

:)) Tudod a válasz erre nagyon egyszerû. Pénz.
Mikor a XIX. század végén felbukkant a film és a XX. század elején megalakultak az elsõ stúdiók (mely nagyok közül kettõt is magyar származású alapította, a Fox-ot és a Paramountot ) akkor ez nem csak a "mûvészet" pártolása miatt jött létre, hanem azért is, mert ebben pénz volt. Nem véletlen, hogy Hollywood lett a filmipar "Mekkája". Sok mindent fel lehet hozni az amerikai film rovására, ám mégis az, hogy pénzt csináltak belõle és mindennek számottevõ részét visszaforgatták és egyben létrehoztak korszakalkotó a fejlesztéseket a hangosfilmen - színesfilmen - letisztult mûfajokon - és a nem elhanyagolható filmcsillagok születésén át:) Ma mindez leginkább a digitális technika fejlesztésére megy el és a 3D illuzió megteremtésére.
Sokan hasonlítgatják James Cameron 500m dolláros Avatar-ához a filmet. Röhej:) Két okból. majdnem tizedannyi volt a költségvetés és sztem ötöd-hatodannyi idõ alatt készült el. A színészi játék és pl. a rendezõi elgondolás nem pénz kérdése, de a ráfordítható idõ egy filmre - mind forgatókönyv elkészültében, vágásban, a forgatás idejében, a digitális trükkök elkészítésében - már pénz kérdése, megfizetni a szakembereket és azok munkaidejét.
Másrészt, Cameron tök más mûfajban dolgozik és már megteheti azt, hogy 12 év várakozás után rendezett újra filmet - mert persze más produkcióban részt vett, csak nem rendezõként. Pl. gondolj Luc Besson-ra. Aki elõbb megrendezte a Taxit és más egyszer-kétszer fogyasztható filmeket és utána filmesítette meg amcsikkal az Ötödik elemet, aminek a sztoriját már gyerekkorában megálmodta:)
vagy Antal Nimród-ra, aki itthon csinált egy vegyes mûfajú kultfilmet - Kontroll és most Predatort forgat Hollywoodban.:) Gondolom, elõbb kell pénzt és producereket gyûjtenie ahhoz, hogy azt forgassa, amit õ akar forgatni és nem azt, amit "adnak" neki.

Alapvetõen a filmek mostanra három (max 4) felé kategorizálhatóak:
- vannak a közönségfilmek - egy meghatározott hollywoody (és mûködõképes!) sablonra épülõ forgatókönyv alapján, adott zsánerekkel és mûfajokkal (nálunk ezt leginkább a ker-tvk támogatásából tudjuk megoldani vagy külföldi tõke beinjektálásával, mert az állami támogatásokra már 80%ban megvannak a "nagy nevek" és most inkább nem sorolnám, ki az aki bármikor leakaszthat 100millát az ötletére)
- vannak az adaptációk - regények, képregények, mesék
- vannak szerzõi filmek ( az európai filmek kb 75%ban ilyenek, ahol a rendezõ egyben a forgatókönyvíró)
- és persze a remake-ek, ami jelenthet saját termés felújítását, vagy európai film amerikai megvalósítását

A Twilight sorozat esetében a SUMMItnak gyorsan kellett reagálnia. A rendezõknek általában 1-2 évre megvannak a projektjeik - szerzõdések kötik õket. Egyrészt, volt rá esély, nem tudják olyan hamar leforgatni CH-kel a második filmet, mint ahogy szerették volna piacra dobni, ha a rendezõnõnek vannak más filmjei is, amiken dolgozik. (lásd milyen pick-pack megváltak Rachel Lefevre-tõl is. egyébként tegnap megnéztem "A Falut", talán annyira nem lesz borzasztó az a Bryce-Dallas lány, kiderül majd az Eclipse-ben:)
Másrészt, úgy gondolták nem volt elég akció a filmben mert a rendezõnõ nem erre a mûfajra szakosodott. Sztem ahhoz képest, nem volt nagy áttörés, hiszen az NM akciójelenetek minõségben inkább a több pénz miatt lettek jobbak, mint a rendezõváltásnak köszönhetõen. Az elején volt a szülinapi vérjelenet, néhány farkasos - ahol javarészt a CGI dominált - és az utolsó harc a Volturinál. Nem hiszem, hogy vmilyen szakember segítségével ezzel ne lett volna képes megküzdeni a rendezõnõ. No mindegy. Hogy miért nem Burwell lett a másodikhoz a zeneszerzõ? általában a rendezõk szeretnek egy-egy zeneszerzõvel dolgozni. másrészt idetennék egy rövid idézetet Burwell honlapjáról, amit akkor olvastam, mikor kiváncsi voltam, hogyan született az elsõ rész zenéje:

And can you imagine what it would be like - as it was occasionally on this project - trying to compose music to satisfy a director who's trying to satisfy a male executive who's trying to satisfy ten million teenage girls?

Biztos emlékszel a témára, amit Edward játszik az elsõ részben. Az egész filmzenével boldog voltam, de itt nyálasnak éreztem, olyan csöpögõsnek, szép volt, de túl sok... És aztán megnyugodva olvastam, hogy az eredeti témát egy pasi menedzser íratta át a SUMMIT-tól, mert szerinte az a néhány hangjegy túl disszonáns lett volna a tinilányok fülének. (szte. én mint zenész azonnal hallottam, hogy ott vmi gikszer van. Nem szívbõl jött a zene, hanem egy hülye pénzcsináló masina akart kielégíteni embereket, mert nem bízott egy zeneszerzõ tehetségében...)
Akit érdekel az egész sztori látogasson el erre a honlapra. tanulságos:) legalábbis nekem, aki filmezéssel akar foglalkozni.

http://www.carterburwell.com/projects/Twilight.html

hát ennyi:) igazából. Ezek az okok. Igen, mikor elõször kijöttem a NM-ról, én is arra vágytam, bárcsak õk csinálták volna meg a filmet. Vmiért ez nem így alakult.
A fõszereplõket kénytelenek megtartani, mert mint kiderült a zsánerekbe beleszeretett a közönség és elõbb tépnék a SUMMIT vezetõséget szét, minthogy bemenjenek egy másik Edward-ra a moziba:) A közönség azért úr vmennyire, még ha nem is jobban mint az ipari pénzcsinálás.
A második film rendezõi elképzelése sem rossz, bár sztem túlvágták a filmet. Talán lehetett volna hosszabb és egységesebb, nem könyvolvasóknak is érthetõ.

Rosenberg sztem azért maradhatott, mert az írónõ ragaszkodott hozzá és biztos, hogy úgy lettek rögzítve a megfilmesítési jogok, hogy Meyer bizonyos területeken - ha nem is mindenhol - vétózni tudja a filmstúdió döntéseit. Mégis az õ szellemi terméke a sztori, akárhogy is nézzük.

Arra lettem volna kíváncsi, ha CH nem független filmesként nyomul és van pénze, akkor mit tudott volna csinálni a második részbõl. Mert ha fel tud hajtani maga mellé olyan producereket, akik tömnek pénzt a filmbe, valszeg szabad kezet kapott volna. De miután õ nem Scorsese / Spielberg / Cameron, hanem csak egy "rendezõnõ" néhány filmmel - és bocs, de azt hiszem, ezzel mindent elmondtam az esélyegyenlõségrõl is:) - ezért a 2-3at már pasik rendezik....

Meghallgattam a youtube-on a dalod, és nagyon jó!

köszi szépen!:)
igen, mást is énekelek, most éppen jazz-es vonalon nyomulok és majd lesz januárban koncert.
Sztem még csinálok egy-két videót, tavaszról van még 3 demó a tarsolyban, amihez gyakorolhatok legalább egy kis amatõr vágást:)a windowsmoviemaker-rel. Ha lesz koncert szólok. Javarészt jazz-blues-pop mûfajban nyomom.
juhaszveni 2009 dec. 21. - 08:52:14
(946/1384)
Tökéletes mellkas... mindenkinek más, ezt aláírom ;)!
Szilva35, köszi az újabb válaszokat, el kell ezt a filmet fogadnom úgy, ahogyan van. Egyet nem értek... ha a forgatókönyv író maradhatott, a rendezõ, zeneszerzõ miért nem? Ez mindig is foglalkoztatott, hogy miért cserélik le következetesen a rendezõket a sorozatokban, amikor a fõszereplõhöz körömszakadtáig ragaszkodnak, ez ugyanolyan fontos lenne... Õszintén kíváncsi lennék Catherine és Carter féle Újholdra :). De ez a ló már... No, leszállok a témáról!
Meghallgattam a youtube-on a dalod, és nagyon jó! Mindenkinek ajánlom! Mást is szoktál énekelni?
szilva35 2009 dec. 19. - 21:41:22
(945/1384)
elõtte megnéztem gyorsan az elsõt. És fordult a kocka, mert az tényleg jobb... Filmebb... Ahogyan felhívtad a figyelmemet az aláfestés nélküli csókjelenetre, amirõl addig nem éreztem miért olyan átütõ, és a balett-teremben, amikor Edward kiszívja a mérget, az a jelenet, a saját hangján énekelt dallal, a hangjában lévõ összes érzelemmel, erõvel, a felsíró hegedûkkel... érezni kell, no.

:)) az elsõ egységesebb volt. és a második teljesen más rendezõi koncepcióra épít. Egyébként:)
Az elsõ csók az Alkonyatban sistereg az erotikától és lehet érezni, hogy "megvadul" Edward.
Chris Weitz is használt egy aláfestés nélkülit, méghozzá akkor, mikor a szülinapról hazaviszi Bellát Edward. Ott
jobb is az a csend.

És most megjöttem a New Moonról, másodjára. Valami üresség van bennem, és lehet, hogy csak azokból a dolgokból jön össze ez a hiányérzet, amit már megfejtegettünk, de nekem akkor is hibádzik valami.
:)) sztem ahhoz képest, hogy pasi rendezte, túlságosan lányos lett. A férfiak azt gondolják:) ez kell a nõknek. pedig ami az elsõben volt vadság szenvedély:) sztem az
kell nekünk.

Azért nem érzed, mert féloldalas a karakterépítkezés... nincs elég idõ, hogy Edward-dal együtt érezz, kevés a magyarázat a miértekre és a zene is sokkal visszafogottabb.

ágyjelenet:
Pedig ott az I do not know how to live without you:) az jó lett Rob-tól.

"Valahogyan a végén nem érzem Bellában azt az érzelmet, ami arra indítaná, hogy feláldozza életét Edwardnak."

Azt hiszem:) neked a forgatókönyv hiányosságai fájnak.
A könyvet ne keresd a képek mögött, mert a film önmagában is mûködik, ha jó.
Egyszerûen túl kevés az Edward a filmben ahhoz, hogy hogy megérthessük a filmben vázolt szenvedést és a drámai végkifejletet Volterrában. Sztem ennyi. Nincs olyan katarzis a végén:) mint az elsõnek.


Ott, az utolsó jelenetben nekem Edward olyan...mint egy szellem, nincs ott szíve-lelke. Ahogyan az ágy peremén lévõ bocsánatkérés is valahogy... kevés. Talán rövid volt a Volturi utáni végkifejlet, hogy elhiggyük, tényleg szereti ezt a lányt, és õ tényleg meg tudott bocsátani neki??
Vagy csak túlságosan a könyvet keresem a képek mögött, vagy az én készülékemben a hiba, én képzelem ezeket a dolgokat :)?