10/10
BabyBaba07 2010 márc. 23. - 15:53:32 10/10
(1124/1384)
Egyet értek, fejtse ki mindeki, (legyen az pozitív vagy negatív) a véleményeteket, csak ne menjen át sértegetésbe és személyeskedésbe azon személyek felé, akiknek tetszett, gondolok itt a fiatlal korra stb..
Jah és még valami: te is okítod a helyesírást, de akkor, ha már itt tartunk egy kis segítség neked és még pár embernek, akik papolnak róla, ugyanis ezt többen elírtátok, ez pedig a "könyörgöm" szó...
Kezdjük ott, hogy az ikes ige deffiníciója a következõ: az alap szó (ige) egyes szám 3. személyben "ik"-re végzõdik, mint például: eszik, iszik, játszik...stb...ebbõl az következik, hogy egyes szám 1. személyben a következõ féleképpen néznek ki ezek a szavak: eszem, iszom, játszom.
Az könyörgök szónál az alap szótõ a könyörög szó, ami nem ikes ige, ezért nem könyörgöm, hanem KÖNYÖRGÖK, marad a "k" egyes szám 1. személyben. Ikes igék esetében kell egyes szám 1. személy használatakor "k" helyett "m"-et használni, de a "könyörgök"-nél nem! Nézzetek utána..
Remélem segítettem és ez nem piszkálódás, csak ha már ennyien felhozátok a helyesírást, gondoltam én is leírom az észrevételemet...
Q. E. D.
Naphinel 2010 márc. 23. - 14:51:49
(1123/1384)
Nem igazán fröcsögünk hangosabban, csak a sok rajongói írás közül kitûnünk mi, akik nem szeretjük (vagy kevésbé tetszett) - és utána nyelhetjük a sok mocskolódást és átkozódást a fanoknak hála, ami viszont egy idõ után r.hadt bosszantó, és sértõ.
Néhányan kb. elküldenek minket a p.csába, mert nekik nem tetszõ véleményt merünk írni.
Már miért ne tehetnénk meg? Könyörgöm, ez nem egy rajongói oldal, ide akárki írhat. Persze, akinek nem tetszik a film, fejtse ki normálisan, miért, ne csak sz.rozzon, mert az nevetséges. Az visznt még inkább, hogy néhányan azt hiszik, csak áldani lehet egy filmet. Mintha mindenkinek egyet kéne értenie, hogy ez egy milyen húdeszuper alkotás.
Pedig néhányunk szerint nem az.

Mellesleg a port nem nagyon mérvadó, az értékeléseket az imdb-n jobb nézni, vagy átlagolni, mert a port az csak magyar, imdb viszont nemzetközi.
Ja, hogy ott mindig alacsonyabb, mint itt? És?
Naphinel 2010 márc. 23. - 14:42:07 Előzmény borsbab
(1122/1384)
Jujj, de felhúzta itt magát valaki!
Elõbb le kéne emelni a magyar-angol szótárat a polcról, megkeresni benne, hogy mi az a "hold", mert, hogy nem "monn", az is biztos.

Másodszor: nem tartjuk meg a véleményünket magunknak, ugyanis ez egy fórum, ahová negatív kritikákat egyaránt lehet - és kell is - írni.

Harmadszor, ha bánt téged, nem kell elolvasni a kritikát, de megjegyzem, ha tízen azt mondjuk, nem igazán okés a film, akkor nem vagyunk hülyék.

Negyedszer: az embernek nem pofája van (neked lehet, de a többségnek nem), úgyhogy felesleges bunkózni.

Ötödször: belõlünk nem az az elvakult "jujjtvájlájtdeszuper" rajongó beszél, így képesek vagyunk észrevenni a hibákat.
10/10
balázs87 2010 márc. 23. - 14:03:55 10/10
(1121/1384)
Nagy Alkonyat fan vok, az elsõt legalább 6szor láttam, olvastam könyvben is, eddig még csak az elsõ kettõt. Szerintem is az újhold filmen elég gyenge, ez az igazság, de higgyétek el nekem könyvben ugyanolyan fordulatos, izgalmas és lebilincselõ mint az elsõ rész, midnenképpen olvassátok el ha az egy tettszett. ha nem tettszett akkor is mert az egy is még sokkal jobb könyvben is, de sztem az filmen is nagyon ott van. ha vkinek kell a 4 konyv magyarul pdfben az dobjon egy üzit...
10/10
BabyBaba07 2010 márc. 23. - 12:39:15 10/10
(1120/1384)
Látom belenyúltam nálad a darázsfészekbe :D:D:D.
Nem olvastam végig amit írtál, bõven elég volt, hogy csak beleolvastam.
És jól mondod, ez egy fórum a véleményünk kinyílvánítására, legyen az maga a film, vagy egy másik hozzászólás. Véleméyneztem az írásod, ennyi. Ha nem bírod a kritikát, akkor ne írj.
Fastercowboy 2010 márc. 23. - 09:35:14 Előzmény BabyBaba07
(1119/1384)
Már ne is haragudj, de egy szóval sem mondtam, h. nézhetetlen, vagy sz*r. Nekem a képi világa tetszett mindkét résznek, holott nem vagyok az a nárcisztikus, depresszív hajlamú ember, de a színészi játék több helyen is kifogásolható volt. A történet vezetése is érdekes volt, egyetértek az elõttem hozzászólóval, miszerint a második rész után kb. ugyanott vagyunk, mint az elsõ rész végén, csak két óra minusszal az életembõl. A plusz inrromációt kb. fél órában el lehetett volna intézni.
Láttam ennél százszor rosszabb filmet, olyan is volt, h. nem tudtam végignézni. Ellenben ez egy fórum, negatív és pozitív kritikákkal. Az, h. milyen stílusban és hosszban fejtem ki a véleményem, hadd legyen már az én döntésem, elvégre a saját idõmbõl raboltam el azt az 5 percet, amíg megfogalmaztam.
Senki nem kényszerített rá, h. elolvasd. Ez is olyan, mint egy rossz film, azért az elején, max. a közepén kiderül, tetszik-e, v. sem, ergo simán hagyhattad volna a fenébe, ha nem tetszett amit és ahogy írtam...
10/10
BabyBaba07 2010 márc. 22. - 22:04:49 10/10
(1118/1384)
Hm, nekem tetszett a film, pedig nem igazán vagyok tinilány és a férjemnek is (nem rángattam be a moziba, önként jött). Nem az év filmje, de jó volt. Ízlésekrõl nem lehet vitatkozni és hagyjátok meg a lehetõségét annak, hogy nem mindeni tartja akkora szarnak a filmet mint Ti. Egyébként több, mint 800 szavazat és 8,1-es átlag...nem rossz. És nem hiszem, hogy olyan rengeteg tini lenne regisztrálva, szerintem a legtöbbi 14-15 éves azt se tudja mi az a Port :). Szóval vannak, akiknek tetszik, csak a negatívak mindig hangosabban fröcsögnek :).
1/10
NADAL14 2010 márc. 22. - 21:10:19 1/10
(1117/1384)
Valahogy én is igy vagyok ezzel,valaki irta alább,aranymálna dijra jelölik -az biztos nagy esélyes !!Szegény szinészeket sajnálom hogy ilyen förtelemben kellett játszaniuk ,persze van az a pénz gondolom amiért tették.:))
2/10
NADALFAN 2010 márc. 22. - 20:37:46 2/10
(1116/1384)
komolyan az elsõ rész még tetszett ,de ez a 2-ik sokk volt!!!leépült agyu tinédzserereknek még talán elmegy -de a tény ez maga volt a borzalom!!!
1/10
Deidara91 2010 márc. 22. - 18:18:25 1/10
(1115/1384)
Attól még, hogy egy film szar, attól még (általában) megtisztelem azzal, hogy végignézem. A film közben reménykedtem, hogy összeszedi kicsit magát a szereplõi játék vagy a történet. De nem. A film számomra iszonyat szar, a könyvre nem mondok semmit, mert azt nem olvastam, és a könyvek mindig jobbak, mint a filmek. A Port.hu-s kritika mintha a szívembõl szólna....
10/10
offtopic
BabyBaba07 2010 márc. 22. - 18:03:55 10/10
(1114/1384)
Uhh mennyi negatív kritika :). Mégis megnéztétek (az elsõ rész után mit vártatok?) és írkáltok hozzászólásokat.
Azért nem volt nézhetetlenül rossz, túloztok! Akkor ti még nem láttatok rossz filmet, amit ki is kapcsolok a közepén, mert olyan szinten nézhetetlen.
Az a film, amit annyira rossznak talál valaki, azzal nem is foglalkozik annyit, mert még azt sem érdemli meg. Egy két negatív gondolat, de nem túlspirázva, regénybe foglalva. Minek? Ti túl nagy energiát fektettek a szarozásba. Ez az érthetetlen.
Fastercowboy 2010 márc. 22. - 12:48:21
(1113/1384)
Egy jelenet volt, ami megmenthette volna a filmet. Ha a végén, mikor a két félnótás srác egymásnak ugrik, és a kiscsaj közéjük szökken, akkor õ húzza a rövidebbet, és vége az egész kínszenvedésnek. A probléma forrása kiiktatva, vámpírok és farkasok vígan élik tovább az életüket a "szent egyezség" szigorú betartásával. Ehelyett lesz még két rész...

Én megértem, h. ez kultuszfilm, de könyörgöm! A két srác játéka hagyján. Hófehérkérõl még némi erõlködéssel elhittem, h. nagyon szenved a szerelemtõl, a mamlasz farkaskölyökrõl is, h. képtelen felfogni, õ ebben a ligában örök életében csak kispados lesz. De ettõl a fruskától a hideg rázott. Erõtlen, lelketlen játék egy olyan karakter szerepében, amibõl azért bõven lehetett volna építkezni.

borsbab, amint írtad, mindenkinek más az ízlése, és mivel -ahogy ezt már mások is említették- ez nem egy rajongói oldal, el kell fogadni, h. bizony vagyunk páran, akik talán mégsem tartják ezt az Alkonyat mizériát akkora kultuszfilmnek. A könyvekrõl nem nyilatkozom, azokat nem olvastam, és persze a filmtõl még lehetnek remekmûvek.
Zárójelben jegyzem meg, a helyesírásod hagy némi kívánnivalót maga után, úh. talán tanácsosabb lenne azt pallérozni, mintsem pálcát törni a kritikusabb hangvételû fórumozók feje fölött...
3/10
Zempy 2010 márc. 21. - 21:37:38 3/10
(1112/1384)
Teljesen egyetértek veled.
3/10
Zempy 2010 márc. 21. - 21:36:54 3/10
(1111/1384)
Csillagom, a korodból is látszik, kik bálványozzák ezt az egész jelenséget.

Attól lesz jó a film, hogy sok fiú beült rá? Biztos. Kíváncsi vagyok a korukra is. Talán a barátnõt, vagy apukák a lányaikat vitték el rá. Na mindegy.

A színészek alakítása kritikán aluli. Olvass el akkor valódi kritikusi véleményeket is, az enyém valóban nem sokat számít. Csak egy vélemény. Elég, ha a port.hu cikkét olvasod- biztos õk is csak elfogultságból szidalmazzák a filmet. Nem. Ez egy rémesen rossz film egy vélhetõen gyenge könyvbõl. Ezen nem változtat semmit a kislányos rajongásod sem. Majd pár év múlva, ha nem csak korban, de értelmileg is érettebb leszel, megérted majd, miért nézhetetlen a film idõsebbeknek, és nem Rob-Taylor rajongóknak.

Ja, fontos: a fórum lényege, hogy mindenki kulturáltan kifejtheti odaillõ véleményét. Mivel sehol nem láttam, hogy ez itt kizárólag rajongói fórum lenne, talán megengeded, hogy személyes érzéseimet leírjam a filmmel kapcsolatban. Ha nem tetszik, TE csukd be a szád, és menj twiligh-tot olvasni, vagy újabb fan blogot csinálni. Csókollak.
1/10
Deidara91 2010 márc. 21. - 19:24:02 1/10
(1110/1384)
borsbab: Hol alakítottak jól a színészek? Mintha mindegyik egy elvonóról jött dilis lenne, akit az utcáról betereltek egy kis kajapénzért. Csapnivalóan szar színészi játék. Ha meg a fiúk és abban a számban voltak mint a lányok, akkor valszeg a párjuk rángatta be õket a filmre, vagy csak eltévedtek. Nem anyázni akarom a filmet egyszerûen leírtam a véleményemet a filmrõl, csakhogy az agyatlan fanok ezt nem bírják elfogadni. Pár napja láttam pár fan videót, hogy hogyan viszonyulnak a filmhez. Hát szánalmas. Ha végeznének egy felmérést külön férfi-nõ és azon belül is korosztályra bontva az biztos, hogy csak a tinilányok körében lenne népszerû a film.
borsbab 2010 márc. 21. - 16:04:44
(1109/1384)
épeszû ember?nane!pont az beszél épeszûségrõl aki egy egyész könyvet ír arról h milyen szar s new monn?Nane már!!!!!!!!!!!!!!!!mindenkinek másmilyen filmek tetszenek és nemmhiszem h el itélhesz valakit csak azért mert olyan filmet szeret amit te nem!na ez az ami egy kicsit sem épeszû!!!!!!!!!
borsbab 2010 márc. 21. - 15:59:57
(1108/1384)
ezt most mindenkinek mondom akinek nem tetszik a film.Elöszõr is a színészek teljesen jól alakítottak.Amikor én voltam meg nézni a moziba akk szinte ugyanannyi fiú volt benn mint lány sõt.........az égvilágon semmi értelme h kritizáljátok a filmet....bármilyen filmet!Okosabbak lesztek tõle talán?gazdagabbak?szebbek?mert ha egyikse akk a pofátokat csukva kéne tartani mert ezzel csak azt éritek el h mindenki nektek támadjon és h utáljanek titeket....a film igenis jó.De izlések és pofonok ugyhogy tarsátok meg a negatív mondani valótokat magatoknak!
3/10
Zempy 2010 márc. 21. - 11:36:31 3/10
(1107/1384)
Az elsõ részt nagyon utáltam, és el is vette rendesen a kedvem a "mûvek" elolvasásától. Azért csak nem úsztam meg a folytatást, ha késve is.

Sajnos az elsõ résznél még van lejjebb is. A kezdés még elég jó, de hamar ugyanott találtam magam, ahol az elõzõ filmben: egymásra bámulás birka módra, idióta párbeszédek, totál tehetségtelen szereplõk. Bella és Edward alakítása cseppet nem lett másabb, ugyanolyan szánalmas, mint korábban. Az a baj ezzel, hogy a filmidõ nagy részében a lány látható, a kamera szerencsétlen módon gyakran még rá is közelít az arcára. Ami nem baj, de valami színészi szikra ilyenkor nem ártana. Ez itt totál hiányzik. Annyira felidegelt ezzel a háromféle szenvedõnek szánt grimasszal és színtelen alakítással, hogy csak na. A srác sem sokkal jobb: a jelenet, ahol elválnak, még nem is lett volna rossz. Ha.... esetleg Bellára nézne, és érzelmek is lennének az arcán. Valahova a földre néz, rezzenéstelen arccal eldarálja a szöveget, kicsit pislog hozzá. Mindegy, ezt a szánalmat nem lehet így leírni, mindenki látta saját szemével.
A farkas-srác az egyetlen, aki nem olyan rossz. Õt még kedvelni is lehet valamelyest, de sajnos hamar átadja õ is magát, aminek e világban mindenki: szenved és gyötrõdik. Eredeti.

Hálás lettem volna, ha a film egyórás, és hosszabb lenne a rész, ahol Bella egyedül ül és peregnek a hónapok. Nem maradtunk volna le semmirõl. Sõt, még jobban jártunk volna, ha megússzuk ezt a részt. Ha nem tévedek, UGYANOTT vagyunk, ahol az elsõ film végén, tehát a nagy büdös semmi nem vitte elõre a cselekményt. Jobb lett volna, ha már az 1. rész végén átváltoztatják Bellácskát, és bumm. Továbbra sem tudom elképzelni, mi ez a felhajtás ezen tömör unalom körül. Persze a könyvet nem olvastam, így véleményt sem fogok mondani. Mégis el tudom képzelni irodalmi értékének színvonalát és a sztori szövevényességét. Inkább újra Bram Stoker Drakulája, vagy a HP, vagy LoTR, ha már valami fantasy kell. Ez rettenetes.

Szóval eltelt két óra, s nem tudom, mi is történt. Semmi. A döglõdõ sztorivezetést nincs semmi, ami feldobja. Maximum Jacob jó teste, de valljuk be, ez édeskevés. Bármennyire is hatásvadász módon mutogatják állandóan. Tele van a film számomra logikátlanságokkal. Nem értem, minek kellett otthagyni a leányzót, ha a végén mégis ugyanott vagyunk, ahol a kezdetekkor. Nem világos, mi a "gonosz", Victoria szerepe- minek kellett szerepeltetni? Keresem az izgalmat, adrenalinpumpáló jelenetet- olyan nincs egy szál se. Mi ez? Nem romantikus, de drámának se nevezzük, ne szórakozzunk már.

Az Új hold bebizonyította, hogy nem bennem volt hiba, mikor nem sikerült a túlhype-olt elsõ részt megszeretnem. Inkább azt nem fogom, épeszû ember hogy mondhatja erre, hogy jó film. Ilyenért rajongani 12 éves kor felett hogy lehet? Az élet nagy rejtélyei. Agyzsibbasztó unalom és semmitmondó üresség- ez jellemzi a saga második epizódját. A harmadik biztosan még jobb lesz, gondolom én. Kíváncsian várom. Addig is nézegessük, milyen értékelésen áll a kritikusi oldalakon. Mert felháborítónak és megtévesztõnek találom az itteni magas pontszámát. Ha rajtam múlna, itt állítanám le a további epizódok filmre adaptálását. Borzasztó.
1/10
Deidara91 2010 márc. 19. - 19:11:05 1/10
(1106/1384)
Nem tudom mi tetszik ennyire az embereknek (tinilányoknak) ebben a filmben. A film rendkívül unalmas, bánom, hogy megnéztem, pedig azt mondták a 2. rész jó lesz, izgalmas. Ennek ellenére nem mondom mi volt. A film nézése közben komolyan vártam már, hogy a két fõszereplõ a csaj és a vámpír leugorjanak, valami mély szakadékba, ahol végleg eltûnnek, és Isteni segítséggel sem jönnek vissza többé az életbe. Az egész filmben a depresszió érzõdik, a történet is elég szar. Az egyetlen normális karakter a farkasember fiú, aki hál’isten nem depresszió módban üzemel és nem kínszenvedés hallani a szájából minden egyes szót és közben arra gondolni, hogy felvágom az ereimet. Lehet, hogy könyvben jó, de filmben még az Asylum féle szarok alatt helyezkedik el. A filmbõl szinte semmilyen pozitívumot nem tudok, talán az egyedüli jó a farkasemberré változás. Ez a film még le is alacsonyítja a vámpír és farkasember filmek hírnevét, mert a témakörben ilyen rossz mûvet nem találni. Ha a tinilányok nem néznék ezt a filmek akkor a bevételek valahol a 0 közelében állnának, max pár dollár lenne amit a véletlen betévedt szerencsétleneknek köszönhetne a film.
5/10
szisan86 2010 márc. 19. - 01:47:43 5/10
(1105/1384)
Én, most néztem meg, az 1 az tetszett, ez a 2 harmatgyenge ahhoz képest! Alig vártam mikor lesz már vége, nagyon unalmas. 10/5