szilva35 2009 dec. 19. - 18:59:40
(944/1384)
:) ezt az elsõ - nem túl pozitiv kritikámban írtam -hogy Jacobra kevesebb izom is elég lett volna, helyette gyúrhatták volna a dialógokat.:)




A szakítós jelenethez visszatérve, valami tényleg kevés volt, csak még nem tudom, hogy mi.
Zenével biztos lehetett volna variálni, az eleje tökéletes is volt (csak a zongora, aztán egy több hangszer ), de onnantól kezdve, hogy Edward eltûnik, vhogy a zene is ellaposodott....
mint mondtam:) a kép/vágás belassult. ha most a twilight-os színeket használták volna, talán nem lett volna annyira zavaró.
Ott a végén, mikor összekuporodik, már sír..

legalább 4-5 jelenet lett megvágva és szerintem ki is hagytak néhányat. dramaturgiai lukak vannak itt-ott:)

az vicces, hogy milyen csúsztatott/átfedéses képek vannak a Volturis csóknál - hogy a 12-es korhatárba beleférjen:)


Kérdés: Miért nem lehet mindent lefordítani…amit mondanak a szereplõk?
Pl.: Heaven…..

A feliratozás egy külön mesterség. Speciel mondjuk engem nem zavart, mert azért 80%ban már elõször is értettem a szöveget. "melegséges" és hajthatatlan:) voltak benne félresikerültek. (bár a fuck you-t is láttam már más filmben francba - ként lefordítva)
juhaszveni 2009 dec. 19. - 18:17:45
(943/1384)
Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál minden felvetésemre!!
Most jövök a moziból... Felkészülve mentem :), elõtte megnéztem gyorsan az elsõt. És fordult a kocka, mert az tényleg jobb... Filmebb... Ahogyan felhívtad a figyelmemet az aláfestés nélküli csókjelenetre, amirõl addig nem éreztem miért olyan átütõ, és a balett-teremben, amikor Edward kiszívja a mérget, az a jelenet, a saját hangján énekelt dallal, a hangjában lévõ összes érzelemmel, erõvel, a felsíró hegedûkkel... érezni kell, no.
És most megjöttem a New Moonról, másodjára. Valami üresség van bennem, és lehet, hogy csak azokból a dolgokból jön össze ez a hiányérzet, amit már megfejtegettünk, de nekem akkor is hibádzik valami. Valahogyan a végén nem érzem Bellában azt az érzelmet, ami arra indítaná, hogy feláldozza életét Edwardnak. Ott, az utolsó jelenetben nekem Edward olyan...mint egy szellem, nincs ott szíve-lelke. Ahogyan az ágy peremén lévõ bocsánatkérés is valahogy... kevés. Talán rövid volt a Volturi utáni végkifejlet, hogy elhiggyük, tényleg szereti ezt a lányt, és õ tényleg meg tudott bocsátani neki??
Vagy csak túlságosan a könyvet keresem a képek mögött, vagy az én készülékemben a hiba, én képzelem ezeket a dolgokat :)?
szilva35 2009 dec. 19. - 17:05:00 Előzmény gabimami
(942/1384)
Hali

a közeli plan mindig azt jelzi, emocionálisan fontos jelenet történik és ha félalakos-ból mész egyre közelebb - azzal az intenzitást is fokozhatod.
Amit írsz, hogy túl sok a közeli.. hát ez nem egy akciófilm. volt benne némi action, de nem a cselekmény, hanem a tinidráma volt fontos ami bele volt ágyazva egy fantasy köntösbe. (Hogy az most hogy sikerült, az más kérdés:)
Talán az volt a baj, hogy a dialógok súlya nem vitte el azt a sok közelit, mert szó szerint hoztak át sok mindent a Meyer féle könyvbõl. itt is tartom magam ahhoz,hogy ami egy könyvben mûködik, nem biztos, hogy a vásznon elég jó.

ettõl független:) ezt jó ha tudod, egy filmszínésznek az elsõ dolog, amivel tökéletesen kell játszani az az arca, hiszen ezért vannak a premier plánok - a közelik. A testbeszéd is fontos, de ez teljesen másképp mûködik mint a színpadi játékban, ahol a nézõ lehet akár 30-40 méterre és még távolabb is egy szereplõtõl, tehát ott a díszlet, a jelmez, a mozdulatok és a testbeszéd teljesen más szerepet töltenek be. A színházban nincs "vágás". Egy filmben van. Össze válogathatod azokat a közeliket, ahol a leghitelesebb a szereplõd és kivághatod azt és nem feltétlen kell mutatnod, ha éppen rontott, vagy nem volt elég jó.

:) nem látjuk Bellát, amint átöleli magát. Nekem nem hiányzott, még ott a tisztás jelenetnél is kicsit erõltetettnek éreztem - bár ez lehet a színészi játék hibája. Sok volt az éjszakai sikítás:) Nem biztos, hogy a könyvhûség mindig a legjobb megoldás. Az viszont szép motívum volt, hogy a mezõ teljesen kiégett és kopár volt. (mint pl. az is, hogy az szülinapi jelenetben nem más törik össze, mint a zongora, ahol korábban együtt ültek édesen:) a romantika halála elég egyértelmûen jelzi a várható kimenetelt.)


na most gyorsan megnéztem. rendezés szempontjából teljesen korrekt. Hiszen amikor Bella odafut, még egészalakos képek vannak és csak egy két snitt Edward és Bella arcáról + a szükséges bevágások magáról a cselekményrõl; aztán a csókjelenetnél félmellkastól vágott és közeliek. Ha emlékszel, mikor elhagyja, akkor egyre távolabbiakat mutatnak róluk, és aztán Belláról, itt pedig "közel" kerülnek egymáshoz.
"fél vászont kitölti RP válla" ez az anschnitt. a másik szereplõ válla feletti kameraállással veszed fel a dialóg két szereplõjének arcát. Nem tudom, hol forgattak, mennyi fény volt, lehet, hogy még ez volt a legjobban sikerült beállítás a színészekhez.

a volturriba indulástól szerintem a film tempója jó:) kár hogy a közepe olyan kis "depisen hömpölygös". Az elsõ film szerintem tempóját tekintve jobb volt, bár ott a sztoriban is több fordulat volt véleményem szerint.
xzibit2010 2009 dec. 19. - 13:28:08
(941/1384)
már 3x láttam, nagyon jó film!
De az elsõ sztem jobb volt!
xzibit2010 2009 dec. 19. - 13:27:43 Előzmény twillight
(940/1384)
azt!! EZ gondolom nem valós!
10/10
Rjamb 2009 dec. 19. - 12:00:51 10/10 Előzmény szilva35
(939/1384)
Nagyon jó olvasni a hozzászólásaid, ne fogd vissza magad! Kérlek, ha eszedbe jut még valami írd le.

Amúgy teljesen egyetértek veled.
Rob testével kapcsolatban már leírtam a véleményem, nem hiszem, hogy annyira kilóg nála a lóláb, pont úgy jó, ahogy van.
Nekem Jacob "felturbózása" volt kissé sok.

A szakítós jelenethez visszatérve, valami tényleg kevés volt, csak még nem tudom, hogy mi.
Zenével biztos lehetett volna variálni, az eleje tökéletes is volt (csak a zongora, aztán egy több hangszer ), de onnantól kezdve, hogy Edward eltûnik, vhogy a zene is ellaposodott....
Sírás volt, csak nagyon minimális....(összegörnyedéskor)...vagy az csak szipogás?

Amit sajnálok, hogy mikor Jacob elmondja Bellának, hogy vérfarkas és vámpírokra vadászik, szóbakerül Victoria is….Bella pedig közli Jacobbal, hogy rá vadászik….ott folytatódik a beszélgetés…..csak megvágták a jelenetet….olyan jól lehet látni, hogy Bella még beszél Jacobhoz….gondolom, akkor mondja el, hogy miért is akarja megölni és, hogy Edward megmentette.

Kérdés: Miért nem lehet mindent lefordítani…amit mondanak a szereplõk?
Pl.: Heaven…..
1/10
missLady 2009 dec. 19. - 01:35:22 1/10
(938/1384)
ugyanez. az avatarra akartam menni, csak teltház volt, és így maradt a new moon. mondjuk a végén már röhögtem a filmen, annyira xar volt xD
cayenne 2009 dec. 18. - 23:14:02
(937/1384)
Én most néztem meg a filmet.
Nem akarok senkit megbántani de én nagyon untam, egyszerûen 0 élményt adott a film. Most már inkább az Avatart szeretném megnézni nagyon, az tuti ütõsebb élményt nyújt majd:))
gabimami 2009 dec. 18. - 11:03:02 Előzmény szilva35
(936/1384)
szió.
Hát... nagyon jók az írásaid, szinte mindegyiket olvastam, nagyon jó kicsit szakmai szemmel is nézni a filmet.
Igazából nekem is vannak olyan dolgok, amik nem tetszenek, és ami szerintem hiba a filmben. Mivel nem vagyok hozzáértõ, így nem tudom, hogy ez most rendezõi vagy operatõri vagy esetleg más hibája, nem is tudom hiba-e egyáltalán, de nekem nagyon szúrja a szemem.
Pl.:Sok olyan jelenet van a filmben, amikor a szereplõknek csak az arcát mutatják. Gondolom ez azért van, hogy növeljék a jelenet hatásfokát, de szerintem egy kicsit több ez mint kéne, sok jelenetnél jobb lenne, ha szereplõ többi részét is látnánk, hisz nem csak az arc tud játszani, testbeszéd is van, amivel ki lehetne fejezni az érzelmeket. Pl: nem látjuk Bellát hogy átöleli magát, pedig ahogy a könyvben meg volt írva, azt elég könnyen filmre lehetett volna vinni. Egyszer próbálták ezt, a mezõn lévõ jelenetben, amikor találkozott Laurent-tel. de valahogy ott sem volt az igazi. Ott meg a kamera nem tudta õt követni, a térdre esés sem volt az igazi, nem volt elég "fájdalmas" szerintem. Mármint lelkileg.
A másik nagy jelenet, ami nekem nagy csalódás, az az Edward megmentése utáni csókjelenet. Hát... az valami nagyon rossz lett. a fél vászont kitölti RP válla, nem "tiszta" a jelenet, túl közeli, kevésbé lehet átélni a viszontlátás , megbocsátás és a szeretet csókját. Mert ebben benne kellene lennie mindháromnak. Talán a zenével kicsit javítottak rajta, de maga a jelenetet jobban is kidolgozhatták volna.
Kíváncsi lennék mi errõl a te véleményed. Üdv.
2/10
scick 2009 dec. 18. - 01:30:21 2/10
(935/1384)
Hogy a túróba lehet az, hogy a buta ámerikaiak 40 ezer szavazat alapján 4.6-ra értékelik, nálunk meg majdnem 9? Hogy lehet ez?!? Valószínûleg köze van ahhoz, hogy a legutóbbi felmérések alapján butábbak vagyunk az amcsiknál... de hogy a barátok köztnek köze van ehhez, azt borítékolom. Vámpírok Közt.

Én már az elõzõ részen is 20 perc után sírva röhögtem. Egy értelmes párbeszéd nem zajlott le benne. A dramaturgot kb. az rtl klub küldhette. Ezen a téren az amikor megállt a föld szintjén van. Vagy alatta. És ez az epizód még alá megy... szem kinyit emberek!
szilva35 2009 dec. 17. - 22:53:46 Előzmény juhaszveni
(934/1384)
:)) azért csak írtam 2*1 évig filmkritikákat..:)

Írod, hogy Edward oldala el lett kicsit hanyagolva a filmben. Elgondolkodtam, hogy talán ezért lehet, hogy nem tudtam átérezni a film végén újra azt a feltétel nélküli vonzódást Bella és Edward között, amit a könyv végén sikerült, mert nem doborították ki eléggé, hogy Edward is mennyire szenvedett?

Az a baj, hogy a könyv és a film másképp mûködik. A könyvben a fejedben a te képzeletedben van a vászon és sokkal több "narráció" és magyarázat van.
Másrészt, egy filmben egyensúly kell a karakterek fejlõdése között - fõképp, ha egymástól függnek - ahhoz, hogy ne legyen benned hiányérzet. kb 2*2 perces jelenet Edward-dal már sokkal közelebb hozott volna engem - vmi nyomasztó vagy kicsit vad Burwell-es zenével - nem tudom olvastad-e az elsõ forgatókönyv tervet - pl. vadászik vhol az erdõben és látszik rajta, hogy kínlódik.
Úgy mondják, amit nem tudsz elmondani képben, csak azt mond ki dialógusban - és még azt is csak akkor, ha azt mondjuk háttérhangok (pl. vihar) és filmzene nem tudják megoldani.:)

"Robert játékáról... Valahogy nekem nem az jön át, mint a könyvben, hiszen õ egy 109 éves úriember, és ehhez ez a slampos járás, görnyedt tartás nem jön össze. "
Nem mindig jár slamposan:) néha igen. ez lehet rendezõi instrukció, még nem láttam az elsõnek se a werkfilmjét. Furcsa, nekem sokszor - mikor profilból mutatják -határozottan van egy Frankestein érzésem - a kis lapos orra miatt:)) Olyan szép szörnyeteg. van benne vmi állatias:) Amikor a csókjelenetben a New Moon-ban ott meghajlik - I have my birthday, can i ask something kiss me - , ott is azt érzem, összeroppantja az a sok erõ, amivel kívánja a lány vérét és testét egyaránt...
Láttál már macskát vadászni? Merthogy azt mondták, oroszlánosra vették a mozgását. Fölpuposítja a hátát, felborzolja a szõrét és kicsit oldalról "galoppozva" támad. A lassított jelenetekben - amivel sztem Meyer de gyönyörû vagy címû 2 oldalas izéit igyekeztek reprezentálni - kifejezetten úgy mozog, mint egy modell. abszolút nem göthös. (volt is modell. szóval tudja a dörgést) Sõt, az sem tartom kizártnak az elején az a lassított felvétel némi rejtett cikizés is a RP körül zajló õrjöngésnek:) Az amerikaiknak van képességük az öniróniára, pl. a Jessica féle jelenetnél is úgy éreztem, hogy az a zombis párbeszéd az önparódia volt. (hogy miért néznek az emberek ilyen filmeket:)))


"A tyúkmellûségérõl meg annyit, hogy lehet, hogy beteg volt, amikor átváltoztatták, de a könyvben végig azt olvashatjuk, hogy "a tökéletes mellkasa" stb., na ezt nem hozza túlságosan a fõtéri jelenetben :)."
:)) az a helyzet, nekem bejön, pompás kis példány a szõrszálaival, nem zavar, hogy nincs kigyúrva. Szóval ez szerintem inkább szubjektív esztétikai kérdés. Akinek nem jön be Rob teste, annak még maradt mibõl csemegézni...cullen kolónia és a farkas klán:) a volturiban is akad egy két finomság:)


"Kristenrõl mi a véleményed? Nekem az elhagyásos jelenetben hiányzott az erõ, az elemi erõ, ami rátör, hogy most mi is jön, hol a hisztérikusan kitörõ csalódás? Leglább egy-két könnycsepp?"
Ez érdekes kérdés. sztem nem az õ hibája. Sok múlik a forgatókönyvön és a rendezõn. Mit akar látni. Egy jelenetet kb 30-40szer is felvehetnek. (ott azért több pénz van erre) mikor vágják a filmet, akkor döntik el, melyiket érdemes használni.
Lehet, hogy nem tudta jól eljátszani, de az is lehet, hogy megcsinálták sírósra és nem tetszett a rendezõnek a vágószobában. Passz. ha lesz majd DVD biztos lesz werkfilm rajta és megtudjuk.
Maga a jelenet sem válik hisztérikussá, a zene sem. Bella karaktere egy introvertált lány. Tehát, az összeomlás nem kifelé fog történni. Emellett, engem mikor megaláznak, elhagynak általában vörössé válok vagy falfehérré, dühössé, de ritka az, hogy ott helyben sírni tudnék. x idõ, mire eljut a szívemtõl a tudatomig, hogy mi történt. Fél nap. 1 nap. mikor mennyi. Az talán hiányzott, hogy nem volt egy hirtelen kiborulása sem késõbb. amikor feltör belõle, de sztem ezeket helyettesítették a visítozós rémálmok. (itt sajnos az nem jött be, hogy azt mutatták, amit a könyvben is leírnak, hogy sötét erdõ.. és azon kívül semmi. A nézõnek vhogy meg kellett volna mutatni jelképek útján:) hogy értse hogyan fáj..
Volt egy Robert de Niro- Kenneth Branagh Frankestein film, ahol a teremtmény végül kitépi - szó szerint a mellkasból - a lány szívét. Egy hétig fájt a mellkasom a film után, annyira brutál volt a jelenet.
no mindegy. Itt ehhez pl. a zene túlságosan finom és visszafogott volt.
Inkább Bella futását éreztem lassúnak, a szakítás után nagyon belassulnak a képek. Vmi kézikamerás futás jobb lett volna, kicsit ugráló kép és gyors vágások, hogy jobban érzed a zaklatottságot. Persze õ itt elvileg tudja, nincs esélye utolérni Edwardot. és sztem amúgy is azt gondolja, tudtam hogy el fog hagyni, ezért nem is harcol. (ilyen szempontból néha utálnivaló kis bénaság a lány karaktere)


Szerintem a befejezés banálisan rossz irányba vitte a filmet. Az, hogy a lánykérésbõl csináltak csattanót!! Brrrr! Hiszen ez egy komoly dolog, és a könyv befejezése az Edward-Jacob ellentét felszításával valahogy nekem a történet szempontjából lényegesebb.

Az volt a vicc, hogy az a jelenet jó volt, eltekintve a lezárástól. Vagy tovább kellett volna vinni, vagy elõtte lezárni - azzal, hogy Edward azt mondja, igaza van (Jacobnak), nem kellene azzá válnod, ami én vagyok... az még gyönyörû, ahogy Bella áll és a Jacobfarkas eltûnik a fák között, ott még van a jelenetben erõ. és ott Kristen is jól játszik. (ott pl könnyes a szeme)

Nagyon jó dolgokat írtál amúgy, jó volt ezen a szemüvegen keresztül is végiggondolni a filmet, és asszem lesz még egy köröm a moziban :).

:) fikázni könnyebb, mint elemezni. legalább vmi értelmet is keresek a függõségemnek:)
1/10
blackcinderella 2009 dec. 17. - 22:51:47 1/10
(933/1384)
az szigorú????:D

nekem 4-5 az átlag, 6-7 a jó film, 8-9 a nagyon jó, 10 az orgazmusközeli állapotot elõidézõ.

eddig 2-3 10 pontos filmet láttam életemben, pedig láttam pár ezer mozit.

megindokolnád miért 10/10?
10/10
Rjamb 2009 dec. 17. - 19:12:59 10/10
(932/1384)
Mi számít tökéletes mellkasnak....???
true.believer 2009 dec. 17. - 17:40:31 Előzmény szilva35
(931/1384)
nagyon jókat írtál, öröm volt olvasni, pár dolgon így én is más szemmel és jobban elgondolkodtam :)
nekem is azt mondták anno, hogy nehogy én is twilight-fan legyek... ha fan nem is lettem, de mások véleménye miatt nem zártam el magam a dologtól, hiába vagyok 21; én is tartózkodtam picit, aztán csak megnéztem az elsõt: szinkronosan, majd feliratosan, ha az eredeti hang jobb is, a hangulata már a szinkronosnál is megfogott... a new moon -amire úgy ültem be a moziba nõvéremmel, hogy nem voltam benne biztos, feliratos lesz-e v. sem (persze már nem bánom, h az volt) + habár számomra kissé túl csöpögõsre sikerült (elvileg a könyvekben még inkább az), több izgalmat vártam-, szintén tetszett...
úgy gondoltam, a filmeket még meg is nézem, de a könyvet azért már nem olvasom el... mostanra errõl is megváltozott a véleményem :)
juhaszveni 2009 dec. 17. - 09:56:36 Előzmény szilva35
(930/1384)
Annyira jó, hogy valaki szakértõ szemmel nézte ezt a filmet! Felvetettél egy-két kérdést bennem:
Írod, hogy Edward oldala el lett kicsit hanyagolva a filmben. Elgondolkodtam, hogy talán ezért lehet, hogy nem tudtam átérezni a film végén újra azt a feltétel nélküli vonzódást Bella és Edward között, amit a könyv végén sikerült, mert nem doborították ki eléggé, hogy Edward is mennyire szenvedett?
Robert játékáról... Valahogy nekem nem az jön át, mint a könyvben, hiszen õ egy 109 éves úriember, és ehhez ez a slampos járás, görnyedt tartás nem jön össze. A tyúkmellûségérõl meg annyit, hogy lehet, hogy beteg volt, amikor átváltoztatták, de a könyvben végig azt olvashatjuk, hogy "a tökéletes mellkasa" stb., na ezt nem hozza túlságosan a fõtéri jelenetben :).
Kristenrõl mi a véleményed? Nekem az elhagyásos jelenetben hiányzott az erõ, az elemi erõ, ami rátör, hogy most mi is jön, hol a hisztérikusan kitörõ csalódás? Leglább egy-két könnycsepp?
Szerintem a befejezés banálisan rossz irányba vitte a filmet. Az, hogy a lánykérésbõl csináltak csattanót!! Brrrr! Hiszen ez egy komoly dolog, és a könyv befejezése az Edward-Jacob ellentét felszításával valahogy nekem a történet szempontjából lényegesebb.
Nagyon jó dolgokat írtál amúgy, jó volt ezen a szemüvegen keresztül is végiggondolni a filmet, és asszem lesz még egy köröm a moziban :).
twillight 2009 dec. 14. - 21:52:20
(929/1384)
Angiretro 2009 dec. 14. - 18:47:12
(928/1384)
http://www.youtube.com/watch?v=31WDomRUOhU

Nézzétek meg!!! Szerintetek milyen?
Az eredeti szereplõkkel biztos ütõs lett volna! :)
true.believer 2009 dec. 14. - 16:36:43
(927/1384)
"Nem volt izgalmas a számomra, túl nyálas volt, és nem raktak hozzá elég akciót az én ízlésemnek." Ezzel egyetértek, de leszámítva a hibákat, azért tetszett a film. Edward & Bella kapcsolatáról köszi az infót, vhogy így gondoltam én is (ez a feszültség teljesen átjön a filmbõl). Ma meg is kérdeztem egy ismerõsöm, akinek az ismerõse olvasta a könyvet :D szóval... a könyv elvileg még csöpögõsebb, szerelmetesebb. :) Én is inkább több izgalomra vágynék, de így is megnyert a filmek hangulata, fõleg az elsõé (zeneileg is), de a New Moon sem volt rossz. (***SPOILER***meg hogy összeházasodnak, gyerekük lesz, ez már nekem kicsit soknak tûnik, de amíg nem olvastam, lehet nem kéne véleményt alkotnom errõl***SPOILER***)
true.believer 2009 dec. 14. - 00:00:17
(926/1384)
sziasztok
szívesen visszaolvasnék, ha tudnám követni a hsz-okat, de majd 1-2 kritikát tuti el fogok... :)
tegnap megnéztem végre a moziban a new moon-t és nagy hatással volt rám
***SPOILER***
mivel nem olvastam még a könyveket, nem fogok olyat írni, h csalódtam, ez meg az jól volt megoldva v sem...
õszintén szólva, hiányoltam az izgalmakat, egy kicsit túl romantikus volt, néhol depis, feszült hangulatú (így utólag lehet emiatt volt nagy hatással rám, tetszett a hangulata)... DE! most jutottam arra az elhatározásra, h akárki akármit szól, el fogom olvasni a könyveket, és igen is, szeretem a filmet, az elsõ után nagyon kíváncsi voltam a folytatásra is... de nem tartozom a sivalkodós, omg-zõs tini kategóriába... ezzel mondjuk azok mellé is állnék, akik szintén azért vannak lenézve, h ezen mit lehet szeretni, milyen gáááz... pedig nem az, és nem csak tinik kedvelik, hanem huszonévesek is, mondjuk az igazat megvallva, inkább lányoknak ajánlott
mint mondtam, kicsit több izgalom/harc kellett volna bele (ami tudtommal a könyvbe is úgy van), de valószínû fõleg a szerelmükrõl szól az egész sztori... de arra kíváncsi vagyok és örülnék, ha vki választ adna rá, h a könyvben is úgy van leírva, mint a filmben megcsinálva, amikor Bella és Edward egymás közelében vannak: érezni lehet a feszültséget?! ez most így hülyén hangzik, fõleg azok számára, akik a könyvet is olvassák, és tudom, h kívánják egymást, Edward-nak meg nagyon nehéz ellenállnia... de különösen Bella viselkedik olyan furán... mindegy, engem ez érdekelne
kicsit sok ez a szerelmi háromszög is... Jacob-ot mondjuk sajnáltam (amúgy helyes lett, de nem õ a favorit), RP-ról meg leírtam régebben, h különösen a nézése és a mosolya tetszik (fõleg Edward-ként); Bella durva, mennyire kivolt, de érthetõ :S a film vége meglepett, nem ilyen befejezést vártam... az Eclipse mikor várható? :) még vmirõl akartam írni, de már fáradt vagyok hozzá... lényegében nekem tetszett a film, a hangulata, a kettejük szerelme... majd olvasok vissza hsz-okat
(bocsi a hülye és gyors fogalmazásért)
üdv
szilva35 2009 dec. 13. - 15:49:05
(925/1384)
félreértés ne legyen, én már több kritikát is megfogalmaztam itt a filmrõl:) tegnap egész nap filmelmélet volt a suliban és így felfrissítettem amit tanultam idén meg korábban a planokról, operatõri munkáról, színekrõl, vágásról, zenérõl, dialógokról.

Sokan jönnek ide úgy, hogy pl. teljesen más mûfajt szeretnek, más a zsánerük, kedvenc rendezõjük stb. ha vki csak akciófilm rajongó, annak nem való ez a sztori. Ha vkinek James Cameron az isten és a scifi-fantasy akkor sem.
Pl. én nem szeretem Chuck Norrist és Steven Seagalt. Ezért nem is fogok kritikát írni a filmjeikrõl. lehet, hogy nem a legjobb színészek, de a védelmi sportokra épülõ mozikban ott voltak és csináltak pénzt, vmit biztos tudnak.
Pl. a Terminátor I-II az egyik világvége film kedvencem, pedig Arnold se egy óriási színész:)

Azon sokat mosolyogtam már, hogy fikázzák RP testét:) ahogy egyszer mazochista oroszlán is írta, õ mégiscsak egy hulla. Vagyis, egy spanyolinfluenzában haldokló vki vszeg nem fog úgy kinézni, mint egy testépítõ:)))) akkor sem, ha halhatatlanná válik.

a NM filmben pl. van egy nagyon csúnya vágás - SPOILER!!! - mikor Alice ott van a házban és Bellával beszélgetnek ott egy elég "durva nyissz"el folytatják a jelenetet a kanapés beszélgetéssel.
Valszeg a szülinapos jelenet után Bella hazaszállítása is félbe van vágva. legalábbis nekem a dialógból úgy tûnik. (igaz, az a Bella féle "nem védhetsz meg mindentõl" lehet válasz még arra a mondatra, amit Edward mond a Volturi-s festmény elõtt)

itt is vannak SPOILEREK!
A színészi játékkal kapcsolatban. Sztem RP - eltekintve egy két finomságtól - jól játszik. a Romeó és Júlia idézetnél kicsit hadar - vagy csak az amerikai akcentus zavart engem? - nem tudom. Sokat piszkálják, de arcban, mozgásban és hangban is hozza amit kell és nekem már az elsõ részben is meglepõ volt, hogy éreztem a 109 éves ragadozó súlyát a jelenlétében. A korát, veszélyességét, a hideg falat, amit maga köré próbál húzni. Ezt a NM szakítási jelenetben is szépen hozza.
Kristen is jó - külön tetszenek a kis nyuszifogai,még nem kezdték el fogszabályozni - egyedül az az egy "Why" ami nekem nagyon harmatgyenge, mikor szakítanak az erdõben Edwarddal. Az a tátva maradós szája.. nem tudom, hogy saját testi jellegzetesség, vagy a a színészi eszköztár része. Meg Ryan-nek és Julia Robertsnek is vannak visszatérõ fintorai. szóval passz.
Taylor Lautner korához képest jól játszott. Sztem õt zavarta idõnként hogy félpucér volt a jelenetekben. Legalábbis amikor Bellával beszél a szakadó esõben és a film végén az erdõben nekem túljátszós, keménynek akar látszani, ott nem sikerül természetesnek hatnia, míg más jelenetekben igen.

Az a két I love you... a csók után a film elején. ott azt éreztem, ez igen. Ezt szoktuk csinálni. A nõ mondja, mert érzi baj van. A pasi mondja, mert nem akarja bántani a nõt és már tudja el fogja hagyni. aztán a jelenet úgy zárul, hogy Edward elgyalogol a sötétbe. Nagyon szép elõvezetés. Itt a soundtrack is tökéletes. Ah, az nagyon tetszik, ahogy Bella kiszáll a kocsiból hazaérve a suliból, elõször örül és megkönnyebbül, aztán ahogy jobban megnézi a srácot, rájön, hogy itt még nagyobb a baj, mint gondolta. ez az a jelenet, egyben, ahol úgy érzem, kár volt lemondani a ködös erdõrõl és a kékeszöld hideg szûrökrõl, színvilágról. kicsit "melegebb" a kép, mint kellene, bár Edward sötét ruhája és kék inge azért jelzés értékû. szép az arcjáték a kameraállások váltogatása, a vágás, a dialóg is elmegy:) lassan becsúszik a zene, éppúgy, ahogy lassan Bellának leesik a tantusz, mi vár rá.
az különösen tuti - you dont belong to my world Bella és mutatnak egy távolit róluk. Érzed, hogy milyen "nagy" a fiú és milyen "pici" Bella, látható, hogy távol állnak egymástól, sokkal távolabb, mint mikor az elsõ részben, elõször az erdõben végül Edward leleplezõdik. És ami még tetszik, mikor azt mondja, egy sorral késõbb a dialógban - no, you dont (belong to my world) - azaz nem tartozik a világához, már az arcát sem mutatják, csak hang van és Bellát látjuk. szinte érzed, távolodik. (Vagy csak a vágó nem talált jó képet:), mert nem tudta RP jól eljátszani. ki tudja:))))
"I dont want you to come" és közeledünk Edward arcához, Bella következõ képén a kamera elmozdul és már felülrõl mutatja.
please dont - goodbye - itt már végig a kép szinte szédül, ha Bellát mutatja és nagyon szép a búcsúcsók és ahogy elillan a képbõl a vámpír. A hátulról felvett távoli kép Belláról csak fokozza, az itt hagytak érzést. A jelenet odáig jó, hogy elesik és összekuporodik a földön, bár sztem a zene itt nem elég. túl halk? túl lírai?
Sajnos az a digi farkas szempár az inkább nem kellett volna oda. Inkább egy közeli egy bajuszból vagy orrból, vagy egy morgás, franc se tudja. valljuk be:) inkább béna, mint félelmetes. Na jó, mára ennyit elemeztem:)