6/10
Ford Mustang 2011 aug. 01. - 02:22:44 6/10
(1324/1384)
Egyébként a film hossza 125'
5/10
fordvagyok 2011 júl. 21. - 20:33:29 5/10 Előzmény tanhu
(1323/1384)
Így vagyok vele én is.
Ez a film (vagy sorozat) nem tetszett, meg az egész vámpíros történet sem. Anno az Interjú a vámpírral bejött nagyon, jó színészek, az még normális történet. De ez valahogy nem az igazi. A lány szép nagyon, de ennek a Pattinsonnak a hülye képe...
9/10
RobertDowneyJr 2011 ápr. 25. - 00:00:55 9/10
(1322/1384)
Érdekes volt.. valahogy tetszet is meg nem is :)
De végül ez lett a kedvenc részem.
9/10
alexfe 2011 márc. 14. - 16:49:58
(1321/1384)
Igen, igazad van. A True blood is egy telenovella szintjét üti. Naná, hogy mindenki a hõsnõbe zúg bele, aki épp nem rokon vagy nem meleg.Ezt anno már ellõtték a Buffy a vámpírok rémében. Abban is egy "jajdejónõszöszit" választottak. Persze ebben is a "szerelmem egy vámpír, hogyan tovább?" dilemma ment.

John Ajvide Lindqvistért nem igazán vagyok oda. Bár külön pozitívum, hogy nem a tini-vámpír hullámot akarta meglovagolni, hanem igazi vérfagyasztó horrort alkotott. Nekem a film sokkal jobban tetszett. Igazi filmmûvészeti alkotás.

Bán Mór írásaihoz sajnos még nem volt szerencsém, de ami késik nem múlik.
tanhu 2011 márc. 14. - 13:51:20
(1320/1384)
Bán Mór sorozatának címe szégyenszemre lemaradt,illek pótolni; HUNYADI.
tanhu 2011 márc. 14. - 13:48:38
(1319/1384)
Általában kedvelem az H.B.O-s sorozatokat, de a Turóbb Ládd, noha jól van elkészítve képileg, számomra ennek ellenére nézhetetlen,lapos, egy telenovella szintjét kissé meghaladó hulladék,aminek alapötletét már számtalan anime még rajzolt formában is sokkal érdekesebben és izgalmasabban hozta ki...
Viszont pl.- igaz nem hábéjó- a hívj be(kizárólag az eredeti) könyv John Ajvide Lindqvist remek illetve a belõle készített igen hangulatos film, illetve a Szabadulás Justin Cronin könyve valóban kitûnõek, a mostanság futó divathullámon bõszen túlmutató alkotások, ez utóbbiban is felismerhetõ az innen-onnan a legjobbaktól legjobban való s nem a legjobbaktól kurva szarul történõ "lopkodás" ám az olyan minõségben van megírva, és összerakva, hogy ugasson az aki jobbat írna, vagy írja meg!
Zárásul még egy parányi adalék.Bán Mór történelmileg is hiteles, gigászi kutatómunkával megírt,lebilincselõ kalandregényfolyamában is ott figyel, pár oldalban parány természetfeletti(?) színfoltként a feketelelkû Vlad Dracul Cepes...Ez a kevéske oldalas a vaskos kötetekben szereplõ misztikus kitérõ, sokkal érdekesebb, elgondolkodtatóbb, a veretes nyelvezetrõl,és eredetiségrõl nem is beszélve, mint az összes szenvelgõs szipoly meg zombiszégyen anitabléjkestõl,debellásól,fekete tõröstõl,túróbb láddostól, a filmekrõl már nem is beszélve, hisz a tojat=takonylat és társaira inkább ez a cím illenék amit egy szintén kiváló vámpíros is noha inkább sci-fi regénybõl és valóban Hazai Vámpíros Filmbõl vettem ravaszul metamorfolizálva:Jó nap ez az (agy)halálra...
alexfe 2011 márc. 14. - 06:39:02
(1318/1384)
Még nem döntöttem el, hogy a True bloodhoz, hogy viszonyuljak. Az már biztos, hogy nem fogom elolvasni az összes részét. Viszont a sorozat jobb lett a könyvtõl, ami meglepõ.
Mondjuk egy Alkonyat után kész felüdülés olvasni egy True blood könyvet. Legalább nem a divatos vámpírhullámot akarta meglovagolni az író.
alexfe 2011 márc. 14. - 06:14:58
(1317/1384)
Na igen, ezek a mai hulladékok. Ezekben már minden elem lopott, amiket mások elõtte kitaláltak és megírtak, azokat összerakták. Ha meg nem lopott akkor meg valami óriási erõltetett baromság, mint például,hogy napfényben gyémántként ragyogó (nem pedig elporladó ) vegavámpír. OMG!
Semmi horror, semmi erotika...semmi, ami elég érdekesen jön le, fõleg hogy a vámpír azért mégiscsak egy horror karakter.
Ennek a filmnek is mi a lényege? Egy vinnyogó kislány nem tudja eldönteni, hogy egy vámpírral vagy egy vérfarkassal legyen.
Sosem gondoltam, hogy a High School Musical- lázat fogom visszasírni.
tanhu 2011 márc. 14. - 04:38:07
(1316/1384)
Bevallom a takonylatot azaz tojat - ot nem olvastam,illetve az elejét,hihetetlen undorral és hitetlenkedéssel, hogy ez meg mi?!Úgy nem mondok véleményt valamirõl,hogy ne ismerném.Harminc oldalig bírtam kb.aztán félretettem azt a szemetet,és belekezdtem George R.R.Martin Lázálmába, és azt valahogy ismét egylevegõremégaznapelisolvastam, anélkül,hogy zavart volna, hogy már volt a kezemben,felüdülés volt,és kimosta a takonylat utolsó ostoba mondatkájának értelem és érzelem nélküli maradványát, vértlázító szipolyozó minden egyes cseppjét is tudatomból,igen nagy boldogság volt.Megjegyzem a pótvér ötlete is ebben a könyvben olvasható,s nem a túróbb ládd-ban...(true blood) Nem zavart az sem, hogy nem ma írták,nem zavartak a kiadás hibái sem,vagy a ritka elbaszott papír,és borító sem, igaz magát a könyvet szépen papírba burkoltam...
Találtam két hatalmas oltást ezeket örömmel osztom meg mindenkivel,igaz a filmek olykor leülnek, de összességében pazar az egész!

http://www.youtube.com/watch?v=WhSKEiGYlD0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=SunmdwHUQY0&NR=1
alexfe 2011 márc. 14. - 03:54:36
(1315/1384)
Ez a film egy giccs. A romantikát azzal próbálják érzékeltetni, hogy elviselhetetlenül nyálas mondatokat adnak a szereplõk szájába. Már annyira szörnyû volt, hogy ezen elaludni sem tudtam.. Egy jelenetnél fel is röhögtem a kíntól, amikor Jacob lekapta a felsõjét, hogy letörölhesse vele Bella vérzõ homlokát. Az egész a srác adoniszi teste megszemlélésére ment ki. Nem is lenne ezzel gond, de annyira erõltetnek jön le, hogy akaratlanul is elgondolkozik az ember, hogy a film tényleg csak attraktív fiatalok felsorakoztatásáról szól?

Egyébként meg felháborít a vámpírmitológia tinibarát újraértelmezése.A vámpír a kultikus rémalakból, a popkultúra silány divatcikkévé degradálódott.

Nekem nem okozott meglepetést, erre számítottam, fõleg mert olvastam a könyv sorozatot is (persze hasonló szenvedések árán rágtam magam át rajta).
És mielõtt bárki leharapná a fejem, hogy minek néztem meg illetve olvastam el a könyvet, ha csak szidni tudom, annak elõre megválaszolnám: érdekelt, hogy miért van ez a globális tinivámpír- láz. Valójában a történet ismerete által csak még jobban értetlenkedek.
akos92 2011 márc. 13. - 23:57:38
(1314/1384)
tanhu 2011 márc. 05. - 20:31:36 Előzmény Joe Hallenbeck
(1313/1384)
))))
tanhu 2011 márc. 05. - 20:29:56 Előzmény -Babi24-
(1312/1384)
Nincs pasis meg nõcis film.Csak jó film van meg rossz.Egy romantikus film is lehet jó, no most ez nem az, nem is romantikus, nekem a töketlen nyálas szenvelgésnek semmi köze a romantikához.Ja és egy vámpír már engedelmet ne úgy nézzen ki mint mint aki az urak ánuszára gerjed... Nézhetetlen emészthetetlen,és emberi fogyasztásra kifejezetten káros.Ja és inkább fröcsögjön a vér, törjön a csont meg az agyvelõ,mintsem egy vámpírfilmben ne legyen se erotika, se vér, se történet,illetve ha van is az olyan ostoba és vérszegény legyen mint valami broáff latino telenovella 1000000 részben.Ha pl. Anne Ricet veszem alapul Õ képes úgy romantikus és vérbõ történetet kiötleni, hogy minden benne legyen beleértvén a stílust is, azonban ez a mûmájer nevezetû nõstény úgy ír, amit félek lehet még alulmúlni, csakhogy már ez a szint is sértõ a mûfaj szerelmesei számára...
BROÁÁÁÁÁÁFFFFFF
kabala 2011 febr. 28. - 21:53:21 Előzmény Shanks
(1311/1384)
El sem tudom képzelni mitõl vannak egy ilyen unalmas vacaktól elájulva emberek. Kimondottan negatív hatással volt az idegrendszeremre és a bioritmusomra.
Arbat 2011 febr. 28. - 11:51:16
(1310/1384)
A feliratos valtozatat nem vetitik? Vagy nincs ilyen?
Joe Hallenbeck 2011 febr. 27. - 22:48:32
(1309/1384)
Már az HBO sem a régi !
Bezzeg amikor én voltam fiatal ilyen nézhetetlen szutyok filmek még véletlenül sem kerültek a vasárnap esti szuperfilmek közé !
Akkoriban az Alkonyat-filmek mehettek volna az Oldalpáholyba, péntek estére !
Shanks 2011 febr. 27. - 22:13:53
(1308/1384)
Kész felüdülés egy ilyen hsz-t olvasni egy nõtõl.

Még annyit hozzábiggyesztenék a jelzõidhez, hogy "f0shalmaz"
-Babi24- 2011 febr. 27. - 22:04:31
(1307/1384)
Szerintem jó film. Azt viszont elismerem, hogy nem kifejezetten pasiknak való film. Szerintem a sok sci-fi, akció, meg vérben tocsogó horror helyett néha kifejezetten jól esik az ehhez hasonló filmek megnézése.
2/10
NADALFAN 2011 febr. 27. - 21:59:28 2/10
(1306/1384)
lol- az hbo. is elérte ez a borzalom-sajna!
Joe Hallenbeck 2011 febr. 27. - 21:30:21
(1305/1384)
Még jó hogy tetszik neked a film ! Te csaj vagy ! :D
De számomra valami borzalom nézni a lisztesképû Patiszon gyereket meg a kis Lautner-majom haverját !
Ez a mozifilmsorozat nem más mint a vámpír/vérfarkas mítosz sárbatiprása !