Téma: Alkonyat

10/10
clody90 2009 jan. 16. - 16:53:36 10/10
(4140/91800)
Bravo Interjú Kristennel és Rob-bal

Bravo: Ahol csak felbukkansz, rajongók ezrei megõrülnek... Hogyan kezeled ezt?

Robert: Ez õrület. Mindenki azt akarja, hogy harapjam meg õket... Egy alkalommal, majdnem úgy mutatkoztam be, hogy Edward Cullen vagyok.

Bravo: Úgy tûnik, a Twilight megjelenése óta megváltozott az életed!

Robert: Igen, minden kétséget kizáróan! De, hogy õszinte legyek... Már nem szeretek sehova se elmenni... [nevet] Olyan zavaró látni a képeket, amik téged ábrázolnak a repülõtéren, miközben szörnyen nézel ki.

Bravo: Mennyi idõt töltötök a fürdõszobában reggelente?

Kristen: Általában nem sokat... megmosom a fogam és ez minden.

Robert: Még 5 percre sincs szükségem.

Bravo: De a fürdõszobába csak elmész...Nem azt mondtad egyszer, hogy csak ritkán mosol hajat?

Robert: Ez igaz [nevet]. Idõnként azonban kénytelen vagyok a fürdõbe is betévedni. Tulajdonképpen, csak egyéb szükségleteim miatt járok a fürdõszobába.

Bravo: Oké... most legyetek õszinték: ti szexinek tartjátok magatokat?

Kristen: Totálisan... nem, csak vicc!

Robert: Nem igazán. Még ha furcsán is hangzik, de én szeretem, ha valaki magabiztos. Ez fura számomra, mivel én az erõs lányokat szeretem... de az ilyen lányok sokkal problémásabbak.

Bravo: Bella és Edward nem igazán tudott beilleszkedni a suliban. Ti milyen státuszban voltatok?

Kristen: Én sosem voltam népszerû, de én ennek csak örülök! Nem vagyok oda az iskolai partikért...

Robert: Az én gimis éveim unalmasan teltek. Én sem voltam népszerû, de azért senki sem utált.

Bravo: Puskáztatok a suliban?

Kristen: Igen, elõfordult. Mikor helyettesítõ tanár jött be, úgy tettem, mint aki le van bénulva vagy valami hasonló, így nem kellett házit írnom. Tudom, hogy ez gonoszul hangzik, de akkor úgy gondoltam, vicces.

Robert: Nem, én egy gyáva nyuszi voltam. Mikor izgultam, mindig elkezdtem bõgni.

Bravo: [Robert-hez] Korábban azt mondtad, nincs sok hasonlóság köztetek Edward-dal. Miért?

Robert: Én nem vagyok olyan kiüresedett, mint Edward...* Én szeretek viccelõdni. Õ a maga 17 évével (108) már egy felnõtt ember. Én meg még mindig csak egy hat éves kisfiú vagyok [vigyorog].

Bravo: Van valami, amitõl féltek?

Robert: A sötétségtõl! Nem tudok úgy elaludni, ha nem ég a villany. És vezetni sem szeretek. Inkább taxival utazom.

Bravo: És te Kristen?

Kristen: A túl nagy tömegtõl és nyilvánosságtól. Nem akarom, hogy életem nagyon megváltozzon. Az szörnyû lenne! Nem túl gyakran, de néha azért elõfordul, hogy úgy megyek Los Angeles-be, hogy senki nem ismer fel. Ez mindig örömmel tölt el.
10/10
clody90 2009 jan. 16. - 16:48:35 10/10
(4139/91800)
Hogy tudsz megbirkózni a téged övezõ felhajtással?

Ez valahogy olyan hétköznapi dologgá vált számomra. Persze még mindig idegesítõ és kimerítõ, de ugyanakkor ellenállhatatlan. Amikor emberek ezrei vesznek téged körül, akik a te nevedet sikoltozzák, és minden oldalról löködnek, az az érzésed támad, hogy kicsúszik a kezedbõl az irányítás. Furcsa érzés, de kezdek hozzászokni.
Úgy érzed magad akkor, mint egy szupersztár? Élvezed ezt egyáltalán?
Nem igazán, mivel szerintem ez a munkám része. A magánéletem azonban nem sokkal különbözik attól, amilyen ezelõtt volt. Ugyanazokat a dolgokat szeretem, mint amiket mindig is. Az egyetlen dolog, ami megváltozott, hogy sehova sem tudok úgy elmenni, hogy ne ismernének fel. De már ehhez is kezdek hozzászokni.
Számítottál arra, hogy a Twilight ekkora sikert fog aratni?
Nem teljesen. Ez volt az elsõ amerikai filmem. Amikor elkezdtük a forgatásokat, azt gondoltam, ez is csak egy átlagos kisköltségvetésû film, és fogalmam sem volt arról, hogy ekkora siker fogja övezni. Még akkor sem, amikor már a forgatás végefelé haladtunk. Csak hónapokkal a forgatás befejezése után ébredtem rá, mekkora hisztéria van kialakulóban.
Hogyan értelmezed ezt a sikert? Szerintem miért rajonganak az emberek a vámpírokért?
Úgy gondolom, ez sokkal több, mint egy egyszerû vámpírsztori. A Twilight egy nagyon egyedi, intim, és személyes sztori. Nagyon kevés olyan történet van, melyek egy tinédzser életét tényleg komolyan mesélik el. A legtöbb történetben ugyanis a kamaszok nagyon felületesen, semmitmondóan vannak ábrázolva és nem úgy, hogy azt az emberek komolyan is vegyék. Az Alkonyat azonban nem követi ezt a vonalat. Minden cinizmus és irónia nélkül mutatja be egy tinédzser életét és igazán komolyan veszi a tinédzserek érzéseit és problémáit.
Edward-ot mutatod be, aki egy nagyon szexi vámpír...
Igen, Catherine Hardwick, a rendezõ, segített nekem feloldani az elfogultságom karakterrel szemben. Én úgy terveztem a szerepem, hogy õ egy szomorú, depressziós vámpír. Nézd, ez a srác több, mint 100 éves és úgy gondolja, hogy nincs miért élnie. Nem tud az ösztönie szerint élni, de az emberek közé sem tud beilleszedni. Ez az oka, amiért olyan depressziós stílusban játszottam el a karakteremet. Aztán Catherine azt mondta nekem, hogy "Ne csináljam ezt, ez nem túl vonzó". A segítségével több lett az önbizalmam és segített abban, hogy egy egész más nézõpontból játszam el a karaktert.
Aláírtad már a szerzõdést a következõ három filmre is?
Kettõ film szerzõdését írtam alá eddig.
Mind Cedric, mind pedig Edward eléggé tragikus figura. Mit gondolsz, mi az oka annak, hogy mindig ilyen tragikus hõsök szerepét kapod meg?
Talán mert az emberek látni akarnak szenvedni (nevet). Õszintén, fogalmam sincs miért, de eddig minden karakter, amit játszottam valamilyen szempontból tragikus hõs volt. De én szeretem az ilyen karaktereket.
Tartod még a kapcsolatot Daniel Radcliff-fel?
Nem igazán. Õ állandóan dolgozik, én meg már majdnem egy éve nem voltam London-ban. De barátok vagyunk és õ tényleg jó fej srác.
A következõ filmedben a fiatal Salvador Dali-t játszod, aki biszexuális volt. Voltak félelmeid ezzel a szereppel kapcsolatban?
Elég furcsa volt, fõleg az hogy férfival kellett csókolóznom a filmben. De ugyanakkor nagyon szórakoztató is volt (nevet). De én nem nevezném Dali-t biszexuálisnak. Õ inkább aszexuális volt (nem nélküli - fordító) minden szexre vonatkozó idegbajával együtt. Nagyon ellentmondó és konfliktusos ember, nem csak a szexuális beállítottságát, de az érzéseit illetõen is.
Miért vállaltad el a szerepet? Nem akartad, hogy beskatulyázzanak, mint újdonsült tinédzserikont?
A Dali filmet jóval a Twilight elõtt forgattam. Nem mondanám, hogy arra törekszem, hogy egy bizonyost imázst, stílust megváltoztassak vagy hogy egy másikra szert tegyek. Azért vállaltam, mert érdekesnek találtam a forgatókönyvet. Nem is gondoltam akkoriban az imázsomra vagy a jövõmre.
Amikor kiderült, hogy te fogod játszani Edward-ot, a rajongó eléggé ellenségesen fogadtak. Hogyan kezelted ezt, hogy érezték emiatt?
Valahogy sejtettem, hogy ez fog történni. Az embereknek megvannak a maguk ideái és elvárásai. Edward számukra A tökéletes férfi és természetesen mindenkinek másak az ideái, hogyan is néz ki a tökéletes férfi. A végén már nem érdekelt a dolog, nem foglalkoztam velük és megpróbáltam a lehetõ legtöbbet kihozni magamból a munkám során.
Miért pont téged választottak ki? Mit gondolsz?
Catherine Hardwick és Kristen Stewart azt mondták nekem, hogy én voltam az egyetlen a meghallgatáson, aki nem küszködött azzal, hogy bemutassa Edward-ot úgy, mint az erõs, magabiztos hõst. Én úgy próbáltam meg õt eljátszani, mint egy elkeseredett és összetört karaktert, mivel én így láttam õt. Talán ez volt az oka.
A film számára szereztél 2 dalt is, melyek hallhatóak a CD-n. Tervezed, hogy rocksztárként is csinálsz karriert?
Már nem. Egy barátommal írtam azokat a dalokat egy évvel ezelõtt. Akkoriban fontolgattam, hogy abbahagyom a színészetet, hogy zenészként próbáljak meg érvényesülni, de akkor megkaptam a Dali filmet, aztán a Twilight-ot, és a Twilight - mint tudjuk - óriási sikert aratott. Szóval azt hiszem itt az ideje, hogy feladjam gyermekkori álmomat, az énekesi karriert, hogy még inkább a színészetre koncentrálhassak.
10/10
clody90 2009 jan. 16. - 16:43:57 10/10
(4138/91800)
hát írj rám msnen,mert nem látlak! átküldök én mindent,amit csak kérsz! :DD :))
10/10
clody90 2009 jan. 16. - 16:43:29 10/10
(4137/91800)
:DD
10/10
BabaYaga 2009 jan. 16. - 16:42:26 10/10
(4136/91800)
Hello Clodyyyy!!! :))) Még én is itt vagyok egy picit.
Ha megvan a Claire De Lune (Twilight-os), át tudod nekem küldeni? :)
10/10
clody90 2009 jan. 16. - 16:41:16 10/10
(4135/91800)
Robert Pattinson minden bizonnyal nem egy átlagos srác. Lehet, hogy õ a leghelyesebb srác a bolygón, de ettõl õ még ugyanolyan szerény.

A Star Inc-nek adott interjúban ezeket mondta: "Sokkal unalmasabb vagyok és kevésbé elbûvölõ, mint Edward, az egyszer biztos. Szeretek olvasni és a zene a szenvedélyem. Amikor éppen nem forgatok, kisebb kocsmákban (eredetiben pub-ot használta - fordító) lépek fel, ahol senki nem ismer. Olyan akarok lenni, mint Van Morrison, mikor elkezdte a pályafutását. Imádom az elsõ albumát."

Annak ellenére, hogy több millió rajongója van, még most gondolja azt, hogy jóképû.

Errõl õ: "Hónapok óta nem járok meghallgatásokra, mivel nem tartom magam elég magabiztosnak. Mikor a Twiligh-ot olvastam, sosem láttam meg magamban az Edward-ot. Úgy írják le, mint akinek tökéletes teste van, míg nekem... fogalmazzunk úgy, hogy nekem nincsenek pompás hasizmaim! És arra gondolni sem mertem, hogy négy órákat konditeremben töltsek. Az utolsók között voltam, akik elmentek a meghallgatásra, de nem kecsegtettem magam hiú reményekkel, egyáltalán nem hittem benne, hogy sikerülhet."

Megjegyzés: Az egyik interjúban azt mondta, hogy mindennap négy órát töltött konditeremben, így készült a szerepre, de ez persze azután volt, hogy megkapta a szerepet. Itt még csak a meghallgatás elõtti idõkrõl beszél. Úgy tûnik sikerült rávennie magát:)
10/10
Rak'Shiri 2009 jan. 16. - 16:41:07 10/10
(4134/91800)
Én is ismerek ilyen vak ember, aki szerint Rob olyan ronda mint egy negatív mangahõs akit idézem tovább, pofán kéne vágni egy lapáttal hátha jobban néz ki utána. Abszurdum.
10/10
clody90 2009 jan. 16. - 16:40:49 10/10
(4133/91800)
Remélem nem gond,hogy beteszek pár cikket.Lehet már olvastátok... :))
10/10
clody90 2009 jan. 16. - 16:38:19 10/10
(4132/91800)
Robert Pattinson titkos szerelme
A Twilight sztár Robert Pattinson sosem volt népszerû a suliban és nem nagyon mert közeledni azokhoz a lányokhoz, akik tetszettek neki.

Nemrégiben nyilatkozta a következõket a Joy-nak: "Évekig tetszett egy lány, de sosem beszéltem vele, mivel túlságosan félénk voltam. De szerintem a szerelemnek ez a legjobb módja (nevet), így nem történhet semmi rossz. Aztán évekkel késõbb elmondtam neki, õ meg teljesen ledöbbent, mert semmit sem vett észre a rajongásomból. De azt még hozzá kell tennem, hogy õ az oka annak, hogy végülis belefogtam a színészetbe."

Sok minden megváltozott az elmúlt években Robert életében. Most már egy szexszimbólum, és bármelyik lányt megkaphatja.

Erre õ: "Ez bizarr. Tavaly arról beszéltem mennyire vágyom rá, hogy legyen egy barátnõm, hiszen még csak randizni se mentem senkivel! Most meg 16 évesek számára szexszimbólum lettem, ennek ellenére nem hiszem, hogy túl sok minden megváltozott volna (nevet)."
10/10
clody90 2009 jan. 16. - 16:36:59 10/10
(4131/91800)
Robert Pattinson nem randizik rajongókkal
Sajnos lányok rossz hírt kell közölnünk: Rob nem randizik Twilight rajongókkal. Ennek az az oka, hogy a vámpírhõs úgy gondolja, rajongói túl fiatalok hozzá.


Star Inc-nek a következõket nyilatkozta: "Fura, mert a lányok többsége, akik felismernek engem, 12 vagy 35 évesek. Szerintem az Alkonyat rajongók leginkább a tinikorba 'éppenhogycsakbelépõk' és az õ anyukájukból verbuválódik össze. Olyan én korombeli lánnyal még nem is találkoztam, aki azt mondta volna, hogy szereti, ahogy Edward-ot játszom. De ez segít, hogy ne szálljak el magamtól.

Robert arról is beszélt, hogy furcsának tartja, mikor Orlando Bloom-hoz vagy Jude Law-hoz hasonlítják: "Fura, mert én sosem úgy tekintek magamra, mint egy sztár, egy percre sem. Én máshogy értelmezem a karrieremet, és megígértem magamnak, hogy sosem fogok csak a pénz miatt részt venni egy filmben, miközben nem is érdekel... de a biztonság kedvéért õrizd meg ezt az interjút, hogy egy nap majd megfenyegethess vele, mikor csak a nagy gázsi miatt fogok feltûnni egy filmben."
Forrás :
MyPark magazine
10/10
clody90 2009 jan. 16. - 16:33:32 10/10
(4130/91800)
az utobbi linknél olyan interjú van,hogy RP elmondja,hogy miben hasonlít egy "vámpírra" : nem szeret nappal kimenni,aludni sem szeret sokat..stb.. :)) Kristen meg azt mondja,hogy sokak szerint Rob nem néz ki jól..:DD
10/10
clody90 2009 jan. 16. - 16:30:08 10/10
(4129/91800)
hát igen,bár attól hogy egybe leforgatják a New Moon után gondolom 1 év után adják mozikban az Eclipse-t (függetlenül attól,hogy már régen kész lesz).

itt van 2 interjú:
http://people.premiere.fr/Videos-people/Journal/100-avec-Twilight-et-Lucie-Azard-l-ex-staracademicienne-

http://www.rtl.nl/components/films/filmsensterren/miMedia/2008/week50/ma_twilight.avi_plain.xml
10/10
Rak'Shiri 2009 jan. 16. - 16:19:09 10/10
(4128/91800)
Üdv mindenki :)

Valahol láttam is egy interjút Robbal és Rachelle-lel (Victoria), hogy sietniük kell, mert õk ketten "öregek" és elvileg nem szabadna öregedniük :D

(képen: Bella Swan:a legirigyeltebb kitalált karakter Elizabeth Bennett óta XD )
10/10
clody90 2009 jan. 16. - 16:18:32 10/10
(4127/91800)
Látom ebbõl zeneátküldés aligha lesz....:DDDD
majd írj akkor mikor fel tudsz menni msn-re.
na most elmegyek kicsit,este felnézek.
pussszz
10/10
BabaYaga 2009 jan. 16. - 15:56:45 10/10
(4126/91800)
Sziasztok!
Mostmár én is kezdek leamortizálódni, de a mozit nagyon várom... :)))

Az Alkonyat egy kis költségvetésû kvázi "mûvészfilmnek" indult, nélkülözve a megszokott hollywood-i allûröket. Ennek része volt a "gyér" smink, az egyszerû technikai megoldások, a mûvészfilmekre jellemzõ operatõri megoldások stb..., ergo minden, ami engem kifejezetten megfogott.
A könyvet szintén utólag olvastam el, és mikor a filmet 2.szor láttam, már rövidnek és felületesnek tûnt a könyvhöz képest, ettõl függetlenül még sokszor meg fogom nézni..., mert bárki bármit ír, nekem úgy tetszett, ahogy volt. Van egy olyan hangulata, amit bár nem tudnék leírni, de nekem kell. :)

Sztem a New Moon-t hasonlóan megvágják majd, ahogy minden könyv után készített filmet, ami természetes. Ha minden mozzanatot vissza akarnának adni, min. 8 órát kellene csinálniuk (ld.: Sátántangó :D). Így pedig nem lesz zavaró, ha idõnként bevillan Edward képe, ahogy tipródik, vagy ahogy felsejlik Bella gondolataiban/fejében.
Nem lesz ez elcs*ve, ne parázzatok! :)
A jóval több pénz viszont valóban tönkrevághatja azt a hangulatot, amit az Alkonyatban megszerettem(tünk), ez esetben cserébe már írhatják a kritikák, hogy "mlyen jól meglett csinálva".. :S

Sorry a kisregényért, egy idõre most úgyis eltûnök. :D
10/10
Danett1975 2009 jan. 16. - 15:55:41 10/10
(4125/91800)
Na igen, ilyen fordításokkal én is nagyon sokszor találkoztam, de azért nem ez a tipikus. Minél hosszabb egy mondat, annál nagyobb az esély a káoszra.

Ilyenkor próbálkoztam a webfordítás.hu-val. Aztán ha ott is ilyen katyvaszt fordított, akkor hagytam a mondatot a francba, mentem tovább...
10/10
clody90 2009 jan. 16. - 14:58:48 10/10
(4124/91800)
a Bravo-ban több minden van,azért ha most már az tényleg 100%,hogy egymás után fogják forgatni a 2. és 3. részt annak azért örülök. :)
10/10
dzsinidzsoni 2009 jan. 16. - 14:56:00 10/10
(4123/91800)
azta,kemény 2mondat xD
10/10
dzsinidzsoni 2009 jan. 16. - 14:53:01 10/10
(4122/91800)
pont ma vettem imet:D meg is nézem gyors^^
10/10
clody90 2009 jan. 16. - 14:47:23 10/10
(4121/91800)
Aki nagy fanatikus az vegye meg a februári IM-et és a január 15-28. heti BRAVO-t,ez utobbiban sok cikk és kép van RP-rõl,az IM-ben meg említik,hogy a New Moon-t és az Eclipse-t tényleg egymás után,vagyis egyszerre forgatják le...hmmm.... :))