Téma: Alkonyat

9/10
manuszom 2011 febr. 21. - 15:42:01 9/10
(91580/91800)
29 éves, 2 gyermekes anya vagyok. Én szándékosan nem néztem meg a twilight saga részeket , látván mekkora "tömeghisztéria" van körülötte, gondoltam meghagyom a sikítozó tinilányoknak. Kedvenc kategóriám inkább a horror és a thiller. Kb 3 hónapja, a párom mondta, hogy nézzük meg, mert valami vámpíros cucc. Megnéztük. Nagyon tetszett mindkettõnknek, úgyhogy megnéztük gyorsan a New Moon-t és az Eclipse-t is. Ami azt illeti, aki kizárólag a vámpíros, zombis, vérontó filmeket szeret: NE NÉZZE MEG! Vagy legalábbis készüljön fel rá, hogy a twilight saga inkább romantikus fantasy.Egyetértek néhány elõttem szólóval abban, hogy szerintem sem a vámpír és a vérfarkas témán van a hangsúly. Ez egy szerelmi történet. Mi a baj azzal, ha valaki-történetesen a filmben 2 fiú is- "meghalnafeláldoznámagát" egy lányért? Az olyan horrorfilmek, ahol észnélkül halomra gyilkolják a népet, és a végén ki sem derül az indíték vagy jóesetben rámondják hogy zizzent elméjû az elkövetõ...ezek a filmek jobbak? Ha pedig így nézzük, nagyon magával ragadó a történet, és bár Robert Pattinson nem az esetem...Edward karaktere szerintem nagyon jól áll neki. Láttam néhány vele készült interjút ...nem is gondoltam, hogy ilyen "idióta". Rajongója lettem. A magyarországi interjú miatt nem kell kiborulni, az igazság TUD fájni. Lokálpatrióta vagyok meg minden...de nem vak.Visszatérve a twilightra Azóta elolvastam mind a 4 könyvet, nagyon várom a breaking dawn filmes részeit. A magyar szinkron nagyon rossz, ha megtehetitek inkább felírattal nézzétek. Valaki írta, hogy Edward szeme nem lesz vörös miután iszik Bella vérébõl, és erre valaki azt írta, hogy mert mérgezett vért iszik csak vagy valami ilyesmit. Ha jól rémlik, a könyben vörös Edward szeme. És igen, vannak hibádzó , kérdéses-kétséges momentók:
1. vámpírszex (vérkeringés hiányában erekció, és a hímivarsejteket már ne is említsük)
2. mint többen írták, menzeszelõ lányok hada vámpírok körül (nem kevés problémát okozhat)
3. részemrõl ezt a "van lelke, nincs lelke" dolgot is túlzásnak tartom
és még sorolhatnánk, soroljátok is jónéhányan.......de hát ezért fantasy:) 10/9
1/10
Destroyer55 2011 febr. 17. - 20:08:26 1/10
(91579/91800)
tudjátok mit! úgy gondoltam, hogy nem szólok bele, nézzetek és olvassatok amit akartok, felõlem azzal romboljátok az agyatokat, amivel akarjátok. bár akinek romantika kell: Romeo & Juliet, Shakespeare-tõl. na az könyv!
ja, és még valami: a harmadik része a tvájlájtnak(ami szerintem messze jobb az elsõ kettõnél) megkapta a tavalyi év legrosszabb filmjéért járó jelölést! csak úgy mondom.
1/10
Álmos97 2011 febr. 15. - 18:02:07 1/10 Előzmény chaplin
(91578/91800)
Borzalom!!!
A hideg is kiráz miatta!
De a paródiája nagyon jó!! :D:D
Tudom, hogy nem akciós de azért felsorolom õket xD :
- Csávó felhúzza a shotgun-t
- A csaj ráugrik és kitöri a nyakát a másiknak
- futnak az erdõbe
Ennyi!!!! xDxD
8/10
chaplin 2011 febr. 12. - 14:57:32 8/10
(91577/91800)
Rászántam magam és megnéztem...Nem rossz film, de nem értem miért lett akkora õrület :-)
Anett0131 2011 febr. 02. - 20:42:41
(91576/91800)
Bocsánat az Dan Brown könyv
Anett0131 2011 febr. 02. - 20:41:46
(91575/91800)
Sziasztok!

Destroyer55,olvastam Dan Brawn könyvet,a Da Vinci-t és az Angyalok és Démonokat!Több féle könyvet is lehet szeretni!Az embernek kell egy kis romantika is!

niknikk,azért nem vörös a szeme,mert a méreggel kevert vért szívja csak ki!Amikor tiszta lesz abbahagyja!Csak a tiszta vértõl változik a szeme vörössé!

Nekem a Braking Dawn tetszett a legjobban,de mindedegyik könyv nagyon tetszik!
Annyiból jobbak mint a filmek,h mindent sokkal jobban elmagyaráznak a könyvekben a filmekhez képest!

Anett
7/10
Hajcika 2011 febr. 02. - 15:31:56 7/10
(91574/91800)
Sziasztok!
nem tudom ti hogy vagytok vele de :
Nkem a Twilight tetszett a legjobban (könyv) a film pedig a könyvhöz képest egyáltalán nem, és aki csak a filmet látta az n is érthet belõle semmit.
A New Moon könyv jó volt a film egy fokkal jobb volt mint az elözõ.
Az Eclipse könyv nkem nem tetszett, pedig sokak szerint nagyon jóó volt, nkem inákább a film jött be.
A Braking Dawn jó volt, tetszett, és én speciel a filmet nagyon várom, és több lehetõséget látok benne mint a könyvbe,de nkem mégis a négy könyv közül a Twilight tetszett a legjobban, az volt ami megfogott, lekötötte a figyelmemet, és mindig azon izgultam hogy mi lesz a vége.
Lehet hogy már ráuntam a vámpíros sztorikra, pedig én ezt nagyon n szeretném :D.
Commentáljátok kérlek!
Üdv.
niknikk 2011 jan. 30. - 02:21:43
(91573/91800)
Beleolvasgattam néhány hozzászólásba, úgyhogy ezek kapcsán megjegyeznék pár dolgot: aki nem olvasta a könyvet, annak valóban érthetetlen, hogy mit esznek Bellán a srácok. A filmben sajnos nincs olyan jellemábrázolás, mint a könyvben; így nekem is visszásnak tûnik a lány viselkedése pl. a Napfogyatkozásban. Ez tisztán a rendezõ,ill. a forgatókönyv író hibája.
Edward szintén sekélyesnek tûnik, pedig az írónõ kifejezetten mély érzésû,sokat merengõ "srácnak" ábrázolta. Aki olvasta a Midnight Sun-t, annak ez még világosabb.
Szóval, ahogy egyik film következik a másik után, úgy válik egyre értékelhetetlenebbé. Rettegve várom a 4. részt... Pedig az elsõ kifejezetten remek volt, sikerült visszaadnia a könyv hangulatát. Nem mintha feminista lennék (pedig az vagyok =)), de szerintem a nõi rendezõ tudta, hogyan kell hozzányúlni a történethez.
niknikk 2011 jan. 30. - 01:48:09
(91572/91800)
Egy kis baki: miért nem lesz vörös Edward szeme, miután ivott Bella vérébõl?
frenchbullie 2011 jan. 23. - 15:12:45 Előzmény Destroyer55
(91571/91800)
Üdv! Szánalom a köbön? Olvastam mindhárom általad említett írót, bár King-nél jobban szeretem Dean R. Koontz-ot. Sõt olvastam/olvasok Bulgakovot, du Maurier-t, McCullough-ot, Cusack-ot, Keyes-t, Marshall-t, stb... Mégis szeretem az Alkonyat saga-t:-) Szerintem van egy olyasféle mondanivalója (is), hogy próbáljuk meg elfogadni egymást, és éljünk toleránsan egymás mellett, akárkik vagyunk.
1/10
Destroyer55 2011 jan. 14. - 19:06:23 1/10
(91570/91800)
1: tudtam, hogy csak állatvért iszik, de ez akkoris ökörség. Ez a legnagyobb marhaság az egész filmben. meg a könyvben is, ha abban is ez van, bár mittudomén, én olyanokat olvasok, miont Dan Brown, meg Stephen King, meg Ken Follett. Egyszer az életetekben kezetekbe vettétek már az elõbb felsorolt 3 író egy mûvét is? Mert csak egy oldalt kéne olvasnotok belõle, és meglátnátok, hogy ti miért rajongtok :S szánalom a köbön
2: különben meg egyes szereplõknél a színészi játék a nullával egyenlõ. Már nem azért, de a kritkusok a nézhetetlen kategóriába sorolták a második részét.
3: és felesleges tovább sorolni a filmeket, néhány kivételével csak jobbat találnánk a tvájlájtnál... xd talán Uwe Boll az, aki még ezeket is alul tudja múlni xd
offtopic
Johny9795 2011 jan. 13. - 20:33:33
(91569/91800)
Anett, nekem ez az egész történet kicsit darkos. Egy vámpír-s*x droggal keverve... Levezetve:

Edward mért szereti Bellát? Mert a vére olyan számára mint a drog... ergó nemtud leszokni róla. És Bella mért szereti Edwardot? Mert "minden csábítja" Edwardban. Amikor elment, depis lett (elvonási tünetek). Üvöltött álmában stb. Mondjuk férfiként nemtudom úgy átérezni, én is a hugom miatt néztem meg, mert neki bejön. Nekem a történet meg minden kicsit fura és néhány ponton groteszk, de aki szereti egézségére... :)
10/10
IamWhoIam 2011 jan. 13. - 18:13:42 10/10
(91568/91800)
elsõ kép a negyedik részbõl
Anett0131 2011 jan. 13. - 17:25:23
(91567/91800)
A vegetáriánus elnevezés egy családi vicc a vámpírok közt ebben a filmben!ha megnézted volna tudnád,mivel említi a filmben az Edward(Robert P.).
zora 2011 jan. 12. - 20:11:04
(91566/91800)
A vegetáriánus vámpír az az, aki csak állati vért iszik, emberit nem. De ez benne van a filmben, meg a könyvben is!
RDoo 2010 dec. 29. - 14:25:45 Előzmény Narancstorta
(91565/91800)
Levagy maradva,a link már régóta népszerü..
RDoo 2010 dec. 29. - 14:22:25 Előzmény happynessfactory
(91564/91800)
Kérlek mondannál akkor egy TE szerinted élvezhetö filmet?
1/10
happynessfactory 2010 dec. 16. - 16:15:49 1/10
(91563/91800)
összefoglalva sz*r, unalmas, semmitmondó gejl sztori. el nem tudom képzelni, hogy mit látnak benne az emberek, hogy ekkora hisztéria volt körülötte. akinek ez az igazi jó film, annak fogalma sincsen a minõségi, élvezhetõ moziról.
sushi 2010 nov. 30. - 13:16:51
(91562/91800)
elmondaná nekem valaki, hogy miért nincs fent a port.hu-n a vampires suck címû film??????????Pedig annyira jó...a világ legjobb paródiája...eszméletlen...ahogy bellát eljátssza meg edwardot...fatasztikus...vannak benne nagyon szar poénok, de ahogy eljátszák a szereplõk...a táj, a hangulata minden ugyanolyaaan!!!!úúúristen nagyon jóóó...
10/10
Narancstorta 2010 nov. 26. - 18:40:01 10/10
(91561/91800)
Rengeteg filmet láttam életem során. Fiatal nõ révén õszintén mondhatom, hogy mindig is vonzódtam a romantikus történetekhez.

Annyi gagyi és egykaptafa film van már manapság, de ilyen nincs.

Ez a film nekem egy üde színfolt. Azt kell mondjam VÉGREEEEE valami új, õrült, vad, zabolázatlan szerelem, fájdalom, szenvedés, csoda...

Nem érdekel, hogy divatos-e vagy sem krvára leszrom ez a film
CSODÁLATOS! akár ez itt: http://www.youtube.com/watch?v=zQME-ChSwNM