Téma: Alkonyat

10/10
offtopic
Spunk Ransom 2010 jan. 15. - 20:11:30 10/10
(90178/91798)
No problem. Nem lehet mindig itt lenni. :)
Én is éppen megint a Twilightot kezdtem el. Mondjuk én azt még csak egyszer olvastam tavaly januárban. NM-t, Eclipse-et meg BD-t már többször.
..és nagyon jó.
Hát, vagyogatok..még korántsem teljesen okésan, inkább úgy negyed és félgõzzel...

Olyan aranyos vagy, hogy mindig ilyen lelkiismeretesen hozod a híreket. Szoktam ám olvasgatni ha van idõm rá. Ez az Ashley...mostanában túl sokat mutat magából. Persze szép, meg minden, de remélem a testfestõs képek után behúzza a féket kicsit. ;-)
10/10
offtopic
alexa_1988 2010 jan. 15. - 20:02:37 10/10
(90177/91798)
Hali neked is ^^
10/10
offtopic
alexa_1988 2010 jan. 15. - 20:02:17 10/10
(90176/91798)
Szijjus ^^

Bocsánat, hogy eddig nem válaszoltam, csak elugrottam tusolni ^^ Oh a suli most szünetel :P letudtam az utolsó vizsgám is egy hete, szóval most szabadságon vagyok :DDD ^^ Nemsokára újra belekezdek a Twilightba is :)) Nagy maratont tervezek :P Feléd? :)
10/10
offtopic
schmetterling 2010 jan. 15. - 19:49:32 10/10
(90175/91798)
halihó:)

visszatértem:)))(vmennyire)
10/10
offtopic
Spunk Ransom 2010 jan. 15. - 19:41:53 10/10
(90174/91798)
Sziaa! ^^

Na, Dakota aztán divatot teremt. Mackónaci és rózsafûzér. O_O

Mizuska? Suli?
10/10
offtopic
alexa_1988 2010 jan. 15. - 19:40:05 10/10
(90173/91798)
ASH TWITTERE

Itt Ashley egy bálon vett részt Marlowal.. A csajsziról annyit tudunk, hogy KT-nek "hívják".... Nagyon helyesek :DDD
10/10
offtopic
alexa_1988 2010 jan. 15. - 19:36:04 10/10
(90172/91798)
MTV.COM @ HAITI SEGÍTSÉG

Ashley Greene, Lauren Conrad, és a többiek a Haiti földrengés áldozatainak megsegítésérõl twittelnek!

'Kérlek tegyétek meg amit csak tudtok a krízis ezen szakaszában,' írta a 'Twilight' sztárja a Twitteren.
A rombolás után, amelyet a Haitin puszító földrengés - a richter skála szerint 7.0-ás földrengés volt, és sok terület megsemmisült, többek közt az ország fõvárosa, Port-au-Prince - hagyott maga után, a hírességek, Selena Gomeztõl Adam Lambert-ig, arra kérik a követõiket, hogy küldjenek segélyeket az elpuszított nemzetnek.

A "Twilight Saga" sztárja, Ashley Greene arra kérte a követõit, hogy segítsenek Haiti-n. Azt írta, "Küldjétek, hogy 'Haiti' a 90999-re és ezzel 10 dollárt küldtök a Vöröskeresztnek a segélyalapba. Kérlek tegyétek meg amit csak tudtok a krízis ezen szakaszában,"

A másik "Twilight" sztár, Justin Chon azt írta, "Ha megteheted akkor küldd a "HAITI"-t a 90999-re és támogasd 10 dollárral az amerikai Vöröskeresztet, ezt automatikusan hozzáadják majd a telefonszámládhoz."

A "New Moon" farkasfiúja, Alex Meraz azt írta, "Az imáim a Haiti veszteségekért szól, és azokért akik segítséget kérnek, olyan weblapokat keresek ahol tudok adományozni."

Forrás: http://www.mtv.com/news/articles/1629698/20100114/story.jhtml
10/10
offtopic
alexa_1988 2010 jan. 15. - 19:34:29 10/10
(90171/91798)
2010-ES OSCAR REMÉNYSÉG

Anna Kendricket a Life magazin besorolta a 2010-es Oscar-reménységek közé.

Nagyszájú iskoláslányként egy kicsit megmutatkozott a 'Rocket Science'-ben és mint Bella legjobb barátja, a 'Twilight'-ban, Kendrick igazából vállalati asszisztensként - Natalie Keener - jelent meg a nagy képernyõn. Õ minden idõsödõ munkaadó rémálma: pedáns, fiatal, hihetetlenül boldog, ha a munkaadói megkérik valamire. De ahelyett, hogy Natalie-t egy hárpiaként alakítaná, Kendrick sebezhetõvé teszi õt. Mostanság nem kellene munkanélkülivé válnia, mint színésznõ. (Legjobb mellékszereplõ színésznõ)

Az Oscar jelöltjeit még nem jelentették be!

Forrás: http://www.life.com/image/ugc1026632/in-gallery/38532/2010s-oscar-hopefuls-portraits
10/10
offtopic
alexa_1988 2010 jan. 15. - 19:31:12 10/10
(90170/91798)
KELLAN LUTZ - LISA KLINE BOUTIQUE

Kellan Lutz tegnap Lisa Kline butikjának bemutatópartiján, az 'Division-E' tavaszi kollekció bemutatóján jelent meg Los Angeles-ben, Kaliforniában. Kellan Katie Cassidy-vel pózolt a kameráknak.

Katt: http://www.zimbio.com/pictures/6m9Uin6-LfT/Lisa+Kline+Boutique+Launch+Party+Division/Hye3hIRoGqO/Kellan+Lutz
10/10
offtopic
alexa_1988 2010 jan. 15. - 19:29:41 10/10
(90169/91798)
DAKOTA FANNING - VÁSÁROLGATÁS

Dakota Fanning tegnap a Bloomingdale-nél és a Victoria's Secret-nél vásárolgatott a barátaival Dakotán a 'kedvenc', rózsaszín Free City nadrágja volt:)

Katt: http://www.popsugar.com/7037849
10/10
offtopic
alexa_1988 2010 jan. 15. - 19:27:49 10/10
(90168/91798)
FANDANGO '2010 HOT LIST'

A Fandango.com oldalán megjelentek a '2010 Hot List' összeállítások - TOP5-ös nõi és férfi lista, hogy kik alakítanak majd igazán nagyot 2010-ben - amelyek a látogatók online szavazatai alapján dõltek el. A férfi 'Hot List'-re Robert Pattinson és Taylor Lautner is felkerült!

1. George Clooney
2. Johnny Depp
3. Robert Downey Jr.
4. Taylor Lautner
5. Robert Pattinson

Forrás: http://www.fandango.com/moviephotos/thefandango2010hotlist_women:no.5scarlettjohansson_134_2
10/10
offtopic
alexa_1988 2010 jan. 15. - 19:27:04 10/10
(90167/91798)
LATIMES @ 'THE RUNAWAYS'

Kristen Stewart és Dakota Fanning bevadultak a 'The Runaways'-el!

A 'Twilight'-os szereplõtársak feltüzelték a hangulatot a punkos történetben Joan Jett-tõl és a 70-es évek lánybandájáról. Jó dolog, hogy barátok.

Dakota Fanning porcelánbabás külseje elég extrém sminkkel lett ötvözve és a szõke haja új stílusban látható; és a sokadik film színvonalát emelte a magasba és rövid pillantást vettet a szereplõkre, köztük Kristen Stewart-ra. A "Twilight" sztárja röviden ránézett Fanning-ra és pohárköszöntõt mondott minden rockcsirkére, a fekete hajával, a szegecses karkötõjével és a borotvapengés nyakláncával. A színésznõk összekoccintották a poharukat és nevettek.

Los Angeles belvárosában, a Kyoto Grand Hotelnél álltak a múlt nyáron a tinisztárok és akkor forgatták a "The Runaways"-t - a karakterek, Fanning mint Cherie Currie, a vadgyerek, a lánybanda énekesnõje és Stewart mint Joan Jett, elektronikus gitárok mestere, az alapítótag. 1975 és '79 között, a Runaways egyik parttól a másikig egész Amerikában koncerteztek, világkörüli turnén vettek részt és slágereket énekeltek a drogokról, a féltékenységrõl és a harcokról.

"The Runaways" premiere jövõ vasárnap lesz a Sundance Filmfesztiválon Park City-ben, Utah-ban és az egyik legnagyobb reklámnak örvend, és ez nagyban köszönhetõ Stewart "nyitott" erejének. (Egy független filmes cégnek az Apparition-nak köszönhetõen, a film márciusban debütál a mozikban). De a "The Runaways" az egyik legpikánsabb feminista film is, amely Amerika kiemelkedõ filmes fórumán megjelenik - bár punkos vonalon közelítik meg a dolgot, kifejezetten általános dolgokról szól, nem hiányzik belõle a vér, a drog és a testiség.

Floria Sigismondi írta és rendezte a filmet, a lelkes fényképész és videoklip rendezõ, akinek olyan klipek köszönhetõek, mint Marilyn Manson "The Beautiful People"-ja és Christina Aguilera "Fighter"-je, a film kevésbé lesz olyan, mint a "The Doors" vagy a "La Bamba" életrajzi filmek, inkább az egyedülálló nõi helyzetre világít rá: Mi történik amikor a tinilányok túl sokat adnak magukból, amikor már világszerte elérik a sztárság küszöbét?

Kölyök-rock

Nem idegen a rock and roll világától, az olasz születésû, 'elsõmunkás' rendezõnõ - a feltûnõ nõ, a hollófekete hajával és már-már vámpíros kinézetével a forgatásokon - aki azt mondta, hogy a személyes tapasztalatait is felhasználta a karakterekhez. "A fiatal lányok belekerülnek abba a világba amit nem tudnak kezelni," mondta Sigismondi. "Táplálják ezeket az összekavart érzelmeket, amikor a lányból nõvé lesznek, és ezeket a dolgokat mélyen magamban is fel tudom kutatni."

Sigismondi, aki Lillian Berlin-hez ment feleségül, a Living Things énekeséhez, így folytatta: "Joan-ra és Cherie-re akartam koncentrálni. Hogy mennyire különbözõek, hogyan élik ezt az õrült élményt. Joan nagyon céltudatos, nagyon akarja ezt a bandát. És Cherie rock 'n' roll-t akar és lázadni."

A film a 15 éves Curriet követi, hogy San Fernando völgyébõl, a családi környezetbõl, hogy lesz az egyik leghíresebb rock ikon. Az ellentétes oldalról, Jett ellenállást mutat mindennel szemben, szembeszáll minden kulturális szemlélettel, amikor fiatal nõként a férfiak hard-rock klubjában van, miközben még mindig csak tizenéves...

Egy hollywoodi éjszakán, Jett egy felvételt ad Kim Fowley-nak (Michael Shannon) aki bemutatja õt a dobos, Sandy West-nek (Stella Maeve) és megalkotják a Svengali bandát. Fowley "felfedezi" Curriet az éjszakai klubban és bemutatja õt, mint bandavezetõ és ezzel elkészül a banda egyik legnagyobb slágere, a "Cherry Bomb," miközben Currie-t meghallgatják...

A "Runaways" producere John Linson megjegyezte, hogy a film Currie 1989-es "Neon Angel: The Cherie Currie Story"-n alapul és a "The Runaways" nem egy "bandafilm", mert a filmkészítõk nem pontosan forgatták le, hogy Ford és a basszista Jackie Fox (a dobos Sandy West 2006-ban meghalt; az eredeti Micki Steele-t pedig Alia Shawkat karaktere "Robin" alakította).

Helyette nagyobb szerepet kapott a "a fiatalság etikája."
"15 éves rocksztárokról szól, a gyerekek felemelkedésérõl és zuhanásáról," mondta Linson. "Keményen próbáltuk, hogy ne vigyék el ezt."
Félretéve a züllött dolgot, Fanning, aki jövõ hónapban 16 lesz, és a 19 éves Stewart, a jelenetek többségében együtt jelennek meg. Õk ketten bemutatják majd, ahogy kokaint szívnak a repülõgép mosdójában és azt is, hogy hogyan kerülnek egymáshoz nagyon közel, és ez biztos, hogy a "The Runaways" egyik legfelkapottabb jelenete lesz: a csókjelenet a koripályán, ami a film 2. harmadában látható majd..

A jelenetet Currie korábbi rock-dokumentumfilmje az "Edgeplay: A Film About the Runaways" ihletette, amelyet egy korábbi bandatag Victory Tischler-Blue készített.
"Az 'Edgeplay'-ben Cherie megemlíti, hogy Joan nagyon jó az ágyban," mondta Sigismondi. "Azt gondoltam, 'Nekem egy kicsit bele kell avatkoznom ebbe. Ez robbanást okozna a filmben. Miért is nem mehetne?'"

Stewart és Fanning elõször a "The Twilight Saga: New Moon"-ban szerepeltek együtt és gyorsan barátok lettek. "Elárulhatod, hogy nagyon jóban lettünk," mondta Fanning a forgatások közt. "A karakterek számára ez nagyon fontos, hogy ezt elõadjuk. És ez a való életben is megvan."

Ahelyett, hogy a film néhány szenzációs pontjáról beszélgettünk volna - mondjuk a jelenetekrõl, amelyekben Fanning neccharisnyában és baby-dollban tombol a színpadon - inkább elmagyarázta, hogy õ és Stewart (a szereplõtársaikkal együtt: Taylor-Compton, Maeve és Shawkat) már hónapokkal a film készítése elõtt meghallgatták együtt a Runaways zenéjét. Stewart és Fanning aztán újravették a vokálokat néhány dalhoz amelyeket a filmben hallhatunk majd.

"Amikor ott vagy fent, és hallod magadat ahogy énekled a dalokat és azt érzed magadat ahogy elõadod azokat az ikonikus táncmozdulatokat - amikor ott vagy fent és éled az életed - úgy érzed pár percre, hogy olyan vagy mint azok a lányok," mondta Fanning. "Ez nagyon jó szórakozás!"

Amikor arról kérdeztük, hogy talán ez a szerep volt a kísérlet, hogy kitörjön a gyerekszínészkedésbõl, akkor a "A macska" és a "Charlotte" színésznõje elmagyarázta, hogy ez egyszerûen a természetes fejlõdése a karrierjének.

"Csak elõadtam, hogy mi történt vele[Cherie-vel] az én koromban," mondta Fanning. "Folytatni akarom a színészkedést az egész életemben. Végül, mindenki megengedi majd nekem, hogy valahogy, valamilyen módon felnõjek. Én csak megpróbálom hagyni hogy ez a legtermészetesebben történjen majd."

Hasonlóság

A film készítése alatt, az igazi Joan Jett félig mindig állandó jelenlévõ volt a forgatásokon. A Kyoto Grand helyszínnél, a rock ikon állandóan Stewart-tal volt, és a közelségük kihangsúlyozta a testi hasonlóságaikat. A filmben, Stewart meggyõzõen elterelt valamit Jett-rõl, a viselkedése és a rocksztáros nagyzolása az megvolt. (Stewart nem kommentálta a történetet.)

"Teljesen megtestesítette Joan karakterét," mondta Sigismondi. "A testbeszéde, az arca, a járása. Lenyûgözõ, hogy hogyan vált Joanná."

A produkciós designer Eugenio Caballero, kicsit többet mondott. "Kristen az Joan," mondta a felvételek közt. "Beszélgetsz vele, és azt hiszed, hogy õ Joan Jett."
A közismerten privát rocker, aki utó-Runaways projektként azt is tervezi, hogy a Joan Jett és a Blackhearts' "I Love Rock 'N Roll" híres Nr. 1 dalát kiadja(amely régebben több mint 10 millió példányban fogyott), nem akarta hogy meginterjúvoljuk. De azt elmondta, hogy fura érzése volt, miközben nézte a színésznõket ahogy a Runaways zenéjét adják elõ.
"Szürreális, csak ennyit tudok mondani," mondta Jett. "De mosoly van az arcomon."

Forrás: http://www.latimes.com/entertainment/news/la-ca-runaways17-2010jan17,0,3401099.story
10/10
offtopic
dzsinidzsoni 2010 jan. 15. - 16:48:35 10/10 Előzmény Kanga
(90166/91798)
alice csodaországban-t én is nagyon várom*-* szinte mindennap megnézem az elõzetest:DD
10/10
offtopic
alexa_1988 2010 jan. 15. - 15:44:33 10/10
(90165/91798)
KELLAN LUTZ - COSMOPOLITAN FOTÓ

Kellan Lutz-ról nemrég a Cosmopolitan magazin készített egy közös fotósorozatot Paul Wesley-vel. A 'Fun Fearless Men' cikkben látott kép, végre megjelent:)!
10/10
offtopic
alexa_1988 2010 jan. 15. - 15:44:00 10/10
(90164/91798)
CHERIE CURRIE 50. SZÜLETÉSNAPJA

Cherie Currie, a Runaways együttes énekesnõje 2009. november 30-án ünnepelte az 50. születésnapját. Dakota Fanning, aki a 'The Runaways' moziban Cherie-t alakítja ott volt az énekesnõ szülinapi partiján. A Facebook-on találtam fotókat, amelyen Dakota+Cherie, valamint Dakota+Cherie+Riley Keough látható. Riley alakítja a filmben Dakota nõvérét.
10/10
offtopic
alexa_1988 2010 jan. 15. - 15:41:45 10/10
(90163/91798)
MAKE-UP ARTIST MAGAZIN

Korábban írtam nektek arról, hogy a 'New Moon' sminkmestere, Norma Hill-Patton szerepelt a múlt hónapban a Make-Up Artist Magazinban. Itt egy új BTS kép a magazin szkennelt képei közül!

Katt: http://en.twilightpoison.com/2010/01/14/scans-rob-getting-his-make-up-done-for-new-moon/
10/10
offtopic
alexa_1988 2010 jan. 15. - 15:40:47 10/10
(90162/91798)
CHRIS WEITZ INTERJÚ

Egy szerencsés gyõztes hihetetlen jutalmat kapott a Twitter & Summit Entertainment által. A twitterezõ Jenny Brutal megnyerte a fõnyereményt, egy telefonhívást a 'Twilight Saga: New Moon' rendezõjével Chris Weitz-el! Weitz válaszolt néhány csodálatos kérdésre, és mesélt néhány eddig nem ismert 'New Moon' érdekességrõl.

"OKÉ! szóval megnyertem a versenyt a 'Twilight' hivatalos Twitterén.. így telefonon és emailben beszélhettem a Summit Entertainment-tel, hogy mikor történhet meg a telefonhívás.. és ma volt a telefonálás napja!!

Chris azt mondta, hogy örül, hogy megnyertem a versenyt és azt, hogy nagyon élvezte a kérdéseimet! =]]
a következõkben, ... itt vannak a kérdéseim és Chris Weitz válaszai! (néhány rész kiemelve)

1.) "Mennyire volt idegtépõ tudni azt, hogy több helyszínt át kell telepíteni a 'New Moon'-hoz?"
A.) "Ez nagyon idegtépõ volt, mert azt hittem, hogy az emberek majd megjegyzik és ki lesznek akadva, egy rejtvény volt helyesen összerakni. Az iskola külseje teljes CGI, megépítettük a lépcsõsort az iskolához megtartottunk dolgokat. A Cullenek házában megpróbáltam más szobákat mutatni a házból, és hozzáadni a ház érzéseit. Amikor Taylor a 'Twilight' alatt utazgatott egy rajongó adott neki egy kézzel faragott indián díszt. Ezt a díszt használtuk Jacob szobájában a 'New Moon'-ban."

2.) "Tudom, hogy Edward autója most sötétszürke, de volt valami ok a változtatásra?"
A.) "Elérhetõség. A Volvo egy új autót akart bemutatni a sorozatban a régebbi modell helyett. Így egy újabb modellt adtak, a barna Volvót. Azonnal tudtuk, hogy át kell festeni, és a sötét, nem csillogós, feketét választottuk. Ez többet adott Edward elsõ jelenetéhez a filmben, az érzés derûs, de a jármû színe hozzáadja a veszély lehetõségét."

3.) "Hogyan döntöttél úgy, hogy leforgatod a jelenetet amikor a hónapok csak eltelnek, tekintettel arra, hogy a könyvben csak megnevezi a hónapok múlását?"
A.) "Eredetileg úgy gondoltuk, hogy használhatnánk üres képeket a hónapok neveinek elteltével, de úgy érzetük, hogy így volt a legjobb vizuálisan ábrázolni a depressziót. CGI-t használtunk, és az ablakokat zöld háttér fedte. Robotikus kamerát használtunk hogy sokkos hatást érjünk el, hogy utánozza az eredeti kézi kamerát amennyire csak lehetséges. Nem vagyok benne biztos, hogy észrevetted, de mindegyik váltásnál a szoba változik, kevesebb kép van a barátairól és a szoba egyre gyérebb."

4.) "Nagyon élveztem a plusz jelenetet Victoriával amikor Bella felé úszik. (A könyvben megemlítik a narancs színt a vízben, Bella késõbbi visszatekintésében) Hogyan lett ez a jelenet?"
A.) "Nos a narancsos színû víz nem nézett volna ki megfelelõen a jelenetben így láthatóan beletettük a vízbe. Az a jelenet nehéz volt, mert úgy akartuk lefilmezni õt, hogy Bella felé úszik, de bizonyos távolságból. Ha nem lett volna meg a bizonyos távolság, akkor a rajongók azon töprengenének, hogy Victoria miért nem kapta el abban a jelenetben, de ugyanakkor a fenyegetettséget is sugallnia kellett. Mindet Vancouver-ben forgattuk egy medencében, és a színészeknek a víz alatt kellett lenniük és a biztonság kedvéért 4 vagy 5 békaember is ott volt levegõcsövekkel. Voltak zöld hátteres forgatásaink is a amikor a színészeinket körülvette a víz, így CGI-vel hozzáadhattuk a víz többi részét. Egyébként van egy program amivel hozzáadhatjuk a víz minden hullámát és színkülönbségét a forgatás után. Kristen abban az idõben megfázott és félt a fulladástól. Kényszerítenünk kellett õt, hogy a vízben maradjon [nevetés] De Rob kényelmesebben érezte magát a vízben, neki már kellett vízalatti jeleneteket forgatnia a múltban. [Harry Potter]"

5.) "Voltak olyan jelenetek amelyeket szívesen láttál volna a filmben, de sosem kerültek bele a végleges verzióba?"
A.) "Igen, egy jelenet. Van a jelenet a motorokkal, amelyben többet érzékelhetõ a veszély. Sok oka van, hogy nem készült el a végsõ vágás mert túl napos volt Forks-al ellentétben. A DVD-n rajta lesz a jelenet, úgy mint a kibõvített jelenetek. A kibõvített jelenetek közt több van Edward látogatásából a Volturinál amikor a halhatatlanságáról beszélnek és több van Carlisle és Bella jelenetébõl is. [amikor összeölti Bella karját.] A forgatókönyv egy korai verziójában ez a jelenet nem volt benne a filmben. Azonnal tudtam, hogy meg kell változtatni, ez szükséges volt a történethez."

6.) "A filmben miért volt két jelenet, amikor Bella és Jacob majdnem csókolóznak, amikor ez nem volt így túldramatizálva a könyvben?"
A.) "Több volt abból, hogy megpróbált átjutni a ponton, és egy kicsit olyan volt, mintha egy kis vihart loptunk volna az 'Eclipe'-bõl, és így nem csak "Szegény Jacob" volt. Kevesebb Edward-dal, egy kicsit több romantikára volt szükségünk, anélkül hogy kompromittáltuk volna a könyv szellemét."

7.) "Volt valami beleszólásod a filmzenébe? Ha igen, akkor mennyire volt nehéz kiválasztani azt ami a végleges anyag lett?"
A.) "Egyébként sok beleszólásom volt, és egy csomó nagyszerû banda nem került bele, [például: silver sun pickups] de ezt tudtuk, és több volt a háttérben. Bella mély depressziójának jelenetéhez [a hónapok] volt egy régi radiohead dal, de aztán meglett Lykke Li és megnézte a jelenetet. Bejött hozzánk a számmal ami tökéletesen mûködött, de idetépõ volt, mert sosem tudhatod, hogy mikor dobják vissza. Nagyon újat akartunk, az Indie dalok a filmzenében megalkották a hangulatot."

Forrás: http://xsavvyxsweetsx.livejournal.com/153591.html
10/10
offtopic
alexa_1988 2010 jan. 15. - 15:38:04 10/10
(90161/91798)
.
10/10
offtopic
alexa_1988 2010 jan. 15. - 15:37:44 10/10
(90160/91798)
.
10/10
offtopic
alexa_1988 2010 jan. 15. - 15:37:23 10/10
(90159/91798)
3 ÚJ 'REMEMBER ME' KÉP

Robert Pattinson március 12-én megjelenõ, új romantikus drámájából, a 'Remember Me'-bõl megjelent 3 vadi új hivatalos fotó.