Téma: Alkonyat

T42 2008 dec. 08. - 11:32:01
(297/91797)
A Juno-t még nem láttam, de nagyon szeretném megnézni. A Jumperben egyedül Jamie Bell tetszett, de õt se igazán ilyen hollywoodi filmekben nézem szivesen.

Persze lehet, hogy Hardwicke is jobban érzi magát indie filmekben. Azt a dicsõséget már úgysem veheti el senki tõle, hogy egy kis költségvetésü filmmel lenyomta James Bond-ot :-)
Samaire 2008 dec. 08. - 11:31:28
(296/91797)
olvasom közben, hogy felbátorodtak egyesek és kapásból újra akarják válogatni Jacobot meg Rosaliet..meg mondta brooke fórumról, hogy Jacobot is leváltják - de én meg úgy tudtam eddig, hogy semmi baj nincs vele, majd megnõ...valahogy.
nem értem mire lenne jó most már ez...mondjuk én Steven Straitet választottam volna Jacob szerepére azonnal...1:nem kicsit jóképû 2:magas 3:jó színész (szerintem)
Samaire 2008 dec. 08. - 11:27:02
(295/91797)
a jumpert utálom...szánalmas :(
a transformers-t én untam...egyszerûen kínzás volt pedig úgy ültem le elé: na hajrá, lássuk!
a Juno-t viszont szerettem..Ellen Page nagyon jó színésznõ - cukorfalat, szócsövek (L)
T42 2008 dec. 08. - 11:27:01
(294/91797)
Akinek meg baja van a Twilight szinvonalával, az töprengjen el kicsit, hogy ennyi pénzbõl mégis mit lehet kihozni....
Kristen Stewart volt az egyetlen ismertebb név a szereplõk között, de õ is inkább független filmekbõl ismert.
Az összes többi szinészt is egyértelmüen úgy szedték össze, hogy látszott nem tudnának megfizetni "sztárokat"
Néha az volt az érzésem, hogy a saját ruhájukban játszanak. Ez részben igaz is, valahol olvastam, hogy a rendezõ pár jelmezt a bolhapiacon szedett össze.
T42 2008 dec. 08. - 11:21:02
(293/91797)
És nézd meg Holly Huntert, milyet alakitott a Thirteenben meg elõtte tiz évvel a Zongoraleckében ( azt hiszem az volt a cime ) abban az ausztrál filmben , ha jól tudom Oscart is kapott érte és azt is nõ rendezte.
Persze, kicsit vontatott, kicsit uncsi sok ember szerint, mármint fõleg férfiak szerint, de nekem meg különleges és érdekes, megunhatatlan.

Pár hete láttam a Jumpert, ami végülis hasonló mint a Twilight, csak több pénzbõl készült. Van benne különleges képességekkel fiu, rosszember, helyes lány akibe szerelmes a fiu stb. A szinészek is szimpatikusak voltak, akik játszották, de hiába rakták tele sok sok sok izgalmas trükkel meg verekedéssel, kimondottan untam. Listát irhatnék azokról a filmekrõl, amit a látványos akciójelenetek ellenére végigunatkoztam. Nem akarom, hogy a New Moonból egy Transformer 2.-õt csináljanak:-(
Samaire 2008 dec. 08. - 11:18:31
(292/91797)
No Hardwicke for 'Twilight' sequel
Timing conflicts cause for director's departure
By ANNE THOMPSON

Summit Entertainment has wasted no time moving ahead with the next installment in Stephenie Meyer's bestselling "Twilight" series, "New Moon." But in an unusual move after the successful launch of a franchise that has already generated $138.6 million, the upstart distrib is not bringing director Catherine Hardwicke back to direct the picture. Summit and Hardwicke cite Summit's wish to rush the movie into production as one reason for their split. Summit wants to release the picture, which will demand substantial CGI work, by the end of 2009 or the start of 2010. A former production designer, Hardwicke wanted more prep time.

"Twilight" scripter Melissa Rosenberg handed in a draft of "New Moon" the weekend that "Twilight" opened. Hardwicke wanted more time to work on it; Summit announced it was going ahead with "New Moon" on November 22, with no director attached. Negotiations lasted two weeks before Hardwicke formally passed on the film Saturday.

As word spread through Hollywood agencies that the talks might not result in Hardwicke's return, reports surfaced that Summit was checking out other directors for the "Twilight" franchise while they insisted they were still negotiating with Hardwicke, who delivered the biggest opening weekend ever for a woman. (CAA denies that they were soliciting other directors.) The movie is still going strong as the director and cast promote it overseas; it came in second this weekend with $13.2 million, grossing a total $138.6 million.

The problem that stalled negotiations was that Hardwicke had strong opinions about what to do with the next installment, and so did Summit. The debate was how to focus the adaptation of the second book, which deals more with giant werewolves than vampires, as well as the long depression of Bella Swan (Kristen Stewart), after her vampire lover (Rob Pattinson) leaves her. One issue was how to get more of teen heartthrob Pattinson into the film. (Rosenberg has figured out a device to achieve this.) But Hardwicke, burned out from her "Twilight" labors, simply wasn't willing to jam this movie with a script that still needed months of development.

"I am sorry that due to timing I will not have the opportunity to direct 'New Moon,'" said Hardwicke. "Directing 'Twilight' has been one of the great experiences of my life, and I am grateful to the fans for their passionate support of the film. I wish everyone at Summit the best with the sequel -- it is a great story."

"Catherine did an incredible job in helping us to launch the 'Twilight' franchise, and we thank her for all of her efforts and we very much hope to work with her on future Summit projects," said Summit production prexy Erik Feig. "We as a studio have a mandate to bring the next installment in the franchise to the big screen in a timely fashion so that fans can get more of Edward, Bella and all of the characters that Stephenie Meyer has created. We are able to pursue an aggressive time frame as we have the luxury of only adapting the novels into screenplays as opposed to having to create a storyline from scratch."

Hardwicke has other balls in the air, including two projects in the works with Groundswell Entertainment's Michael London, who produced "Thirteen."
Samaire 2008 dec. 08. - 11:06:55
(291/91797)
a 13 naaaagyyon jó film volt! nem is tudom hányszor néztem meg...

SUMMIT BEGINS SEARCH FOR NEW MOON DIRECTOR
It's official. Just got a press release.

Los Angeles, CA, December 7, 2008 – Summit Entertainment and director Catherine Hardwicke jointly announced today that the filmmaker will not be directing the next installment in the newly minted TWILIGHT film franchise. Summit’s targeted end of 2009 or early 2010 release of the film, NEW MOON, does not work with Ms. Hardwicke’s required prep time to bring her vision of the film to the big screen. Thus as has been done before with many successful film franchises, the studio will employ a new director for NEW MOON.

"I am sorry that due to timing I will not have the opportunity to direct NEW MOON,” said Hardwicke. “Directing TWILIGHT has been one of the great experiences of my life, and I am grateful to the fans for their passionate support of the film. I wish everyone at Summit the best with the sequel-- it is a great story."

“Catherine did an incredible job in helping us to launch the TWILIGHT franchise and we thank her for all of her efforts and we very much hope to work with her on future Summit projects,” said Erik Feig, Summit’s President of Production. “We as a studio have a mandate to bring the next installment in the franchise to the big screen in a timely fashion so that fans can get more of Edward, Bella and all of the characters that Stephenie Meyer has created. We are able to pursue an aggressive time frame as we have the luxury of only adapting the novels into screenplays as opposed to having to create a storyline from scratch.”
Samaire 2008 dec. 08. - 11:05:24
(290/91797)
ezt akartam berakni...
T42 2008 dec. 08. - 10:39:05
(289/91797)
A New Moon rendezõje nem biztos, hogy nõ lesz...

Mégse Catherine Hardwicke rendezi a következõ filmet.
Nem értek a filmgyártáshoz, de vannak bizonyos aggodalmaim azzal kapcsolatban, hogy egy férfi mit hoz ki ebbõl a nagyon nagyon nõknek iródott könyvbõl. A lányaim miatt elég sok fiatalabb korosztálynak készült filmet nézek és általában nemélem bele magam túlságosan. Érdekes, szórakoztató 90 perc oszt annyi.Tök mindegy milyen jóképü a fõhõs, milyne számitógépes trükkök vannak benne, mennyire izgalmas. Akár X men, akár Karib tenger kalózai, Harry Potter vagy Mátrix. Az Alkonytnál viszont érzelmileg fogott meg az egész. A filmnek sok hibája volt, de Hardwicke nagyon ért a fiatalokhoz, a nõkhöz, ha valaki látta a Thirteen cimü filmjét, akkor tudja. Az elmult 20 évben nem néztem meg 1-nél többször filmet moziban, a Twilight volt az elsõ.Pedig nem egy Oscar esélyes valami. Csak olyan nõi...

Ha a New Moonból csinálnak egy kalandfilmet, sok-sok látványos akciójelenettel, nem leszek túl boldog.
Samaire 2008 dec. 08. - 10:09:03
(288/91797)
a rendezõ egy nõ :o)
Bak Ferencné 2008 dec. 08. - 06:48:47
(287/91797)
Sziasztok!

Elkezdtem olvasni a 4. részt (angolul), na abban vannak olyan jelenetek, amiket elég érdekes lesz filmre vinni. Az a baj, hogy nagyjából értem csak a cselekményt, a jó poénokhoz és a mélyebb mondanivalóhoz viszont kell rendesen fordítgatni. Remélem igyekszik a fordító!
használóname 2008 dec. 08. - 03:14:19
(286/91797)
Ez csak egy újabb ostoba, nem-hivatalos remake, már az eredeti svéd, egyébként nagy sikert aratott "Låt den rätte komma in" sem egy nagy szám, de azért még elmegy. Attól, hogy felcserélik a szereplõk nemét, és megváltoztatják a korukat, még nem lesz eredeti egy film, tisztelt rendezõ uraság.
Samaire 2008 dec. 07. - 22:20:31
(285/91797)
én is :)
Samaire 2008 dec. 07. - 22:18:42
(284/91797)
http://www.hungaropress.hu/index.php

30 % kedvezmény az összes idegen nyelvû könyvre! Kihagyhatatlan ajánlat!
olgo9 2008 dec. 07. - 21:52:30
(283/91797)
Azt hiszem ebben a rendelésben sokan fogunk téged követni! :-) Más filmeknél fel sem tûnik ám, hogy ilyen késõn jelenik meg a mozifilm után, de ebben az esetben borzalmasan soknak tûnik ez az idõ!
A kimaradt jelenetekre vannak tippeim, mármint hogy még mi mindent bele lehetne vagy lehetett tenni!
Megnéztem annak az ügyes lánynak vagy fiúnak a videóit, aki trailereket csinált a következõ részekre, nagyon ügyes, és nagyon ráérhet, mert biztos sok filmrészletet meg kellett nézni és vágni, hogy ez ilyen jól összeálljon! :-)
T42 2008 dec. 07. - 21:04:48
(282/91797)
Soknak tünik, de általában 4-5 hónap szokott eltelni a DVD megjelenésig és ebben lesz egy csomó kimaradt jelenet meg egyéb inyencségek is , szóval én azon nyomban megrendelem, amint megrendelhetõ lesz :-)))
olgo9 2008 dec. 07. - 20:05:33
(281/91797)
Március-április? Ez emberkínzás! És mindemellett törvénytelenségre sarkallja az embert. Nem lehet annyi idõt várni! Szerintem! Egyébként én is örömmel olvastam az elõttünk szóló sok-sok kedves sorstárs áradozásait a filmrõl. Én a héten nem tudtam megnézni még egyszer, de kedden azzal ünneplem a szülinapomat, hogy elmegyek a barátnémmal és újra megnézem...rettenetesen várom már! :-)
T42 2008 dec. 07. - 19:56:40 Előzmény P.Cat1
(280/91797)
Ezek nézhetetlenek, nem értem miért sikit mindenki egyszerre, a szinészek is olyan idegesen nyilatkoznak, biztos pattog a dobhártyájuk . Ilyen háttérzaj mellett normális ember nem tud beszélgetni. Ugyanaz van Londonban, mint ami az Államokban meg amint láttam Münchenben is.
Nagyon szeretem a könyveket, tetszett a film is, de ilyen agyament módon mégse kéne viselkedni. Nem azért, mert illetlen, hanem azért mert elmebeteg dolog és csak azt éri el vele a sok bolond, hogy a stáb menekülni fog elõlük és csak akkor fognak nyilvánosan szerepelni, ha kötelezõ.
T42 2008 dec. 07. - 19:50:56
(279/91797)
Hát... még nem láttam sehol a neten magyra feliratot, pedig én is szerettem volna elolvasni. Volt pár mondat amit második nekifutásra se értettem jól angolul, pedig a youtube-on is próbáltam összevadászni a 10 perces kalózfelvételekbõl.

Ha március-áprilisban megjelenik a DVD , tuti megrendelem, remélem azon lesz angol felirat. Remélem nemcsak 1-es régiós DVD-n adják ki akkor , hanem európai szabvány szerintin is.
10/10
Rak'Shiri 2008 dec. 07. - 19:18:20 10/10
(278/91797)
20 éves épeszû fiatalnak tartom magam de... ez a könyvsorozat teljesen magávalrántott, majd' megvesztem hogy elolvassam mind a 4et, és hát vizsgaidõszak közepén nem volt könnyû, de 1 hét alatt sikerült :D. A film ugyan 2 órás, de nekem nem tûnt annyinak, és hát igen, remélem a következõ minél hamarabb jön, és hogy több pénzbõl csinálják, kár elspórolni az effekteket :)