Téma: Alkonyat

Bak Ferencné 2008 dec. 01. - 11:05:38
(197/91797)
Szia!

Én például el sem viszem a férjemet egy ilyen filmre, mert tudom, hogy untatná, bár a Csillagport megnézte a kedvemért és tetszett neki. Ami az érzelmeket illeti, nemsokára befejezem a New Moon-t és abban az érzelmek még jobban vannak megírva. Idõnként jólesik egy kis romantikus bohóság ebben a rohanó érzéketlen viágban.
10/10
lenccs 2008 dec. 01. - 10:31:04 10/10
(196/91797)
Két dologra lennék kíváncsi veled kapcsolatban: 1. Hány éves férfiként vagy te féltékeny egy filmben szereplõ fiúra és arra, amit elõidézett a tinik körében? 2. Minek írsz mindig ide vissza? Egyszer már elmondtad, hogy szerinted sz"r a film. o.k., mi ezt tudomásul vettük és???? Én ajánlom továbbra is mindenkinek, sõt a cd-t is, isteni a zenéje is:-) És az "olvasásszeretet" hasonlat nagyon tetszett!!! Igazad van! És a tõmondatos megállapítással én vitatkoznék. Gyönyörûen írja le az arcmimikákat, a környezetet, az idõjárást...szóval azért nem egy tipikus ponyva, ahol ezzel nem igazán foglalkoznak az írók...
kmaate 2008 dec. 01. - 09:02:42
(195/91797)
Valaki gyorsan megírná erre a választ: A film végén, a táncjelenetben látszódik-e Edward tükörképe a vizen?

Köszi!

M.
10/10
P.Cat1 2008 dec. 01. - 00:36:15 10/10
(194/91797)
Szóval, végre odafigyeltem arra amit olvasok :o)
A Twilight-ot Edward szemszögébõl megírta Meyer, de annak egy nem végleges változata kikerült a netre, ezért dühében félretette a kéziratot.
Olvasta valaki? Teljesen más?

Pattinson ezt nyilatkozta Edwardról:
Q: Did you have any concerns about not living up to fan expectations of what Edward is like?
A: I never saw it as a vampire. I saw it as a guy with something in him that makes him terrified of commitment. He is extremely passionate and has very little self-control. He is with a girl he can't have a physical relationship with and she keeps tempting him.

Q: Did you study up on any old vampire movies for inspiration?
A: I've seen a few, but I'm not really a fan. I saw the original Nosferatu, but he definitely isn't dating material. My kind of preparation was not to talk to anyone for a long time. Edward would be so bored with any kind of human interaction. He would not feel like he was part of the human world and doesn't care about other people's reactions.
Ayesha 2008 dec. 01. - 00:01:46
(193/91797)
Mármint ami ehhez hasonló, de szerinted értékesebb alkotás :)
Ayesha 2008 dec. 01. - 00:00:21
(192/91797)
Néha jól esik ilyet is nézni\olvasni, egyszerûen azért, mert szórakoztat és esetleg megmelengeti a romantikus, valóságtól elszakadni vágyó lelkeket. A legtöbb embernek van igénye ettõl komolyabb irodalmi mûvekre és elgondolkodtató, mély mondanivalóval rendelkezõ filmekre is, úh. felesleges ezért leszólni ezeket az alkotásokat. Ha valakinek nincs igénye többre, akkor meg ha belegondolsz, még inkább felesleges leszólni az ízlését, mert úgysem miattad fog megváltozni és csak egy meddõ vita alakul ki. Amúgy a páromnak sem tetszett a film, azt mondta, hogy unalmas és vontatott. A könyv stilisztikájához nem tudok szólni, mert még nem nem olvastam, de pl. vonaton utazva én sem szépirodalmat olvasok legtöbbször, hanem szórakoztatót, ami aktuálisan épp elegendõ az idõ elütéséhez. Tudsz ehhez hasonló filmet\könyvet ajánlani, amit szerinted érdemes beszerezni? Szívesen fogadnám.
Thereddevil 2008 nov. 30. - 23:30:33
(191/91797)
Olvastad mindet? Mármint mindkét szerzõtõl.
Thereddevil 2008 nov. 30. - 23:15:30
(190/91797)
Én csak annyit szólnék hozzá legutóbbi írásodhoz és az elõtted szóló mellé állnék kicsit, én még(!) nem olvastam az alkonyatot, csak a filmet néztem meg (errõl már írtam korábban), tehát Meyerhez nem tudok még hozzászólni. Én saját példámból tudom, hogy nem feltétlenül kell klasszikusokkal vagy szépirodalommal kezdeni az olvasást. Én úgy nõttem fel, hogy utáltam olvasni, a kötelezõkön is nyögve-nyelve - v. sehogy se - jutottam túl. Aztán jöttek a Harry Potter filmek és 23 évesen kezdtem el olvasni a könyveket, a filmek hatására. Azóta rengeteg könyvet olvastam mindenféle mûfajban és minõségben. Azért hoztam pont a Potter sorozatot fel, mert ezt is sokan megszólták korábban. Most már imádok olvasni, és ezt is el fogom.
T42 2008 nov. 30. - 22:38:06
(189/91797)
Nekem megvan digitálisan, de kell az olvasásához microsoft reader. Ha azt le tudod tölteni ( azt hiszem ingyenes ) akkor szólj és szivesen elküldöm.
Ayesha 2008 nov. 30. - 22:09:07
(188/91797)
Én ma néztem meg a filmet moziban, bevallom, hogy véletlen választás volt, elõtte sem a könyvrõl, sem a készülõ filmrõl nem hallottam, pedig ahogy most olvasom elég nagy õrület van miatta szerte a világban. Nekem is nagyon tetszett, minden pont a helyén volt a filmben: látványosak, pörgõsek voltak az akció jelentek, szépek, kellemesek voltak a szerelmes jelenetek, jó volt a helyszín, a színészek játéka, és mindezeket megkoronázta a zene, ami nagyon jól illett a film hangulatához. Kicsit azt az érzést váltotta ki belõlem a film, mint az Odaát, az is természetfeletti, hihetetlen kategória, helyes srácokkal, humorral, izgalmas akció jelenetekkel és szuper zenével. Persze, hangsúlyozom a könyvet még nem olvastam, de ezek után nagyon szeretném, úh. ha valakinek megvan nem tudná nekem elküldeni ebook formában? Angolul, mert kíváncsi vagyok rá, hogy mennyire érteném meg így, ha megy, akkor megveszem valódi könyv formában is, de ha nem értem angolul, akkor csak a megjelenõ magyar fordításokat:) Köszi elõre is!
tramontana 2008 nov. 30. - 22:07:54
(187/91797)
Én ma láttam a filmet, nekem tetszett. Ettõl függetlenül nem tartom magam sekélyes embernek. Inkább ezt nézem meg a moziban, mint a TV-ben látható hülyeségeket. Inkább ezt a könyvet olvasom el, mint azt a sok baromságot, amit könyv címszó alatt adnak el manapság /Életem értelme Kiszel Tünde, Anettka az ûrben bla.. bla.. bla../ A szépirodalom és a ponyva megfér egymás mellett (Varietas delectat). A harmadik részét olvasom a sorozatnak, ezáltal az angoltudásom is gyarapszik( szerintem fantáziadús, aki jobbbat tud kitalálni ne kritizáljon,inkább írja meg a saját verzióját, valaki biztosan azt is elolvassa).
10/10
P.Cat1 2008 nov. 30. - 21:50:37 10/10
(186/91797)
Ok, a város neve persze Forks , bocsi
10/10
P.Cat1 2008 nov. 30. - 21:37:44 10/10
(185/91797)
Az egyik interjúban megkérdezték Robert Pattinsont, hogy ha reggel felébredne, és a könyv szereplõje lenne Folksban, akkor melyik lánnyal randizna a gimiben....
Azt mondta, hogy Jessicával, a cheerleader fajtával
LOL
8/10
offtopic
Zsassza 2008 nov. 30. - 20:46:09 8/10
(184/91797)
Egyébként abban egyetértek, hogy a Gyõzike show minõségû, "mûsornak" nevezett trutymókat levehetnék a palettáról. Helyettük adhatnának valami értelmeset is. :)
8/10
offtopic
Zsassza 2008 nov. 30. - 20:28:37 8/10
(183/91797)
Ühümm. Szóval azt állítod, én nem láthatom az igazi értékeket, csak mert szeretem Meyer írásait. Nem igazám szoktam felhúzni magam ilyen dolgokon, de ezt nem akartam szó nélkül hagyni. Tudtad, hogy minden viszonyítás kérdése? Értem, hogy Te meggyõzhetetlenül utálod az Alkonyatot. Kíváncsi lennék, mit tudsz te vajon az olyan emberek ízlésérõl, akik szeretik ezt a filmet (vagy épp bármelyiket). Tudom, vannak olyan Twiligth rajngók, akik Pattinsonhoz szeretnének férjhez menni, meg õrülten kiabálják neki, hogy "harapj meg!". Jó, igazad van, van egy határ, ahol ez már kicsit hülyén néz ki. De nem kellene minden esteben általánosítani, és mindenkit támadni, mert esetleg szerti a filmet. Valóban, lehet, hogy egy tinilányoknak meg fiatal nõknek gyártott tömegfilm (Személyes véleményem, hogy én elõször elleneztem a megfilmesítést, és kiálltam a könyv mellett.)Amúgy azt még értem, hogy a filmet nem szereted, de hogy a könyvet miért kell szapulni, azt már igazán nem tudom. Tinilányok olvassák. NA és? Jobb lenne, ha egyáltalán nem olvasnának semmit? Ahol most áll az irodalom... Van olyan ismerõsõm, aki két értelmes mondatot nem bír normálisan megfogalmazni, viszont a legújabb trendeket simán vágja. Az ilyeneken kellene segíteni valamilyen módon. Tegyük fel, elolvassa a Twilightot (tudom, hogy erõsen OFFban vagyok, meg hogy a könyvrõl beszélek), és utána legalább össze bír rakni néhány értelmesebb mondatot, sõt estleg tovább megy az olvasás felé. Lehet, hogy nem az utóbbi a helyes megoldás, tisztában vagyok vele. Sokan támadtákk a HP-t is, de istenem, ha ez veszi rá a gyerekeket az olvasásra?! Tegyük fel, a Twiligth meg a kamszokat veszi rá. (Azért is rossz ötlet volt a megfilmestés, mert így mindneki Rob szöglet-feje után áhítozik, de ez szintén személyes vélemény.)Szerintem meg kéne gondolnod, hogy kit hogyan becsmérelsz csupán az ízlése alapján.
Samaire 2008 nov. 30. - 20:18:55
(182/91797)
hé :) nyugi. megértelek a tv-vel kapcsolatban, de sokáig ne emészd magad nem éri meg :)
T42 2008 nov. 30. - 19:56:01
(181/91797)
5.8 tizes skálán az értékelése az IMDB-n, nálunk a két lányom közül az egyik szerint 10+ a másik megnézni se hajlandó, szóval elég jól reprezentáljuk az átlagnézõket :-).
Ellentmondásos. Vagy nagyon tetszik vagy nagyon nem. Pont mint a könyvek.

ja most néztem, már 120 millió a bevétele az USA-ban.

saturday 15+ million
weekend 39.5; total 120

Azt hiszem szerdán, fogorvos után én is megézem ujra ( restellkedve vallom be ....)
10/10
antika4 2008 nov. 30. - 19:51:07 10/10
(180/91797)
Köszönöm, hogy elmondtátok milyen is ez a film. Egyépként ez elég undorító megfogalmazás. Miért? Mi a jó film? De elõsszõr azt írjátok le milyen ez a film?
T42 2008 nov. 30. - 19:42:25
(179/91797)
Tényleg nem tudom milyne lesz a Dali film, lehet nagyon jó, lehet nagyon rossz is, de az idõzitése zseniális :-)
Bíró Blani 2008 nov. 30. - 19:38:50
(178/91797)
Lehet, hogy tök igazad van. Ez egy átlagfilm, szép lánnyal, helyes sráccal. De szerintem nem kéne leszólni. A nõi-lány léleknek jól esik, a romantikus történet. Nekem speciál nagyon tetszett. A fõszereplõ srác tényleg nagyon helyes és sztem teljesen normális, hogy minden lány hozzá akar menni. Ennyire nem ismered a lányokat, vagy csak potenciális féltékenység???