orgyen 2008 aug. 30. - 15:11:49
(10/70)
Csak 65-tol lakom Bp.-en, de a Podmaniczky utcát mindig Podmaniczky utcának ismertem.
Mikozben nezem a filmet, nehany dolog eszembe jutott:
- akkor sokat aldozhattak kulturara, hogy ilyen filmeket tudtak kesziteni,
- sokat aldozhattak sportra is (nem csak a sponzoralt elit sportra, hanem az allamilag tamogatott tomegsportra igy volt mibol valogatni: '52-ben Helsinkiben 16db aranyerem),
- mar mindent lehetett kapni: magamnak a legujabb Braun villanyborotvat, baratnomnek Dior kolnit (es mindezt kollegistakent az egyetemi osztondijambol),
- eletemben haromszor volt aruhiany: '50-es evek elejen, '56 oktobereben es jelenleg amikor gyakran elofordul hogy Bp.-en az I. ker.-ben nincs kenyer a Sparban,
- emlekszem hogy '57, '58-ban a SzabadEuropaRadio tobbszor bedobott ilyen hireket (100 Ft-osokat kivonjak), sajnos eloszor a szuleim is bevettek es elkoltottek a sporolt penzuket,
- termeszetesen minden filmben volt propaganda (mint ahogy most is), csak akkoriban masra akartak nevelni az embereket:
1-akkor: munkara, tanulasra, osszetartasra, hazaszeretetre, becsuletessegre es hogy annyit ersz amennyit megtanulsz ill. megteszel masokert.
2.-manapsag: onzesre, gyulolkodesre, rasszizmusra es hogy annyit ersz amennyi penzed van (mindegy hogyan szerezted), amilyen luxus kiadasokra koltotted (pld. Mexikoban vagy Thaifoldon nyaralsz de csak a szalloda uszodajat es golfpalyajat ismered: a tobbire nem kell hogy igenyed legyen),
9/10
pozsizsuzsi 2008 aug. 30. - 13:55:32 9/10
(9/70)
Juhhé, a Podmaniczky utcát még Podmaniczky utcának hívták! :D
Viola Erzsébet 2008 aug. 30. - 13:43:23 Előzmény fürmender
(8/70)
Jókat derülök én is a filmen. Közben az jut eszembe, hogy akkoriban a legcsóróbb ember is el tudott menni moziba, színházba, kiállításra és sportolhatott üdülhetett a vállalati üdülõkben.
Ma túl kevés pénzt áldoz az állam a kultúra és a sport (általában az értékek) támogatására. Milyen példákat látnak maguk elõtt a most felnövõ gyerekek? A filmekbõl és mindenhonnan árad a brutalitás, erõszak, ocsmány, közönséges beszéd, stb. Talán éppen ettõl válik egyre kegyetlenebbé, silányabbá körülöttünk a világ?
fürmender 2008 aug. 29. - 15:24:57 Előzmény pozsizsuzsi
(7/70)
Szórakoztató utazás a multba. Innen nézve, nem is volt ez olyan veszedelmes. A mai tizen- és huszonéveseknek ajánlom.
9/10
pozsizsuzsi 2008 aug. 20. - 14:07:08 9/10 Előzmény StJust
(6/70)
Nekem is. Sajna a dunaparti csónakházból kimaradtam most, mert olimpiáztam.
7/10
StJust 2007 okt. 26. - 00:19:11 7/10
(5/70)
Igazi komcsi propagandafilm,de ennek ellenére már-már nosztalgikus.Nekem spec. bejött.
TRIX 2006 dec. 30. - 10:19:08
(4/70)
Az Állami Áruház c. film, az összes gyengeségével együtt, a belõle áradó pozitív életérzés miatt figyelemre méltó alkotás. A nézõkben számos jelenet, poén megmaradt, a kellemes melódiákról már nem is beszélve. Az említett újraforgatás, a jelenlegi filmközeli alkotógárdával, elképzelhetetlen, mivel a legjobb szándékuk ellenére is képtelenek lennének visszaadni, fõleg mai környezetbe átplántálva, a film hangulatát, azokat a jeleneteket, amik emlékezetessé tették ezt a filmet.
knor 2006 aug. 23. - 20:50:44
(3/70)
Én imádom Latabárt (is). Egyébként éppen azon gondolkodtam, hogyan tudnák ezt a mai viszonyok közt újraforgatni, mint anno tették ezt a Meseautóval. Hát elég furcsa lenne, ha pl. üldözné a rendõrség a vagyonfelhalmozást, stb.
Anteris 2006 aug. 23. - 20:34:08
(2/70)
ízig-vérig korabeli propaganda film de ha elvonatkoztatunk ettõl akkor tényleg elég szórakoztató bár én mgmondom õszintén Latabárért nem különösebben rajongok. Nekem picit ripacsnak tûnik, nagyon túljátsza a szerepeit.
knor 2006 aug. 23. - 19:26:33
(1/70)
Imádom ezt a filmet, az egyik kedvencem.
Sajnos a (fõ)szereplõk jó része már nem él... :-(