Téma: Ally McBeal

10/10
jocsill 2006 szept. 08. - 13:43:50 10/10
(283/2983)
Amint tudjuk mikor kezdõdik, úgyis riadót fújunk!!! Bárcsak már ott tartanánk. :-)

Nekem épp a tigrismorgás tetszik, vagy ahogy tüzetokádnak egymásra, stb...

A videóeffektek a sorozat sava-borsa... :-)

Az elõzõ hozzászólásomban említett filmcímekrõl várom a véleményeket!!!!

Szerintem Ally imádja a Büszkeség és balítéletet, de a Bridget Jones-t tuti nem, mert bizti azt hinné rajta gúnyolódott a rendezõ, amikor kitalálta a filmet. Kicsit paranoiás... :-))

Üdv MINDENKINEK és SZÉP HÉTVÉGÉT!!!!
10/10
jocsill 2006 szept. 08. - 13:39:33 10/10
(282/2983)
Ally részeket én is elolvastam, nem lette tõle én sem boldog. Egyedül Jon Bon Jovi lesz egy rövidke vigasz. Ráadásul John és Ling is epizódszerepekben lesznek, nem lesznek minden részben.

Amit az elõbb írtam, javítanám, mert nem nem szégyellem, hanem úgy gondolom nem nagy nyilvánosságra tartozik. Még 1x bocska.

Ami a barátnõ kérdést illeti, nincs sok igazi barátom, de az én Julie-m a legjobb barátnõ, akit el lehet képzelni. Úgy szeret, ahogy vagyok, sõt épp azt szereti, amilyen vagyok. Imádja Allyt, Anne Shirleyt, a Büszkeség és balítéletet, a Bridget Jones-t, stb. Fõsulira jártunk együtt, és elsõ nap, beíratkozáskor megismertük egymást, és azóta a lelki társam. Csak Anyukám érti annyira a lelkem, mint Julie, pedig nincs könnyû dolga, nem vagyok egyszerû eset... :-))) Szóval Õ a pszichiáterem, a vigaszom. Mindig fel tud vidítani, de ami ennél sokkal jobb, hogy Emma és én is Õt!!!!!
10/10
jocsill 2006 szept. 08. - 13:33:12 10/10
(281/2983)
Helló!

Örömmel látlak itt!!!! Igen, Michael J. Fox nekem is szívem csücske, olyan édi pasi. Van egy életrajzi könyve, csodálatos. Élvezetes olvasmány, és egyben megrázó amilyen õszinteséggel beszél a Parkinson kórjáról...

Nagyon jól esik a csodálatod, de sajna nem vagyok érdemes rá, mert nem annyira jól megy. Most félig 4., félig pedig 3. éves vagyok. Remélem anno a kislányom büszke lesz az anyukájára. A férjem tudom büszke rám, a szüleimrõl nem is beszélve, de úgy érzem elárulom Õket, hogy ennyira nehezen megy... Mindegy. Remélem egyszer vége szakad, és meg tudom majd teremteni a férjem segítségével és a két diplomával azt a létbiztonságot, ami 4 gyerkõc bevállalásához kellene.

A férjem problámájáról ha nem haragszol nem mesélnék, mert elõttetek nem szégyellem, de a net nyilvánosságára nem tartozik. A lényeg, hogy egészségünk legyen és majd kilábalunk belõle... (priviben megírnám, de a férjem bizti nem örülne, ha egy fórumon látná viszont a történteket. Bocsáss meg, remélem nem haragszol érte)

Az elsõ lakás csodálatos élmény. Mi is amikor 2 éve megvettük a mi lakásunkat, madarat lehetett volna velünk fogatni. Csodás érzés. Ha az embernek van egészsége, fedél a feje felett, akkor talán túl lehet élni a legnagyobb "viharokat" is. Élvezz ki minden percet!!!! :-)
Timke 2006 szept. 08. - 10:05:47
(280/2983)
Hy lányok!
Köszönöm ezt a sok visszajelzést, meglepett, hogy ilyen kedvesen fogadtatok, hogy te is írtad Blythe.
Ha esetleg tudtok majd arról valamit, hogy mikor-melyik adón kezdik el újra sugározni, szóljatok.
Robert mellett még tetszett a kis béna ügyvéd is, aki alacsony termetével hívja fel magára a figyelmet:) A nevét sajnos nem tudom, mivel tényleg kevés részt láttam. Lucy Liu nekem picit fura, az a tigrismorgás nekem egy cseppet erõltetett. További szépet!
10/10
Blythe 2006 szept. 08. - 09:48:10 10/10
(279/2983)
Szia Timke!

Azt hiszem, a lányok itt már felvilágosítottak a sorozatról, én csak annyit akarok hozzátenni, hogy gyere még vissza hozzánk. Én is nemrég csatlakoztam, de nagyon kedvesen fogadtak és igazán jó érzés olyanokkal beszélgetni, akiknek hasonló az ízlésük és nem néznek rád, mint egy hülyére, ha azt mondod "Ally McBeal". (Mint a haverjaim általában :)
Szóval, ha szereted Ally-t, vagy tetszett Robert, itt a helyed!

Ja, Jocsill! Ezek a képek némileg csökkentik az Ally-hiányodat? :)))
10/10
Blythe 2006 szept. 08. - 09:43:36 10/10
(278/2983)
Meli,
teljesen egyet értek azzal, hogy ugyan egyedül is lehet babát vállalni, de neki az a jó, ha családban nõ fel.

Amúgy szerintem ez nem olyan rossz kép Robert-rõl. Láttam olyat, amin szakállas és egy hülye sapka van a fején, szerintem hajléktalannak akarta álcázni magát, majd keresek olyat és megpróbálom felrakni ide.
10/10
Blythe 2006 szept. 08. - 09:38:41 10/10
(277/2983)
Jaj, én utánaolvastam a tv.com-on, hogy mi lesz az ötödik évadban, de nem akarom elmesélni, mert picit lehangolt és nem akarom elvenni a kedveteket.

Amúgy, ahogy írtad, Jocsill, ugye mi egy korosztályban vagyunk és az én évfolyamtársaim közt is még csak kettõnek van gyereke. További 3-4-rõl tudok, hogy házas vagy el van jegyezve és ennyi. Hé, én is olyan vagyok mint Ally! Egyedül élek egy lakásban, dolgozom, se férj, se gyerek! :)

Errõl eszembe jutott, mikor az elsõ sorozatban John megpróbálja rávenni Ally-t, hogy menjen el pszichológushoz és azt válaszolja: "Nincs szükségem pszichológusra, van lakótársam." :D

Én 4 évig éltem egy albérletben egy lánnyal a fõiskola alatt és azóta õ a legjobb barátnõm, na én így vagyok õvele. De lassan Ti is valamiféle terápia lesztek nekem. :)
10/10
Blythe 2006 szept. 08. - 09:30:37 10/10
(276/2983)
Izé, lehet most nem lesznek eléggé Ally-sek a hozzászólásaim, de ez a Viasat hibája, mert itt hagy minket parlagon heverni!
Meli: Mit dolgozol? Na csak azért, mert láttam írtál a Moziünneprõl és gondoltam, leleplezem magam és elmesélem nektek, hogy én épp egy plázamoziban dolgozom. Nagyon jól sikerült, rengetegen voltak mozizni ezen a négy napon. Öröm volt a moziban mászkálni és látni a kígyózó sorokat. Ha jöttetek és moziztatok, Nektek is köszönöm ezt az élményt!
10/10
Blythe 2006 szept. 08. - 09:27:19 10/10
(275/2983)
Sziasztok!

Lehet, ritkán írok, de nem tûnök el sosem, mindig olvasom, h mit írtok. :) És köszi jocsill, hogy hiányzom! :)

Nekem is a második Vissza a jövõbe tetszik a legjobban, azért mert ott 3 idõben is megjelennek, (1955, 1985, 2015) és mert Marty-nak folyton kerülgetnie kell magát 1955-ben. (Bár azon vitázhatnánk, hogy ez mennyire lehetséges, de ez nem egy Vissza a jövõbe fórum :) Kb 5-6 éves voltam, mikor elõször láttam és rögtön örökre belezúgtam Michael J. Foxba :)

Jocsill: Írod, hogy vizsgákra készülsz, hányad éves vagy? Képzeld, az én párom már harmadjára kezdi újra a harmadévet, szóval ne add fel! Sikerülni fog!
Mi baj volt, amikor azt írtad, hogy tartanod kell a lelket a férjedben? El tudom képzelni, milyen nehéz: ott vagy egész nap a babával, próbálsz tanulni és még légy jókedvû, ha hazajön a férjed. (Amúgy nagyon becsülöm és csodállak, hogy baba mellett tanulsz, szerintem nincs ennél nehezebb) Én is így voltam mostanában a párommal. Sok gondja volt, és ritkán láttam, ettõl depis lettem és ha taliztunk mindig rosszkedvûek voltunk, de szerencsére kezdek kilábalni.

Most költözöm életem elsõ saját tulajdonú lakásába, tegnap kimentem az IKEÁ-ba és meglódult a fantáziám, hogy milyen jó dolgokat lehetne berakni és már alig várom. Tetszik,hogy végre olyanra alakíthatom a környezetem, ahogy tetszik és nem úgy vagyok vele, hogy "minek költsek rá, hisz nem a sajátom, csak albérlet".

Folytatom még...
10/10
jocsill 2006 szept. 07. - 20:43:39 10/10
(274/2983)
MEli!

Nagyon fain képeket tudsz, bár Robertünk itt annyira nem helyes.

Allyt akarunk!!!!!

Omachel, Lisa111, Blythe: hiányoztok!!!!!

Ally még jobban hiányzik...

üdv, és jó éjt
10/10
Meli 2006 szept. 07. - 19:30:23 10/10
(273/2983)
Helló-helló!
Milyen ez a fotó?
Nekem van egy véleményem...
Üdv!
10/10
Meli 2006 szept. 07. - 19:28:35 10/10
(272/2983)
Üdv neked Timke!
Örülök, hogy te is nézted a sorit! Most várjuk a folytatást és addig szórakoztatjuk egymást a fórumban. Szívesen látnánk újra a soraid!Mesélj arról, hogy számodra mi volt emlékezetes a filmekben D. Jr. személyén kívül! Szióka!
10/10
jocsill 2006 szept. 07. - 15:51:11 10/10
(271/2983)
Szia!

Üdv a fórumban...

Sajna ez már a negyedik széria volt, már csak egy van, amire mindannyian úgy várunk, mint a Messiásra. Sajna legjobb tudomásom szerint senki nem adja, hacsak valamelyik német nem, vagy az ORF, bár ez nagyon szûk réteg számára elérhetõ, szerintem egyetlen kábel sem adja...

Robertet mi is imádtuk, nagyon édesek voltak együtt, és ki voltunk akadva, hogy ki kellett írni, arról nem is beszélve, hogy a sorit is levették, ráadásul a Vészhelyzetet nyomják 150. alkalommal.

Reménykedünk a folytatásban.

Üdv Mindenkinek!!!!
Timke 2006 szept. 07. - 10:13:57
(270/2983)
Sziasztok!
Nyáron alkalmam nyílt arra, hogy kemény két hétig nézhessem ezt a sorozatot (utána ugyanis a Viasat levette mûsoráról). Nagyon tetszett, imádtam benne Robert D. Jr.-t. Sajnos azt sem tudom, hogy most az elsõ v második, vagy hanyadik évadot adták.
Milyen adón adják most? Nekem tetszett ez a sorozat nagyon, nem túl nyálas, a perek miatt pedig izgalmas. :)
10/10
Meli 2006 szept. 06. - 21:27:38 10/10
(269/2983)
Hellóka!

Pedig nagyon el tudtam volna képzelni Johnny-t úgy a soriban, mint a Holtidõ címû filmben. ( <a target="_blank" href="http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=7307&amp;i_city_id=3372&amp;i_county_id=-1&amp;i_where=2" title="http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=7307&amp;i_city_id=3372&amp;i_county_id=-1&amp;i_where=2">port.hu</a> )

Aha! :-))) Valóban Ally bizonyára kedvelné a szerelemért küzdõ részt!

Nem hallottam a sztorit Calvin Klein sikerérõl, de remek üzleti trükk volt!

Én sem értem ezt a viselkedést, talán a tudatlanság miatt tesznek ilyesmit. Pedig ha már lemond valaki a nem várt babájáról, akkor szerezhetne örömet másoknak. Bár sokszor titkolni szeretnék a történteket.

Érdekes a feltett kérdés, hogy vajon igaz szerelem nélkül butaság gyereket szülni, vagy sem. Szerintem az anyaság érzése kialakul szerelem nélkül is, tehát az összefüggés nem szükséges. Viszont megtenni azért nem jó mert a gyereknek családban felnõni a megfelelõbb, szüksége van apára, anyára és szeretetre mindenféle formában. Az szül igazán helyesen aki nem azért teszi mert a saját vágyát elégíti ki, hanem azért mert egy másik emberrõl szeretne gondoskodni.

Remélem mások is írnak még! Üdv az olvasóknak!
10/10
jocsill 2006 szept. 06. - 07:45:52 10/10
(268/2983)
Helló!

De bizony Allyrõl kellene írnunk, de a VIASAT kibabrált velünk, és így nincs írni róla. Sajna Johnny nem lesz Allys, de helyette minden évben nagy nevek vendégszerepelnek. Már várnám Jon Bon Jovit, hgy milyen, ha szerelmes férfit játszik, igazán kellene egy kis izgalom a mi Robertünk után...

Ally valszeg szeretné a Vissza a jövõben trilógiát, de véleményem szerint az elsõ lenne a kedvence, ahol Marty azon fáradozik, hogy megmentse a szülei ki nem alakult szerelmét, amibe Õ Calvin Klein-ként belerondított...

Azt tudtátok, hogy Calvin Klein úgy csinált nagy nevet magából, hogy a Time Square-en hirdette magát az összespórolt pénzébõl, (és mivel ott a reklámhely drágasága miatt csak a nagyok és híresek hirdetnek) utána ömlöttek a vásárlók, és mindenki Calvint Kleint akart...

Jut eszembe, én anno részben Ally McBeal miatt szerettem volna jogot hallgatni, de ez az ifjonti lelkesedés már elszállt, mára már utálat maradt...

A moziünnepre nem megyünk, mert Emma nélkül még képtelen lennék szórakozni. Ha majd nagyobb lesz, akkor is rossz érzés lesz õt "leadni" a szülõkhöz (pedig imádják és kétségem sincs afelõl, hogy pl. Anyukámék tökéletesen vigyáznak rá), miközben mi szórakozunk. Hihetetlen, mennyire szereti az ember a gyerekét. Ezért nem értem, hogy lehet megtenni, hogy megölik az újszülöttet, ha az teher, és nem akart gyermek. Mi annyira szerettük volna Emmát, és a Teremtõ megadta... De milyen ember az olyan, aki megöli a lélegzõ, csodás kis emberi lényt...

Kicsit filozófikus hangulatban vagyok, mert tanulnom kéne a holnapi vizsire, de most abszolút nem vesz be a dolog...

Ally kapcsán jut még eszembe, hogy Ally tipikus példája a korosztályomnak. (szerencsére Õ idõsebb nálam, :-)
A fõiskolai évfolyamból, ha jól számolom, talán hármunknak van gyerkõce. Lehet, hogy Õk nagyobb karriert futnak be, de nekem van egy nagyobb értékem, egy tündéri kis bestia :-))) Szóval Ally kapcsán talán egyedül azt hiányoltam, hogy nem igazán a gyerekért volt megõrülve, hanem az igaz szerelemért, bár igaz, szerelem nélkül butaság gyereket szülni. Vagy nem?!?

Most befejezem, és várom az írásomra a reakciókat...

Üdv Mindenkinek!!!
10/10
Meli 2006 szept. 05. - 21:49:25 10/10
(267/2983)
Sziasztok-sziasztok-sziasztok!
Örülök, hogy feléledt a banda! :-)))
Minden jó kívánok neketek!
A Vissza a jövõbe filmeket én is megnéztem, láttam többször is. Tetszenek, kedvencek. Nekem az óratornyos volt a legjobb, az elsõben, de a jövõ ketyeréi is a másodikban, aztán meg a vadnyugat. Az utolsóra alig emklékszem. A doki rejtegeti és szerelgeti a kocsit, a srác levelet kap a múltból, meg jön a szupervonat... nagyjából ennyi. Nem Allyrõl kellen írnunk? :-)) Szerintetek Allynek tetszene a Vissza a jövõbe filmek? :-) Biztosan! :-)
Mivel is telnek a napjaim: 9-re melózni megyek, fél 6-ra haza is érek. :-( Vacsit fõzök, eszegetünk, teszek-veszek-netezgetek, aztán megyek aludni. Hétvégén füvet nyírtam, mostam, sütöttem, takarítottam, de kirándultam is erdõben, sétáltam a belvárosba, és voltam moziba! Deee jóóó nekeeem! MOZIÜNNEP! 350 a jegy 6.-áig. Voltatok? Ne-em?!? A Karib tenger kalózait néztük. Pszt! Kedvencem ám Jhonny Depp is! Õ nem lesz az Ally soriban? :-)
Oké, most ennyi! Majd jövök egy meglepivel!
Üdv Neketek!
10/10
jocsill 2006 szept. 05. - 12:55:14 10/10
(266/2983)
Sziasztok!

Bocsi, hogy én is ennyire eltûntem. A múlt héten és a héten még ezerrel tanulok, és vizsgázom, ilyenkor még agépet sem kapcsolom be, nehogy ott legyen kísértés...

A Vissza a jövõbe filmek közül én is mindet imádom, de talán a legjobb a trilógia 2. része, bár a többi ugyanolyan jó...

Az ûrt, ami Ally hiánya okoz nem tudom pótolni, de furán hangzik majd biztos, de nekem van elõnye is, hogy nincs, mert így nincs bekapcsolva a TV egész estig, (csak akkor, ha a férjem hazaért a munkából, és az M1-en megnézi a Híreket. Talán ez tálalja a dolgokat a legkevésbé szenzációhajhász módon...

Szóval Emma már tudatos, Õ leköti minden szabadidõm, mert rengeteg foglalkozást igényel, ami meg így is megmarad, az a tanulásra van fordítva. (annyira unom már a sulit, rengetegszer gondoltam, hogy otthagyom, mert a Büntijog, és az Alkotmányjog a két mumusom. Bármennyit tanulok rá, egyszerûen nem tudom megcsinálni a vizsit, bár a bünti, hogy lekopogjam, most sikerült, de kellett hozzá a tanár jóindulata, mert maximálisan leblokkoltam... :-( )

Remélem, a Ti napjaitok jól telnek, a mi tegnapi napunk bevonul közös életünk legrosszabbjai közé, de most nem lehetek depis, tartanom kell a lelket a férjemben is.

Szóval Ti mivel töltitek idõtöket...??????

Mindenkinek Üdv, és várjuk együtt Allyt!!!

jocsill
10/10
Blythe 2006 szept. 05. - 09:02:49 10/10
(265/2983)
Szia Meli, jocsill, Lisa111 és a többiek!
Kicsit leült a fórumunk :(
Sajnos én sem tudok most sok újat írni, eléggé el vagyok havazva. De örülök, hogy még itt vagytok és ne adjuk fel!
Biztos lesz még ötödik évad. Rájöttem a Viasat azt várja, hogy már annyira hiányozzon nekünk Ally, hogy mozgalmat indítsunk, követelvén az ötödik évadot, így próbálják növelni a nézõszámot. :)))
Most néztem a weboldalt, szeptember 18-ig semmi... :(
Ki mivel tölti ki az ûrt?
Én felfedeztem a szinkronhangok.hu, és a gilmoregirls.hu weboldalakat. És megszereztem a Vissza a jövõbe trilógiát dvd-na, ami gyerekkorom óta kedvenc filmem, szóval nosztalgiáztam hétvégén. :)
Valami hozzáfûznivaló ezekhez?
Kitartás!!!
10/10
Meli 2006 szept. 04. - 20:11:50 10/10
(264/2983)
Hm-Hm...