Téma: Ally McBeal

10/10
Meli 2007 ápr. 27. - 20:28:47 10/10
(603/2983)
...az elsõ pillanattól?
Velem úgy szokott lenni, hogy inkább furcsán néznek, kerülnek, aztán aki megismer az kedvel, aki meg nem akar megismerni elveszik az elõítéleteiben.
10/10
Meli 2007 ápr. 27. - 20:24:44 10/10
(602/2983)
Szia Csilla!
Amikor valaki megígér valamit és nem tudja teljesíteni, akkor illendõ lenne szólni róla, jelezni, hogy váratlan változás történt és bocsánatot kérni. Amikor ezek elmaradnak, akkor tudjuk hazugságnak az egész ígéretet. Nem értem ezt a divatos magatartásformát, semmi udvariasságot nem látok az ilyen "kegyes hazugságban". Errõl pedig bõvebben is írni fogok a következõkben.

Szóval nem lépsz Ally nyomdokaiba..., de még lehet Ally McJocsill iroda... :-))
Én nagy feladatnak találom az anyaságot. El sem tudom képzelni, hogy mellette pénzkereseti munkát végezzek. Csupán amolyan régimódiasan amikor a nõk még nem is dolgozhattak, csak anyák és házi tündérkék lehettek. Viszont most azt sem tudnám elképzelni, hogy én otthon gyerekeket nevelgetek, az apjuk meg teljes erejével a pénztért dolgozik, mert az nem család. Talán egy tanyára tudnám elképzelni...
Üdv! Köszi a sorokat!
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 27. - 18:43:48 10/10
(601/2983)
:-)
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 27. - 18:42:13 10/10
(600/2983)
Sziasztok!

Bevallom, nekem nagyon bizarnak tûnt a leszbis dolog! Fura volt, hogy Allynek tetszik Ling! Végülis jobb, hogy nem lett belõle semmi! :-)

Ti mit gondoltok azokról, akik nem egészen olyanok , mint mi? Szerintem ugyanúgy emberek azok is, akik a saját nemükhöz vonzódnak. Nekik is ugyanúgy, mint nekünk , vannak érzéseik, gondolataik, lelki gondjaik!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Egyszer megkérdeztem egy osztálytársamat, hogy mit gondol a melegekrõl, lenne egy meleg haverja. Erre azt felelte, hogy legszívesebben szájbarúgná az ilyen embereket. Ebbõl is nagyon látszik, hogy milyenek az emberek!!! Aki már valamiben más, mint a többiek ( nem feltétlenül a nemi hovatartozásra gondolok! ), az rögtön ki van közösítve! Ez nagyon csúnya dolog szerintem!! Nem???

Mit gondoltok errõl?

Sziasztok!!! :-)
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 27. - 18:28:53 10/10
(599/2983)
:-)
10/10
jocsill 2007 ápr. 26. - 08:53:01 10/10
(598/2983)
Szia!

Nincs mit köszönnöd! Ez így van és kész :-)

Blythenak tök igaza van, anno én is valamit a beíratkozással kapcsolatban kérdeztem meg, és akkor történt meg a csoda, után mi is mindent együtt csináltunk!

Arra is emlékszem valahogy éreztem meg kell kérdeznem hogyan szereti a nevét használni, Júliaként? Erre azt mondta a Júlia olyan fellengzõs, csak Julcsi :-)

Apró dolgokon múlik minden...

Csövi, Blythenak külön üdv közöttünk újra...

Ui: a leszbi csók számomra gusztustalan volt... Kicsit kiábrándultam,ugyanis nem szeretem a leszbi/biszex csajokat, nagy részük fiúk izgatásából teszi
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 25. - 20:29:04 10/10
(597/2983)
Persze vannak olyan emberek, aki mindig kimondják, amit gondolnak! Én nagyon tisztelem ezeket az embereket, néha úgy lennék én is ilyen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 25. - 20:23:45 10/10
(596/2983)
Szia Meli!

Igazad van! Bevallom õszintén, hogy néha én is hazudok! :-(
A legtöbbször olyan nehéz igazat mondani! Hogy mondjam meg egy osztálytársamnak, hogy többet nem szívesen segítek neki például történelembõl?
Az a helyzet, hogy Õ mindig megkér, hogy töri óra elõtt mondjam el neki a törileckét! Állítólag úgy tudom elmondani , hogy sokan megértik, jól eltudom magyarázni!!! De azért már neharagudjatok, de a 10-15 perces szünet ( ami az órák elhúzódása miatt mindig kevesebb! ) nekem is jár!!!!!
Már két éve állandóan elmondom a leckét, de már elegem van!
Ha megmondom kerek perec, hogy önzõ leszek és a szünetet evésre, pihenésre és beszélgetésre fordítom, akkor megharagszik! Nem nagyon szimpatikus nekem ez a lány, de sajnos még 2 hónapig osztálytársak leszünk. Sajna utánna meg egy suliba fogunk járni! :-)

A lényeg az, hogyha õszinte lennék, akkor megutálna és vele együtt a fél osztály!

Szóval nem lehetek õszinte!!!! Vagy ha igen, akkor nagy árat kell érte fizetnem!!!

Ez csak 1 példa a sok közül....!!!

Ez igazából nem igazi hazugság, csupán kegyes hazugság, ami így vagy úgy de mindannyiunk életének része!!!

Általában azok az emberek a legmagányosabbak, akik mindig és minden körülmény között az igazat mondja!!!

Szóval, néha be kell fogni a szánkat a magunk érdekében!!! Szerintem ez a leghelyesebb a mai világunkban!!!!!!!!!!!!!!!!

:-)
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 25. - 14:05:15 10/10
(595/2983)
Sziasztok!
Emlékeztek erre a részre?
Kicsit durva volt,........ nem?
Én Larryvel jobban szerettem látni Allyt!!!!

üdv!
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 25. - 14:02:46 10/10
(594/2983)


:-)
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 25. - 14:01:22 10/10
(593/2983)
Kedves Jocsill!

Megint nagy köszönettel tartozok neked! :-)
Olyanokat írsz , hogy teljesen ledöbbenek tõlük! Mármint pozitív értelemben! :-)
Olyan jó, hogy valaki így vélekedik az életrõl, rólam !
Nagyon köszönöm neked ezt a sok- sok kedvességet, bíztató szót, amit az elmúlt idõszakban tõled kaptam!!!

Köszi! :-)
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 25. - 13:52:05 10/10
(592/2983)
Szió Blythe!

Köszi a kedves sorokat! Ez a wc- s ötlet nagyon jó! Te nagyon ötletes és kreatív ember vagy. Vagyis ezt veszem ki a soraidból: :-)
Van benne igazság?

Szóval azt kell mondanom, vagyis írnom, hogy nagyon a közepébe találtál!!! Meg kell próbálnom, kicsit nyitototabb lenni.......!

Nagyon fura az élet! :-)
Jocsill írta, hogyha felveszik arra a szakra, amire jelentkezett, akkor valószínû nem ismeri meg a legjobb barátnõjét!
Neked pedig a fõiskolás gólyatáborban volt szerencséd! :-)
Belegondoltál már abba, hogyha nem kerülsz egy sátorba a barátnõddel, akkor most milyen lenne az életed?

Szóval, az élet nagy játékos!!! :-)

Mégegyszer köszi a sorokat ! Szia! :-))))))
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 25. - 13:30:12 10/10
(591/2983)
Szió Meli!

Ha jól emlékszem Larry elõzõ este megpróbálta megkérni Ally kezét, de az édesség , amiben a gyûrû volt, az valaki más asztalánál landolt az étteremben! :-(
Larry pedig elhívta a volt feleségét fagyizni, hogy megbeszéljék , hogy mi is történt Larryvel. Kicsit furának tartottam, hogy pont a volt feleségével akarja ezt megbeszélni, de valamilyen szinten érthetõ azért, mivel a válás után is jó barátok maradtak. Manapság annyi házasság végzõdik csúnyán, abban semmi rossz nincs, ha továbbra is barátok maradnak a felek! :-)

Szóval, épp Larry balúlsikerült leánykérési kísérletérõl dumcsiztak, amikor viccbõl az exnej egy kis habot kent Larry orrára. Sajnos Ally pont akkor bukkant fel........a többit meg ugyis tudod . :-(

Ha jól emlékszem az a rész volt az utolsó, amiben Larry is szerepelt! :-(

Nem nagyon értettem, hogy hogy jutottak el a házasságtól a szakításig. De már az elõzõ részekben kiderült, hogy Ally milyen magányos valójában !

Az ember lehet magányos úgy, hogy közben boldog valakivel?
Érdekes kérdés! Ezért is szeretem nagyon az Ally McBealt, mivel mindig olyan fontos és mély dolgokról volt szó! Tudtam rajta gondolkozni, ami ritkaság egy sorozatnál! Emlékszek, voltak idõk, amikor csak Allyn gondolkodtam.

Nagyon szeretem a sorozatokat, most is egy tucatot nézek!!! Mindig szomórú vagyok, ha befejezõdik egy sorozat, vagy egy szép film! De Allynél más volt..., mivel nagyon nagy ûrt hagyott szerintem mindannyiunk életében!

De hát ez van........, az élet néha nagyon szemét!!!! :-(

Nektek vannak olyan Allys emlékeitek, amelyek megmaradtak bennetek? Voltak olyan pillanatok, ami még most is él bennetek? :-)
10/10
Blythe 2007 ápr. 25. - 13:25:27 10/10 Előzmény hozzászóló
(590/2983)
... szóval nem kell megváltoznod és kitenned a lelked, csak járj nyitott szemmel, és hagyd, hadd menjenek a dolgok maguktól. Én így tettem szert a barátaimra...
Egyik barátnõmet a fõiskolai gólyatáborban találtam meg, akivel egy sátorba kerültünk, véletlenül. (Szerintem a Jó Isten tudta, hogy minket egy sátorba kell tenni. :))
Szóval ott ültem a sátorban, és anyámék beállítottak egy térképpel és közölték, hogy lógjak ki a táborból (tilos volt elhagyni) és keressek albérletet, amíg ott vagyok. Én meg ránéztem egyes számú barátnõmre (akkor még csak egy ismeretlen lányra) és megkérdeztem: Jössz velem albit nézni? És õ tök természetesen rávágta, hogy "persze". Bele se gondoltunk, hogy rosszul is elsülhet, de végül 4 évig együtt laktunk. :)
Kettes számú barátnõmet pedig a beiratkozás napjaiban ismertem meg, egy közös évfolyamtársunk mutatott be minket egymásnak. Én meg kérdezgettem tõle, hogy áll a beiratkozással, milyen infókat tud, aztán egyszercsak elkezdtük közösen intézni az ügyeinket, mert kis 18 éves megszeppent lánykák voltunk mindketten, de erõt adott, hogy ott a másik. Aztán le se váltunk egymásról 4 évig. :)

Na, a lényeg az, hogy akkor fog megtalálni a barátod, amikor nem várod és nem is fogod tudni róla, hogy õ az, de olyan természetes lesz, hogy együtt vagytok, hogy nem is fogsz emlékezni milyen volt elõtte nélküle. :)

Csak néha azért beszélj az emberekkel! Nem kell úgy odamenni, hogy légy a barátom, meg hallgasd meg az érzéseimet, csak úgy hogy "nem tudod, hol a vécé?" :)))) (Legjobb esetben gõze se lesz, és együtt megkeresitek :)))))
10/10
Blythe 2007 ápr. 25. - 13:11:37 10/10 Előzmény hozzászóló
(589/2983)
Üdv!
Hú, hogy megindult itt a traccsparti, ki ne hagyjatok! :)
Elõször is kedves hozzászóló: Ne keseredj el! Jocsillnak igaza van, biztos Te is különleges vagy és elõbb-utóbb megtalálod az igaz barátod. De azért én bíztatnálak kicsit, hogy próbálj megnyílni. Ne megváltozni, csak picit nyitottabban fordulni az emberek felé, és vértezd fel magad, tanuld meg, hogy nem szabad felvenni és kimutatni, ha megbántanak.
Gimis koromban az osztályban nekem sem volt egy igaz barátom se. Volt egy, akirõl azt gondoltam, hogy az, de leérettségiztünk és azóta sosem keres engem, innen tudom, hogy õ sem volt igazán a barátom, csak mentem utána, mint a kiskutya. A 8 év alatt csak akkor találkoztunk, ha én erõsködtem, aztán úgy két éve elegem lett, hogy csak engem érdekel, mi van vele és viszonzást nem kapok. Szóval a gimi volt életem legrosszabb 4 éve. Azóta sem visz rá semmi, hogy a gimis osztálytársaim hogyléte felõl érdeklõdjek, vagy elmenjek az osztálytalálkozóra. Már bocsánat a kifejezésért, de õk szartak rám a gimiben, én meg most szarok rájuk.
Na de aztán elkerültem a fõiskolára és "felszedtem" két nagyszerû csajszit, akiket mai napig a legjobb barátnõim közé sorolhatok (8 éve) és tényleg tartjuk a kapcsolatot....
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 25. - 13:08:44 10/10
(588/2983)


:-)
10/10
jocsill 2007 ápr. 25. - 08:26:38 10/10 Előzmény hozzászóló
(587/2983)
Hát, megint azt kell mondanom, hogy megértelek...

Anyukám mondta mindig azt, hogy burokba zártam, magam, illetve, hogy magas fal van körülöttem... Igen ez nem egyszerû, én sem éreztem magam soha olyannak, mint a többiek. Nem szerettem bulizni járni, nem vonzott, hogy berúgjak, mint a csacsi egy-egy hétvégén... Az összes sulibuli alkalmával rosszul éreztem magam... (kivéve a szalagavatón, ott annyira szépnek és különlegesnek, elégedettnek éreztem magam)...
Mindig furán néztek rám, amiért tudták, hogy soha nem iszom, még Szilveszterkor is csak kölyökpezsgõt... "Missnek" tartottak, amiért nem voltam hajlandó hülyeségekrõl dumálni...
Azt hitték fennhordom az orromat, és beképzelt vagyok... Aztán ha valaki beszélgetni akart, kiderült számára, hogy velem lehet. Nem vagyok beképzelt, csak komolyan gondolkodom dolgokról. Nem tartom magam okosnak, de buta sem vagyok és ezt nem is rejtettem véka alá...
Julcsi barátnõm mondta, engem vagy gyûlölnek, vagy nagyon szeretnek az elsõ pillanattól... Sokan nem szeretnek, mert ha hülyeséget mondanak kijavítom õket, megvédem az álláspontom. De vannak páran, kik szeretnek és tûzbe mennének értem... Csak ez a pár ember számít a lelkemnek!
HOZZÁSZÓLÓ: TE NAGYON ÉRTÉKES, és ami ennél is lényegesebb KÜLÖNLEGES VAGY!!!! Tudom jó lenne néha másnak lenni, mert akkor nem találnának benned kivetni valót, nem zrikálnának, beleolvadnál a kortársak közé... De ne Tedd! Te egyedi "darab vagy", anyu is mindig ezzel vigsztalt. Sokszor éreztem azt, hogy az érzelmi mélység átok... Pedig nem az. Csodás adomány, ami ugyan a hétköznapokat megnehezíti, de ettõl vagy egyedi és csodálatos!

Mennem kell, mert Emma eltûnt és az idõbeosztás szerint következik a tanulás...

Puszi Nektek és ennél jobb idõt, mint ami most van!
(ui: Ally is mély és egyszeri és Õt is imádjuk :-)
10/10
jocsill 2007 ápr. 25. - 08:14:31 10/10
(586/2983)
Hali!
Apu féltékeny sosem volt... Tény 20 évesen lett az elsõ komoly kapcsolatom korábban csak a "szüleimé", a családomé voltam, szóval nem kellett rám féltékenynek lennie..

Ami azt illeti, hogy füllentenek-e, hát sajna egyre többen.. Az igazmondást nem szeretik az emberek... Pedig sokkal jobba lenne, ha nem mondanának semmit. Azon nem sértõdöm meg, de ha megígérik, hogy eljönnek és nem teszik, akkor nagyon mérges és szomorú leszek... Anno, mikor a terhességem elején annyit hánytam, hogy kórházban kerültem, a sógoromék megígérték, hogy eljönnek. Mivel az én családom, Julcsim Szegeden és környékén maradtak, csak Joci családjára számíthattam... Ennek köszönhetõen nagyon vártam Õket, mert én voltam nagyjából az egyetlen, akihez a férjén kívül szinte senki nem jött (azt hiszem egyszer anyósomék, meg egy kolléganõm, akinek örökké hálás leszek érte). Szóval vártam rájuk, direkt nem aludtam a csendespihik alatt és nem jöttek...
Ezt már megbocsátottam talán, de nem felejtem el nekik soha, tehát egy biz. távolságtartás megvan bennem... Ezért sem hagytam volna, hogy Õk legyenek a keresztszülõk, mert nem nagyon törték össze magukat a pici utáni aggodalomban

Ügyvédség és ANYASÁG: hát nem nagyon akarom összeegyeztetni, mert ügyvéd nem leszek... A jogász végzettségem csak egy eszköz a késõbbi, a valós célok megvalósítása érdekében... De ezekrõl babonából nem beszélek elõre, mert ahhoz még további suli kell, és ha sikerül lesz egy saját "vállalkozásom", amit remélhetõleg úgy fogok bírni, hogy a GYEREKEIM MAXIMÁLIS ELSÕBBSÉGET ÉLVEZNEK!!!!
A fõ cél, hogy négy gyerekünk lehessen, de ehhez bizonyos anyagiak kellenek... :-)
10/10
Meli 2007 ápr. 24. - 21:05:05 10/10 Előzmény hozzászóló
(585/2983)
Szia!
Szép kis gyûjteményem van nekem is, azokból amelyek szerepeltek itt a fórumban.
Amikor Larryre kente a tejszínhabot az exneje, mit magyarázott neki? Csak arra emlékszem, hogy Ally meglátta õket és dühében a fejére öntötte a fagyit...:-) vagy ilyesmi...
10/10
Meli 2007 ápr. 24. - 21:01:12 10/10 Előzmény hozzászóló
(584/2983)
Nagyon jó visszagondolni ezekre a poénos helyzetekre!
:-))))))))