Téma: Ally McBeal

10/10
Meli 2007 ápr. 11. - 22:19:10 10/10
(543/2983)
Halihóó nincs is hó! Teljes erõvel tavasz!
Szia Jocsill, nagyon örültem a soraidnak!
Sajnálatos, hogy sokat betegeskedtél, de annál inkább örömömre van, hogy jól vagy már! Szegény kis Emma is sokat szenvedhetett, de remélem ismét boldogság csillog a hatalmas szemeiben! :-)
Történt-e valami különleges velem?
Élvezem a tavaszt, nyíló virágokat, kertrendezést. Kirándulunk sokat, most már a családtagok is szívesen kimozdulnak velünk. Szép felfedezésem a Gaja-szurdok Bodajknál, Székesfehérvár közelében.
Nézek több sorozatot: Hõsök, Csillagkapu, Kés/alatt, A férfi fán terem, Lost.
Hozzunk valami vidám témát!
Például egy jó kirándulóhely ötlet?
Üdvözletem!
10/10
jocsill 2007 ápr. 11. - 14:41:38 10/10
(542/2983)
Hali!

Igen, vagyunk egy páran, ha jól emlékszem a "kemény mag", azaz Blythe, Meli és szerény személyem biztosan...

Már akkor elájultam Tõle, az egyedi látásmód, a poénok, a ZENE és az isteni stáb: Ally, Süti, Billy, majd Larry, Renee, Elaine, Fish és a többiek... Szóval egy tuti sorozat, mindig felvidított, vagy elgondolkodtatott...

Neked ki a favorit?

Férfiúi szemmel ki a legjobb csaj a filmben (tudom, hogy ez szubjektív dolog, de kíváncsi vagyok a véleményedre)?

Örülünk, hogy felbukkantál a körünkben és reméljük maradsz is!!!

Üdv és Neked is Szép Hetet!!!!!
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 10. - 19:46:07 10/10
(541/2983)
Sziasztok!
Ma vettem meg az Ally McBeal elsõ évadának zenei CD-jét.Sok jó szám van rajta, köztük a fõcímdal és Ally fõtémadala!!!Külföldön minden évad zenéje megjelent, nekem a 4. évad zenéje teteszik a legjobban, szerintem ez volt a legjobb évadja a sorinak!!!Szerintetek?
Tök furi, hogy fiú létemre így megszerettem Allyt. De ki mondta, hogy csak csajok nézhetik?! Egyik péntek este odakapcsoltam a viasatra, ahol már az 1.évad közepénél tartottak!Talán a sors akarta, hogy akkor odakapcsoljak, egészen megváltozott az életem!Ti mióta nézitek a sorit? van itt olyan emberke is , aki már 1998- ban kezdte nézni?
Szép hetet mindenkinek! Üdv!
10/10
jocsill 2007 ápr. 10. - 14:31:54 10/10 Előzmény Meli
(540/2983)
Hali!

Bocsi az önismétlésért... :-)

Ami a videót illeti, az nekünk nincs...

Bocsi, hogy így eltûntem, de valahogy nem vagyok a régi, 3 hét alatt 3 vírus ment át rajtam... Ez még nem is lenne annyira baj, de sajna Emma is beleesett ebbõl kettõbe, és az 1. szülinapját is tök betegen vészeltük át.

Ally hiánya még mindig nagy, de az ember nem tud mit tenni, beletörõdik, én már nem is vergõdöm ezzel a sz.mét Viasattal...

Valami érdekesség történt-e Veletek?

Blythe, remélem már jobban vagy, hozzászólónak pedig üzi: Lisa111 beszélt Kisfalvi Krisztinával, és Õk leszinkronizálták az öt évadot, ezért állunk némán és értetlenül, szóval üdv a csapatban és várj velünk :-/, jobbat nem tudunk, mint néha Allyn nosztalgiázunk...

Annyi még, hogy Allynek Larry után Jon Bon Jovi lesz a következõ szerelme, bizonyos Victort fog alakítani, de többet nem tudok, nincs idõm a részek tartalmát olvasgatni..., sajna

Szóval üdv Mindenkinek!

Szép Tavaszt!!!!!!!!
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 05. - 21:11:53 10/10
(539/2983)
Sziasztok kedves "Ally rajongók"!
Remélem nem baj, hogy írok, látom itt már egy összeszokott "csapat" van! valaki tud valamit mesélni az 5. évadról?Ally hogyan folytatja az életét Larry után?(sztem nagyon szép pár voltak együtt:( )sokan el is mennek a 4. évad után. mi lesz Renée- vel és Markkal?gondolom sokan láttátok már angolul az 5. évadot, sajna én szinkronmániás vagyok!valahol olvastam, hogy mind az 5 évadot leszinkronizálták. ez igaz?valaki írta, hogy találkozott kisfalvi Krisztinával, õt kéne megkérdezni, hogy hány évadig jutottak el a szinkronnal.most megyek, van pár Ally- Larry részem-azokat nézem állandoan!Üdv mindenkinek!!!!!!!!!!!!:)
10/10
Meli 2007 ápr. 05. - 16:36:26 10/10 Előzmény Meli
(538/2983)
Üdv azoknak akik várnak az Ally McBeal folytatására!
Tavaszra már reméltem, de sajnos nincs mûsoron.Talán az õsszel...
10/10
Meli 2007 márc. 31. - 20:08:48 10/10
(537/2983)
Üdv!
Sajnos én nem tudom. Várom a folytatást! Reménykedem!
Napsugaras vidámító napokat kívánok Minden olvasónak, Jocsill-nek és Blythe-nak!
10/10
hozzászóló 2007 márc. 31. - 17:29:02 10/10
(536/2983)
Sziasztok!
Én mindig is nagyon szerettem ezt a sorozatot!Sajna a viasat csak a 4. évadig adta. nem tudná valaki megmondani miért?
10/10
Meli 2007 márc. 20. - 17:59:29 10/10
(535/2983)
Hellóka! :-)Valóban eléggé késõn van a film, 22-kor kezdõdik, lehetne korábi idõpontban is. Egy videó azért segít a problémán.
Mirõl szól?
Anne Heche a fõszereplõ aki a soriban Marin és "párkapcsolati szakértõ". Elõadásokat tartott és könyveket írt, de aztán megcsalta a párja, õ pedig Alaszkába maradt, mert épp arra járt. Elmo a neve a kisvárosnak ahova aztán be is költözik. Úgy dönt a férfiakról ír könyvet. Elõször problémái akadnak a beilleszkedéssel, még egy borz is belõle ûz tréfát. Persze egy jó pasi is becseppen az életébe, valami vibrál köztük, de a pasi jól megvan egyedül is. Marin a szinglik életét próbálgatja és nehezen emészti. A film tele van poénokkal. Például Marin ledobja a menyasszonyi ruháját egy szakadékba, de visszakapja egy csekkel, mert szennyezte a nemzeti parkot. Amikor az erdõben egy kunyhóban szaunáznak, elszállítják a kocsiját a parkolás miatt. A hajszárító használata miatt az egész település áram nélkül marad. A hófödte tájon nem tudja, hogy éppen egy tavon áll. Persze beszakad alatta, kimenti a jó pasi. Vacog, tüzet nem tudnak rakni. Felmelegedni csak a pasi testén tud.:-) Legutóbb egy legényvásárt rendeztek, a bevételt a város kapja, a vétel egy randi. Persze Marin megvásárolja a pasit, de piknik helyett elvégezteti a férfimunkát az otthonában. Szóval ilyesmi, sokat lehetne írni róla...

Igen, feltetted már ezt a kérdést! A 332. hozzászólásban!
Válasz: 341-ben, 344-ben és a 346-ban.

Üdv! Jó szórakozást a koncerthez Blythe!
10/10
Blythe 2007 márc. 20. - 11:25:31 10/10
(534/2983)
Szia!
Hát igen, én is eléggé sokallom a jegyárat. Most beszélgettük a Vonda-rajongó kolléganõmmel, hogy még gondolkozunk, hogy beruházzunk-e rá. Hiszen ki tudja, jön-e még valaha Magyarországra? ilyen szempontból kár lenne kihagyni. Szóval lehet, kenyéren és vizen fogok élni a következõ két hónapban... :)
10/10
jocsill 2007 márc. 19. - 12:32:32 10/10 Előzmény Meli
(533/2983)
úgy gondolom kicsit napoljuk a témát, mert nem szeretnék fájdalmat okozni a kedves Ally-fan barátainknak, szóval majd késõbb..., ha nem baj...

Sajna a férfi fán terem címû filmet nem gyõzöm kivárni... Az antibioticumtól már 8 magasságában leragadnak a szemeim, meg egyébként is nehezen tudok fent maradni 9 után...

Mirõl szólna?

Kérdés, bár lehet, hogy már kérdeztem, akkor bocsi: van-e férfi és nõ között igazi olyan barátság, hogy csak barátok, semmi gyengéd érzelmek a kapcsolat folytán?

Szép hetet mindenkinek...
10/10
jocsill 2007 márc. 19. - 12:28:27 10/10 Előzmény Blythe
(532/2983)
Szia!

Köszi az infót!!!! Sajna nem megyek, Emmára elköltöttük egy rakás pénzt (babaülés, ruhák, orrszívó, gyógyszer), ebben van a koncertjegy ára :-)

Blythe Neked sok energiát kívánok, és bár így nem sokat jelenthet, de õszinte RÉSZVÉTEM!

ÜDV
10/10
Blythe 2007 márc. 16. - 16:58:39 10/10 Előzmény Meli
(531/2983)
Sziasztok!
Igen Meli, láttam a rucikat, örülök, hogy találtál egész alakos képet Kate Winsletrõl, szerintem szép ruci volt. :)
A férfi fán terem múltkori része is nagyon vicces volt. Majd benézek a fórumba.
No, amiért megtörtem a "hallgatási fogadalmat":

VONDA SHEPARD KONCERT
2007. április 29-én, vasárnap este 8-kor a Millenáris Teátrumban!
A jegyár elég borsos, 9900 Ft. :(

Adjátok tovább minél több rajongónak, hátha van, aki szivesen eljön.

Üdv! Jó dumcsizásst!

B
10/10
Meli 2007 márc. 13. - 17:09:23 10/10
(530/2983)
Hali! Üdv Blythe!
Ez nagyon is érthetõ.
A rucikat azért megnézted az ajánlott oldalon?
Egyébként nézed "A férfi a fán terem" sorit? Kis vidámság! Gyere írj picit a sorozat fórumába.
A szeretet csillaga ragyogjon feletted!:-)
10/10
Blythe 2007 márc. 13. - 09:10:46 10/10
(529/2983)
Sziasztok!
Ne haragudjatok, de én most ezekhez képtelen vagyok hozzászólni, azért is nem jelentkeztem már jó ideje. Szörnyû haláleset történt a családomban. Képtelen vagyok halálbüntetésen, meg életfogytilglanon, meg gyerekválaláson vagy bármin is elmélkedni. Visszatérek pár hét múlva, ha jobban leszek, vagy ha könnyedebb témára váltunk.
Jó beszélgetést Nektek!
B
10/10
Meli 2007 márc. 12. - 17:59:01 10/10 Előzmény jocsill
(528/2983)
Halihó! Szia Jocsill!
Üdv Lisa!
Dehogy tûnsz idiótának! Persze csodás érzésekkel jár egy gyereknevelés, csak az én fejemben sokminden beárnyékolja. Az érvek mellett, kerestem a fõ okot. Érdekes, hogy az önzõséget említetted. Sokak szerint önzõségbõl nem akarom. Te pedig egy egészen más oldalról közelítetted meg az önzõség gondolatát. A fõ oknak pedig a vágyat találtam. Hiszen aki nem vágyakozik rá, naná, hogy nem akarja, ellenben milyen sokan vannak azok akik nagyon vágynak rá és szenvedés számukra ha nehezen, vagy nem teljesülhet!
Mirõl mi a véleményünk? A halálról vagy az öngyilkosságról?
Hát, nem tudom aktuális-e éppen errõl írni most amikor érint téged egy kicsit. Ha annak találod, írj te elõször.
10/10
Meli 2007 márc. 12. - 17:48:05 10/10 Előzmény jocsill
(527/2983)
Most akkor nincs jó megoldás, vagy a lakatlan sziget az egyetlen megoldás?
Egyébként az ítélkezéssel lehet gond, már a büntetés elõtt!!
Készült több film is börtönszigetekrõl, láthattuk, hogy mihez vezet.
Üdvözletem!!:-))
10/10
jocsill 2007 márc. 10. - 12:26:09 10/10 Előzmény Meli
(526/2983)
Az a baj, hogy súlyos bcsel esetén szerintem nincs jó megoldás... Mindnek van valami nagy hibája... A tényleges életfogytosnak minden mindegy..., Aki szabadul az életfogytiglani büntibõl, az meg nem biztos, hogy nem lett aszociális a börtönévek alatt...

Szóval az egyetlen megoldás, egy lakatlan sziget, jó messze mindentõl... Ausztrália ugyan nem volt lakatlan, de erre a célra használták az angolok... (jó mi?!?)

Bünti ügyben nincs jó megoldás..., szerintem
10/10
jocsill 2007 márc. 10. - 12:12:19 10/10 Előzmény Meli
(525/2983)
Sziasztok!

Nagyon idiótának tûnhetek, hogy errõl a gyerekvállalós dologról ennyit kérdezlek...

Igen, kicsit nehezen értem meg, ettõl függetlenül nagyon szeretem, ha valakinek vannak elvei, van egy "koncepciója" az életére vonatkozóan és ahhoz tartja magát...

Nekem azért nehéz érteni, mert már 20éves koromtól éreztem nagyon szeretnék babát, de akkor nem volt meg a megfelelõ apa... Aztán megtaláltam és szerencsére Õ is szeretett volna már apává lenni... A világ nem olyan, amilyennek lennie kéne, sõt egyre kevésbé olyan, sõt lehet, hogy önzõség egy gyerkõcöt erre a vilgára hozni, de Emma nélkül lósz.rt sem érne az élet. Életemben elõször akkor örültem a nõi létemnek, amikor kiderült babát várunk... Nõként nagyon sz.r, ha van véleményed, ha nem nyugszol bele abba, hogy te nõ vagy, és egyenrangú egy férfival... Elegem volt és van az esetleges nemi diszkriminációból... De a terhesség, a szülés a szoptatás, ahogy a gyermeked jön, és bújik hozzád, vagy csinál valami kópéságot, és sunyin néz... Hát szóval az összes addigi diszkrimináció megérte. Bár sosem unatkoztam akkor sem, amikor Emma nem volt, mindig voltak terveim, hogy mit valósíthatok meg, esetleg mire vagyok képes, de számomra ezek már mellékesek, mert a legjobb dolog, amikor a gyermeked felkéredzkedik és szeretne odabújni hozzád és Te érzed a baba puhaságát, édes kis haját finom illatát...

Szerencsére az életed teljessége számodra is megvan, mint ahogy nekem az enyém teljességéhez az anyaság és a gyermekem szeretete kellett...

Szoktam mondani az élet egyszerre gyönyürûen szép, és pokolian szörnyû... Bocsi ezért az ömlengésért, de szükségem volt erre, mert egy régi kollégám (aki anyukám unokatestvérének a férje, egyben egy csodás kislány apukája) önkezével ma véget vetett az életének és úgy érzem a szépre, azaz Emmára kell gondolnom, hogy ettõl ne forduljak be...

Nem nagyon tudok megbírkózni a halál gondolatával, az öngyilkosságéval még kevésbé...

Errõl mi a véleményetek???
Lisa111 2007 márc. 09. - 23:18:52
(524/2983)
beindult az élet itt..:) majd igyekszem hozzászólni...