Téma: Ally McBeal

10/10
Meli 2007 márc. 08. - 21:49:56 10/10 Előzmény Meli
(523/2983)
Hali!
Az Oscar gála legszebbjei és legérdekesebbjei:
Találtam képnézegetõs oldalt a rucikról!
<a target="_blank" href="http://www.storyonline.hu/sztarstilus/" title="http://www.storyonline.hu/sztarstilus/">www.storyonline.hu</a>
bal alsó sarok: Party Girl
Üdv!
10/10
Meli 2007 márc. 05. - 17:37:40 10/10
(522/2983)
Szia-szia Blythe! Üdv Jocsill!
Tárgyalhatunk még errõl?
Hogyan gondolod az életfogytiglant? Etetjük õket, fûtjük a cellát? Vagy hagyjuk sorsára egy veremben? Ha tudja, hogy nincs esélye sokra, szerinted megmozdítaná a kisujját bármiért is? Mit lehet tenni?
10/10
Meli 2007 márc. 05. - 17:32:45 10/10
(521/2983)
:-))))))
10/10
Meli 2007 márc. 05. - 17:31:55 10/10
(520/2983)
... és ki az az Ördög Nóri??
10/10
Blythe 2007 márc. 05. - 10:26:48 10/10 Előzmény Meli
(519/2983)
Szerintem a halálbüntetést meg kéne szûntetni. Az is gyilkosság. Mindegy, hogy kit ölünk meg így, bûnös, vagy ártatlan, akkor is gyilkosság. Senkinek sincs joga más életével bíráskodni. Én inkább az életfogytiglan híve vagyok. de a valódi életfogytiglané, tehát akármilyen jó az illetõ magaviselete, és akármilyen ártalmatlannak látszik, akkor se rövidüljön úgy a büntetése, hogy kijuthasson. És így megvan a lehetõség, hogy a barátai odakint tovább nyomozzanak és bizonyíthassák az ártatlanságát, és kiszabadulhasson.

Anne talira akrtam menni, de végül nem voltam, meg kéne keresni Lisát az Anne topicon, õ biztos volt. :)
10/10
Blythe 2007 márc. 05. - 10:21:57 10/10
(518/2983)
Szia!

Nem tudom, milyen anyag, de közelebbrõl inkább fürdõszoba szõnyegre emlékeztet. :) Igazából nem is az anyaga, hanem a szabása tetszik. Imádom az abroncsos vagy ahhoz hasonló szabású ruhákat. :)
10/10
Blythe 2007 márc. 05. - 10:17:50 10/10
(517/2983)
Nekem Iván, mint pasi jobban tetszik, mint Sanyi, de Sanyi állítólag jó fej, meg kedves, míg Iván elég bunkó alak a való életben. Jaj, és egyszer már elmentem Sanyi mellett, tõle kb. 2 méterre. Egy élmény volt. :))))

Az S.O.S. szerelmet láttam, de nem estem hasra tõle, kicsit gyenge volt a sztori és a pofádba nyomták a támogatók reklámjait, elég keményen. De jó a nézettsége, szerintem sokaknak tetszik.

Az újságírás szerintem ma a következõbõl áll: keressünk egy képet a neten egy sztárról aztán találjunk ki hozzá egy sztorit, kit izgat, igaz-e. Az is hír, ha késõbb cáfoljuk, amit elõször állítottunk, két legyet egy csapásra. Kedvenc cikkem az volt, amikor leírták, hogy Ördög Nóri görögországban nyaralt és a szomszéd szobában olyan hangosan dumáltak, hogy nem tudott aludni. Mindez megjelent kb negyed oldalon, egy képpel Nóriról, aminek semmi köze a mnyaraláshoz. És különben is kit izgat, hogy nem tudott aludni, ez hír?
10/10
Meli 2007 márc. 05. - 10:00:49 10/10
(516/2983)
Helló!
Szerinted mibõl van ez a ruha? Komolyan, úgy néz ki mintha mûszörme lenne a szoknyrész. Persze csak ezt a képet láttam róla. A színe sokat jelent ennek a ruhadarabnak, attól lesz inkább kislányos és nõies.
Üdv!
10/10
Blythe 2007 márc. 05. - 09:58:08 10/10 Előzmény jocsill
(515/2983)
Jocsill!
Sajnálom, hogy szegény Emma beteg lett. Remélem, tényleg kinövi, ahogy a dokik mondják. A kórház miatt én is azt mondom, hogy ne idegeskedj, hisz addig még annyi minden történhet. (Persze egyébként szerintem is dühítõ, hogy olyan osztályokat zárnak be takarékosságra hivatkozva, amire szükség van.)

Amúgy Emma gyönyörû, és jó olvasni, hogy olyan sok örömed van benne! :)

A Micimackót én is szeretem, nekem Füles a kedvencem, mert olyan mint én, én is mindig pesszimista vagyok. Garfield egyesíti az összes macska és lusta ember tipikus vonásait, szerintem azért olyan népszerû, mert annyira hasonlít mindjányunkra! :) Én is imádom. :)
10/10
Blythe 2007 márc. 05. - 09:30:32 10/10 Előzmény Meli
(514/2983)
Sziasztok!

Örülök, hogy így felpörgött a beszélgetés, végre! Már hiányoztatok! :)

Szóval, nekem Penelopé ruhája tetszett a legjobban, a másik kettõ, pedig Sherry-é és Helen-é. Mindhárom nagyon romatikus, igazi lányos, nõies. Kate-é is jó volt, csak nem találtam róla egész alakos képet, majd keresek még.

Én se vagyok nagy Oscar mániás, inkább csak a ruhák és a sztárok miatt nézem. Úgy mint egy show-t: ki melyik díjat adja át, milyen ruhában lesz, milyen köszönöbeszédet mondanak, ki énekli a jelölt dalokat, ilyesmi. Szerintem az egész Oscar nagyon szubjektív, fõleg az utóbbi években, az egész "politika", lobbizás. Hónapokig gyõzködik a szavazókat, hogy ki legyen a befutó. Nem valódi minõség- és ízlésmérõ sajnos.

Mondjuk most azért jobban figyeltem, mert én szerkesztem a mozik mûsorát, és oda akartuk írni a filmek címe mögé, hogy melyik mennyi Oscart nyert - imádom, mikor azt mondhatom "néznem kell az Oscar-gálát a munkám miatt" :))))
10/10
Meli 2007 márc. 01. - 21:11:29 10/10
(513/2983)
Szióka Jocsill!
Szép napot kívánok!
Igen, láttam a Különvélemény címû filmet. Az ember fejében, sokféle gondolat megfordul. Igaz, hogyha már valaki sokat fontolgat egy tettet, akkor már közel van a megvalósításhoz. Viszont éppen a gondolat és a valós tett között van a határvonal, hiszen amíg nem tesszük meg amit elgondolunk, addig megsemmisíthetõ, sõt ellentétessé is tehetõ, viszont ha már megtettük, akkor az már visszafordíthatatlan.

Érdekesnek találod, hogy miért alakult úgy, hogy nem akarok gyereket? Vagyis nehezen érted meg. Én meg tudom érteni azokat akik gyerekeket nevelnek. Valószínûleg azért van ez, mert alapvetõbb esemény a gyermekvállalás. Elhiszem, hogy érdekesnek találod ha valaki végül nem vágyakozik erre. Ez csupán a világunk, társadalmunk alakulása miatt lett így. Ha a Föld olyan lenne, mint amilyennek kellene lennie, nem okozna gondot az utódnemzés.
Bennem akkor fogalmazódott meg ez a gondolat amikor tiniként rádöbbentem a gazdasági helyzetre. Amikor beláttam a világunk rendszerében. Miután már nem csupán csak az létezett, hogy anyu mit mond. Amikor kezdtem önálló lenni és gondolkodni a jövõmrõl, hogy mit tehetnék. Mikor már egy gyerek nem csak a meséket látja, hanem felfigyel a híradóra is. Akkor úgy éreztem magam, mint az Ötödik elem címû filmben az a lány aki az internetrõl tudatosult a világunkról. Megfogalmazódott bennem, hogy nem, én nem fogok erre a világra egy életet hozni, és éppen elég lesz az enyémet végigélni itt.

Nos, a párom. A házasság után képes lettem volna a kedvéért mégis szülni. Aztán megbeszéltük mi is legyen, minketten elmondtuk a véleményünket. Keveregtek a gondolatok, mert õ sem akarta, hogy csak az õ kedvéért tegyem amit nem akarok és én sem akartam, hogy az én kedvemért mondjon le valamirõl. Aztán kialakította az elõnyöket, figyelte, hogy mások miképpen élnek gyerek mellett. Gyakran persze csak a panaszokat hallotta és ha õ mesélt valamit, mások azzal mentegetõztek, hogy tudod nekünk itt a gyerek. Szóval nem volt nehéz döntenie. Mára már nem örülnénk egy gyerekvállalásnak, hiszen túlságosan is átrendezné az életünket, környezetünket.
Kérdezz csak ha akarsz!
Üdvözöllek!
10/10
jocsill 2007 márc. 01. - 13:26:05 10/10
(512/2983)
Ja, és épp Ally zenéket hallgatok, Ally hiányomat csillapítandó...

Üdv, és szép Napot!
10/10
jocsill 2007 márc. 01. - 13:25:20 10/10
(511/2983)
Köszi, Emmát megszeretgetem a nevedben. bár szegény biztos unja a puszikat, állandóan puszilgatnám, olyan édes!!!! (néha túl eleven az igaz, de egy csibészes mosoly és a harag elszállt!)

Teljesen végleges a döntésetek, hogy nem szeretnétek gyereket? A párod könnyen elfogadta?
Érdekes dolog ez, mert kíváncsi lennék, hogy ez nagyon régi elhatározásod-e? Anno és már a középiskolában eldöntöttem, hogy a kislányom csak Emma Anna lehet, szóval már akkor készültem rá. Nagyon nehéz dolog, minden gyönyörûségével együtt, de az biztos, hogy az ember kevesebb lazaságot engedhet meg magának, mert Emma is olyan kis csibész, hogy a nap 24 órájából csak annyit nem kell lesni, amennyit alszik... :-)
Nem baj, csodás látni azt a szeretetet, ami az Apukája szemében van, ha ránéz az elsõ számú szerelmére, a lányára. Igaz, én így visszacsusszantam a 2. helyre, de ez így jó, mert az én Apukám is imádott gyereknek is és még most is. Szóval Apa-Lánya kapcsolat csodás dolog, ezért lesz egy kisfiam másodjára :-)))

Apropó: A Viasat3 honlapja új, sajna Allyrõl semmi említés...
10/10
jocsill 2007 márc. 01. - 13:19:06 10/10
(510/2983)
Szia!

Nagyon örülök, hogy válaszoltál rá, ha nem haragszol, én is learom, hogy errõl mit gondolok. Nos sok dologban egyezik a véleményünk... Nem lehet elvenni más ember életét, mert akkor azt tesszük, ami miatt esetleg büntetjük a másikat... Az más dolog, hogy a nagyon súlyos bûncselekményeknek akkor nincs megfelelõ büntetése... Nincs jó megoldás, de az tuti, hogy a halálbüntetés nem az... Örülök, hgy nem vagyok olyan pozícióban, hogy emberek büntetését kiszabjam, mert nem tudnék elfogulatlan lenni, továbbá lenne olyan eset, amikor azt érezném, hogy tehetetlen vagyok és nincs büntetés. A Talio elv régen hordozott jó elemeket, mert ha elloptál egy birkát elvették a Tiedet cserébe..., de a súlyosabb bûncselekményeknél ez a szemet-szemért elv nem megfelelõ szintén, továbbá ott a gondatlanságot, a "véletlent" nem figyelték...
Szóval már régen sem volt jó megoldás!!!!
Anno láttátok Tomk Cruise-szal a Különvéleményt? Az is érdekes kérdést feszegetett, büntetni mielõtt elkövette volna, de a szándéka megvolt... Létezett egyébként egy ilyen ún "ante deliktuális", már az elkövetési szándékot büntetõ büntetõjogi irányzat, de minden modern demokratikus rendszer elveti... Szóval érdekes!!!!!
10/10
Meli 2007 febr. 28. - 20:43:40 10/10
(509/2983)
Helló Jocsill! Üdv Emmának!:-))
Aranyos a szótár ötlet!
A Hófehérke és a hét törpe története nekem is nagyon tetszik. A Szende volt a kedvencem.
Gyerek én is szeretek lenni, szerintem az is vagyok.:-) Nem igazán szeretnék felnõni, bár a bölcsességem növekedett valamennyit, de ez jó dolog. A játék és a vidámság megmaradt. Egy cseppnyi ok is arra, hogy nem akartam szülõ lenni az, hogy gyerek maradjak.:-)) Nyugi, az érzelgõs részeken én is könnyezek, lehet az akár egy rajzfilm.:-)) Sõt ketten a párommal. Hi-hi-hi...

Színes és vidám napokat kívánok!!!
10/10
Meli 2007 febr. 28. - 20:33:31 10/10
(508/2983)
Szia! :-))
Szerintem írj nyugodtan ilyen kérdéseket!! Én bizti, hogy válaszolok.
Szerintem a halálbüntetés a legalapvetõbb emberi jogot - az élethez való jogot- sérti, és az alkalmazása helyrehozhatatlan hibával járhat, mert egyetlen büntetõjogi rendszer sem képes kizárni azt a kockázatot, hogy ártatlanokat ítéljenek el. Kegyetlen büntetési forma. Ráadásul nem is állnak rendelkezésre olyan bizonyítékok, amelyek azt igazolnák, hogy a halálbüntetés hatékony eszköze az erõszakos bûncselekményektõl való elrettentésnek. Ezért a halálbüntetés nem megfelelõ, sõt elfogadhatatlan válasz a bûnözésre. Egyetlen embernek sincs joga elvenni más ember életét.
Október 10.-e a halálbüntetés elleni harc világnapja.

Üdv.!
10/10
jocsill 2007 febr. 28. - 13:15:10 10/10
(507/2983)
Élek halok a mesékért, és remélem Emma is fog... A nagy magyar kedvenc a Lúdas Matyi!!! Annyira jól megcsinálták, de valóban tuti Mézga és a family, VUK...

Múltkor láttam a Szörny Rt-t.. Tudom, hogy Te nem vagy ilyen érzelgõsMeli, de én bevallom, elsírtam magam, és jól is esett, sõt az Oroszlánkirályon is sírtam, amikor Mufasat lelökte Zordon... Az egy csodás mese... De a Szépség és a szörny és a Hófehérke is örök klasszikus... Már megvettem Emmának karácsonyra plüssben Morgót, Tudort, Kukát és Vidort... Már csak Szende, Szundi és Hapci van, de azokat sajna nem láttam még... lehet, hogy hülyeség, de én szeretek ilyen gyerkõc lelkû lenni... A mese tuti felvidít, kicsit visszarepít a gondtalan gyermekkoromba... Imádtam gyereknek lenni, szuper jó volt :-) Remélem Emma is így fog visszagondolni a saját gyerekkorára...
Ti hogy álltok ezzel?
10/10
jocsill 2007 febr. 28. - 13:08:51 10/10
(506/2983)
Igen, köszönöm!!! Emma holnaphoz 1 hónapra 1 éves... hete önállóan járkál, folyton dumál halandzsa nyelven (szótárt írok éppen :-)))

Tudom, hogy felesleges a dühöngés, és azt is tudom, hogy nem Emma az egyetlen, ettõl még nagyon rossz érzés, hogy bizonytalan a gyereked sorsa, és tök tehetetlen vagy, mert nem rajtad múlik, amit tehetsz azt megteszed, de ez nem elegendõ...

Tök jók McBealék, ahogy "rácsodálkoznak", hogy Emma mekkorát nõtt...

Tudom, hogy Sanyi és Iván csak két pasi, de azért nem rossz pasi, legalább is szerintem Sanyi nagyon édi (a Csak Szex...-ben)

Nektek mi a véleményetek a halálbüntetésrõl? (ha ne írja ilyen kérdéseket, csak szóljatok)
10/10
Meli 2007 febr. 27. - 19:48:23 10/10
(505/2983)
Mekkorát nõtt Emma!!
10/10
Meli 2007 febr. 27. - 19:45:08 10/10
(504/2983)
Helló-Helló Jocsill!!
Nagyon örülök, hogy elõkerültél!!:-))))))
Azt viszont sajnálom, hogy Emma problémával küzd.
Azért pedig felesleges dühöngnöd, hogy mi lesz jövõre. Annyi, de annyi minden történhet addig! Biztosan Emma sincs egyedül ezzel a problémával. Minden bizonnyal lesz megoldás.

Valóban írnak össze-vissza mindenféle híreket. Mivel ha nincs mirõl alkotnak egyet és kész. Mégha nem is igazságot, lényeg az, hogy vegyék az újságot. Fõleg amiket a hírességekrõl árasztanak, az talán fele sem igaz.

A Micimackó mesét nagyon kedvelem. Húgommal a Malackát kedveljük. Ketten beültünk egy Malackás filmre a moziba.:-)) Olyan kis édes, fõleg mikor a kezeit hátra teszi, maga elé bámul és a lábujján mozgatja a lábát jobbra-balra.
Tetszett még a Törpcsalád, Asterix és Obelix, Csipet Csapat. Frédi és Béni, meg a Mézga család is. Nagy kedvencem pedig Garfield!