Téma: Ally McBeal

10/10
Blythe 2007 jan. 09. - 12:23:46 10/10
(443/2983)
Büszkeség és balítélet: Kedvenc Jane Austen könyvem. A BBC-s sorozat óriási, ami készült belõle. Karácsonykor el is döntöttem, hogy mostmár tuti megveszem dvd-n. Colin Firth nagyon édes. Bírom, hogy olyan keménynek tûnik és mindig kiderül, hogy csak bátortalan és nem tudja, hogyan fejezze ki magát. :) A Bridget Jones is jó, szerintem a könyv viccesebb, mint a film, dehát a filmbe nem fér bele annyi, mint a filmbe. Ha jól belegondoltok, azért Helen Fielding elég rendesen koppintott Jane Austentól. Valójában a Bridget története ugyanaz, mint a Büszkeség, csak a mai korba áthelyezve. Bridget is ugyanúgy rosszul ítéli meg Markot, mint Eliza Mr Darcy-t és Mr. Darcy és Mark is büszke, hogy magyarázkodjon. Szóval végülis Colin kétszer is ugyanazt a szerepet játssza :)

Végül két kérdés:

Mit szóltok, hogy lesz olyan mûsor, amiben sztároknak kell jégtáncolni? Nem túlzás ez? Mintha cirkuszi mutatványosok lennének! Ez nekem már sok.

Ja igen, és egy Meli féle kérdés: Ti nem vagytok a plafonon attól, mikor fel akartok szállni a villamosra, metróra és nem tudtok, mert mindenki az ajtóban áll, mikor a kocsi közepében egy csomó hely van? Miért nem mennek bejjebb? Ráadásul nem is a következõ megállónál szállnak le, hanem 5 megállóval késõbb, de el nem mozdulna az ajtóból. És ha keresztülmászok rajtuk, még neki áll feljebb, hogy én milyen bunkó vagyok. Lehet csak a vidéki kis szívem hibája, de nekem olyan rosszul esik, hogy az emberek még ennyire sem képesek a másikra gondolni, hogy úgy közlekedek, hogy a másiknak is könnyebb legyen.

Na befejezem, túl sokat írtam.

Nem felejtkezek el rólatok, igyekszem hamarosan újra benézni.

Üdv!

Bogi / Blythe :)
10/10
Blythe 2007 jan. 09. - 12:22:30 10/10
(442/2983)
Ordítsunk-e szülés alatt? Én csak azt tudom, hogy a nõvérem nem ordított. Szerintem teljesen felesleges bemenni mindeféle fogadalmakkal, hogy "én aztán ordítok/ nem ordítok", úgyse arra fogsz figyelni szüléskor. (Bár nem szültem még, szóval nem tudom, az ember ilyenkor mennyire tudja kontrollálni magát) Szerintem szüljön mindenki úgy, ahogy neki kényelmes, ha úgy érzi, hogy az ordítástól kevésbé fáj, hát miért ne? Szerintem egyik sem árt a babának, nem hiszem, ha csinálnánk egy felmérést a sorozatgyilkosok közt, kiderülne, hogy mind azért lett gyilkos, mert az anyja ordított/nem ordított szülés közben. :)

Táncolni imádok, csak kevésszer van rá lehetõségem. Viszont utálok úgy elmenni táncolni, hogy a barátom is ott van, mert õ nem tud/szeret táncolni, mindig üldögél és beszélget én meg tánc közben arra gondolok, hogy szegény unatkozik és nem tudok ellazulni. Plusz, ha õ nincs ott akkor lelkiismeretfurdalás nélkül táncolhatok más fiúkkal és nem kell azon gondolkodnom, látja-e és mit szól hozzá. Ha már egyszer más fiúval kényszerülök táncolni (mert õ nem hajlandó), akkor hadd táncoljak úgy, ahogy jól esik, ettõl még nem szeretem õt kevésbé. És nem szoktam alapot adni a fiúknak arra, hogy azt gondolják a táncnak lesz folytatása.
A Megatánc szerintem nem volt olyan rossz mint sokan mondták, csak nekem nem tetszett, hogy különféle táncokat táncoltak egy mûsoron belül. Így szerintem elég nehéz összehasonlítani a tudásukat. Meg az is hülyeség volt, hogy a lányok húzták a párjukat, mégis volt aki 3-4 hétig ugyanazzal táncolt. Én kikötöttem volna, hogy ugyanazzal nem táncolhat kétszer egymás után. Ja és hogy elviekben ez egy tehetségkutató volt, az volt a cél, hogy (akárcsak a Megasztárban) utcáról bejövõ embereknek adjanak kitûnési lehetõséget, de végül kiderült, hogy mind táncosként dolgozik már valahol. Ez nem picit olyan, mintha Lolát, emg az ilyen kis énekes csitriket összetrombitálnák egy ki a legjobb versenyre. Minek, hisz már énekel!
10/10
Blythe 2007 jan. 09. - 12:18:14 10/10
(441/2983)
Gõzöm nincs miért jó dohányozni, én egyszer tüdõztem le, de nem éreztem semmit. Nem köhögtem, jobb érzésem se volt tõle. Egyáltalán nem bánnám, ha mindenhol tilos lenne a dohányzás és betiltanák a dohánytermékek gyártását. Tök fölösleges dolog. Egyedül csak azt sajnálnám, hogy akkor sok embernek nem lenne munkája.

Fogalmam sincs, miért jó, ha teljesen kiszeded a szemöldököd és rajzolsz helyette. Szerintem a természet nem képes annyira rossz szemöldököt alkotni, hogy azt teljesen ki kelljen szedni. Azt hiszem, az 50-es években volt ez divat, onnan öröklõdhetett át. Az teljesen oké, hogy picit szedsz le belõle, formálod, hogy szép íves legyen. Nekem elég kevéske szemöldököm van, plusz világosak a szõrszálak, ezért a vége alig látszik, de még mindig inkább ezt szedegetem és formálom és színezem néha szemceruzával, mint hogy kiszedjem.

Szerintem a köszönömre a kérem felelet is valahol a régi magyar nyelvben gyökerezhet. Valami olyasmi lehet, hogy amikor kérsz valamit (pl "kérem a sót") és megköszönöd, annak a megfordítása. Vagy a "kérlek, igazán nincs mit köszönnöd" mondat rövidítése? Nyelvész ismerõs bárkinek????

Nem feküdnék kés alá, mert félek bárminemû mûtéttõl. Még ha valami életmentõ dologról, vagy vakbélmûtétrõl lenne is szó. Egyszerûen riaszt a gondolat, hogy miközben kábultan fekszem valaki a szerveim közt turkál. Brrrr! Vicces, mert épp tegnap kérdezte meg egy kollegám, hogy megcsináltattam-e a cicimet. Merthogy szerinte ahhoz képest, hogy milyen sovány vagyok, elég nagy. Nem akartam mondani, hogy szerintem nem nagy és el tudnám képzelni nagyobbnak, csak annyit, "ha meg lenne csináltatva, nagyobb lenne" :) Hát esetleg szülés után, ha nem akarok több gyereket és iszonyat gazdag leszek viszont szörnyen rosszul érzem magam a bõrömben, talán felvarratom. De hogy betetessek szilikont, hogy egy idegen anyag himbálózzon bennem, na nem! De Jocsilt meg tudom érteni, a nagy mell, illetve annak a súlya igenis rossz (most tegyem tönkre a hátam azzal, hogy plusz szilikon súlyokat emelgetek?). És szerintem érdemes megcsináltatni, még ha a gerinc torzult is, mert könnyebb kis cicivel járni gerinctornára, minthogy hiába tornászol a súly újra meg újra visszahúz... értitek, amit spórolsz a réven, elveszíted a vámon, vagy hogy is van. Szóval Jocsill, az egészséged érdekében szerintem érdemes belevágnod, bár én megvárnám azt az idõt, amikor már tuti nem akarsz több gyereket szülni (valahogy úgy vagyok vele, míg egy csöpp esély van rá, hogy a melleddel be kell tölteni a természet által rá bízott feladatot, addig nem szabad hozzányúlni), és ezt még talán a TB is támogatja.
10/10
Blythe 2007 jan. 09. - 12:16:48 10/10
(440/2983)
Hopsz, újra felrakom õket, mert kicsit olyan sokat írtam, hogy nem fért fel...

Szóval:

Sziasztok Lányok!

Na szóval, mi mindenrõl beszélgettetek a távollétemben:

Ajándékozási mánia: szerintem õrület mi volt itt karácsonykor. Hallottátok, hogy az emberek mennyi áruhitelt vettek fel, valami több 100 milliót? Én meg vettem egy könyvet apámnak meg egy CD-t anyámnak, mégsem tûntek boldogtalannak. Örültek, hogy hazamegyek és velük vagyok....

Szájra puszit adni gyereknek szerintem tuti viselkedési zavarokat okoz a gyerekben. De hát én már nem vagyok meglepve semmin, szerintem a mai 13 évesek úgy gondolkoznak, hogy "kipróbálom fiúval is és lánnyal is és akkor majd eldöntöm, hogy homo- hetero- bi- vagy transszexuális vagyok-e" Én meg csak arra gondolok: Menj vissza barbizni!!! ÁÁÁÁ!!!! De ugye ez csak divat, ugye ahogy a természtesség-, egészség- és biománia kezd elharapózni, lassan ez is lecseng és rájönnek hogy tök jó heteronak lenni??? Ugye?

Nem tudom, itt városban még nem tapasztaltam, hogy megkérdeznék, szabad-e a mellettem levõ hely. De távolsági buszon meg szokták, és szerintem ott van is értelme, hisz lehet, hogy foglalom a helyet a páromnak, aki még odalent a csomagokkal bíbelõdik vagy ilyesmi. Talán abból jött át. Talán egy kicsit meggyökeresedett hagyományról van szó. Mindenesetre szerintem ez inkább kedves, udvarias dolog és jól esne ha megkérdeznék.

Nem vagyok nyelvész, de arra gondoltam, talán azért mondják tüsszentés után, hogy "egészségedre", mert régen azt mondták, hogy "váljék egészségedre", ami talán azt jelentette, hogy "gyóygyulj meg", és talán abból csökevényesedett el. Nem bizti, de ha van nyelvész ismerõsötök, kérdezzétek már meg a kedvemért. :) Egyébként nálunk az a gyakorlat a családban, ha valaki csak 1-2-szer tüsszent azt mondjuk "egészségedre", mert lehet, csak irritálta valami az orrát, de ha érezhetõen betegség miatt és sokat tüsszent, azt szoktuk mondani, hogy "jobbulást", mert látjuk, hogy beteg az illetõ és gyógyulást kívánunk.
10/10
Blythe 2007 jan. 09. - 12:12:45 10/10
(439/2983)
Szerintem nem lehet elítélni a kegyes hazugságot (lásd idézett Ally epizód). Mondjuk én nagyon nehezen hazudok. (A munkámban ez hátrány, vicces :(
Anyukámmal sokszor veszekszünk, és már milliószor eldöntöttem, hogy azt fogom füllenteni, hogy mindent úgy csináltam, ahogy mondta, de aztán mindig kibukik

belõlem az igazság, és akkor veszekszünk. El se tudjátok képzelni, emnnyire csököttnek érzem magam, hogy nem bírok füllenteni, vagy ha füllentek rögtön lerí

az arcomról. Tudjátok milyen hátrány ez az életben? Eddig a legnagyobb hazugságom az volt, hogy mikor eljöttem az albiból több bérleti díjat fizettem, mint

járt volna, mert nem tudtam kialkudni. Egy havi bér 30.000 volt és 8 napért 20.000-et fizettem, ami ugye max 10.000 lett volna jogosan. Na persze anyámnak

nem mertem elmondani, mert biztos pörölt volna velem, hogy miért nem álltam ki az igazamért (nem volt igazam, mert késõn szóltam, hogy kiköltözök) Na, asszem

ez volt alegnagyobb hazugságom, csak mert nem akartam anyukámmal veszekedni.
De igenis kell néha jófejségbõl füllenteni, mint Ally, csak most nem tudok rá jobb példát mondani. Szerintem az Isten ezért nem ítél el minket, mert biztos

tudja, hogy azért hazudtunk, hogy a másiknak ne okozzunk fájdalmat. De most nem olyanra gondolok, hogy letagadod, hogy megcsalod a párod, az nem kegyes

hazugság. De ha a férj azt mondja a terhesség után meghízott nejnek, hogy neki õ a legszebb, az teljesen jó, még ha az urad is, és Te is tudjátok, hogy nem

Te vagy a legszebb a világon. Talán az ajó kegyes hazugság, amikor mindkét fél tudja, hogy az hazugság, de mégis jólesõ érzés azt hallani/mondani és

megnyugtatja a lelked.

Tangabugyi, hm. Kérdezhetek valamit, de õszintén? Nektek nem kényelmetlen? Én azt is gyûlölöm, mikor a rendes bugyi elmozdul és bevág, a tanga gyakorlatilag

mindig bevág, nem? Engem ez annyira idegesítene, hogy semmi másra nem tudnék figyelni, ha rajtam lenne. Egy gyereknek meg tényleg annyira nem való. Szétfagy

a feneke és megbetegszik. Na de tényleg!

Ordítsunk-e szülés alatt? Én csak azt tudom, hogy a nõvérem nem ordított. Szerintem teljesen felesleges bemenni mindeféle fogadalmakkal, hogy "én aztán

ordítok/ nem ordítok", úgyse arra fogsz figyelni szüléskor. (Bár nem szültem még, szóval nem tudom, az ember ilyenkor mennyire tudja kontrollálni magát)

Szerintem szüljön mindenki úgy, ahogy neki kényelmes, ha úgy érzi, hogy az ordítástól kevésbé fáj, hát miért ne? Szerintem egyik sem árt a babának, nem

hiszem, ha csinálnánk egy felmérést a sorozatgyilkosok közt, kiderülne, hogy mind azért lett gyilkos, mert az anyja ordított/nem ordított szülés közben. :)

Táncolni imádok, csak kevésszer van rá lehetõségem. Viszont utálok úgy elmenni táncolni, hogy a barátom is ott van, mert õ nem tud/szeret táncolni, mindig

üldögél és beszélget én meg tánc közben arra gondolok, hogy szegény unatkozik és nem tudok ellazulni. Plusz, ha õ nincs ott akkor lelkiismeretfurdalás nél
10/10
Blythe 2007 jan. 09. - 12:11:09 10/10 Előzmény Meli
(438/2983)
Sziasztok Lányok!

Na szóval, mi mindenrõl beszélgettetek a távollétemben:

Ajándékozási mánia: szerintem õrület mi volt itt karácsonykor. Hallottátok, hogy az emberek mennyi áruhitelt vettek fel, valami több 100 milliót? Én meg

vettem egy könyvet apámnak meg egy CD-t anyámnak, mégsem tûntek boldogtalannak. Örültek, hogy hazamegyek és velük vagyok....

Szájra puszit adni gyereknek szerintem tuti viselkedési zavarokat okoz a gyerekben. De hát én már nem vagyok meglepve semmin, szerintem a mai 13 évesek úgy

gondolkoznak, hogy "kipróbálom fiúval is és lánnyal is és akkor majd eldöntöm, hogy homo- hetero- bi- vagy transszexuális vagyok-e" Én meg csak arra

gondolok: Menj vissza barbizni!!! ÁÁÁÁ!!!! De ugye ez csak divat, ugye ahogy a természtesség-, egészség- és biománia kezd elharapózni, lassan ez is lecseng

és rájönnek hogy tök jó heteronak lenni??? Ugye?

Nem tudom, itt városban még nem tapasztaltam, hogy megkérdeznék, szabad-e a mellettem levõ hely. De távolsági buszon meg szokták, és szerintem ott van is

értelme, hisz lehet, hogy foglalom a helyet a páromnak, aki még odalent a csomagokkal bíbelõdik vagy ilyesmi. Talán abból jött át. Talán egy kicsit

meggyökeresedett hagyományról van szó. Mindenesetre szerintem ez inkább kedves, udvarias dolog és jól esne ha megkérdeznék.

Nem vagyok nyelvész, de arra gondoltam, talán azért mondják tüsszentés után, hogy "egészségedre", mert régen azt mondták, hogy "váljék egészségedre", ami

talán azt jelentette, hogy "gyóygyulj meg", és talán abból csökevényesedett el. Nem bizti, de ha van nyelvész ismerõsötök, kérdezzétek már meg a kedvemért.

:) Egyébként nálunk az a gyakorlat a családban, ha valaki csak 1-2-szer tüsszent azt mondjuk "egészségedre", mert lehet, csak irritálta valami az orrát, de

ha érezhetõen betegség miatt és sokat tüsszent, azt szoktuk mondani, hogy "jobbulást", mert látjuk, hogy beteg az illetõ és gyógyulást kívánunk.

Gõzöm nincs miért jó dohányozni, én egyszer tüdõztem le, de nem éreztem semmit. Nem köhögtem, jobb érzésem se volt tõle. Egyáltalán nem bánnám, ha mindenhol

tilos lenne a dohányzás és betiltanák a dohánytermékek gyártását. Tök fölösleges dolog. Egyedül csak azt sajnálnám, hogy akkor sok embernek nem lenne

munkája.

Fogalmam sincs, miért jó, ha teljesen kiszeded a szemöldököd és rajzolsz helyette. Szerintem a természet nem képes annyira rossz szemöldököt alkotni, hogy

azt teljesen ki kelljen szedni. Azt hiszem, az 50-es években volt ez divat, onnan öröklõdhetett át. Az teljesen oké, hogy picit szedsz le belõle, formálod,

hogy szép íves legyen. Nekem elég kevéske szemöldököm van, plusz világosak a szõrszálak, ezért a vége alig látszik, de még mindig inkább ezt szedegetem és

formálom és színezem néha szemceruzával, mint hogy kiszedjem.

Szerintem a köszönömre a kérem felelet is valahol a régi magyar nyelvben gyökerezhet. Valami olyasmi lehet, hogy ami
10/10
Meli 2007 jan. 05. - 15:52:24 10/10
(437/2983)
Üdvözletem Mindenkinek!
Szia Jocsill!
Nagyon derûs hangvételû sorokat írtál! Örülök én is a jókedvednek!:-)
Tehát a véleményeim: A Büszkeség és balítélet, mint kosztümös film nem igazán vonzó a számomra, ráadásul sok benne a kavarás, akár egy szappanoperában.:-) Azért aranyos és tanulságos mû! Színdarabként is más lehet. A film végére mindkét fõszereplõ leküzdi hibáját: egyik a büszkeségét, másik az elõítéleteket, s boldogan egymáséi lesznek, mire természetesen a másik pár boldogságának sincs többé akadálya. Boldogan élnek míg meg nem halnak.... He-he
Colin Firth: Sármos pasas. :-)) Kis kedves volt a Bridget Jones naplója c. filmben. (Végre meg tudtam nézni a film másik felét is!) Tetszett, szórakoztató film. Nem tudom mit írhatnék még ezekrõl. Majd Ti!!! És kérdezhettek!
Szióka!
Meli
10/10
jocsill 2007 jan. 04. - 18:14:45 10/10 Előzmény Meli
(436/2983)
Szasztok csajok!!!! :-.)))

nagyon fain üziket írtatok, amíg nem jelentkeztem.

Szóval Meli és Bogi, örülök hogy így virtuálisan "ismerlek" Titeket...

Apuci épp most pelenkázza a lányzót, és olyan durcás hangokat, ordításokat adott ki, hogy majd becsináltam a nevetéstõl...

Szóval Meli, valóban hosszútávú terveink vannak, és már azt számolgatom mikor kellene fogannia a kistesónak. Anno Emma fogantatását is gondos tervezés elõzte meg, tehát mindent ki kell számolni.

Ha egyszer lesz sok pénzünk, biztos nem gondolkodunk azon, hogy bevállaljuk-e a 3. és 4. gyerkõcöt. Egyelõre ez a lakás nem felelne meg erre a célra.

Mindegy. A lényeg, hogy Calista ezen a képen fergetegesen jól néz ki... Nagyon várom már a folytatást, az egyetlen vigaszom az ünnepek alatt a Büszkeség és balítélet volt, imádom Mr. Darcyt, egyszerûen majd megõrülök érte. Az egyetlen férfi, aki megérne egy kis kockázatot, csak az a baj, hogy nem létezik. :-(

Ti hogy álltok a fent nevezett filmmel, illetve Colin Firth-szel, továbbá Bridget Jones-szal... Bár lehet, hogy kérdeztem már hasonlót?!?

Most be kell fejeznem, mert Emma mindjárt fürdik, és apukával együttmûködünk :-)))

Üdv Nektek: csilla
10/10
Meli 2007 jan. 03. - 09:23:35 10/10
(435/2983)
Szia!
Aranyos üzi! :-)))
Közvetlenebb, de végül is Jocsill keresztnevét is tudjuk, én meg, képzeld, Meli vagyok.:-)
Sok vidámságot kívánok!
(Készülök ide egy újabb meglepivel.):-)
Hû, Calista!
10/10
Blythe 2007 jan. 03. - 08:55:05 10/10
(434/2983)
Szia Meli!

Ja, nagyon okos voltam tegnap. Ebbõl is látszik, milyen kis szétszórt vagyok. Merthogy ugye munkaidõm nagy részében emileket irogatok, "köszi, Bogi", és "Üdv, Bogi" aláírásokkal és már a lendület vitte kezem, mikor hozzátok bejelentkeztem.

:)

Végülis nem dõlt össze a világ. :)

Sok puszi Nektek! :)
10/10
Meli 2007 jan. 02. - 17:22:41 10/10
(433/2983)
Szia Bogi alias Blythe!!:-)
Üdv neked is!
10/10
Blythe 2007 jan. 02. - 08:37:21 10/10 Előzmény Meli
(432/2983)
BÚÉK!
Sziasztok! Nem tûntem el, mindig olvasom, amit írtok, de sajnos nem volt idõm/kedvem írni.
Igyekszem nemsokára hosszabban is megnyilvánulni.
Üdv!
Bogi
10/10
Meli 2006 dec. 30. - 11:44:19 10/10
(431/2983)
Sajnos nem lehet tudni. Bízunk benne, hogy lesz folytatás. Addig is figyelemmel kísérjük a V3 kínálatát. Itt a fórumba jelezzük ha többet tudunk.
Üdv!
10/10
Fauna09 2006 dec. 30. - 11:22:08 10/10 Előzmény Meli
(430/2983)
Tudsz valamit a sorozatról, folytatják valamikor a Viasat3-on?
10/10
Meli 2006 dec. 27. - 18:03:30 10/10
(429/2983)
De elfoglaltak vagytok!!...
10/10
Meli 2006 dec. 20. - 20:33:03 10/10
(428/2983)
Szia-szia Kedves Jocsill!

Örülök, hogy így irogatunk!

Hosszútávú terveid vannak! Jó nagy lehet a lakásotok ha be kell népesíteni.:-)))

Táncolni én is szeretek. A Túrista Egyesület bulijain sokat táncoltunk. Próbálkoztunk táncot tanulni a párommal, de nem volt jó a tanár, meg aztán a kedvesem jobban tudta, mint ahogy tanították, (legalábbis azt hitte!) ezért inkább nem mentünk el a második felére. A bulikon meg mindenki a szíve szerint táncolhatott cikizés nélkül.
Nem néztem a táncos mûsorokat, csak bele-bele lestem. Nem kötött le annyira, mint az énekes változat. Van néhány felvételem amit még nem láttam. Színesebbre számítottam.

Én nem várakozok egy menüre, mert ha akarom megcsinálom és kész. Halászlevet inkább bográcsba szoktunk készíteni, vagy a halászcsárdába eszünk egyet ha megkívánjuk.
Szeretem például a menüt amit anyu szokott készíteni. Éppen ezért ha az eszembe jut élvezettel eszem az év bármelyik napján. Nem úgy, mint anyu aki egy évben csak egyszer.:-))))
Nem is foglalkoztam azzal, hogy mit fogok fõzni a vásári meló után! Jó embertõl kérdezed, hogy hogyan érzek a Karácsonnyal kapcsoltban! Ugyanis kerülöm, ahogy csak bírom. Nem tudom mit csodálkoznak ezen sokan, hiszen a Földön sokan nem ünnepelik. Másrészt pedig azt sem tudják mi is az, meg utálják is mégis ünneplésnek nevezik. Képmutatás!
Gyerekként egy szép esemény volt, fõleg a csilli-villi, figyelmesség és a játékok miatt. Késõbb unalom, megelõzõ esti hangulatos sütisütéssel anyuval. Az utóbbiból lehetett volna több is egy évben. Fenõttként némi hagyomány követés volt, de kíváncsi voltam miért is mindez. Sirattam a fákat, nevettem a babonás szokáson, miért marad folyton csecsemõ Jézus, miért nem õ kapja az ajándékot.
Aztán megtudtam mindent és az érzésem szerint döntöttem: Legyen minden nap Karácsony! A szeretet nem korlátozódhat két napra, a kedves ajándékozást ne a dátum szabja meg, a színek, fények és díszítés legyen az életem része, az ünnep pedig a szívbõl fakadjon ne a naptárból.

Hogyan készülök az évvégére? Mint egy munkaszüneti napra. Végre több idõ a kedvesemmel, végre több idõ a természetben, végre van szabadidejük a rokonoknak közös beszélgetésekre.
Töltöttem már nagy csoporttal egy erdei házban, bográcsozással ezeket a napokat, vagy éppen egy fûthetõ barlangban a Bükk közepén!

Legyen neked is szíved szerinti 2006 utolsó napjai!
Üdv.! Meli
10/10
jocsill 2006 dec. 20. - 18:10:09 10/10
(427/2983)
Szia!

Egy kósza gondolat erejéig a mûtét: nagyon messze vagyok attól, hogy nekivágjak, mert még szeretnék szülni, ha lehet még 3 alkalommal, de ez majd elválik....

Tánc: Imádok táncolni. Imádok jó zenét hallgatni és arra itthon ugri-bugrizni... Nagyon tetszett a Megatánc, mert páran tényleg nagyon frenetikusan táncoltak benne...
Gyerekként 8 évet néptáncoltam, mellette társastáncra jártam, azt is nagyon élveztem, de aztán nem lett párom és azt hamar abba kellett hagynom...

Te hogy állsz a tánccal? Nézted esetleg a fent említett mûsort?

Szenteste Halászlé lesz a menü? ha nem mi lesz? Te fõzöd?

Már alig várom, hogy halászlét együnk, és én fogom fõzni.

Emmával ez lesz az elsõ Karácsonyunk. Annyira várom, ami nálam meglepõ, mert nem szeretem túlzottan a Karácsonyt. Mindig rohanás az egész...

Te hogy érzel a Karácsonnyal kjapcsolatban?

Üdv: jocsill
10/10
Meli 2006 dec. 19. - 20:32:07 10/10
(426/2983)
Szióka!
Persze, hiszen az is súly!
De ha már fáj az a hát, nem hiába a mûtét? Azért fáj, mert már túlterhelt lett és eltorzult, már ott a baj, a tehermentesítés késõ.
Ajánlhatnák a hátizom és mellizom erõsítést. Az elsõ a gerincet tartja jobban, a másik pedig a mellet.
Megint a pénz: a mûtét anyagiakat vonz, a tájékoztatás költségeket...
Szeretsz táncolni?
Csak, hogy így vidámabb témákra evezzünk!
10/10
jocsill 2006 dec. 18. - 16:06:37 10/10
(425/2983)
Szia!

A mell nagysága valóban hátfájást okoz!!!! Nagyon sokaknak a TB által finanszírozott ilyen mûtétje van, mert bizonyítható. (a férjem anno nem véletlenül a melleimet szúrta ki...) Lehet, hogy esetemben nem a mellek nagysága határozza meg, de sokak esetében igen. Azt orvosi vizsgálat dönti el.

Anno én csendben szültem, nagyon zavaró volt,ahogy a mellettem lévõ szülõszobában ordibált a nõci. Szerintem sokkal méltóságteljesebb, ha csendben van a nõ...

Sejtésem sincs mit fogok Emmának mondani, ha ilyenekkel áll elõ, de ez sajna hamarabb bekövetkezik, mint kellene.

Üdv: jcs
10/10
Meli 2006 dec. 17. - 19:08:14 10/10
(424/2983)
Szia Kedves Csilla!
Köszönöm a sorokat!
A hazugság ügyben nekem is ez a véleményem.
Valóban a soriban is találhatunk kegyes hazugságokat. Például Ling is a háttértáncos választáskor Elaine számára. Szerintem jobb módokat is találhatunk a kegyes hazugságnál.
Azért azt nem értem, hogy a mellmûtétnek mi köze a hátfájásodhoz. Lehet, hogy lógóbb vagy nagyobb lenne még pár szülés után, de a hátad nem attól fáj. A súly hordás okozhatott gondot. Egyébként nagyon kényes az ember gerince. A monoton munkavégzés, meg a cipekedés, egyetlen rossz mozdulat, emelés és már ki is készül. Nekem is fáj egy munka miatt. Reggel ha a csapnál hajolok, utána nem tudok kiegyenesedni, csak lassan. Mindegy, mert az öregedéssel majd jönnek a társai...
Kötelezõ kiabálás szüléskor?!? Errõl az jut az eszembe, hogy amikor filmet nézek valakivel aki már anyuka, és éppen szülés zajlik a tévében, általában megjegyzik, hogy a filmekben folyton sikítoznak, pedig a valóságban csendben szülnek. Eléggé hisztisnek és zavarónak tûnhet egy kiabáló szülés. Lehet, hogy felszabadultabbá teszi a nõt, mint amikor harcmûvészetben is hangokat adnak ki. Igaz, ezt a szülõszobán mással is el lehet érni.
A derekat szabadon hagyó öltözet ugyan divatos, csak tudni kell hol alkalmazható. Biztosan nem kinn, 20 fok alatt. Inkább konzervatív vagyok, mert a betegség elõbb eszembe jut, mint a tetszelgés.
Kiváncsi vagyok mit mondanál a kislányodnak a tangás dologhoz hasonló ügyekben... Valószínûleg csak nõiesedni akarnak, utánozni másokat. Ha látja, hogy az ovistársának lehet, akkor neki miért nem?
Üdv, és neked is minden jót!