Téma: Álmatlanság

10/10
greghouse 2011 aug. 28. - 17:03:55 10/10
(79/119)
Na ja.
De elõtte az a bûncselekmény, amit szegény Karinthy Frigyes nevével "fémjeleznek" vagy a neve mögé bújva önkifejezi magát valami ifjú titán.... Hogy ezt most miért nem tudják megcserélni.... A Karinthy nevével visszaélõ borzadmányt elkerülni, addig inkább a Gene Wilder-Richard Pryor film ez idõben a Filmmúzeumon. Utána meg jöhet Pacino.
Ford Mustang 2011 aug. 28. - 15:35:06
(78/119)
Egyetértek. Kezd észhez térni az egyes.
10/10
greghouse 2011 aug. 28. - 13:59:17 10/10
(77/119)
Már megint az a (remélem egyre kevésbé) fura helyzet áll elõ, hogy a magyar m1-en levõ mûsor viszi el a pálmát. Az Álmatlanság (Al Pacino, Robin Williams, Hillary Swank) kiváló film, és az M1-en.
REKLÁM NÉLKÜL. Egy jó film.
Vannak még csodák.
10/10
kadar1995 2011 máj. 01. - 09:10:43 10/10
(76/119)
Tudom, hogy a film egy adaptáció, de azt is tudom, hogy Christopher Nolan rendezte és nekem ez elég volt, hogy megnézzem. Mivel Nolan filmjeitõl kicsit gyengébb átlaga van nem vártam egy nagy was ist das-t, de kellemesen csalódtam. A film története nagyon megfogott és szerintem Al Pacino itt hozta élete legjobb alakítását (lehet, hogy sok Keresztapa és Sebhelyesarcú rajongó nem ért egyet, de én így látom) és Robin Williams is egy nagyon karakteres gonoszt hozott létre.

10/10
8/10
horas 2010 okt. 10. - 23:48:02 8/10
(75/119)
Nagy várakozás elõzte meg ezt a filmet nálam,leginkább Nolan miatt aki a Memento-val nálam óriásit alakított.
Hiba volt igazából ettõl a filmtõl az újító és sajátos dramaturgiai megoldásokat várni mert ez egy hagyományos történet.

Valahogyan nekem nem jön át a feszültség,nincs meg az a nyomasztó erõ aminek lennie kellene Al Pacino lelki és a utána már fizikai vergõdése miatt.

Tulajdonképpe tetszett film,jók a szereplõk Robin Williams-t érdekes volt negatív szerepben látni,szóval ez is egy élmény,de ha a filmet egy szóval kellene jellemeznem az az üresség lenne.

Nálam meg pont,hogy nem álmatlanságot okozott,hanem emlékszem egy idõben direkt ezt a filmet tette be lefekvés elött mert volt valami andalító a tempójában és az alaszkai környék is valahogy megnyugatóan elszigetlet volt a világtól.

Jó film,de valami hiányzik belõle.
7/10
Sadenal 2010 szept. 30. - 14:16:48 7/10
(74/119)
Hát én annyira nem ájultam el tõle, de azért 1-szer meg lehet nézni. Al Pacino meg Williams is jók voltak benne, Hilary meg jobban nézett ki benne. mint a millió dollárosban, sztem..:D

7/10

SPOILER

Egyedül az a jelent tetszett, amikor kihallgatják Williams-et, Pacino meg közben megjátssza magát. :D

Amúgy a végén, mikor Williams halottan merül alá, lehet látni, hogy pislog...:D
onepeople 2010 szept. 08. - 16:31:41
(73/119)
Nem ismerem az eredeti filmet, de szerintem nem is baj.
Nagyon el lett találva, Al Pacino megint hozta a formáját.
Nagy film, izgalmas, jók a szereplõk játéka, leköti a nézõk figyelmét. 10/8
10/10
The Man Who Laughs 2010 júl. 20. - 17:29:03 10/10
(72/119)
Az eredeti norvég változatot nem láttam így nem is tudom összehasonlítani vagy megítélni, hogy menyire volt "szükséges" az amerikai verzió elkészülése. Én minden estre örülök, neki, hogy Nolan leforgatta ugyanis ez egy fantasztikus film. Kezdve a két fõszereplõ tökéletes játékától. Al Pacino minimum olyan fantasztikus alakítást nyújt a bûntudattal és államtalansággal küszködõ zsaru szerepében, mint ahogy annak idején Tony Montanát is megformálta. Robin Williams (mint minden komoly szerepében), most is remek.

A feszültség végig megmarad a filmben, köszönhetõen a remek északi helyszínnek. Ez különösen nagy erõssége a filmnek, ugyanis a film nyáron játszódik folyamatos napsütéseben. Feszültség keltéshez meg mi a legkézenfekvõbb? Sötétség, a titkok és az ismeretlen birodalma. Mégis, ahogy egyre jobban átéreztük a fõhõs dilemmáját (ez a dráma pedig tökéletesen van érzékeltetve, köszönhetõen Pacinonak elsõsorban és természetesen a hibátlan forgatókönyvnek) egyre jobban nyomaszt minket a napsütés és vágyunk, rá, hogy a sötétben megpihenhessünk.



10/10

Komolyan mondom Christopher Nolan az új évezred (még akkor is , ha elsõ filmjét még 1998-ban készítette, de az igazi nagy áttörést a 2000-es Memento hozta) eddigi legnagyobb felfedezése. Eddigi karrierje során (ha hirtelen abbahagyná a filmkészítést, így is egy szinte tökéletes életmûvet tudna a maga mögött), képtelen volt hibázni. 7 nagy játék filmjébõl 5 benne van az IMDB top 250-ébe, tudom, hogy ez nem a légmérvadóbb dolog, de hány rendezõ büszkélkedhet ilyen statisztikával (bizonyára nem sok).

Alig várom, hogy jövõhéten megtekinthessem az Eredetet.
Charles Foster Kane 2010 júl. 15. - 22:38:21
(71/119)
Frappáns észrevétel. :)
7/10
Beyond silence 2010 júl. 15. - 22:25:10 7/10
(70/119)
Egész jól sikerült film ez is Christopher Nolantõl, különösen ha azt nézzük hogy nem vagyok oda a krimi-thrillerért.

Bár közel sem tökéletes, de a vége megvett, röviden: Bûntudat=Álmatlanság, Feloldozás=Halál=Álom

Kiemelendõ a Mementot is jegyzõ vágó Dody Dorn munkája.
Charles Foster Kane 2010 júl. 13. - 00:50:50 Előzmény susmuruss
(69/119)
Kis pitiáner csaló zsaru? :)


Nézd meg még egyszer a filmet, mert elsõre nem értetted. És koncentrálj az utolsó mondatra: "Don't lose your way!" Ez adja a kulcsot az egészhez.

Minden részletében tökéletesen megírták ezt a filmet. Az eredetit nem láttam, nem tudom, hogy mit adtak hozzá, de ez tényleg így jó ahogy van. Méltatlanul kevesen ismerik.
susmuruss 2010 jún. 11. - 00:36:21
(68/119)
en ugy emlekszem hogy nem volt olyan jo film mint amit vartam. Robin W-et nem igazan csipem, de most valahogy Pachio sem olyan szerepben tundokolt amiben megszoktam. Nem voltak nagy monologjai mint ahogy ,megszoktuk (egy asszony illata, ordog ugyvedje, a bennfentes. beavatas, szemttol szemben, minden heten haboru). Egy kis pitianer csalo zsaru volt aki szerette volna eltusolni az felelotlensegbol elkovetett hibajat. Atlagos film volt. Ehhez kapcsolodoan el kell mondanom hogy a De Niroval kozos filmje a Righteous Kill sem tetszett, az igazsagoszto szerepeben. Pedig ha van ket nagy szinesz akiket tartok is valamire akkor azok ok ketten.
James Uram Benson Madame 2010 máj. 25. - 10:45:50 Előzmény James Uram Benson Madame
(67/119)
Ja, annyi meg eszembe jutott, hogy picit talan eroltetett az alapszitu. Tul nagy baki Dormertol ez, hogy benasagbol lelovi a tarsat. Amatorizmus, amit nem nezunk ki belole az elso percekben. Persze ha ez nincs, akkor film sincs, ugye...

A masik, amin gondolkoztam, hogy ha Maros Gabor adja Williams hangjat, mint az maskor is elofordult, talan nem asszocialna senki a Mrs. Doubtfire-re.
James Uram Benson Madame 2010 máj. 24. - 14:01:48
(66/119)
Nekem is tetszett - a 88 perccel adták egybecsomagolva egy ezresért, a színészek miatt megvettem, de amikor késõbb láttam, hogy Nolan rendezte, tudtam hogy baj nem lehet. A környezet lenyûgözõ, nem is tudtam hogy Alaszkában is ilyen fél évig világos-fél évig sötét idõszakok vannak.

Mikóval önmagában semmi gond, remekül illik Williams-hez, igazából én magáról Williamsrõl nem tudom eldönteni, hogy illik-e hozzá a figura. Pacino és Végvári összhangja itt is lenyûgözõ és megint bekerült pár aranyköpés a film elejére (amikor kiosztja a kis hülyegyereket, az zseniális). Ezekért szeretem ezt a párost, óriási ûr támad Végvári után :(
susmuruss 2010 febr. 04. - 14:02:50
(65/119)
Nem a legjobb filmje Al Pacino-nak de azert nezheto volt. Megegyszer nem kezdenek bele.10/07
10/10
Torino74 2009 nov. 13. - 19:19:07 10/10
(64/119)
Hát nekem rohadtul bejött a film, fõleg, hogy Robin Williams nem idiótát játszik.
Ahogy szenved benne Al Pacino, az rohadtul bejön.

nálam 10/10.
terika 2009 júl. 04. - 12:10:26 Előzmény ryood
(63/119)
Annak a norvég filmnek mi a pontos címe? Esetleg linket is adhatnál hozzá. :)
7/10
ryood 2009 máj. 28. - 18:02:07 7/10
(62/119)
elég jó film, de az eredeti norvég verziónak a közelébe sem érhet.
7/10
kerekgyar 2009 febr. 03. - 20:54:48 7/10
(61/119)
---------------SPOILER---------------
Maga a film érdekes témát feszeget, ahogy azt már "matoko" megjegyezte: a jó és rossz közti határ, hol kezdõdik a bûn? Viszont már 45 perc után kitaláltam, hogy Burr a végén leleplezi Dormert (bár ez lehet annak a jele, hogy túl sok filmet nézek): Dormer megjegyzése Burrnek, hogy figyeljen a részletekre; elteszi a társa fegyverét; az esemény rekonstrukciója közben Burr arckifejezése is ezt sugallja; amikor pedig abszolút adja magát, az a 45. perc: Dormer visszaküldeti a jelentését Burrel, hogy nézze át még egyszer - ezek a pontok azok, ami felett a nézõnek át kellene siklania, hogy a film végén visszagondolva homlokon vágja magát, hogy "Tééééényleg!". Ehhez képest túlságosan szemet szúrnak. Ami pedig a lábon lõtt zsaru golyóját illeti (hehe)... Várható volt, hogy megtalálják a töltényhüvelyt.
Al Pacino játéka pompás, mintaértékû. Úgy vélem ezt nem vitathatja senki. Robin Williamsel a párosítás viszont elég érdekesre sikerült: valahogy nem tudtam túl komolyan venni a jeleneteiket, de azért megjegyzem, hogy ebben talán az is közbejátszik, hogy szinkronosan néztem (már bánom) és Mikó mint magyar hang elég komikus töltetet ad Walter Finch karakterének, ami nem a legszerencsésebb egy ilyen hangulatú filmhez. Mellesleg ez nem volt egy nagy szerep. Robin Williams rajongóknak a "Jack" a kötelezõ film...
A történet jó volt, a színészek jók voltak, mégis valamiért többre számítottam a leírás alapján, illetve nem 120 percben kellett volna megoldani. Egy 15-20 percet simán húzhattak volna belõle (egy film nem az idõtartama miatt lesz nagy film ezt tudjuk). Nem mondom, hogy nagyot csalódtam, de ez ténylegesen egy egyszer nézhetõ film. Azért megyjegyzem az "itt a pisztoly, hol a pisztoly" játék azért nagyon ott volt!
Számomra egy 7/10-et megérdemel, azt a 3 pontot a kiszámíthatósága miatt vesztette.
Ez egy kicsit hosszúra sikeredett, de muszáj voltam megosztani kritikámat.
idõjós1010 2008 okt. 23. - 16:52:36
(60/119)
12 hónapos idõközökkel sem fér már nálam bele harmadjára a film.