Téma: Ambrus Zoltán

kissmekate 2019 júl. 08. - 14:23:01
(2/2)
"Búcsú egy mirigytől - Ambrus Zoli halálhírére :(

Életem egyik legszebb időszakának a 2000-es évek elejét tartom, ugyanis nekem az volt a felhőtlen gyerekkor. Boldogság, vidámság, móka és kacagás...Ehhez a jókedvhez Szilveszterenként és hétvégenként hozzájárult a magyar zenei élet egyik legkülönlegesebb formációja az Irigy Hónaljmirigy. Akkori paródiáik szerintem remekül sikerültek, zenei átírásaik pedig zseniálisak voltak. Nyolc jól összeszokott kan, ahogy a himnuszukban is éneklik. Majd az egyik mirigy kicsit félrecsúszott...a Zoli. A Zoli, aki remekül tudott testalkatából és fizimiskájából kifolyólag női karaktereket hozni és gyerekeket utánozni. Igazi mozgatórugója volt az egész csapatnak, azt lehet mondani rá illet a legjobban a mókamester kifejezés. Aztán Zolival történt valami, amikor 2005 december végén autóbalesetet szenvedett. Felépülése rengeteg ideig tartott, de sikeresen újratanult mindent. Majd 2012-ben úgy döntött kilép a Hónaljmirigyből. Az, hogy döntése mögött mi húzódott sosem fog igazán kiderülni. Zenélgetett ugyan, de a nyilvánosság elől eltűnt, nem nagyon lehetett hallani róla, hacsak nem a kicsúszott életét pletykálták a lapok.
Tegnap pedig jött a szomorú hír az együttestől, hogy Zoli, hosszú, súlyos betegség után, 53 évesen örökre elaludt...Megrendült a Mirigy alapja és tudjuk, hogy Ambrus Zoli nélkül már nem lesz olyan. Így maradnak a felvételek, az emlékek, hogy van egy zenekar, amely a század elején kihozta a maximumot magából, de így nyolcan már sosem lehetnek együtt. Nyugodjon békében!"
kissmekate 2019 júl. 08. - 14:22:40
(1/2)
A port képén nem Ambrus Zoli látható.