x-tro 2006 ápr. 28. - 12:54:56
(4/244)
Én inkább úgy gondolom, hogy az a szerencsés ha tízévente születik egy ilyen film, mint az Amélie, hiszen ez a ritkaság jelenti az igényesség piedesztálját...:))) tízévente születik egy-egy non plus ultra, egy csimborasszó. S tízévente lehet mihez viszonyítani a többi resztlit...

Ki tudjuk várni a tízévente elkövetkezõ feltámadását a filmnek.
fisherman 2006 ápr. 28. - 09:12:32
(3/244)
Csatlakozom a téma megnyitójához. Kötelezõ megnézni. Egyedi darab. Gyönyörû képek és remek megoldások. Mindenkinek figyelmébe ajánlom a Hosszú jegyesség címû filmet. Ugyanaz a stáb, hasonlóan igényes alkotás.
Sok ilyen filmre lenne szükség.
x-tro 2006 febr. 01. - 19:15:13
(2/244)
OFF. orsós (népszabi) egy kultúrkurva (bocs), én sem olvastam még pozitív kritikát még tõle, bár már nem ír. õ a new yorki (vagy washingtoni, nem tom hol van) magyar kulturális központ igazgatója lett. gondolom, most ott zajlik a lila fanyalgás.

ON: amélie az utóbbi100 év egyoik legjobb filmje.
worldpeace 2006 febr. 01. - 17:54:30
(1/244)
Érdemes elolvasni a Népszabadság lehúzó kritikáját! Tökéletesen meg vagyok gyõzõdve arról, hogy a szerzõ kihívásnak tekintette, hogy egy negatív kritikát írjon az Amélie...-rõl. (Igaz, a Népszabadságban minden filmet lehúznak.) Én magam tökéletesnek tartom. Egyetértek a Port kritikájával; ilyen film tíz évente ha egy születik.