worldpeace 2007 júl. 15. - 01:55:11 Előzmény King Diamond
(44/244)
Milyen filmeket szeretsz? Félre ne érts, én elfogadom, hogy ha neked az Amélie egy rakás kula, akkor hát legyen az. És tényleg azért kérdezem, mert nagyon érdekel. Stílust, filmcímeket is írj!
Marcellus 2007 júl. 15. - 01:05:57
(43/244)
Ez a film szerintem több, mint jó. De az iskolában, médiaórán a sok focimajom (elnézést az intelligens focikedvelõktõl a kifejezésért), szar humorú barom csak húzta a száját az elején. Valóban nem lehet az elején még eléggé megismerni elsõre a filmet, de érdemes végignézni. És az, hogy beteges... szerintem egyáltalán nem. A zenéje megvan, és azt kell mondanom, zseniális. Annyira passzol a filmhez, hogy azt elmondani nem lehet! A város, az idõ és az érzelmek hangulatát teljesen magába foglalja.
A narrátor hangja az, aki Gérard Depardieu-nak szokott sokszor a magyarhangja lenni. A "Jóbarátok" meg nekem is eszembe jutott. A téma valóban érdekes, hogy van-e önzetlen cselekedet, de úgy vélem, hogy vannak jó cselekedetek, amikre egyesek azt mondanák: önzetlen, mások meg azt, hogy nem. Ennyi, mást nem tudok mondani. Szerintem ha valaki jót tesz egy szerettével - vagy mással - és ez belül valamennyire boldoggá teszi, még nem önzõ cselekedet, de végülis kit érdekel, mit mond egy fórumtag. Amit érdemes komolyan venni, az a filmrõl való véleményem, mert sokan, akik meg fogják nézni, oda lesznek érte. Akik meg nem, azoknak sem okoz végzetes traumát, ha megnézik. Utána berakhatnak egy másik videót, vagy átkapcsolhatnak máshová.
És megjegyezném: azért jó sok jó amerikai film van, nem kéne "Amerikával" általánosítani. Az túlzás.
Na, a lényeg: nagyon jó film! Pont.
csigusz92 2007 júl. 04. - 19:03:46 Előzmény King Diamond
(42/244)
erre mindent lehet mondani csak azt nem h sz*r!!
tudod mi a sz*r? az amerikai vígjáték és horror filmek amik mind ugyanarra a kaptafára épûltek tele sz*r poénokkal sz*r színészekkel és sablonos jelenetekkel... ha nemteccet maximum rossz film de ááh azt se...
sztem egy olyan filmre aminek igenis van sok mondanivalója és eggyáltalán nem sablonosan az életrõl szól, elgondolkodtató stb.. arra nem mondhatja senki h sz*r
engem nagyon megfogott, mindig szívesen nézem teljesen lenyûgöz a film világa és kedvessége különcsége és betegsége... Amelie életfelfogása érdekes és minden csak nem nézhetetln...
zsofijaj 2007 jún. 20. - 13:19:40
(41/244)
érdemes elolvasni a Népszabiban a kritikát..
ha ez a film nem jó nekik, akkor tényleg semmi.
néhány kritikust meg kéne verni.
ecetera 2007 ápr. 06. - 23:28:59
(40/244)
ha van film, ami képes gyökeresen befolyásolni az ember hangulatát, akkor ez az!
Huko 2007 ápr. 01. - 22:43:24
(39/244)
a narrátor...azt hiszem Helyei László.
ha így felidézem magamban a hangját..sztem õ az...:-)
Amelie...hát igen.sok szép emlék...nagyon jó film.
Maia 2007 márc. 24. - 09:46:29
(38/244)
Szerintem az ember minden egyes perceben egyutt tud erezni a foszereplokkel. Az Amélie egy olyan csodalatos mesevilag, ami szerintem minkenkiben ott van. Hiszen kinek ne lette olyan valamilye amit igazan szeret. Mindenkinek megvan a sajat gyenge pontja. Az ember rengeteg mindenen eltud erzekenyulni, csak mindenki mas mas dolog miatt.
Ez egy erzelem dus film, ami emberi erzelmekrol szol, es arrol, hogy mindeig legyen tarsunk, hogy az mindennapi oromoket meg tudjuk veluk osztani...
Parizsban jartam ebben a negyedben, ahol ezt a filmet forgattak...va valakinek van ra modja, hogy Prizsba menyjen, akkor mindenkeppen menyjen el a Montmartre es setaljon ott vegig...es akkor aterzi mindazt, amit a filmben latott!
1/10
King Diamond 2007 márc. 24. - 00:54:32 1/10
(37/244)
Ez a film egy borzalom. Végig kellett szenvednem, mert az egyik tárgy óráján kötelezõen meg kellett néznünk. Szörnyû élmény volt...annyira lefárasztott, hogy el sem tudom mondani. Röviden: egy nagy rakás sz*r. Kb ennyi
Katona Gábor 2007 márc. 23. - 20:12:53
(36/244)
Nekem az elsõ ötben van benne, pedig nagy a verseny a bejutásért elhihetitek, de ezt a filmet nem lehet kitúrni! Zseniális! Lehet késõbb többet is írok, mindenesetre ajánlom mindenkinek, aki jólesõ mosollyal akar felállni a képernyõ elõl és gondolkodni csöppet az emberi odaadásról, segítõkészségrõl, félénkségrõl...ilyesmirõl! Olyanok...hétköznapiak!
amelie11 2007 márc. 10. - 15:16:46
(35/244)
Én mondom, alap film!!!!!!!!!!!!
A leges legjobb film az égvilágon!!!
Nem is tudom hogy lesz -e még ehez hasonló film legalább egy évezredig!(Szerintem még tovább is!)
amélie1 2007 febr. 18. - 19:23:34
(34/244)
az egyik legjobb film, amit valaha láttam... de Mathieu Kassovitz és Jean-Pierre Jeunet amúgy is mindig garancia nekem. Yann Tiersen pedig nagyszerû zeneszerzõ.
esztuuus 2007 febr. 18. - 17:06:55
(33/244)
hjajj.... na ez a film az én 1ik kedvencem.... egyszerûen hihetetlen:) annyira sok dolgot leír az emberrõl, ha jobban figyelünk észre lehet venni. különbözõ személyiségformák, élethelyzetek, valóban alapmû:) a humor is alapköve a filmnek, ami sztem nagyon jo dolog:) franciamûvészfilm:) nagyonjonagyonjo...:)
tykwer 2007 jan. 31. - 20:50:22 Előzmény uorsi
(32/244)
Igen, ez a film az, amit mindenkinek látnia kell! Egy ízig vérig emberi, kifinomultan romantikus, vitathatatlanul francia, jó értelemben vett mese. Kultuszfilm. Alapmû. No Comment.
10/10
uorsi 2007 jan. 14. - 21:21:11 10/10
(31/244)
Huhha emberek sok hozzászólás történt itt mióta nem néztem be ide:) nah ebbõl is látszik, hogy az Amelie nem egy akármilyen film;) no comment! még mindig ALAP film:)!!
Emesee 2007 jan. 13. - 21:02:40
(30/244)
nem olvastam vissza a hosszu véleményeket, mert most egy másik filmet nézek, de amikor ráérek elolvasom, és leirom az ahhoz kapcsolodo véleményemet. szerintem ez a film a Maga modjáN nagyon jó. régen láttam, és már nem nagyon emlékszek rá, de tudom, hogy különleges
chhaya 2007 jan. 13. - 20:55:10
(29/244)
jó ez a film, nagyon szeretem
worldpeace 2007 jan. 08. - 16:20:14
(28/244)
És ha már felmerült a vita… „Nagy hagyományai vannak annak, hogy az ember összes motivációját önzõnek mondjuk. Eszerint a gyermek természetére nem lenne jellemzõ a nagylelkûség. Ezt csak jutalmak és büntetések kényszerítenék a gyermekekre, felnõttkorban pedig társadalmi nyomásra cselekednének így az emberek. Azt is feltételezik, hogy a felnõtt csak azért nagylelkû – ha valóban az -, mert így tanulta, vagy pedig azért, mert ezt társadalmi elismerés jutalmazza, önzését pedig a társadalom helytelenítése bünteti. Nagyon nehéz ezt a felfogást cáfolni, mivel a társadalomban felnevelt gyermek igen sokféle dolgot tanul meg. Az állatok viselkedésében azonban megtaláljuk a cáfolatot.
H. W. Nissen és M. P. Crawford mutatták ki például, hogy a kéregetés még a csimpánz számára is erõs inger. Két csimpánzt szomszédos ketrecben tartottak, és csak az egyiknek adtak ennivalót. Ha ezek az állatok „barátok” voltak, akkor ajándékként a másik is megkapta legalább a fele ennivalót. Ha nem voltak barátok, a másik állat tolakodó kéregetése, ha bosszantó is volt, mégis elutasítatlan maradt, s végül a „gazdag” állat dühösen odadobott valami ennivalót a kéregetõnek. Az utóbbi esetben semmi sem árulkodott arról, hogy a gazdag állatnak bármiféle örömet jelentett volna táplálékot adni a szegénynek. Valami mélyebbrõl jövõ kényszerrõl van itt szó. A laboratóriumban felnevelt állatok történetébõl teljesen nyilvánvaló, hogy nem azért adakoznak, mert pici korukban ránevelték õket, hogy a kéregetõkhöz szívélyesek legyenek.” (Azonban vadon élõ állatoknál, pl. gorilláknál és csimpánzoknál is megfigyelték a segítségnyújtást. A delfinek sokszor fuldokló társukat a víz felett tartják, az embert a partra viszik.) – D. O. Hebb – A pszichológia alapkérdései.
worldpeace 2007 jan. 05. - 21:41:08
(27/244)
Eszembe jutott még valami. Van az a jelenet, hogy "- Hát még sem hisz a csodákban? - Ma nem!" Ez szerintem tök jól alátámasztja és bemutatja, hogy az embernek mindig motivációra van szüksége!
worldpeace 2007 jan. 05. - 21:33:54
(26/244)
mb! Tényleg jól érveltél, amikor alátámasztottad az álláspontodat. DE: "veszélyes", meg "beteg" film?... ha te akarod, akkor ilyen szemmel nézed, így magyarázod magadnak, amikor nézed, hogy ebben a filmben is mindenki önzõ pl. Ahány nézõ annyi értelmezés - ez szerintem alaptétel!
vicky 2006 okt. 12. - 18:53:53
(25/244)
1.sztem ez egy naon jó film,bár kisgyerekkel nem nézetném meg (lsd:az a rész,amikor az a baromarcú szerencsétlen nyomi döngeti a remegõs csajt)
2.Oké,van,akinek nem tetszik.És?!?!Mindenkinek van hozzá joga,h ne tetszen neki minden.Ez is egy vélemény.
3.De,van önzetlen jócselekedet,ha például adsz egy hajléktalannak egy kétszázast. Neked nem lesz tõle jobb kedved, mert arra gondolsz,h biztos el fogja inni,de neki jó lesz,mert tényleg elissza... :D Egyébként ezt a témát már a Jóbarátokban is taglalták (Phoebe-Joey).