8/10
Charlie Sheen 2014 ápr. 16. - 20:44:00 8/10
(328/528)
Hát az biztos. :D Kár, hogy nem lesz folytatás a gyenge bevétel miatt. :'(
8/10
Charlie Sheen 2014 ápr. 16. - 19:47:15 8/10
(327/528)
Akkor tényleg ezt a Bucky-t Heath inspiráltan mert õ isn azt mondta a forgatáson Christian Bale-nekn hogy igazából üsse meg, és vágja a falhoz...

Pl: DiCaprio a Django-ban tényleg elvágta a kezét, amikor rávágott az üvegre a koponyás jelenetnél... Kemény D:
8/10
Charlie Sheen 2014 ápr. 16. - 18:33:40 8/10
(326/528)
Hát. :/ Akkor pápá Samuel bácsi. Jöhetne az új Nick Fury a SHIELD-hez, ami kicsit képregény hûbb is. :)

Végül is megoldható, ha láttad a Szupercsapatot (2010), abban is, amint meghalt Lynch jött a helyére, egy másik Lynch ügynök...
8/10
Charlie Sheen 2014 ápr. 16. - 18:30:05 8/10
(325/528)
Én nagyon szeretem a marvel filmeket, és a DC-t is. Ne csináljunk már ebbõl vitákat. Vannak hibák a TDK filmekben igen, még is jobbak mint ezek,VALAMILYEN SZINTEN, de VALAMILYEN SZINTEN meg a marvel a jobb, de miben? Arra mindenki maga jöjjön rá. Képregényfilmnek ezeket csak a hülye nem tekinti annak, ne mondd azt, hogy én nem tenném mivel igenis, azok sõt jók csak, azért had legyen már véleményem egy filmrõl. Ne támadj le azért mert nekem annyira nem jön be az, ami neked nagyon. Úgy véded ezeket a filmeket mintha az összeset valami rokonod készítette volna. Egyáltalán egy szóval nem mondtam erre, hogy rossz film volt, adtam is rá egy 8 -ast, ami valljuk tényleg qurvajó értékelés. Iron Man 3 is 7-es volt nálam, és csak azért mert Mandarin elcseszték, amúgy meg kifejezetten élvezhetõ alkotás. Avengers szintúgy baromira jó volt. 2008 óta vártam azt a filmet és azt kaptam amire számítottam. Én szeretem értékelni nem csak a humort, látványt meg ezeket a marvelra jellemzõ (jó) dolgokat, hanem magukat a filmeket, amiben fölfedezhetõ egy érték. Ezek az értékek nem megmagyarázhatóak szavakkal, hanem ha láttál pár régebbi filmet, akár 80-as évekbelit, akkor tudod mit mondok, és ezek valahogy visszajöttek nekem a TDK filmeknél. Én nem igen szeretem összehasonlítani a MARVEL-t, és DC-t mert hiába képregény mindkettõ, valahogy a két stúdió teljesen más úton halad, mindenesetre, Bucky-ra visszatérve szerintem nem volt egy nagy szám, se külsõre se háttérstoryra se erõben. Joker azért jó, mert egyszerûen féltél tõle, akár Bane-tõl. Láttad a vágásokat az arcán (apja mit csinált) "WHY SO SERIOUS" kb olyan lett mint az "I AM YOUR FATHER" (ilyen lett most Buckynál vagy Lokinál? Nem igen) a tollas trükk, az, hogy mindig mindenki eszén túl járt, Bane, hogy a falat is kiszedte a helyérõl megfogta Batman, mint egy darab KFC húst és odavágta a földre. Ezek karakterek. Ez a Bucky meg milyen? Hosszú hajú (loki) és maszkja van. Kinek nincs? :D Aztán az az acélkar, mint mondtam talán odabaszott, fõleg a hidas jelenetnél, de valahogy semmi plusz, semmi mélysége nem volt. Én ezt nem nagyon ragoznám tovább. :)
8/10
Charlie Sheen 2014 ápr. 16. - 17:39:24 8/10
(324/528)
Egyébként most így témát váltva.

SPOILER

Akkor a SHIELD az teljes egészében megszûnt mint cég, hogy ez a HYDRA dolog kitudódott? A másik meg ,hogy Nick Fury meg a többi fogta magát inkognitóba lépett, és kész? A következõ Avengers-ben már az egész brigád független lesz a SHIELD-tõl, Fury meg kémkedik egymagában napszemüvegben, vagy ez most hogy van?

SPOILER VÉGE
8/10
Charlie Sheen 2014 ápr. 16. - 17:35:49 8/10 Előzmény KurtWagner
(323/528)
Igazából nem is ezzel az algoritmus dologgal volt a baj, írtam is, hogy az a jelent iszonyat jóra sikeredett, nekem csak is a végével volt problémám, hogy annyira kitalálható, és unalmas lett. Ez persze nem ront magán a filmen, de azért számomra ,és akikkel mentem ,láttunk már jó pár filmet, és hát érezhetõ volt... A másik meg ,hogy itt Tuning is meg páran mondják Bucky-t, hogy milyen Istenkirály volt. Hát abban a 20 percben, amit összesen szerepelt? Jah. Csak kb semmi újdonság nem volt a csávón, talán ez az acélkar, de, hogy ez annyira bad-ass-é tenné õt? Nem igazán. Kb egyenrangú volt Baltroc-kal (remélem jól írtam), de hogy egy Bane, vagy Joker-nél jobb lenne? Vicc. Nah mindegy Mondom, egykét hónap múlva megnézem újra, aztán talán tisztább lesz a kép mindenrõl, meg azon a már-már csalódott véleményen is gyúrhatunk itt-ott. :)
8/10
Charlie Sheen 2014 ápr. 16. - 17:29:26 8/10
(322/528)
Hagyjuk. Látom hiába írom le többféleképpen, nem érted. Nekem ez a véleményen. Ez van.
KurtWagner 2014 ápr. 16. - 12:07:23
(321/528)
De ez miért lenne komolytalan. Az emberiségben, amióta világ a világ felvetõdött, hogy egy "bûnt" még azelõtt megakadályozunk, mielõtt bekövetkezne - elég csak a mítoszok önbeteljesítõ jóslataira gondolnunk. És vannak olyan esetek, amikor ez jogos kérdésként fel is merül az emberben, gondolok itt a különbözõ középiskolai vérengzésekre, amikor az ember ott áll, de hát nem látták elõre, és utólag olyan okosak tudunk lenni, hogy hát voltak jelek stb. De ha még nem követte el a bûnt büntethetünk-e (lásd filmes példaként a Különvéleményt). Ezt teszi fel kérdésnek Cap Amerika is Furynek, mivel az anyahajók, nem azt a célt szolgálták volna, amire a hydra használta volna, hanem potenciális bûnözök, terroristák stb ellen. Azt, hogy mennyire baromság az ötlet, ha valaki hisz benne, akkor lehet bármekkora baromság, akkor is veszélyes, sõt akkor igazán... De alapvetõen még logikátlan se volt, ugye a algoritmusról beszélt Zola, egy programról, ami a lehetséges, mondom lehetséges jövõt tárja fel (ilyen algoritmusok azért léteznek, még ha nem is az emberi természetre), ami az összegyûjtött információk alapján és valjuk be a NET korában ezt nem is olyan nehéz összeszedni -bizonyítványok, diplomamunkák,gondolatok, blogok, ismerõsök, pártszimpátiák, ízlések, mind ott van a neten, a legtöbb ember szinte nyitott könyv, annyi minden felesleges dolgot oszt meg magáról - szóval még csak nem is elképzelhetetlen dolog, amit felvett a film. Hogy tényleg csak potenciális "bûnösök" halank-e meg, vagy tényleg minden "bûnös" meghal-e az már részletkérdés. vagyis nem annyira, de ez adja a dilemmáját is a dolognak...
8/10
Charlie Sheen 2014 ápr. 16. - 08:42:23 8/10
(320/528)
A válaszaidat értem, innentõl már csak nézõpont kérdése. :)
De azért ez a 3 csatahajó, hogy kinyírjon 20(!) millió embert, mert hogy õk látják, hogy a jövõben ezen emberek veszélyt jelentenek majd a HYDRA számára,, azéért ez egy kicsit baromság. De most nem? Inkább komolytalan. Mert, hogy végig volt egy király krimi story ,erre bevágnak a végére egy tipikus fos, gyerekeknek való befejezést.
9/10
_Freddy_ 2014 ápr. 16. - 07:48:10 9/10
(319/528)
Na, akkor elõször a negatívumokra válaszolva: (spoleres egyeseknek)

1.
A film végig pörög, nem olyan mint az elõzõ Marvel filmek amik tényleg mind egy receptre épültek: azok úgy néztek ki, hogy 2 órás filmbõl 1 óra 40 percig duma,poénkodás,poénkodás,duma,szurkoljunk hogy legyõzze a gonoszt, duma, poénkodás, és a végén nagy harc jelenet. Ez a film szerintem pont kivétel az átlagos kicsit gyengén sikerült Marvel filmek közül mint pl a Thor 2 és társaik. Ebben a filmben alig volt unalmas jelenet, de mint elöttem is írták és én is írtam a kritikámban: mikor épp nem akció volt akkor kemény filozófálás,találgatás,tervezgetés ment, ami szintén érdekes volt. Lelkizõs jelenet meg kellett bele, mert Peggy Carter-t többek között én alap dolognak tartottam, hogy megjelenjen a filmben idõsen, mert az elsõ részben nekem ez jelentette a kemény drámát, hogy a kapitány nem tudott találkozni többet a szerelmével, a város megmentése érdekében...itt végre találkoztak annyi év után, és ütött az a jelenet. Szívszorító volt. Drámai volt még mikor Bucky-t láttuk abban a székben + a flashback-ek is kellettek, hogy akik esetleg nem látták az elsõ rész azok is étsék + ez nekünk is külön új információ volt. Végezetül ott volt Alexander Pierce és társai akik 20(!) millió embert akartak kiírtani, bárkit aki fenyegetést jelentett volna rájuk azokat kiiktatták volna. (Avengers tower,Pentagon is ottvolt) És ha ezt megteszik világuralora törtek volna, és mindent õk irányítanak, ezért használták volna azt a 3 hatalmas anyahajót, amikkel EGYSZERRE lõttek volna ki mindenkit, nem tudom ezzel mi volt a probléma. :S
2.
A kapitány nem fog és nem is akar összejönni Natashával,ezt még Johannson is nyilatkozta, hogy õk csupán barátok maradnak semmi több. A kapitány Kate-el, azaz Agent 13-al fog összejönni, akirõl/amirõl Falcon-nal beszélgetett a végén + a randiról.
3.
Bucky igen is erõs karakter volt, pl. csak a kezét kellett kinyújtania, hogy elkapja kapitány pajzsát meg ilyenek, holott Loki-t mikor az Avengersben eltalálta vele, úgy hátrarepült mintha Fekete Laci rontott volna neki egy tucatnyi emós gyereknek.
4.
Erre válaszoltam az elsõben.
5.
Szerintem thrillerbe nem mentek át, csak kõkemény akció-drámába. És végre nem egy vígjátékot láthattunk mint az Iron Man 3 és Thor 2, hanem itt a poénkodást is minimálisra csökkentették. Steve Jobs-os utalás is király volt.
A 3 anyahajó meg tényleg nem volt hüly*ség, ha egyszerre kiiktatják az összes fenyegetést akkor no problemo...

És igen, mi akik kpben voltunk, hogy ki is Bucky s láttunk már milliónyi másodszereplõ szenvedõ fekát, így tudhattuk kb, hogy mire számítsunk.

Azért sajnálom, hogy neked nem jött be annyira a film.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 ápr. 16. - 07:14:58 9/10
(318/528)
Igen, megvannak mert láttam õket. Vannak gyengébb képregényfilmek és vannak minõségiek, mint pl ez. Sajnálom, hogy neked nem jött be.
5/10
buddyisrael 2014 ápr. 15. - 22:16:26 5/10
(317/528)
már egyszer leírtam, válaszoltál is rá de mindegy. :D
5/10
buddyisrael 2014 ápr. 15. - 22:14:19 5/10
(316/528)
jaj de imádom, mikor valaki ezzel a "képregényfilm" dumával fedi a hülyeséget.a hulk képregényfilm, és valami nevetségesen rossz.a pókember szintúgy.daredevil, 300, szintúgy borzasztóak?ezek megvannak?képregényfilm, ennyi a válasz?az elõzetes nagyon tetszett, azért mentem el megnézni.
8/10
Charlie Sheen 2014 ápr. 15. - 21:28:55 8/10
(315/528)
Válaszolva mindenedre:
Nem azt mondtam, hogy negatív dolog, hogy 3 anyahajó mindent szétlõ, hanem, hogy tök jól fölvezettek mindent már-már thriller volt az egész film ,ahogy mondtad nyomozgatások, erre a végén nem, hogy adnának óriási löketet eleve a shield-hydra dologra, hanem természetesen kapunk egy agyatlan akciót. De most tényleg nem ezt látjuk minden filmben, hogy tökre mindent lerombolnak a látványért aztán lalala hatásos ending? Valamint nem úgy mennek egy receptre (ezt az írásomban is leszögeztem) , hogy storyban, hanem egyszerûen a jelenetek felépítésében, a forgatókönyvben. Mindig adnak hozzá 25% akciót 25% drámát 25% érzelmet 25% látványt, és ezeket a százalékokat teljesen egyformát vegyítik szét. :)

Nem, akkor volt unalmas, amikor nyomozgattak, hanem a párbeszédek és egyes shot-ok. Tele volt fölösleges lelkizgetésekkel, amik egyáltalán nem voltak rosszak, csak így ezzel liftezett maga a film. Fölpörög majd lelassul, megint fölpörög lelassul. Érted. A másik meg persze kaptunk egy összeesküvés elméletet, méghozzá nagyon jót, de valahogy érezhetõ volt, hogy itt kémfilmet, akartak nekünk mutatni, de valahogy nem sikerült. Megjegyzem SPOILER amikor lementek a kapitány régi bázisánál az aknába, és ott volt nem jut eszembe a neve professzor föltöltve a számítógépre ,kirázott a hideg olyan jól volt megvágva, Hitler stb. SPOILER tehát azért nagyon erõs volt egykét vonalban a film, de lehetett volna azon a script-en még gyúrni valamit. :) És most, hogy ezeket így "kiszedted belõlem" valahogy úgy érzem ez olyan 8-as nálam, minthogy 7-es! :)

U.I. Még mindig nem nyomok rá a számra, mert, azért látnom kell még egyszer pár hónap múlva. :)
És ha már itt múltkor leírtad a TOP képregény filmjeidet, akkor már én is! ;)

1. The Dark Knight Trilogy ( én valahogy egyben szeretem az egészet :P )
2. Iron Man
3. X-men First Class
4. Avengers

Még nem láttam a Thor 2-t, bár nem tudom befolyásolná-e a listát! :)
8/10
Charlie Sheen 2014 ápr. 15. - 19:04:20 8/10
(314/528)
Háh, akkor nem csak én hiányoltam a jó öreg Tony-t. Valahogy ha már a Thor 2-ben is volt egy cameo-ja pl a kapitánynak, itt is lehetett volna egy Iron Man, ha már különálló filmet nem akar.
8/10
Charlie Sheen 2014 ápr. 15. - 18:48:24 8/10
(313/528)
Hát halljátok. :( Kicsit késve ültem be a filmre (mármint a premiert nézve) mivel a múlthetem kicsit szûkös volt, de by the way, azért ez ennyire nem volt jó, mint itt páran mondjátok! :(

Mindenki írogatta, hogy a legeslegjobb Marvel film meg minden, hát én úgy is ültem be, hogy na mondom most az Iron Man 1-nél egy jobb filmet fogok látni. Hát ez nem történt meg. Én nem tudom mi van Hollywood-dal, de, hogy minden egyes blockbusterük ugyanazon recept alapján fut, az már hivatalosan is bebizonyosodott! Mert, hogy szinte minden, szinte minden jelenetnél érezhetõ volt a de ja vu, és nem storyban, hanem az összerakottságában. Na most egy kis humor, na most egy kis dráma, micsoda értékveszések, aztán jöhet a tömérdek elélvezek akció, éééééés megint dráma.
Jelzem egyáltalán nem volt rossz film, de annyira szerettem volna, hogy tényleg legyen az mint az Iron Man 1-nél ,hogy beülök és, akkor élvezettel nézem a filmet, mert mindig jön valami új, kalandos, és jön egy hangulat is, ami teljességgel a vászonhoz ragaszt engem. De kb ez az Avengers óta nem nagyon van így. Olyan szinten fókuszcsoportokra mennek már ezek a filmek, hogy az borzalom. Hogy még a legutolsó belorusz sarki csöves is megértse mi az Istenrõl van szó. Na de, a pofázás helyett mondom inkább a film POZITÍVUMAIT, amibõl azért van ;) !

1. Kibebacarintottul összerakott koreográfia, és akció(ebbõl azért nem volt annyira sok)
2. Színészi alakítások megint nagyon a helyén voltak
3. Összhang a karakterek között, amit a Marvel-tõl rendesen megszokhattunk
4. Látvány, mint mindig
5. Robert Redford (õ külön pont) :))))
6. Visszavezetés story-ban a HYDRA-ra stb. Ezt jól kitalálták
7. Nick Fury túlélõ Bear Gryls kiadású Chevrolet Tahoe-ja
8. Az a nyomorék politikus visszatérése az Iron Man 2-bõl :D


NEGATÍVUMOK!

1. Itt ott baromira lelassul a film, de akkor nagyon, és teljesen értelmetlenül.
2. Most már tényleg összejöhetett volna Kapitány Natasha-val (de persze ez személyes vélemény) vagy ha nem fognak, minek az a jelenet?
3. Kövezettek meg de szerintem Bucky egyáltalán nem volt erõs karakter, be is került Loki mögé :P
4. Már megint agyonzúzták a fél várost, és olyan retardált okból hogy nem igaz. "már a jövõbe is látunk, és tudjuk hogy kik fognak a HYDRA-ra veszélyt jelenteni, ezért kinyírunk 200 millió embert. OKééé :DDDD No Comment.
5. Iron Man 3 egy vicc volt, egy bazinagy csalódás és csak is azért mert elhitették az összes trailerrel micsoda drámák lesznek itten, erre a háromnegyed film egy stand-up comedy volt. Itt meg elkövették azt hogy tökre átmentek thrillerbe, ami kapott egy értelmet, de végül csak azért is elbasszák hogy most akkor van 3 repülõ anyahajónk amivel mindent szétlövünk. Muhahaa Bravó

Most így hirtelen ennyi jut eszembe, de igazából az volt a legnagyobb bajom a filmmel hogy a végén már tényleg untam mert tökre ki lehetett találni az egészet, de most nem? Ilyenkor pedig már élvezhetetlen hogy tudod elõre mi lesz, mert hogy Kapitány rittik nem hal meg, nem is öli meg Bucky-t, Falcon szárnyának tuti lesz baja etc. Na meg a filmnek nem igen volt egy hangulata. Térjünk a számokra! :D

Nekem ez egy 10/7,5 :P Úgyhogy itten nem fogok számot adni a filmre. Szóval majd ha látom másodszorra HBO-n, talán változik az az opinion. :)
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 ápr. 15. - 17:16:50 9/10
(312/528)
fogadd el, hogy ez egy képregényfilm...:D az írásod alapján azt szûrtem le, hogy fogalmad nem volt mire ülsz be...minek nézted meg egyáltalán?
Tyrker 2014 ápr. 15. - 16:20:48
(311/528)
Nem rossz film, de nekem kissé csalódás volt. Moziban néztem a látvány miatt, a 3D-t már rutinosan mellõztem. Johansson kisasszony jól néz ki, egész jól koreografáltak a harcok, profi a látvány de valahogy mégsem volt olyan izgalmas az egész. A Bosszúállók szintjét szerintem nem éri el. Biztos elfogult vagyok Vasemberrel, de jobb lett volna ha õt is beleteszik valahogy. Persze szuper képességek, de amikor egy 5-ös mandiner után a pajzs éppen visszarepül a kapitányhoz...nem is tudom, kicsit sok:)
Kellemes kikapcsolódás, de pár nap múlva már alig emlékszem belõle valamire.
5/10
offtopic
buddyisrael 2014 ápr. 15. - 14:57:15 5/10
(310/528)
akkor magyarázd meg, várom.mivel a képregényeket nem ismerem, így igen, lehet hogy tájékozatlanabb vagyok, de szerintem a filmbõl így is kikiabáltak a hülyeségek.
offtopic
Kendy 2014 ápr. 15. - 12:48:48
(309/528)
Bocsánat ha nagyon Off lesz ez a bejegyzés!!!
:)
Ma láttam 1 hibátlan zs-filmet Nick Fury - Zûrös csodaügynök (1998).

Ebben az a poén,hogy David Hasselhoff játsza Nick Furyt!
:)
Remekmû volt!