9/10
zsotya010 2014 júl. 17. - 10:39:37 9/10
(387/528)
Jah, meg a legjobb, mikor felrakták Xpressre a Vasembert BD-n szinkron nélkül 3.400 Ft-os áron, nyilván nem mertek érte szinkron nélkül többet kérni, most meg odanyomták rá az akciós feliratot, de ugyanannyi az ára! Remélem még fel is emelik majd!
9/10
zsotya010 2014 júl. 17. - 10:35:51 9/10
(386/528)
Kiábrándító, hogy ebbõl se jön Steelbook BD! Vasember 3-ból miért jött?? Ugyanaz a két igénytelen kiadás, mint ami a Thor 2-nélis volt! A film elsõ része és a Thor is ki tudott jönni Steelbookban! A vasembert meg idedobják szinkron nélkül, az a legnagyobb csalódás! Gondolom egy az egybe külföldi korong lehet, még arra se képesek, hogy a DvD minõségû hangot rádobják, vagy csináljanak hozzá egy új menüt!
0619-es ügynök 2014 júl. 10. - 19:44:21
(385/528)
köszi.:)

jó, de nem maradt utána náluk, és így maradt meg náluk az agya? (és férkõzött be a hidra?)
meg annyit nem is élne túl, úgy, hogy leszakadt a fél keze, míg õt elengedték... jó tudom, amerikai film, ne akarjak logikus magyarázatot.:D
0619-es ügynök 2014 júl. 07. - 22:17:58
(384/528)
Sziasztok,

öö, pontosan nem tudom mikor is kell használni a SPOILERt (jó, egy sorozatnál oké megvan, de egy nemrég vetített filmnél...:/)
Szval bocsi. De remélem azért feltûnõ volt. ;)


Igazából annyi kérdésem lenne, nem egészen tudtam összerakni.
Ugye az elsõ részben vonat-hadakoznak-bucky leesik-zolat elfogják,magukkal viszik.
Második részben pedig b. emlékeiben úgy mutatják, hogy lenn van a földön, véres körülötte, és zola vigyorog rá bájosan. de akkor õ nem az amcsik fogságában volt? vagy mii? :D

Köszi!
8/10
Viki1080 2014 júl. 05. - 16:50:53 8/10
(383/528)
Amennyire unalmas és vontatott és rossz volt/számomra/az egy,ez annyira érdekes,értelmes és jó.Engem megfogott,nem úgy mint az 1.Végre értelmes szövegeteket adtak a kapitány szájába,nem csak az az amcsibuzulós maszlag,amit az elsõben nyomatott.
Az 1 annó 3/10 volt,ez 8/10 Alig várom a bosszúállók kettõt,meg a SHIELD sorozat második évadát.
9/10
mro26 2014 máj. 27. - 18:11:02 9/10 Előzmény szprajtboy
(382/528)
Jó megfogalmazás viszont részemrõl meg a Kapitány 2 a Második Fázis egyetlen erõs filmje.
Sajna a Thor 2 és Vasember 3 csak egy átlagosan kellemes film, kb. mint a Kapitány elsõ része volt az elsõ fázisba.
(SZámomra).
offtopic
borkasztik 2014 máj. 27. - 13:09:53
(381/528)
JA meg a Karib tenger kalózai :D Ott is sikerült egy olyan karakter kialakítani, amit sikerült megszerettetni a közönséggel :)
offtopic
borkasztik 2014 máj. 27. - 13:07:44 Előzmény zsotya010
(380/528)
Egyet értek, de szerintem akik kiosztják a díjakat, nem csak azt nézik mennyi pénzt hozott a konyhára. Azért vannak a különbözõ kategóriai besorolások meg díjak. Akárhogy is nézzük ezeket a filmeket, popcorn mozik mind egytõl egyig. Persze a maga nemében tényleg nagyon jól kidolgozott és nem csak a látvány téren, de azért nem egy mûvész film. Mondjuk ilyen legjobb látvány vagy díszlet kategóriában kaphatott volna valami díjat.

Az az igazság hogy az olyan halhatatlan,maradandó és örök kedvenc filmeket képtelenek csinálni, mint pl amelyek 20. századból kerültek ki. PL Vissza jövõbe, Alien , Star Wars, Terminátor, Jurassic Park, Indiana Jones stb....


Itt is megvoltak a túlzások és nem is hibátlanok, de nagyon szerethetõek és forradalmiak a maguk világában. Egyszerûen a kezdetektõl székhez szegeznek. A 2000 után nem sok filmet tudnék felsorolni ami hasonló lehetne. Talán a Gyûrûk Urát meg a Mátrixot.
szprajtboy 2014 máj. 23. - 16:13:40
(379/528)
2. Fázis legerõsebb filmje eddig Thor 2-t és Vasember 3-at messze felülmúlta.
9/10
zsotya010 2014 máj. 17. - 18:38:00 9/10
(378/528)
Azért azok a filmek, amik közelítik a millát, vagy túl is lépik nem kicsit, igenis jelentenek valamit! Az acélembernél a Kapitány jobb volt, de nekem az is megérte a moziárat!

Érdekes, ezek a filmek hozzák a jó lóvét, rengeteg reklám, jó látvány, általában jó szórakozás, de az oszkáron jelölést sem kapnak, hanem olyan egyszernézhetõ szutykok, mint a Gravitáció, vagy a Wall Street farkasa (amit végnézni sem bírtam, olyan vontatott egy sz*r lett) kapnak dögivel szobrot! A Bosszúállók kaszált 1,5 milla odakúrt rendesen, nem számolva a DvD és BD eladásokat, a sötét lovag szintén zenész, akkor most nem lehetett volna a kettõ közül valamelyik az év filmje kategóriára? Vagy olyan kategóriát is kreálhatnának, hogy legtöbb bevétel, vagy valami, de az, hogy még jelölést se nagyon kapnak felháborító!
Phoenixy 2014 máj. 16. - 23:14:47 Előzmény cardas
(377/528)
Az USÁ-ban sikeresebb volt az Acélember, mint az amerika kapitány 2, mellesleg én biztosan csakis az acélember 2-t nézem meg moziban a kettõ közül (a marvel filmek nekem annyira nem jönnek be, mármint azok, amik a vasember-thor-amerika kapitánnyal kapcsolatosak (na jó a bosszúállók azért jó lett, de csakis Loki miatt...), mert a pókembert és x-ment-t pl. imádom).
Egyébként 100%, hogy az egyik stúdió el fogja tolni az idõpontot, teljesen mindegy, hogy most mit mondanak, majd jövõre az egyik stúdió változtatni fog, vagy áprilisra vagy júliusra.
10/10
cardas 2014 máj. 10. - 23:10:07 10/10
(376/528)
Szerintem csak még jobban felbátorodtak azon, hogy többet hozott a konyhára az AK2 mint a MoS. Most nagyjából egyenlõ felekként állhatnak, mert a MoS sok negatív kritikát kapott, míg az AK pozitívat. Ez a Marvel felé húzná a közönséget, de Batman és az állítólagos WW jelenléte a MoS2-ben szerintem ellensúlyozza a Marvel sikerét. Most már csak a két film trailere fog dönteni, hogy melyik kelti fel jobban a nézõk érdeklõdését. Ja, meg az Avengers 2 :D
borkasztik 2014 máj. 03. - 17:00:18
(375/528)
Nagyon tetszett ^^ Ma néztem meg végre. Nagyon féltem hogy rosszabb lesz mint az elsõ, mert amit itt sokan leírták hogy nekik nem jött be nagyon az elsõ, nos nekem igen :)
Imádtam azokat az utalásokat az elsõ részhez, plusz féltem attól hogy unalmas lesz, mert nekem a bemutatója nagyon nem mondott semmit hogy mirõl fog szólni.

Újra megakarom nézni :D Direkt úgy néztem meg hogy semmit nem olvastam utána. Szóval hogy ki is volt a tél katonája engem meglepett stb :)
9/10
King Diamond 2014 máj. 01. - 15:59:07 9/10
(374/528)
Az elsõ rész megnézése után reménykedtem, hogy a folytatás jobb lesz, ha másért nem, akkor a látványért mindenképp, a 3D-ért. De szerencsére nem csak emiatt lett jobb.

SPOILER IS LEHET!!!
Jóval akciódúsabb volt, mint az elsõ rész, és ez nekem baromira bejött. A történet jó volt, tetszettek a visszautalások az elõzõ részre. Jó ötlet volt beletenni az ottani szerelmét, még ha csak egy kis megemlékezés volt is. A karakterek is jók voltak, a Tél katonája, vagyis Bucky abszolút vitte nálam a prímet, fantasztikusan megcsinálták. Annak is nagyon örültem, hogy Nick Fury végre több szerepet kapott, mint általában. Frank Grillo jól kigyúrta magát, és jól állnak neki a negatív szerepek is, örültem, hogy láthattam itt is. Szinte kizártnak tartottam, hogy meghaljon. Az akciók/lövöldözések/verekedések baromi látványosak, ezek miatt mindenképp érdemes moziban, 3D-ben megnézni a filmet. Amikor a Tél katonájával harcol a Kapitány, vagy mikor Nick Furyt akarják elkapni a zsaruk, mind egytõl-egyig zseniálisan megkoreografált jelenet. A hangzás, hanghatások is ütnek. A látvány is lenyûgözõ, bár az az elsõ résznél is nagyon jó volt. A magyar szinkronnal sem volt bajom. A stáblista utáni jeleneteket is érdemes megvárni, nálunk is csak mi vártuk meg, a sok majom már egybõl ment kifele a terembõl. Érdekesnek ígérkezik majd a második Bosszúállók, valamint az Amerika kapitány harmadik része is.
Mondjuk, ahogy nézem a szereplõk listáját itt, nem tudom, hogy Howard Stark miért van benne, mert emlékeim szerint nem szerepelt a filmben már, csak az elsõ részében van benne. Képen látható a filmben, de maga a karakter úgy emlékszem, már nincs benne (az extra jelenetekben sem).
SPOILER VÉGE!!!

Szóval, nekem jobban tetszett, mint az elsõ része, nem is kicsivel. Ebben nyilván közrejátszott a moziban nézés is, 3D-ben, de én +1 pontot adok a Tél katonája karakter és Nick Fury nagyobb szerepe miatt.
9/10
Muya 2014 ápr. 28. - 10:42:42
(373/528)
Nem sikeredett rosszul,leszámítva némi felesleges monológot, szereptúljátszást,ripacskodást... Nekem a fõszereplõ nem szimpi (lehet ezért nem a kedvencem AK) és most Scarlet J. is elég giccses lett. A címet nem értem:A tél katonája... Nem sokat szerepelt és nem is a vele való hadakozás volt a fõszála a filmnek. Nem azt a gonosztevõt hozta,amit vártam volna.. Nem is tudott kibontakozni. Egy külön film kell a kettejük találkozására (annak lehetett volna ez a címe). Akciók voltak azért bõven. poén nem annyira. Bár egy nagyon jól sikeredett: Nick Fury sírfelirata az olyan furi volt :)
9/10
Újvállalkozó 2014 ápr. 26. - 22:54:08 9/10
(372/528)
9/10

Jók voltak az akciók, a történet, a színészek, bár Romanoff ügynök jobban tetszett göndör hajjal (Vasember 2). :) Nem tudom, hogy a haja, vagy az eltelt 4 év öregítette meg kicsit Scarletet. De természetesen így is jó nõ, csak már nem olyan "gyerek".
robgros 2014 ápr. 26. - 19:34:48
(371/528)
Eszembe jutott ennek kapcsán a panaszáradat, mikor az 1. Amerika Kapitány filmet vetítették, mert nem volt elég akciódús, holott a cselekménnyel nem volt baj és megtudhattuk, hogy született Kapi, ellenkezõ esetben azért ment volna a sirám, mert keveset árultak volna el a karakter hátterérõl.
Mi valamiért annyira fanyalgóak vagyunk....
robgros 2014 ápr. 26. - 15:43:13
(370/528)
Bár telesync-en néztem, történetileg rendben van és az akciókkal sem spóroltak. Képregény-adaptációként elfogadható, de nem lesz életem filmje. Páran úgy vélik, ez csak a felvezetés, ami így is van, ugyanis szereztem egy Winter Soldier képregényt, ami nagy vonalakban elmagyarázza az elõzményt és a mostani helyzetet.

SPOILER:
Bucky-t az X-részleg támasztja fel, ami egy titkos kutató részleg volt a Szovjetunióban és átmosták az agyát, hogy aztán a tökéletes hidegháborús bérgyilkost hozzák létre belõle és ekkor kapta a Tél katonája fedõnevet. Egykori barátja, Steve Rogers viszont megmenti az életét és visszahozza az emlékeit. A múltja azonban továbbra is üldözi, így a Tél katonájaként most már a megváltást keresi.
shaca 2014 ápr. 25. - 22:46:17
(369/528)
Ez most miért baj? Most néztem meg a filmet és érdekelni kezdett a story és ami mögötte van.