offtopic
Sz Peter 2014 aug. 18. - 09:35:27
(428/528)
Ugorj még egy sort. Nem csak az imdb-t írtam!
Bár kizárt, hogy a 200 ezer szavazóból mindenki tizenéves lenne.
Sz Peter 2014 aug. 18. - 09:01:00
(427/528)
Akkor talán máskor legyél egyértelmû és írd le a nevét.
AvatáR Gil Maerth 2014 aug. 18. - 08:12:09
(426/528)
Amúgy a megénekelt csapat nem rossz, utcai szintû csapatnak ideális:
Fury, Hill, Amerika Kapitány, Fekete Özvegy, Falcon...
:)

De ez se rossz: Vasököl, Luke Cage,Fekete Özvegy, Fenegyerek (Daredevil)
(ez egy Marvel SuperHeroes - RPG modul :)
4/10
ADIZS 2014 aug. 17. - 23:13:15 4/10
(425/528)
Ember, én nem a csajról beszélek, hanem a néger röpködõrõl. Azok a film elején mutatkoztak be egymásnak.
offtopic
Sz Peter 2014 aug. 17. - 22:54:05
(424/528)
"tele mindenféle olyan dolgokkal amik a való életben nagyjából soha nem esnének meg"

Ha olyan filmeket csinálnák (a való életbõl), azt meg senki nem nézné meg, mert dögunalmas lenne mind. ;)
AvatáR Gil Maerth 2014 aug. 17. - 22:53:08
(423/528)
Durván technokratikus dráma/ az ütés-becsapódások nagyon durvák,életszagúnak tûnnek,
Pár jelenet nagyon nem :)
Bunyó van dögivel.
A vége nagyon jó kitekintés a jövõre. Oda tényleg kell az egész Bosszúállók gárda.
Kíváncsi volnék Stark/ Vasember mit szólt ehhez az egészhez.
(a Shield kvázi felszámolja saját magát?)
:S

10/7 - nagyon izmos hetes
AvatáR Gil Maerth 2014 aug. 17. - 22:53:08
(422/528)
Durván technokratikus dráma/ az ütés-becsapódások nagyon durvák,életszagúnak tûnnek,
Pár jelenet nagyon nem :)
Bunyó van dögivel.
A vége nagyon jó kitekintés a jövõre. Oda tényleg kell az egész Bosszúállók gárda.
Kíváncsi volnék Stark/ Vasember mit szólt ehhez az egészhez.
(a Shield kvázi felszámolja saját magát?)
:S

10/7 - nagyon izmos hetes
Sz Peter 2014 aug. 17. - 22:49:42
(421/528)
"Ühüm. 2 napja találkoztak..."

Milyen két napja? Már a New York-i inváziónál is együtt harcoltak!
4/10
ADIZS 2014 aug. 17. - 22:45:23 4/10
(420/528)
Szerintem hagyjuk ezt a témát. Ha téged keresnének, mert meg akarnak ölni, komolyan elmennél egy olyan emberhez akivel kb 4 percet beszéltél egész életedben? Nem ettõl az egy dologtól lesz rossz a film, de ilyenekkel van tele az egész. Egyszer megnézheti az, aki nagyon-nagyon Amerika Kapitány fan, de más szerintem hanyagolja, ennél csak jobb filmek vannak a témában.

tuning7: Dedóóóó. 13 elmúltál? Mindenkivel normálisan el lehet beszélgetni, csak te csinálod itt a fesztivált. (A Battleship egyébként emlékeim szerint végig pörgõs látványfilm volt, többet nem is ígért, így ha valaki megnézte, nem hiszem, hogy csalódott benne. Az tudta azt hozni, amit ennek a filmnek kellett volna. Nem vette túlságosan komolyan magát a nyilvánvalóan komolytalan témájával, nem úgy mint ez a film, amit sokan a Marvel Fekete Lovagjaként emlegetnek, ami vicc.)
8/10
Charlie Sheen 2014 aug. 17. - 21:50:36 8/10
(419/528)
Na hát azért azon a filmen rendesen el tudta az ember ereszteni az agyát. :D Tökéletes popcorn movie volt :D
KurtWagner 2014 aug. 17. - 20:08:24
(418/528)
De pont ez a lényeg, hogy egy ember akit a világ ismer és menekül. Hová bújhat. Ne felejtsd el, hogy nem azért merntek oda hozzá, hogy te egy szuperkütyûvel rendelkezõ katona vagy, sõt csak katona vagy, segíts harcolni a SHIELD ellen, azt õ ajánlotta fel, hanem sebesültek voltak, megtépázottak és gondolom éhesek, és kellett egy hely, ahol rendbe szedik magukat. Hova mentek volna... kórházba, te mondtad a világ ismeri, a hírek terroristaként aposztrofálják, egy kórházban nagyon sok ember van, ráadásul a kórháznak hivatalból jelenteni is kell bizonyos sérüléseket, plusz számítógépes adatbázis, amihez nem gond hozzáférni, esetleg figyelik is azokat. Hotelbe, panzióba, a világ ismeri, terroristaként kezelik, mi a garancia arra, hogy egy tök ismeretlen recepciós nem nyom fel, ráadásul maximum egy lepukkant panzió az, ami nem rendelkezik számítógépes nyilvántartással, viszont egy ilyenek a tulajában kétszeresen nem bíznék meg (nagy úr a kapzsiság). A saját otthonába, ahol a szomszédja egy SHIELD ügynök, és amit, bármilyen béna lépés is lenne oda visszatérnie, de azért valószínûleg figyelik. Natasha otthonába, akirõl tudják, hogy vele van és ezért azt a lakást is figyelik. Sólyomszemhez, aki hiába bosszúálló, de SHIELD ügynök és így potenciális áruló is és akinek a lakását, mint Natasha egykori szeretõje és Cap. amerika harcos társa szintén figyelik. Tony Starkhoz, aki a SHIELD-nek dolgozik, sõt az apja alapította, túl extrém és valószínû, hogy õt is figyelik. Thorhoz, ami a legkézenfekvõbb lenne, ha Asgardba, olyan egyszerû lenne bekopogni. Bannerhez, aki menekül és bujkál, és aki ezért potenciális és megbízható szövetséges, de ahhoz rá kéne találnom - miközben nekem most kell az a menedék, ráadásul nem életbiztosítás vele lenni, hisz õt is üldözik. Peggy Carterhez, aki épp egy kórházban haldoklik, és pont kórházba nem akarunk menni. Sok ismerõse, egy palinak, akinek az összes barátja már vagy meghalt vagy nyugdíjas éveit éli és nem biztos, hogy az USÁ-ban (Union Jack brit volt, volt egy japán, jó a néger még élhet, de a képregényben õ is SHIELD ügynök volt - potenciális áruló, vagy Dugan, aki szintén SHIELD ügynök volt, sõt alapító), minden egyéb ismerõse SHIELD ügynök, hát nem sok választása maradt.
4/10
ADIZS 2014 aug. 17. - 19:21:36 4/10
(417/528)
De pont ezért szánalom. Kém vagy (olyan kém, amit a világ 99%-a azonnal felismer arcról, de most ez mindegy), tudod hogy a körülötted felbukkanó emberek kémek lehetnek (mint a szomszéd kiscsaj) és egybõl elmész olyanhoz segítségért, akirõl fogalmad sincs hogy ki, sõt valószínûleg nem tud neked segíteni, mert csak egy egyszerû közkatona (legalábbis a filmben nem derült még akkor ki, hogy egy speciális kommandós). De ne is lovagoljunk ezen, akárhogy csûrjük-csavarjuk, ez a mozzanat mindenképpen gyermekeknek készült rajzfilmben állná meg a helyét maximum. Viszont ez a dolog csak a jéghegy csúcsa, ha csak ez az egyetlen gáz dolog lenne a filmben, akkor nem mondanám azt, hogy ez volt életem legunalmasabb Marvel-filmje.
KurtWagner 2014 aug. 17. - 19:05:51
(416/528)
Honnan tudod, hogy megbízott benne, azért mert hozzá fordult menedékért. Valakihez kellett, azért egyedül nem lehet harcolni a világ ellen. Szép dolog lenne, ha egy ellenálló, egy kém, egy katona mindenkiben maradéktalanul megbízna, mert egy oldalon harcolnak. Frászt, az a ember, aki így tenne, halálra van ítélve, mert az áruláson kívül, az illetõ elárulhat kínvallatás hatására is, és lõttek mindeenek, de kénytelen vagyok megbízni benne, mert különben ugyanúgy veszíthettek mert egyedül nem állhatok a világ ellen, maximum megpróbálom nyitva tartani a szemem, és egy vagy két lépéssel elõtte járni a másiknak. És ráadásul, ha figyelted volna a filmet, azért "bízott" meg benne, mert legjobb tudomása szerint nem volt köze a SHIELD-hez. Ha én lennék kém, és megtudnám, hogy a szervezettemben árulók vannak, és van egy látszólag kívülálló egyén (aki persze lehet, hogy nem kívülálló, és nem ok nélkül futott ott akkor - lásd a szomszéd kiscsajt), aki megbízhatónak tûnik, lehet hogy én is hozzáfordulnék segítségért, mert valaki kell.
4/10
offtopic
ADIZS 2014 aug. 17. - 18:32:20 4/10
(415/528)
Na, a szóismétlés befigyel... ilyenkor tudok neki nagyon örülni, hogy nem lehet szerkeszteni a kommenteket :D
4/10
ADIZS 2014 aug. 17. - 18:30:12 4/10
(414/528)
"A kritikusok nem véletlen adtak rá 9/10et és nem véletlen lett kijelentve a legjobb Marvel filmnek."
Melyik kritikusok? Én 2 véleményt láttam róla, az egyik az egekig magasztalta, a másik meg olyan véleményen volt mint én: buta, egyszerû és unalmas.

"Jó, hogy megbízott benne amikor 2 napja találkozott és azért, mert szinte ugyan azon estek át."
Ühüm. 2 napja találkoztak... te rábíznád az életedet valakire akivel 2 napja találkoztál és kb 3 percet beszéltél? Ne röhögtess már. Látszik, hogy még fiatal vagy és nem láttál igazi krimiket meg thrillereket.

"Kapitány senkibe sem bízott meg, még Natashaba sem."
Ááá, nem bízott senkiben, csak a 2 napja megismert vadidegen valakiben.

"+10 éveseknek csinálták? Jó vicc. Bucky bele rúg 1 embert a propellerbe, kidobja egy kocsi elé, .......stb."
Amikor ovis voltam, még ment a tv-ben a Dragon Ball Zed, ennél kb 2x durvább dolgok voltak benne és nem volt rajta semmilyen karika. A mai gyerek nem lesz attól rosszul, ha kilöknek a filmben valakit egy autó elé, sõt el is várja.
Egyébként komolyan te abban a hiszemben élsz, hogy vannak a világon olyan emberek, akik ha megnéznek egy Marvel filmet, akkor direkt lehúzzák, csak azért mert õk inkább a DC filmekért vannak oda? Most komolyan, nem lehet valaki ennyire egybites. Amúgy hány éves vagy most komolyan? Leírom, hogy nem tetszett egy film és nekem esel mint egy ovis, hogy én biztos egy szemét beépített DC-s ügynök vagyok.
Sz Peter 2014 aug. 17. - 17:33:47
(413/528)
"És hidd el, nem a DC rajongók szavazták le"

Imdb - 8.
Rottentomatoes - 89% / 93%

No comment.
Superalonso 2014 aug. 17. - 16:45:36 Előzmény borkasztik
(412/528)
Egyetértek, nekem is Captain America a legszimpatikusabb Marvel-karakter.....és nem értem mért ócsárolják ezt a filmet, de szerintem ugyanúgy ahogy az elsõ része is ez is szórakoztató volt, sõt talán a 2. rész még jobb is volt, mert ez Avengers-esebb lett, mint az elsõ........

Ráadásul tele volt jó poénokkal, amin jókat derültem.......

Nekem Thor uncsi, Tony Stark túl nagyarcú, Hulk szintén semmilyen, talán egyedül Romanoff ügynököt bírom még valamennyire....

Azért az nem véletlen, hogy Batman és Captain America a 2 legnépszerûbb képregény karakter a világon (nálam is ez a kettõ), a filmjeik ezeknek a legjobbak szerintem.
4/10
ADIZS 2014 aug. 17. - 16:09:52 4/10
(411/528)
Na mi olyat mondtam, ami nem igaz erre a filmre? Légyszi indokolj, én is azt tettem. Az ilyen filmek mint ez, nem igazán szoktak 7 pontnál magasabb értékeléseket kapni. És hidd el, nem a DC rajongók szavazták le, nem hiszem el, hogy ebben az országban 20-nál több ember foglalkozik azzal, hogy egy képregényfilm DC vagy Marvel-e. De ez messze a leggagyibb filmje a Marvelnek az utóbbi idõben.

Sz Peter:
SPOILER
Amikor Fury-t lelõtték, azt mondta a kapitánynak, hogy senkiben se bízzon. Na, mondom, akkor talán lesznek csavarok, meg végig benne lesz a feszültség, hogy kiben bízhat, kiben nem, erre ki lesz az egyik társa? Szó szerint egy olyan ember, akivel 2 napja csak úgy összefutott. Ne röhögtessenek már :D Vicc. 10 éveseknek csinálták ezt a filmet, viszont ez esetben úgy is illett volna reklámozni ezt, mint egy gyerekfilmet.
Sz Peter 2014 aug. 17. - 13:52:30
(410/528)
"na, majd valaki elárulja a kapitányt"

Ja, végül is ez nem lett volna klisé. :)
4/10
ADIZS 2014 aug. 17. - 10:50:56 4/10
(409/528)
Szerintem meg pont, hogy agyatlan akció volt, ami amúgy nem feltétlenül lenne baj, sok filmnek össze tud jönni az, hogy agyatlan akció és mégis élvezetes. A probléma inkább pont az, hogy nagyon ráfeküdtek erre a kémsztorira, nagyon kémfilmet akartak belõle csinálni, csak a végeredmény annyira brutálisan primitív lett, mintha 10 éveseknek készült volna a film (bár lehet, hogy tényleg õk voltak a célcsoport)... tehát végül is egy agyatlan akció lett, amit nem ennek szántak, így a rosszabbik fajta agyatlan akció lett.

SPOILER
Tipikus, ezerszer ellõtt alapsztori: van egy szervezet, de valaki a háttérbõl mozgatja a szálakat és húúúú meg kell menteni a világot. Teljesen tök egyértelmû volt kb 10 perc után, hogy ki lesz a fõgonosz, tök egyértelmû volt, hogy ha meghal valaki, akkor úgyis feltámasztják a film végére/közepére. Végig azt vártam, hogy na, majd valaki elárulja a kapitányt és lesz benne valami bazi nagy csavar, de semmi. 2014-ben a jó látványnál sokkal, de sokkal több kéne egy jó filmhez. Azt meg nem is értem, hogy miért az a címe a résznek, hogy a Tél katonája. Nulla személyisége van a karakternek, tök mellékes, alig foglalkozik vele a film, csupán õ az ügyeletes "verõlegénye" a film fõgonoszának. (Amúgy hogy öltek volna meg 3 darab repülõ csónakkal több tízmillió embert? Eltartott volna jó pár évtizedig, annyi szent.)

SPOILER OFF

Még annyit mondanék, hogy nem szoktam a színészi játékkal különösebben foglalkozni, az ilyen nagy költségvetésû filmeknél azért mindig találnak olyan színészeket, akik minimum elfogadható szinten vannak, de az Amerika Kapitányt játszó emberke, inkább foglalkozzon mással, mert nagyon nem megy neki.