kkomenda 2008 márc. 07. - 17:07:09
(66/146)
**moderálva**
Amerikában nagy botrányt kavart a film azzal, hogy a rendõrt nem kérdezték meg a készítõk. Csak a rendkívül erkölcsös és szavahihetõ gengszter emlékeit idézték fel (akit a filmben szerintem D. Washington kábé annyira hitelesen alakít, mintha mondjuk Stohl Andrást kérték volna fel erre a szerepre).

http://hvg.hu/panorama/20080125_amerikai_gengszter.aspx

„Sterling Johnson Jr. szövetségi bíró, aki mint speciális kábítószerügyekkel foglalkozó ügyész kulcsember volt Frank Lucas elfogásában és elítélésében, úgy nyilatkozott, hogy »a film egy százalék realitás és 99 százalék Hollywood. Frank analfabéta volt, Frank erkölcstelen volt és erõszakos. Frank minden volt, ami Denzel Washington nem.«"
8/10
Stefanino 2008 márc. 07. - 15:13:43 8/10 Előzmény Brambilla
(65/146)
Armand Assante azért tökéletes erre a szerepre, mert nagyon karakteres, karizmatikus. Igen, itt nem mutatott sokat, de azért sem, mert ez a film nem róla szólt. Viszont maga a karakter nagyon ráillik. Viszont az igaz, hogy benne sokkal több van, mint egy ilyen kis szerep, és az utóbbi idõben tényleg nem nagyon látni semmi komolyban. Hát ja, a magyar igazságszolgáltatás sem lett volna sokkal jobb, ha egyáltalán nyomoznak utána, és eljutnak hozzá, akkor utána megvesznek mindenkit kilóra, és eredménytelenné nyilvánítják... Még szerencse, hogy nincs nálunk korrupció... ;-)
Brambilla 2008 márc. 05. - 13:45:40
(64/146)
Nekem pont Armand Assante nem tetszett, túl "sablonos" maffiafõnök volt, meg az utóbbi években már nincs igazi mimikája, mindig csak rezzenéstelen arccal néz elõre.
Egyébként az amerikai igazságszolgáltatás szégyene, hogy csak 15 évet kepott, de ez még mindig jobb mint nálunk, ahol már el sem ítélik az embert ha olyan az ismeretségi köre....
8/10
Stefanino 2008 márc. 05. - 10:56:45 8/10
(63/146)
Nekem bejött. Jól ábrázolta ezt a világot, erõs karakterábrázolások, jól fölépített film, és több színész is nagyot alakít benne (pl. Armand Assante a maffiafõnök szerepében verhetetlen). Mondjuk, ami kicsit gáz, hogy ha a fõhõst nézem (mert hogy igaz történet alapján készült), van egy gengszter, akinek ha nem a konkrétan általa elkövetett gyilkosságokat és az õ parancsa által elkövetett gyilkosságokat nézem, akkor már csak azzal megölt egy csomó embert, hogy betört ott a piacra egy az eddiginél többször olyan tiszta heroinnal, amitõl rögtön az elsõ körben egy vagon ember túladagolta magát, és ez a késõbbiekben is folytatódott. Tehát, ha azt nézzük, hogy nem csak közvetlenül, hanem közvetve hány ember haláláért felelõs, hát elképzelhetetlenül magas szám jön ki. Ezek után "megússza" 15 évvel, mivel feldobált mindenkit maga körül... És úgy tudom, ez a része tényleg igaz, az ember kijött a börtönbõl, asszem még a film készítésében is segített. Ez lenne az igazságszolgáltatás? (merthogy azon túl, hogy D. Washingtonból is szinte szuperhõst csinálunk, a "nem volt más választásom", és a "korrekt voltam a magam módján" elv szerint, úgy a film emellett végül valahol egy rendõri sikertörténet is, hogy hogy sikerült elfogni az elsõ igazi komoly kábítószergengsztert. Hát ez lenne a rendõrség sikere?...
fala27 2008 márc. 02. - 13:17:25
(62/146)
Én csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy a Bor, mámor, Provance egy óriási film volt, engem magával ragadott a film atmoszférája, hangulata, az operatõr zseniális munkát végzett... Ezt a filmet még nem láttam:)
kkomenda 2008 márc. 01. - 17:39:00
(61/146)
Megnéztem. Kár volt. Azért mentem be mert Ridley Scott. De bárcsak betartottam volna a saját szabályomat: NE NÉZZ AMERIKAI FILMET!
2/10
gaali 2008 márc. 01. - 17:34:01 2/10
(60/146)
Szerintem legyen mondanivalója, ha már nem szórakoztat.
2/10
gaali 2008 márc. 01. - 17:07:18 2/10 Előzmény Karolka
(59/146)
Egyetértek veled!
2/10
gaali 2008 márc. 01. - 17:03:40 2/10 Előzmény henisz
(58/146)
Ilyen unalmas, hosszú, kiszámítható, feszültség mentes filmet rég nem láttam, alig vártam, hogy vége legyen. Egy órányi tömény unalom után, már tudtam, hogy nem lesz MONDANIVALÓJA a filmnek. SZAR VOLT! Mintha Ridley Scott ott sem lett volna...
9/10
Peter005 2008 febr. 22. - 13:47:32 9/10
(57/146)
Frank Lucas és Richie Roberts összehasonlítása a legfontosabb számomra ebben a filmben. Még véletlenül se akarom titkolni, hogy Denzel Washington karaktere számomra messze szimpatikusabb Russel Crowe-énál. Nem azért, mert annyira menõnek találom a gengszterkedést, hanem mert úgy érzem, hogy Lucas karaktere egyfajta egyensúly a világban. Õ az az ember, aki mindent meg tesz a családjáért, van benne emberi szeretet, gondol a jövõjére és másnak a jövõjére is. Természetesen cselekedeteiért el lehet ítélni, de ebben a világban nem lehet teljesen elítélni. Ami az utcán van, arról nem a Lucas-félék tehetnek, hanem a náluk sokkal magasabb rangú emberek. A világot nem a Lucas-félék rontották el. A világ már rég el van rontva, Lucas pedig annyiban bûnös, hogy meg se próbál javítani azon, ami elromlott. De talán azért, mert nem is lehet.
Ellenben a sokaknak rokonszenves Roberts játsza a jó fiút, a megszerzett pénzt visszaadja az államnak, amely fejesei pedig szolidan elosztják maguk közt. De õ a becsületes zsaru. Csalja a feleségét, végigdugja a stewardesseket, csalódást okoz a fiának, akirõl végül le is mond. És õ a gerinces ember? Ha a fennáló rendszerben nem lehet bûn nélkül élni, akkor legalább a családjának legyen õ a legfontosabb, akire bármikor számíthat. Ezért becsülöm Washington karakterét, és ítélem el Crowe-ét.
androcles 2008 febr. 19. - 21:02:53
(56/146)
Gratulálok a hozzászólásodhoz! Én itt vidéken sajnos sok olyan öreget ismerek, aki a nyugdíjából nem jut tüzelõre, havi 40-bõl kell megélnie, pedig egész életében dolgozott. Nem akarlak megsérteni, de meglátszik, h. mennyire fiatal vagy. Az öregek helyett akkor tiszteld a gengsztereket, meg azokat, akik zsebrevágják a tüzelõre valót. Remélem, ha egyszer majd megöregszel, részed lesz abban az érzéketlenségben, ami a hozzászólásodat jellemzi.
Rowen 2008 febr. 19. - 14:58:49 Előzmény androcles
(55/146)
az a gáz hogy az öregeknek inkább túl sok pénzük van "tüzelõre" miközben nekik rohadtúl nem annyira fontos mint mondjuk egy 4 fõs családnak
10/10
henisz 2008 jan. 31. - 23:13:58 10/10 Előzmény androcles
(54/146)
Én most jöttem ki nemrég a moziból és nekem nagyon tetszett. Izgalmas volt végig, nagyon feszültségbe tartotta a nézõt, nem lehetett tudni mi fog történni a következõ percben.
100%
androcles 2008 jan. 31. - 13:44:31 Előzmény Seemann
(53/146)
Teljesen igazad van. Egy mocskos bûnözõ az egy mocskos bûnözõ, hiába van szép öltönye, meg helye a templom elsõ padsorában. Némelyik persze jótékonykodik abból a pénzbõl, amit másoktól rabol, és hatalmi pozícióból prédikál erkölcsöt, miközben véres a keze. Ilyen gusztustalan sz*rházik ülnek a milliárdokon, miközben vizitdíjat kell fizetni, és az öregek nagykabátban ülnek odahaza, mert nincsen pénz tüzelõre. Egy gazdag sz*rf*szú filmrendezõ ne moralizáljon, hanem mutassa be a valóságot. Az igazi szereplõk uyanis azt mondták, hogy ennek a filmnek semmi köze a valósághoz. Õk csak tudják.
Brambilla 2008 jan. 31. - 07:34:52 Előzmény Mage
(52/146)
Majdnem 2,5 órás volt amit láttam, szerintem az a rendezõi változata volt a Mennyei Királyságnak.
2/10
Karolka 2008 jan. 30. - 19:11:18 2/10
(51/146)
Hát kövezzetek meg, v akármi, de nekem nem tetszett! Számomra újat nem mutatott, unalmas. Mégiscsak Ridley Scott film, meg kellett néznem, de csalódtam!
sipka 2008 jan. 28. - 20:39:47
(50/146)
S itt egy kép a valódi Frank Lucasról, és Richie Roberts-rõl!!!!!
Amúgy a "Vox mozimagazin" újság, januári számában az igazi Frank Lucas ezt mondta az elkészült "Amerikai Gengszter" címû alkotásról: "A teljes film alig 20%-a felel meg a valóságnak."
Hát igen.... Én sem gondoltam komolyan, hogy minden úgyan úgy megtörtént, mint a filmben. De azért ettõl függetlenül nem kell lebecsülni ezt a produktumot, mivel így se veszített értékébõl, illetve színvonalából (legalábbis számomra).
sipka 2008 jan. 28. - 19:59:47
(49/146)
Cimbora!!!
Ez egy bitang jó film :)
Russel Crowe és Denzel Wasinghton színészi játékát, egyszerûen öröm volt nézni!! S én egyáltalán nem éreztem úgy, hogy Frank Lucas karaktere jobban elõtérbe került volna, mint például Richie Roberts-é. Szerintem mindketten megkapták a történetük megísmeréséhez szükséges (azonos hosszúságú) játékidõt. Nem is igazán tudok negatívumot mondani errõl az alkotásról.
Bár páran azt írták, hogy vontatott lett, és unalmas... Egyszerûen nem értem, hogy miért baj az, ha egy kicsit lassabban haladnak az események.. Az "Apokalipszis most", a "Keresztapa", a "Szemtõl szemben", és a "Zodiákus" se arról híresek, hogy tele lennének pakolva izgalmasabbnál-izgalmasabb jelenetekkel. Na mindegy.
Amúgy a kedvenc jelenetem eme gengszter-drámából, az amikor Russel és Denzel egymással szemben ülnek, és éppen eldiskurálgatnak.... Na, az nagyon király volt!!!! :))
Szóval akik szeretik a komolyabb témájú "movie"-kat azok nyugodtan tekintsék meg :)
Mage 2008 jan. 28. - 18:54:10
(48/146)
A Mennyi királyság rendezõi változatát láttad? A mozifilmbõl alapvetõen kivágták a lényeget. (Nem azért írom, hogy vitatkozzam a véleményeddel).
Brambilla 2008 jan. 28. - 13:52:19
(47/146)
És akkor az elõbb még kifelejtettem a Thelma és Louis-t és az 1492-t....