8/10
giggs985 2015 ápr. 08. - 14:24:56 8/10 Előzmény GABRIELH78
(116/276)
A hivatásos katona sem maga dönt arról, hogy odamegy-e ahová küldik, vagy sem. Ez óriási tévedés, vagy csúsztatás...
8/10
giggs985 2015 ápr. 08. - 14:22:56 8/10
(115/276)
Na ezt még egyszer érthetõen, ha kérhetném...
9/10
bogotizsolt 2015 ápr. 06. - 08:58:21 9/10
(114/276)
Összecsaptak az indulatok, érvek, ellenérvek. Tehát van hatás. Nem az a fajta film amit megnézünk és elfelejtünk. Tehát mint film mond , üzen. Kinek ezt, kinek azt. De nem megyünk el szó nélkül melllette és ettõl több mint sok-sok felejthetõ celluloid kilóméter. Iszlám , USA , bérgyilkos , olaj , elnyomók, felszabadítók, jók , gonoszok ? Ki ki a nézõppntja szerint értékelheti. De haladjunk hátulról elõre. Feliratok mennek teljes csöndben . Nem gyõzelmi hímnuszt hallgatunk. Emészd meg, gondolkodj ! Üzeni Clint. Tekerjünk visszább ! Dokumentumfilm a temetésrõl , tömegek többszáz kilóméteren a ravatalkocsi útján . De hát ez Amerika ! Ott ezt a népek így ítélték meg . Ell kell fogadnunk. Clint is amerikai. Clint egy amerikai sztoriból forgatott filmet az amerikaiaknak. Meggyõzõdésem, hogy nem nekünk magyaroknak szánta . Ezt tessék tudomásul venni. Aztán hogy nekünk itt magyarhonban mit üzen és mennyire tetszik , az már más kávéház. De megmozgat, megérint . Valahogy eléri ezt ! És ettõl film a film . Ezért járunk moziba vagy ülünk a képernyõ elé.
7/10
m3246 2015 márc. 20. - 22:52:05 7/10
(113/276)
Nem mondom azt, hogy nem kötött le de ezt a filmet 6 Oscar-ra jelölni... ugyanmár... miért? Clint Eastwoodtól eddig csupa remek filmet láttam, hát ez nem az lett. Sima háborúzós, lövöldözõs film... próbálhatunk belebeszélni magasztos célokat, meg tartalmat de nincs benne... Azt is gyorsan hozzátenném, ebben a témában van pár hasonló film, amelyeknél se nem jobb, se nem rosszabb... Aki bírja a lövöldözõs-háborús filmeket és még nem unja, hogy az amcsiknak minden vesztesége milliószor nagyobb, mint bárki másnak, még akkor is ha a kutya se kérte meg õket hogy bárhova is odamenjenek annak nem lesz a filmmel semmi baja :) BC a legkisebb mértékben sem alakított nagyot. Azért megnézõs. 7/10
8/10
giggs985 2015 márc. 19. - 17:53:57 8/10 Előzmény GABRIELH78
(112/276)
Húha, szóval amelyik katona hivatásos és pénzt kap a munkájáért, az már "bérgyilkos" szerinted? :D Érdekes... :D
offtopic
Sz Peter 2015 márc. 18. - 09:48:45
(111/276)
Olvasd el a könyvet kedves egon!
4/10
egon12 2015 márc. 18. - 08:34:48 4/10
(110/276)
Ez természetesen szintén nem igaz,kedves Péter.
Sz Peter 2015 márc. 17. - 14:36:32
(109/276)
A kitömött száj nem közhelyes mivel a fazon tényleg állandóan bagót rágott. ;)
4/10
egon12 2015 márc. 17. - 13:48:54 4/10
(108/276)
Korántsem ez volt Cooper "legjobb" alakítása ,ahogy azt több helyen is beharangozták,de a film nem rossz, aki kedveli a háborús frontvonalak bemutatását,annak biztosan tetszeni fog.Különösebb színészi megeröltetést nem jelenthet a fõszereplõnek,a kitömött szájüreg már uncsi(lásd:Keresztapa,Túlélõ)már- már közhelyesen röhelyes.A történet nem rossz,csak talán ez az ellenséges orrvlövész sztereotípia nagyon áthatja a filmet,mintha csak ez számítana,ez volna fontos,lebutítva ezzel a nézõt(tisztelet a kivételnek)sokan azt várva,mikor futnak össze,hol a nagy összecsapás ami persze szintén fikció.Szerintem a könyvet érdemesebb elolvasni!A film nekem egyszer nézhetõs kategória,szerintem ezzel nem vagyok egyedül.. Volt már jobb rendezése is Clint-nek.Bár a témában elismerem,nehéz NAGYOT ALKOTNI.
4/10
zuszek 2015 márc. 15. - 19:12:46 4/10
(107/276)
Ennek a filmnek pont annyi értelme volt, mint az autós üldözéses jelenetekbõl egy komplett filmet összevágni. Lõnek benne. Ennyi történik. Kyle pont olyan a háború elõtt és alatt, mint utána. Legfeljebb arra csodálkozik rá, hogy nem mindneki úgy gondolkodik, mint õ. Nem derül ki, hogy a túlbugyogó hazafiasságán kívül van-e bármiféle más gondolata. Az sem derül ki, hogy ez miért ilyen domináns benne, és miért olyan frusztrált, miközben adja a hidegvérû cowboyt. Nem kerültem közelebb a redneckek lelki világához. Ha van ilyen.
GABRIELH78 2015 márc. 13. - 16:19:36
(106/276)
Valaki itt a hosszú hozzászólásfolyamban azt írta, hogy "egy katonának nem szabad mérlegelnie, hogy gyereket vagy nõt kell e megölnie, vagy sem, hiszen katona, és õt háborúba KÜLDTÉK, ez a feladata. Ha nem öl, õt ölik meg". Ezt az álláspontot maximálisan elfogadhatónak tartom, ha mondjuk azokra a 19-20 éves szibériai nagyon egyszerû parasztgyerekekre gondolok, akik 1956-ban érkeztek hazánkba a szovjet hadsereg tagjaiként. Õket valóban KÜLDTÉK. Besorozták, és vitték. A szovjet hadseregben nem volt közös lelkigyakorlat vagy családállítás... Egyik fele Szuezba ment, másik Budapestre. Azt se tudták hol vannak, miért jöttek, csak ültek a tankban meg a páncélautókban. Ezzel szemben ennek a filmnek a fõhõse elvileg egy demokratikus országból érkezõ, szabad akaratából katonának álló harmincas éveiben járó férfi. Õ pénzért ment el egy másik országba, embereket ölni. Az egyik kenyeret süt, a másik gyerekeket tanít, a harmadik agyat mût, emberünk szellemileg a katonaságig vitte. Õ másokat öl, pénzért. Ezt a munkát választotta, ezért kap fizetést. Tehát õt nem KÜLDTÉK. Õ maga választotta, és maga ment, pénzért. Mert alkalmatlan volt másra (traktorvezetésre, orvosnak, nyomdásznak, benzinkutasnak, pilótának. Éppen ezért õ nem más, mint egy bérgyilkos. Más országba ment, általa ismeretelen embereket ismeretlen célból pénzért megölni. gyerekeket, anyákat, bárkit.
God bless America!:)
offtopic
spekimen 2015 márc. 05. - 10:22:43
(105/276)
Azért nem is mentem bele ebbe az USA mit keres ott dologba, mert te már ezt kivesézted tövirõl hegyire és igen nem vagyok kíváncsi az összeesküvés elméletedre ezen a télen.
Viszont arra kíváncsi lennék, hogy a 143.hsz.-om utolsó bekezdéséhez mit fûznél hozzá.
offtopic
spekimen 2015 márc. 04. - 10:44:31
(104/276)
Aha, megvagy, jól sejtettem.
Nehogy azt hidd, hogy most az önérzetembe vágtál, te vén banya vagy hárpia :D
Szerintem, amit most mûveltél az nem engem minõsít.......
offtopic
Sz Peter 2015 márc. 04. - 10:35:32
(103/276)
Elgurult? ;)
spekimen 2015 márc. 03. - 22:47:34
(102/276)
Nekem errõl a filmrõl egybõl A bombák földjén ugrott be, csak az sokkal jobbra sikerült. Egyébként ez sem volt rossz, és egyáltalán nem éreztem benne a nagy amerikai büszkeséget. A végén még megható is volt, hogy mennyien kimentek õt búcsúztatni.
Én rengeteg hasonlóságot vélek felfedezni a fentebb említett filmmel, de legfõképpen azt, hogy mindkettõben, a fõszereplõk, amikor otthon voltak, akkor nem találták a helyüket.
A bombák földjén filmben van az a jelenet, amikor áll a pasas a boltban egy hosszú termékekkel teli polcrendszer folyosóján és valami pelenkát vagy tápszert kell vennie, de mivel van vagy 30 fajta belõle ameddig a szem ellát, ezért csak áll ott és nem tudja mit csináljon. Na ezt a jelenetet soha nem fogom elfelejteni, ez nekem akkor nagy élményt adott, és ettõl is lett, többek között szenzációsan jó az a film.
Ennél a filmnél viszont nem volt ilyen érzésem, jó volt, megvolt, de semmi több.
És nem is fog tartozni Clint Eastwood nagy dobásai közé. Szerintem ezzel a filmmel csak emléket akart állítani.

Abba meg nincs kedvem belemenni most, hogy milyen ember volt a fõszereplõ, meg hogy az USA mit keres hol és miért?

Arról viszont megvan a véleményem, hogy mostanság nagy „divat” úgy háborúzni, hogy közben ne veszítsünk embert. Nonszensz háborút vívni áldozatok nélkül. Ezen mindig annyira felhúzom magam. Ahelyett, hogy lerohannák a nagy létszám és erõ fölényüknek köszönhetõen az egész „kócerájt” inkább partizánkodnak. Aztán a vége ugyanaz, meg rosszabb, mintha mindent bele durr lenne.
Nem tudom eldönteni, hogy ezt most direkt csinálják, mert a hosszúra nyúló konfliktus nekik kedvez, vagy tényleg a 22-es esete áll fenn, hogy ne veszítsünk sok embert, mert, ha igen akkor az otthoniak fellázadnak és akkor még baszhatjuk ezt a fajta háborút is. :D
1/10
joshfeed 2015 márc. 02. - 10:36:34 1/10
(101/276)
Eastwood legnagyobb mellélövése.
Bigpapa 2015 márc. 02. - 08:40:40
(100/276)
1994-1997-ig azon a térségen éltem. Az USA, az ENSZ támogatására küldött oda kisebb csapatokat, megközelítõleg sem olyat, amit a közel-keletre. Akik abban a térségben szoptak, az a Francia idegenlégió (a Szomáliai partok felügyelete), mert minden szarra õket küldték elsõnek. Az amcsik mentek elõre,mint a faszok, két elbukott(és az ENSZ által nem engedélyezett) akciójuk miatt többen haltak meg (amcsi katonák),mint az egész konfliktus alatt.
Szóval csókolom.
Az amcsik csak két okból mennek bárhova is:
1. olaj
2. ha meghallják azt a szót, hogy Al-kaida
Minden mást leszarnak! Ha egy átlag amerikait megkérdezel, miért veszélyes az iszlám, azt mondja,mert hallotta a tv-ben. Ennyi!
7/10
Supple Lizard 2015 márc. 01. - 21:39:51 7/10
(99/276)
Félve kérdezem meg, hogy te szoktál külügyi híreket olvasni? Végülis, ha a kalifátus tombolását és terjeszkedését nem tekinted problémának, akkor nincs mit tenni. Na de be is fejezem, messzirõl látom, hogy nem érdemes veled vitázni...
7/10
Supple Lizard 2015 márc. 01. - 21:12:00 7/10
(98/276)
Nem mennek Afrikába? 1993, Szomáliai polgárháború, csókolom.
offtopic
Sz Peter 2015 márc. 01. - 14:50:36
(97/276)
" a legbetegebbõl lesz a legjobb"

Most erre megint csak azt tudom mondani, hogy csúsztatás.
1. A legjobb és a legeredményesebb között nagy különbség van. Korábban ezt is leírtam miért.
2. Amennyiben te is pszichopatáról/tömeggyilkosról beszélsz, akkor - véleményem szerint - te is csak sötétben tapogatózol a megfelelõ háttérismeretek hiányában. Itt megint csak: könyv.
3. Annyit kellene megérteni, hogy egy katona a valóságban(!) nem eszmékért, hazáért (vagy azokért akik odaküldik) harcol hanem a saját és társai túléléséért. A "kisembernek" errõl szól egy háború. Az amerikai kormánynak meg nyilván másról.

SPOILER
Ez a fazon szolgálatra jelentkezett 911 után (harcoljunk a terrorizmus ellen) de miután megélte a harcokat, õ is átment egy "karakterfejlõdésen" és megváltoztatta a saját magának felállított - isten, haza, család - prioritási sorrendet. Ezért aztán hazatért a feleségéhez, gyerekeihez.

És ha az itteni olvasók kategorikusan el is utasítják a "hõs" jelzõt, attól még azok akiket személyesen mentett meg (pl a filmben, a szervizben a srác) ill. azok hozzátartozói annak fogják tartani.