8/10
telepim 2008 dec. 25. - 15:19:16 8/10
(6/46)
Ragályi fényképezte... Ha csak ennyit tudnék a filmrõl, már megnézném. De van más érdekessége is: Scarlett Johansson - akkoriban egészen ismeretlen színésznõ - játssza a fõszerepet.
offtopic
balintsoft87 2008 dec. 24. - 15:41:24 Előzmény szuszki
(5/46)
Holnap felveszem DVD formátumban.
Ha kell válaszolj és megbeszéljük a többit.
szuszki 2007 nov. 25. - 21:59:39
(4/46)
Iszonyatosan jó film!!!! Nincs meg valakinek??????? Légyszi, ha megvan bármilyen formátumban írj!!! *moderálva*
1000000 köszi
10/10
kissan 2007 nov. 02. - 23:19:08 10/10
(3/46)
Szerintem az Amerikai rapszódia egy csodálatos film, amely a legmélyebb szinten érinti meg az embert. Lehet, hogy nem tökéletes, de ez a valódi értékébõl mit sem von le. Akiben van egy kis empátia és egy csöppnyi hazaszeretet, az megrendítõ bepillantást kaphat hazánk huszadik századi történelmébe. Különleges ereje a filmnek, hogy nem csak a családi tragédiákba enged bepillantást, hanem ugyanakkor erõt is áraszt.
A filmrõl pedig érdemes még tudni, hogy azt az amerikai mozikban is ugyanúgy játszották, mint itthon, vagyis fele magyar, fele angol nyelven, csak persze ott a magyar részeket feliratozták.
Válaszolva a kettõvel alattam szólónak: bár én nem jártam a század közepén Amerikában, de mivel a stáb fele amerikai, továbbá a rendezõnõ saját személyes történetét meséli el ebben a csodálatos filmben, én azért nem tartanám elképzelhetetlennek, hogy valóban így nézett ki akkoriban egy kisváros Amerikában, de legalábbis létezett olyan, amelyik így nézett ki. A magyar viszonyokkal való kontraszt pedig magáért beszél.
Összefoglalva: szerintem erre a filmre büszkék lehetünk magyarként, és talán ez az a film, ami után egy átlag amerikai is ha hazamegy a moziból, elõveszi az atlaszt, és kicsit elgondolkodik az életen. Remek alkotás, és akinek jelent valamit az, hogy magyarnak született és nem fél belemerülni egy megható drámába, annak csak ajánlani tudom.
szvr 2007 okt. 25. - 21:38:36 Előzmény lo1
(2/46)
egyáltalán nem értek egyet.
most láttam a filmet,friss benyomásom van róla.a történet számít,ami nagyon megható.nekem nagyon tetszett,újra megnézném.
lo1 2007 febr. 20. - 17:01:36
(1/46)
Régen láttam. Úgy emlékszem, egyáltalán nem tetszett.
Az amerikai élet ábrázolásakor az jutott eszembe, hogy
"így képzelik a magyarok az amerikai kisvárost".
A magyar falusi élet jelenetei szintén olyanok voltak, mint egy karikatúra.
Minden túl szép, túl jó volt.

Nem nézem meg még1szer.