Skaff 2006 júl. 06. - 14:09:33
(18/498)
Én jó filmnek tartom,nekem tetszett nagyon,nem egy hétköznapi film az biztos.
amatõõr 2006 jún. 03. - 14:12:40
(17/498)
Timke 2006 jún. 03. - 08:36:50
(16/498)
Azt látom,h rózsaszirom nélkül, de õ nem a Mena Suvari.
Timke 2006 máj. 30. - 21:40:32
(15/498)
Ez meg milyen kép?
Timke 2006 máj. 23. - 17:33:51
(14/498)
Nem csak a csapból, hanem magából a filmbõl is ez folyt. Érdekes párhuzam.:)
fisherman 2006 máj. 23. - 13:18:12
(13/498)
Nem tudtam. Kösz az infót. Egy kritikában sem olvastam, hogy bármit is próbáltak volna ezzel szimbolizálni, de azért érdekes.
amatõõr 2006 máj. 23. - 13:09:54
(12/498)
American beauty (amerikai szépség): egy amerikában nagyon kedvelt rózsafajta neve. Minden giccses alkalomra ilyet szokás venni a tengerentúlon, a csapból is ez folyik.
(Mrs. Burnham ezeket vagdossa a kertben, valamint ilyen szirmok ezrei repkednek a vásznon)

Gondoltam ideírom, hátha valakit érdekel.
Hogy ez jelent-e valamit, mindenki döntse el maga.
9/10
moffancs 2006 máj. 14. - 20:43:52 9/10
(11/498)
igen, nanikoo szinkoronosan látta. sajna. Ez van. Mozis vetítésekrõl lemaradtam. Azt az "apró" élmény különbséget, amit egy tv, vagy egy mozis vetítés nyújt én is érzékelem :D.
A tábornok elfojtotta homoszexuális érzéseit, az elfojtás pedig gyakran párosul erõszakkal.
The Big Lebowski 2006 máj. 14. - 17:34:03
(10/498)
Lehet, hogy én vagyok fogalomzavarban (tényleg nem vagyok benne biztos), de én a homfób alatt a buziktól való írtozást értem (pongyolán), és ekkor a tábornak az homofób. Pontosan azért válik ilyen szadista állattá, mert érzi magáról, hogy õ férfi létére a férfiakhoz vonzódik, és ez ellenkezik a szigorú, konzervatív, militarista eszméivel. Az egész élete egy kudarc, õ egy szánalmas öregember, aki azzal próbál meg férfivá válni, hogy veri a gyereket, meg az asszonyt. Gyûlöli magát, gyûlöli a buzikat, mert õ is az: "Mi ez valami kibaszott buzi parádé?" Az lehet, hogy csak a végén tudatosul benne tisztán.
Szerintem is túlmutat a film az amerikai társadalom kritikáján.
Nem leszek letiltva, ha ennyit káromkodom?:)
Timke 2006 máj. 14. - 17:31:09
(9/498)
Jelentem, hogy anno én is megnéztem a Magnóliát, méghozzá moziban. (jó, nem Multiplex volt)
Az idõjós film szerintem is igencsak jóra sikeredett, bár mostanában Nicholas Cage jó filmekben játszik (lsd. Fegyvernepper).
Facing.the.Plastic 2006 máj. 14. - 16:57:06
(8/498)
a tábornok nem homofób, csak rejteget vmit, amit még magának sem mer beismerni, és fél ettõl...a vége felé õ csókolja meg Lestert, és azért nyírja ki mert Lester nem homokos.

Jó film, talán még azt is megkockáztatom, hogy ráillesztem az egyik legjobb posztmodern film jelzõt is :)) többrõl szól ez a film mint egyszerûen a fogyasztói társadalomban húzódó ellentétekrõl...sokkal többrõl!
The Big Lebowski 2006 máj. 14. - 16:33:39
(7/498)
Hát tényleg elég szomorú, hogy ebben az országban az emberek sz*r filmeket néznek és sz*r zenét hallgatnak (imádom a quimbyt). Na de ezt már hallhatuk elégszer.
A film csodálatos, az egyik kedvencem. Kevin Spacey egy kib*szott zseni:), Annette Bening úgy szintén ("Fuck me, your majesty!"), a gyerekek is nagyon jók, no meg a homofób buzi tábornok (mennyi leki nyomorultat vonultat fel a film!). És ez a komor, szívfacsaró, alpvetõen nem szerethetõ film mégis nagyon szórakoztató (még azoknak is, akik keverik az Amerikai pitével:) vagy inkább :( ) köszönhetõen a merész, elképesztõen fanyar humorának, és annak hogy olyan csodálatos a körítés (nagyon-nagyon szépen van fényképezve). Ajánlanám figyelmetekbe a Magnólia címû filmet, aminek hasonló a mondanivalója és rajtam kívûl látták vagy tízen az országban (na azért talán nem), és szerintem az idõjós is nagyon jó, bár az okosok azt mondják, hogy ostoba film. Én a rejszolás szót már nagyon rég megtanultam (nem büszkélkedem), de a maszturbálás egyik angol megfelelõjével most szembesültem elõször: "i'm choking the bishop". Le vagyok nyûgözve:) Az Oscarról meg annyit, hogy a Titanic tízet kapott belõle.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 14. - 14:31:42
(6/498)
mint minden film esetében...a mozi mégiscsak mozi széles vászonnal meg egy kicsit nagyobb teljesítményû hangfalakkal :D
9/10
moffancs 2006 máj. 14. - 13:05:29 9/10
(5/498)
Én sz*r minõségû kölcsönzõs videón láttam, de úgyis átjött, mint PélyB-nek a megasztárban :D
Timke 2006 máj. 14. - 09:04:04
(4/498)
Én nagyon szeretem a Született feleségeket is, mert annak a sorozatnak is megvan a maga stílusa. S persze, egy film nem attól lesz jó, hogy hány szobrot kapott, de igenis jelent valamit. Nem véletlenül találták ki ezeket a díjakat szerintem. Ezt a filmet én multiplexben láttam, csodálkoztam is, hogy leadják. S természetesen nem azért szeretem, mert díjakra jelölték, hanem önmagáért.
fisherman 2006 máj. 14. - 01:08:58
(3/498)
Sajnos ez van. Mármint született feleségek 157 AMERIKAI SZÉPSÉG 3.
Ez a film joggal csatlakozhatna a filmtörténelem rendhagyó, kiemelkedõ, egyedi alkotások képzeletbeli listájához.
Persze a pattogatottkukorica-zabáló multiplexes birkák ezt is félreértették és elkönyvelték gyenge vígjátéknak. No de ez az õ bajuk. Mi tudjuk, hogy mit jelent ez a film. Az oscar szobor pedig nem jelent semmit. Ez a film nem azért jó, mert díjazták.
Mindenkinek figyelmébe ajánkom Ákos (Kovács Ákos) kritikáját. A Vox egyik régebbi számában, illetve egyik verseskötetében olvasható.
Timke 2006 máj. 13. - 06:15:23
(2/498)
Ezen én is meglepõdtem, hogy még üres a témarovat. Szerintem is egy alapmû, ezt az Oscar-szobrocska is jelzi. Nem is tudom, hogy melyik jelenetet emeljem ki, mert összegészében jó a film. Például a fiú apja is zseniálisan alakít szerintem. Ebben a filmben hallottam elõször a rejszolás szót, szóval még tanulhatsz is belõle. :D
9/10
moffancs 2006 máj. 12. - 21:50:02 9/10
(1/498)
Még senki nem szólt hozzá???
Kötelezõ darab! Kevin Spacey fanasztikus és a többiek is! A kiváló színészi alakításokon kívül még kiemelném a gyönyörû képeket, és a filmzenét, valamint a film fekete humorát.