2/10
deadscott 2009 jún. 16. - 22:30:55 2/10
(185/365)
tréfa répa!
logikátlan forgatókönyv, roppant hiteltelen alakítások, és Keanu Reeves mint egy agresszív green peace aktivista
2/10
6/10
King Diamond 2009 jún. 02. - 13:27:35 6/10
(184/365)
Most néztem meg a filmet. Elment egynek. Többen is írták, hogy mely filmekkel lehet összehasonlítani, hát a Világok harca az mindenképp eseménydúsabb és pörgõsebb, mint ez. Keanu Reeves kicsit furcsa volt. Egyszer meg lehet nézni. Örültem, hogy láthattam Robert Kneppert is:)
6/10
Anteris 2009 jún. 01. - 22:42:45 Előzmény Android666X
(183/365)
"hiszen az emberi faj valóban tönkreteszi a Földet"

Ez van, ha tönkreteszi akkor így járt. Ki is ítélkezik felettünk, mondjuk a vadállatok? Tudod micsoda mészárlás megy nap mint nap pl. Afrikában? Állatok tépik szét egymást és falatoznak úgy egymásból, hogy még él a másik iszonyat fájdalmat okozva ezzel a másiknak. Az ember képességeihez, lehetõségeihez és tudásához mérten vigyázz a bolygóra és ha nem akkor se egy picsamesszirõl iderepült vadidegen köcsög döntse már el, hogy jók vagyunk-e vagy rosszak. Mag a másik, hogy kedves becsületes alienünk kiírtómódszere MINDENT letarolt volna a Földrõl ahogy elnéztem nem csak az embert, úgy hogy ne okoskodjon itt Neo nekünk vazz, húzzon haza a rákba.
Anteris 2009 jún. 01. - 22:27:15
(182/365)
A film igazi üzenete az volt amerika számára, hogy legyen minél több vegyesházasság szép kis bongyorka négergyerekekkel. Az alien csak egy mellékszál volt valójában, nem is mutatták annyit, mint a kisnégert akit mellesleg minden bûntudat nélkül szívesen pofán vertem volna annyira rohadtul idegesítõ volt a flegma feka dumájával meg a nyegleségével.
csizi26 2009 máj. 29. - 14:08:09
(181/365)
Szerintem is elég harmatgyenge katasztrófa filmecske volt.Talán az volt csak ütõs benne,hogy azok a fémrovarok vagy mik jól elintézték a kamiont meg a stadiont.
2008 2009 máj. 29. - 14:00:05
(180/365)
Most néztem meg épp ezt a filmet...

Elvett két órát az életembõl ez a gagyi movie, értem én hogy összefogás meg harmónia meg stb stb. de ez akkor is egy harmatosan gyenge produkció volt. A reklámja alapján valami full kemény katasztrófa filmre gondoltam aztán egy ilyen kutyakakit kaptam.

Nagy lelkûen 3/10
4/10
Valezius 2009 máj. 14. - 19:24:54 4/10
(179/365)
Nem a rendezéssel volt baj, hanem a forgatókönyvvel.
Egyébként ajánlom mindenkinek az eredeti változatot.
Kicsit "ostoba" néhány háttérdologban, de a filmnek sokkal több értelme van, mint ennek.
afro 2009 máj. 11. - 12:32:39
(178/365)
Én korábban láttam már az 51-es eredeti filmet, na abban tényleg volt mondanivaló, hihetetlenül szellemes dialógusok voltak benne, és az akkori kor politikai / technológiai helyzetét ismerve ráadásul marha érdekes is!

Na de ez... egy förtelem. Senkinek nem ajánlom, én alig bírtam végignézni. Bugyuta, unalmas, CGI.
webteve 2009 máj. 04. - 21:26:26
(177/365)
Ertem en az erveket,amiket leirtatok ide,de akkor most erdemes megneznem vagy sem?Erre valaszoljon nekem valaki!
Koszi!;)
susmuruss 2009 máj. 03. - 23:09:36
(176/365)
emberek, Mondok egy filmet ami mondanivalojaban hasonlit ehhez csak az jol meg lett csinalva es nem hatasvadasz hálivudi hanem dokumentum film. A film cime : AZ UTOLSO ORA. ez szinten arrol szol hogy tokretesszuk a foldet csak az kicsit hitelesebb, es azt mondom hogy ezt ne nezzetek meg, csak amit ez iment irtam.
egyre tobb filmnek a temaja a kornyezetvedelem ami nagyon helyes. ha lehetne en minden filmbe belecsempesznem valahogy, azert hogy az emberekbe beleivodjon, es ne csak magukba gondoljak hogy tenni kell valamit hanem igenis teszek valamit azert hogy nekem , az unokaimnak ne a tragyadombon kelljen elnie par ev vagy evtizeden belul.
offtopic
Zoska 2009 ápr. 25. - 18:53:00
(175/365)
Megdöbbentõ, hogy így gondolod. Abba, ha valaki csúnyán beszél, nem hal bele senki. Nem hiszti, hanem tény, hogy gond van, méghozzá nem is kicsi. Ahhoz képest, hogy mekkora, még mindig nem állították rá erre a médiát. Annak van ugyanis irányító szerepe ma már. Ha a csapból is ez folyna, ha a filmek, a törvények, a szankciók, az autó-ipar, a reklámozott termékek mögött mind környezet-barát törekvések állnának, más véleményen lenne hirtelen az egész világ. Szomorú, hogy kevesen vannak, akik képesek önállóan gondolkodni, kérdezni, utánajárni a problémáknak. Ez persze nem feltétlenül a "hülye emberek" hibája. Az agymosásnak bárki az áldozatává tehetõ. Mondhatod, hogy erõs ez az összehasonlítás. Telán mert finomabbak a módszerek: fokozatosan kapod az adagokat, bizonyos információk elõl pedg elzárnak, vagy tudatják veled, de imunissá tesznek rá. Az eredmény viszont nagyon hasonló, mint az agymosás esetében. Lehet, hogy nincs elég ereje, önbizalma az embereknek ahhoz, hogy kritikával kezeljék a sok információt, amit kapnak. azok pedig, akik tekintélyelvûek, még kevesebb eséllyel válnak ilyenné. Sajnálom, nem a filmre reagáltam, még nem láttam.
10/10
trolly 2009 ápr. 21. - 22:52:42 10/10
(174/365)
Szerintem nem sikerült megérteni a lényegét sokaknak. Mivel itt nem az a lényeg, hogy jön egy alien és kipusztul a Föld mint mindig. Itt a lényeg, hogy tenni kell valamit és hogy képesek vagyunk megváltozni.
Azt elismerem, hogy tipikus amerikai film (pl: le se sz.rják a többi kontinenst csak Amerikát támadják, meg kicsit sok a fantasztikus elem és sorolhatnánk) de érdemes megnézni. És tényleg ráébreszt, hogy válság van - és nem gazdasági... - és aki szerint ez egy Green Peace propaganda az gondolkodjon el azon, hogy akar e jövõt.

Témáját tekintve 10/10

Maga a film megvalósítása 10/5

Mindenféleképpen érdemes megnézni.
hossza 2009 ápr. 13. - 23:35:18
(173/365)
nekem az alapötlet tetszett...

SPOILER
mármint nem az, hogy itt a világvége, meg nem is az, hogy ellenséges szándékú idegenek szállnak meg minket, (ilyen témájú filmbõl valóban van már egy rakással) hanem az, ahogy itt a kettõt kombinálták: az idegenek nem önkényesen minket akarnak leöldösni, csak a földet megmenteni - a poén az, hogy ehhez mégis csak minket kell megölniük. beillene az egész egy GREEN PEACE kampányfilmnek. szóval az alapötlet tetszett (számomra ráadásul újdonság is volt), a megvalósítása viszont tényleg túl amerikai. tipikus hálibudi movie: elnagyolt, kidolgozatlan, hirtelen befejezéssel. értelem ez alatt azt, hogy nem nagyon volt íve a filmnek: vártuk, vártuk, hogy vajon hogy fog megoldódni a helyzet, aztán egyszer csak bumm, már meg is oldódott. tök idétlen volt. ebbõl az ötletbõl tényleg sokkal jobb filmet is ki lehetett volna hozni - csak mondjuk nem az effektekre kellett volna ekkora hangsúlyt fektetni, hanem a forgatókönyvre, a rendezésre, meg a színészi játékra. bár ettõl függetlenül nekem K.R-szel nem volt bajom. azzal viszont nagyon egyetértek, amit már sok hsz-ben olvastam, hogy a kisgyerek kib*szott idegesítõ volt, túlságosan is.
SPOILER VÉGE

mindent összevetve, nem mondom, hogy másodszor is meg fogom nézni, de hogy egyszer láttam, azt nem bántam meg. nézhetõ, tûrhetõ, azt' viszontlátás.
antika4 2009 ápr. 12. - 09:59:11
(172/365)
Arany málna díjat kapott.
6/10
benedek13 2009 márc. 30. - 13:15:50 6/10
(171/365)
én is többet vártam ettõl a filmtõl fõleg azért mert a Matrix az egyik kedvenc filmem és így Keanu Reeves-ben is csalódtam
4/10
brokrek 2009 márc. 27. - 14:00:00 4/10
(170/365)
Rég voltam kiakadva ennyire egy filmen.
Ezért kapott négyest mert legalább érzelemt kiváltott. Amúgy egy borzasztó nagy nulla.

Félelmetes volt látni, h mindenki az életéért románkodik végtelenszer olyan érvekkel h: DE MEG FOGUNK VÁLTOZNI!!! DE IGAZÁBÓL ÁM!
A biologus csaj az emberiség életéért, mintha tehetne bármit is õ a változásért ( röhej), a kisfiú a sajátjáért és az apjáért, de csak miutan vilagos lesz szamara nem tudja megolni az idegent!
Hát mit ne mondjak EMBERI!

Ha az volt a cél h görbe tükröt tartsanak az emberek ele akkor 10/10
Ha komolyna gondolták akkor 0.
7/10
fakutya13 2009 márc. 27. - 12:46:28 7/10
(169/365)
Szerintem nem volt olyan rossz, egyszer nézhetõ. Mondjuk nekem bejönnek a hasonló típusú filmek, és a giga robottal se volt bajom, bár azt nem értem hogy elvileg a kenut védte, de gyakorlatilag nem ezt tette. Talán a gömb kicsit elcsépelt volt, és azért nem kellett túl sokat gyõzködni kenut sem hogy visszafordítsa a visszafordíthatatlan folyamatot. De azért nekem tetszett a film, rosszabbra számítottam a kritikák alapján.
3/10
mclane 2009 márc. 10. - 16:44:06 3/10
(168/365)
Egy forintot nem ér ez a film:S
10/10
prunco 2009 márc. 05. - 00:01:35 10/10
(167/365)
Keanu Reeves annyira jól nézett ki végig abban az öltönyben, mint egy Hugo Boss modell... A film egyébként egy kalap sz**t nem ért, de jó volt végre látni Keanut megborotválkozva, felöltöztetve, normális emberi formát magára öltve. Kár, hogy az illatát nem éreztem... na mindegy :) A mondani valója tényleg oké a filmnek, csak nem jó, se hogy, semmi nem jó (csak Keanu és az öltöny). Osztom egy elõttem szóló véleményét, az én benyomásom is az volt, mintha végig egy bevezetõt láttam volna.
susmuruss 2009 márc. 03. - 00:51:39
(166/365)
Hat igen. A film maga borzalmas rossz volt a rendezes elegtelen a story elegtelen.Az egyetlen pozivituma a filmenek a mondanivaloja, megpedig hogy a foldet az emberiseg fogja elpusztitani, es hogy a modern kori Noe barkajat akartak megismetelni az emebrek megmentese nelkul.
ha mashogy oldjak meg a tortenetet lehet hogy hitelesebb lett volna.
Amikor elkezdtem nezni a filmet es megjelent a gomb, azt gondoltam hogy valami erdekes ufo-s stori lesz,majd feltunt a fekete orias robotzsaru, es nekem ott kezdett nevetsegesse valni az egesz.Na az nem kellett volna bele. Kreativitas az semmi.

kettesalá menj a helyedre