9/10
Arkagyin 2010 jan. 23. - 12:37:19 9/10
(205/365)
Én nekem most sikerült megnéznem, s nekem nagyon tetszik ez a film. Pont az aktuális témához kapcsolódik, van mondani valója is.
Így is eléggé tönkre tettük már a Földet, ideje ráébrednünk, hogy tennünk kell valamit azért, hogy ne pusztítsuk el.
4/10
stomachh 2010 jan. 10. - 11:40:22 4/10
(204/365)
Ez elég gyenge lett. Az alapsztoriból sokkal-sokkal többet ki lehetett volna hozni. A CGI-vel nem volt gond, sõt tetszett, a többivel igen. Gyenge forgatókönyv, unalmas párbeszédek, idegesítõ kiskülyök, unalmas színészi alakítások. Egyszer ki lehet bírni, de ha van más film aimt tudtok nézni, inkább nézzétek azt. A cím és a bemutató alapján valami frankó pörgõs katasztrófafilmet vártam, és örültem a nagyobb neveknek: Keanu Reeves, Jennifer Connelly, John Cleese. Ehelyett egy unalmas sci-fi és gyenge alakítások vártak.
A 4 pontot is a CGI, meg a hangeffektek miatt adom. A bogarak voltak a legjobbak :) Nálam 4/10.
7/10
kavasr 2009 nov. 14. - 17:31:02 7/10 Előzmény moviman
(203/365)
azér 1 csillagot nem érdemelt ez a film. azon el sem gondolkodtál, hogy ez a film nem a látványra épít hanem tanulságra? Ami már magában nálam megért 7 csillagot, mégha a megvalósítás kicsit elfuserált is. itt nem az volt a cél, hogy Mag-féle látványelemeket csempésszenek a scenere, lebilincselve ezzel az effekt-éhes fiatal filmrajongókat. ez a film üzent valamit. ami számomra át jött, de te még mindig a film megvalósításán vagy fennakadva, így elsiklik a szemed elõtt a lényeg.

2 kieg: az ufo nem szimplán "két ember miatt" módosított a helyzeten, hanem mert látta, hogy az ember képes a változásra, csak (ami tényleg igaz) az utolsó pillanatban, mikor már majdnem késõ. Õ is rájött, h az emberek ezzel megtanulták a leckét, így kaptak 1 újabb esélyt. Azzal, hogy rengeteg a sablon-elem a filmben, egyet kell értenem.. viszont nem az ufo kapcsolta ki a Föld energiáját, elvégre akkor megdöglenénk... elmondták, hogy az a gép amivel jöttek, a Föld energiáját szívta el. Távozáskor is ugyan ezt tette. csak átmenetileg tûnt el az energy, nem örökre vmi "büntetés képp" v én nem is tudom, hogy fogtad ezt fel...

mindenesetre a tanulság nálam átjött, 7*.
1/10
moviman 2009 nov. 09. - 11:54:54 1/10
(202/365)
Én szeretem az ilyen jellegû filmeket, de ez szerintem meglehetõsen rosszul sikerült. Önmagában az nem baj, hogy sablonos egy film, mert sokféleképpen lehet ábrázolni. Ezzel szerintem az a baj, hogy nemcsak a történet sablonos, hanem a megvalósítás is. Úgy éreztem végig, hogy csapong az alkotó. Egy ilyen témát ezzel az elképzeléssel nem lehet, nem érdemes belesûríteni cca. 110 percbe, mert az lesz az eredménye, hogy bele-bele kap mindenbe az alkotó, de nem teljesedik ki semmi.
A kép megvalósítás nem rossz, de ha nem kapunk magyarázatot a jelenségekre, akkor összecsapottság érzését keltheti a film a nézõben. Ez nem azt jelenti, hogy szájbarágós legyen, de ha már van gömb, van robot, van lény, aki emberré tud lenni, sõt vannak még lények évek óta a Földön, ez megér jópár perc kifejtést. Ennek hiányában maradt a szokásos: önfejû hivatalnok, aki egyszemélyben próbálja képviselni az emberiséget (bár kimondták, hogy nem így van), egy maroknyi tudós, akik nem tudják hogyan keveredtek bele, de csak egyikük jut végig a történeten, mártírapuka egyetlen árva, hisztérikus kisfia, trendi szingli, aki ellenszegül a kenyerét biztosító hatalomnak.
Nagyon kellemetlen érzés volt a leplezni igyekezett népnevelés, ami még a Szomszédokban is árnyaltabban jelentkezett. Átlátszó a népnevelõszándék, ami nem baj, mert a Holnaputánban is átlátszó, de mégis eltörpül a cselekmény és a látvány mellett.
A film látványvilága különben nem rossz, de méltatlanul kevéssé engedték kibontakozni.
Rendkívül sablonos az a megoldás is, hogy a "Hadsereg" minden erejét bevetve igyekszik legyõzni azt az egyszem robotot, a rendõrség pedig igyekszik elfogni a lényt.
Persze érthetõ, hiszen ez az egy momentum szimbolizálja az okot. Tehát a hadsereg maga az ok szimbóluma.
Viszont hamár szimbólumokkal ábrázolunk, akkor végképp nem szabad sablonosnak és csapongónak lenni. Vagy mûvészi megjelenítésre kellene törekedni, és nem sajnálni rá az idõt, vagy emészthetõ mozit kell csinálni, akkor viszont legyen végig látványos, mint pl. A mag, amely emészthetõ, bugyuta, mégis látványos és lebilincselõ.

Összeségében ezt a történetet nem volt szerencsés ilyen felemás módon feldolgozni.








*** SPOILER ***
A vége összecsapottsága pedig egyszerûen szánalmas. Könyörögni egyszem UFÓnak, hogy kímélje meg a földet, mindezt egy ömlengõ temetõi jelenettel kombinálni...
Persze az UFÓ belátja az emberek igazát mindössze két személyen keresztül, és megnyomja a vészleállító gombot, kikapcsolja az elektromos energiát a földön és hazamegy, mindezt öt percen belül.

*** SPOILER vége ***







Az egész egy elfuserált hajsza, ami nem a történet valódi menetét követi, nem bontja ki az alapgondolatot, és nem ad választ, csak újabb kérdést vet fel annak, aki úgy gondolja érdemes a filmmel foglalkozni.
mulao 2009 szept. 19. - 02:04:27
(201/365)
Gubás Gabi jól szinkronizált, de a film maga nekem kicsit uncsi volt, bár amúgy se jó képminõségben néztem.
Krivosein 2009 szept. 19. - 01:48:36
(200/365)
Szörnyû! Sry, h ilyet kell mondanom, de ez tlag egy nagyon gyenge film lett. Legnagyobb hibája, hogy egy hatalmas sablon az egész (5. elem) csak más színekkel, ami még be is jött volna, meg a hangulat, de... A néger pancser gyerek NAGYON nem értem miért kellett bele. Az ilyenek miatt nem lehet semmit sem csinálni, "érzelmes"nek szánt jelenetek, közben meg a "történjen már valami" érzés. A színészek sztem végigunták a szerepet (Keanu Reeveessel az élen, akinek tlag jól áll ez a Neo-s szerep, csak vmi ütõsebb forgatókönyv kéne hozzá!) A történet nem rossz, csak éppen semmi új nincs benne. A sztorit fél óra alatt le lehetett volna zúzni, a maradék másfél órát meg egyéb érdekes cselekményekkel, filozófiai és látványos jelenetekkel megtömni... Komolyan a robot volt a legprobb az egészben... :\
6/10
offtopic
BabyBaba07 2009 aug. 30. - 23:21:55 6/10 Előzmény Anteris
(199/365)
Uhhhh, oké hagyjuk :):):):).
Anteris 2009 aug. 30. - 11:18:59 Előzmény BabyBaba07
(198/365)
nem mindegy mi az ölés célja? Az miért ad felmentés, hogy létfenntartási célbõl ölik egymást a vadak? Ez így le van írva valahol?? Hagyjuk már ezt, el van szúrva ez és ennyi a történet. Nem lett belekalkulálva az evolúcióba a tudat, így aztán az sem, hogy erkölcsi aggályai legyenek bárkinek is abból, hogy széttépi a másikat olyan-olyan célból.
6/10
BabyBaba07 2009 aug. 30. - 00:47:20 6/10
(197/365)
...és a film. A story nem lett volna rossz, de olyan, mintha össze lett volna csapva, nem volt talán rendesen kidolgozva, szerintem többet is kilehetett volna hozni belõle.A vége meg...:)..az sem az igazi :).
6/10
BabyBaba07 2009 aug. 30. - 00:16:05 6/10 Előzmény Anteris
(196/365)
Albert Heim professzor: „A kutya az, amit az ember csinál belõle. Esetleges hibáiban inkább saját hibáink ismerhetõk fel, semmint a vele született rossz tulajdonságok."
Gondolhatunk itt például a harcikutyákra. Nem õk maguk akarnak harcolni, ezt a vad vérvonalat is az ember tenyésztette ki, az ember akarta, hogy õk "vérengzõk" legyenek.
Az ember felelõssége a kutya, az is mikor emberre támadnak!
6/10
BabyBaba07 2009 aug. 29. - 23:35:01 6/10 Előzmény Anteris
(195/365)
Egy állat sosem kegyetlenségbõl öl!!
Nem lehet tõlük elvárni, hogy "humánusan" tegyék meg, õk állatok. Tettük, azaz más állatnak fájdalmat okozni nem céljuk ellenben az emberrel, akik ezeknél sokkal durvábban és módszersebben ölnek- NEM A SAJÁT LÉTÜK FENNTARTÁSÁÉRT!!!!!!!!
Az ember öl kedvtelésbõl, mert élvezi, mert ítél,mert kegyetlen. Nem humánusan, sõt!! Sorozatgyilkosok, bosszúállók, akik élvezik áldozatuk szenvedését, gerjednek fájdalmas sikolyukra, élvezik hatamukat. ILYENRE, csak az ember képes. Egy állat csak csak éhségbõl teszi, hogy éljen.
Anteris 2009 júl. 16. - 18:54:47
(194/365)
"állatok csak a saját fennmaradásuk miatt ölnek, nem úgy mint az ember"

viszont az iszonyat kegyetlen módon teszik. Múltkor volt egy film, hogy a bivaly beragadt a mocsárba, kiszúrták a hiénák és szépen elkezdték enni hátulról az élõ állatot nem kis fájdalmat is kínt okozva ezzel neki. Senki nem bün nélküli és senki sem bûnös, ez egy ilyen elbaszott világ. Ki lehet találni jobbat.
raptor. 2009 júl. 16. - 00:35:28
(193/365)
Kedves Földönkívüliek!

Esküszöm, hogy a múlt héten csak véletlenül dobtam rossz helyre a mûanyag ásványvizes palackot a szelektív hulladéktárolónál. Kérlek titeket, bocsássatok meg, és ne irtsatok ki ezért.

Elõre is köszönöm szépen.
Anteris 2009 júl. 06. - 18:38:57 Előzmény noferet
(192/365)
ja a kutya tiszteli az életet, biztos így van...ezt majd vitasd meg azokkal is akiket halálra téptek kutyák.
noferet 2009 júl. 05. - 19:51:32 Előzmény Anteris
(191/365)
Kiegeszitenem Anteris mondatait meg egy fontos dologgal. A kutya es az ember reakciojat jol irtad le de kimaradt valami ami erdekes lehet. A kutya ha talal egy embert veresen a foldon, valoban csak lenyalja mert segiteni akar es csak ennyit tehet. Megteszi amit tud. Viszont ha egy ember talal egy veres kutyat a foldon fekve, vajon mit tesz? Segit neki? Nevet majd rajta? Vagy talan meg rug is a szerencsetlenen? Van egy nagy kulonbseg a ket leny kozott! A kutya tiszteli az eletet, az ember csak a sajat eletet tiszteli! Ha tiszteli!
Anteris 2009 jún. 25. - 13:15:07
(190/365)
akkor "is"

az _is_ kimaradt.
Anteris 2009 jún. 25. - 13:14:30 Előzmény Android666X
(189/365)
Az ember akkor magasan a föld élõlényei felett áll. Ha te látsz az utcán egy vérben fetrengõ embert akkor nagy valószínûséggel segítséget hívsz, hogy megmentsd de ha egy kutya talál rá az maximum felnyalja a földrõl a vért aztán tovább áll.
1/10
Akiko 2009 jún. 24. - 18:20:53 1/10
(188/365)
Röhejes film, irtózatos pénzkidobás és egy önmagát lejárató fõszereplõ...
Az egyetlen pozitívum a mondanivaló, csak sajnos egy ilyen filmmel az ellenkezõjét érik el a terveiknek..
Évek óta a legrosszabb film amit láttam: 1/10 - csak a zsúfolt terem akadályozott meg attól, hogy a film közepén kijöjjek a moziból...
1/10
Segítõ Béka 2009 jún. 24. - 16:28:50 1/10 Előzmény afro
(187/365)
itt megnézhetõ a film a neten:
http://kkbk.blog.hu/2009/06/24/amikor_megallt_a_fold_film_1951

(felhasználtam a kommentedet)
Android666X 2009 jún. 23. - 16:55:58 Előzmény Anteris
(186/365)
Aha. Szóval nekünk jogunk van tönkretenni a bolygónkat, háborúzni, kiírtani az erdõket, az állatokat, szennyezni a vizet, mert mi EMBEREK vagyunk. Az ember szeret Istent játszani, és ez valahogy nincs jól.