7/10
napraforgó 2013 szept. 28. - 04:57:15 7/10 Előzmény LenaLena
(1473/1893)
De elolvastam, kösz. Habár nem kértem, és nem is örültem neki nagyon. Én ugyanis nem szeretem elõre elolvasni a krimik végét. Jobb, ha nem derül ki idõ elõtt, hogy ki a gyilkos. Az ilyen történetek ugyanis csak addig izgalmasak, amíg az ember lépésrõl-lépésre követi õket. Ha tudod a megoldást, oda a varázs.
Egy telenovellánál azért lehet sejteni, hogy a fõhõs és a fõhõsnõ a végén egymásra fog találni, legfeljebb a mellékszereplõk sorsa nem annyira bizonyos. Itt a találgatás az érdekes. Ha megmondod a megoldást, lelövöd a poént.
7/10
napraforgó 2013 szept. 28. - 04:49:37 7/10 Előzmény suxel
(1472/1893)
Én is pont ezért morgolódok. Azért valakinek össze kéne olvasni a fordításokat.
A fénylényekre visszatérve, úgy emlékszem legelõször a fény gyermekeinek hívta Discua magát és a követõit. Ha a fény gyermekeit "megvilágosodottaknak" nevezzük, akármelyik ismert, vagy kevésbé ismert vallás követõinek tarthatjuk õket. Lehetnek akár buddhisták, Krisna-hívõk, de akár keresztények is. De ez a fénylény-dolog.... meglehetõsen szürreális képzeteket kelt bennem.
6/10
suxel 2013 szept. 27. - 21:56:26 6/10
(1471/1893)
A fordítás bibik azért vannak, mert az ilyen hosszú sorozatokat nem egy személy fordítja (van úgy, hogy egyszerre 4en is), s nincs közöttük összhang. Mindenki fordítja a magáét és kész, és nem néz utána annak: mi volt korábban. Sokat dühöngtem már ilyenek miatt. Legtipikusabb példája, amikor nem tudják eldönteni, hogy faluról vagy városról van szó, hol játszódik a történet. Volt már erre példa, hogy a helyszín nem változott és falu-város-falu megnevezések szerepeltek. Vagy az elõzmények ismerete nélkül teljesen rosszul fordítanak egy mondatot, ami az események szempontjából értelmetlenné teszi a szituációt, ilyen is volt már. Ha valaki nagyon figyel a sorozatra, akkor kihallja az ilyen eseteket.
9/10
LenaLena 2013 szept. 27. - 21:09:48 9/10
(1470/1893)
Amúgy én már leírtam neked régebben a végét itteni privát üzenetben, csak szerintem nem olvastad el.
9/10
LenaLena 2013 szept. 27. - 21:07:48 9/10
(1469/1893)
Én nem szeretnék spoilerezni, de annyit elmondhatok (mivel már a filmben is mondták), hogy egészen biztosan Roger a gyerek apja. :) Viszont az már látszik, hogy Veronica és Roger kapcsolata már nem sokáig tart.
7/10
napraforgó 2013 szept. 27. - 12:55:15 7/10
(1468/1893)
Úgy tûnik Jesusunk ide-oda ingázik az Avon és az Orion között.....

Rogelio meg elõször törõdik Patriciával. Mikor épp elveszítette....
Jesus és Alma nem akarják börtönbe juttatni Veronicát, a kis Valentinára tekintettel.

Pocsék a fordítás, korábban a "fény szülötteirõl" beszéltek, most meg "fénylényekrõl", ami idegesítõ. Vajon Discua meghal, vagy gyõz az optimizmusa és a hite?

Szegény Agusta nagyon visszataszító volt, ahogy ordibált.
7/10
napraforgó 2013 szept. 27. - 09:27:03 7/10 Előzmény LenaLena
(1467/1893)
Patriciának évekig viszonya volt Rogelioval, és jó hosszú ideig dolgozott azon, hogy teherbeessen (saját elmondása szerint). De ha egy párnak 1-2 év alatt spontán módon nem lesz gyereke, ott általában valamelyikükkel gond van. Patricia is meddõ lenne? Mert ha Rogelio teherbeejtett más nõt, akkor vele minden rendben. De ha Rogerrel lenne a baj, az megmagyarázná Pati gyermektelenségét. Veronicának viszont ott volt még Elias is.... Mi van, ha mégis rendbejött.....? Na ilyenkor szeretnék elõreolvasni.
malvinkicska 2013 szept. 26. - 17:23:27
(1466/1893)
Pato annak idején bújta a könyveket mit kell tenni hogy teherbe essen még fejre is állt mindenfélét etettet Rogelioval is Veronak nem volt szüksége ilyesmikre.
9/10
LenaLena 2013 szept. 26. - 15:34:42 9/10
(1465/1893)
Rogertõl van, ez tuti. Amúgy, ha jól figyelted az eseményeket, utaltak rá, hogy Pató hiába próbálkozott elég régóta, nem tudott teherbe esni. Roger jól láthatóan erõsen javulófélben van. Veronika viszont romlik rendesen. A szappanoperákban a fõgonosz nem érdemel általában semmi jót, ahhoz, hogy happy end legyen, ez a kis négyes (Pató, Roger, Vero, meg a gyerek) lesz a kérdés, hogyan oszlik el majd a sorozat végére.
8/10
CUMBIKA 2013 szept. 26. - 15:14:27 8/10
(1464/1893)
Igazad van , nem mokány! És nem is magyarázkodok , mert ebbõl már nem jönnék ki jól. :))
7/10
napraforgó 2013 szept. 26. - 14:57:30 7/10
(1463/1893)
Ja, és Véronicáról is kiderült, hogy terhes. Vajon mit találnak ki, Rogeré a gyerek?
Én még azt is el tudom képzelni a forgatókönyvírókról, hogy Eliast teszik meg apának. Talán mégsem annyira steril.... Igaz, hogy már elég régóta szétmentek, de vajh, ki tudja? Mexikói telenovellában nem szokott problémát jelenteni az idõ... néhány hét, vagy hónap egy terhességnél....
7/10
napraforgó 2013 szept. 26. - 14:39:03 7/10
(1462/1893)
Elraboltatta Almát, amint az esküvõjére ment és egy raktárba vitette. Ott összeszólalkoztak, némi pofon is elcsattant, de aztán Alma rosszullett és elájult. Akkor Vero és a két bûntársa elmenekültek, majd egy utcai fülkébõl felhívták a mentõket. Így Alma hamar kórházba került, ahol megállapították, hogy veszélyeztetett terhes és feküdnie kell.
10/10
filmimádóó 2013 szept. 26. - 14:19:05 10/10
(1461/1893)
Már Alma is beteg lett?? Milyen akciója volt Veronicának??? Ezt nem olvastam...
7/10
napraforgó 2013 szept. 26. - 13:51:18 7/10
(1460/1893)
Ez jó! Fernando Colunga mokány lenne? a 187 cm-rével? Egyébként ebben a sorozatban sokkal vékonyabb, mint a régebbiekben.

A szótár szerint a mokány jelentése:
mokány (román = "havasi pásztor"), Apró termetû, de erõs, zömök, szívós.

Szóval se nem alacsony, se nem zömök.
8/10
CUMBIKA 2013 szept. 26. - 13:39:08 8/10
(1459/1893)
Ugyanígy érzem én is! És én se értem ,mert attól ,hogy Jésus kis mokány , egyszerûbb emberke , Alma meg egy intellektuális szõke szépség még jók lehetnének együtt. Lehet , hogy a végére megszokom Õket együtt.
7/10
napraforgó 2013 szept. 26. - 13:03:28 7/10
(1458/1893)
Jaj, most meg Alma beteg a stressztõl. Jesus épp csak fölépült a gyomorkilukadásból (amúgy meglehetõsen gyorsan, ahhoz képest, hogy még meg is halt), most meg Alma lett veszélyeztetett terhes Véronica akciója miatt. És ahogy aggódni kezd az iroda miatt (ahol amúgy nem folyik semmilyen munkára valamelyest is emlékeztetõ tevékenység), máris rosszul lesz. Olyan elcsépelt ötlet!

Élias vajon elmegy New Yorkba? És Patricia vele megy?

Rogelio meg hogy féltette a világszép pofiját! :D :D
És Discua meg azt tanácsolja neki, hogy adja föl magát.... Meglepõdnék, ha megtenné. Condolom, Nick Donovan is.... Biztos hamar találna valakit, aki Rogert kinyiffantja.
malvinkicska 2013 szept. 26. - 11:23:02
(1457/1893)
A színészek közötti kémiát jól meg lovagoljuk onnan vettem én személy szerint mikor interjút adnak a sorozat sztárok és õk el mondják kivel könnyebb vagy nehezebb el játszani a szerelmes párt ha szimpik egymásnak a képernyõn az jön le különben elég nehéz számukra is mikor sokan veszik õket körül olyankor és még ott van megfelelõ pozitúra hogy hihetõbb legyen a nézõk számára szóval összetett feladat és vannak részek többször veszik fel amikor a leghitelesebb a rendezõ szerint azt mutatják.
9/10
LenaLena 2013 szept. 26. - 10:33:46 9/10
(1456/1893)
Igen, pl. Gabriela Spanic-al egészen másképp néztek ki a képernyõn. Mondjuk akkoriban még Colunga is jobb bõrben volt :), de vele valahogy jobban el tudtam hinni, hogy szerelmesek. Lehet benne valami, hogy színészi alakítás kérdése, de az is lehet, hogy amikor egymás mellett van két ember, szokták mondani, hogy "szép pár"- és ez nincs most meg.
6/10
suxel 2013 szept. 26. - 09:30:58 6/10
(1455/1893)
Én a Mindörökké szerelem esetében voltam így. Egyszerûen ránéztem Silvia Navarróra és Fernando Colungára, elvileg gyerekkori szerelmesek is voltak a sorozatban, de valahogy mégsem hittem el az egészet. Játszotta a két színész, de annyira mûnek éreztem a kapcsolatot. Nem jött az az érzés, hogy elfelejtsem, hogy színészeket látok és nem egy igazi párost. Itt éreztem azt is, hogy Silvia lejátszotta szinte a nagyon egyenes, õszinte, energikus karakterével Fernandót, aki akkor egy huszonéves karakter bõrét vette magára 2008-ban, s nem feltétlen volt benne hiteles arc. Utána játszott ugye Silvia Navarro Juan Solerrel, akivel együtt uralták a képernyõt, majd Cristian de la Fuentével, s bár nem az elõbbivel azonos szinten, de sikeresen vették az akadályt õk is. Colunga pedig a PEAM-mal, egy tényleg nekivaló karakterrel, s egy jó partnerrel: el tudták hitetni, hogy õk szerelmesek a képernyõn. (s mindezt úgy, hogy én a bulvárnak nem hiszek)
7/10
napraforgó 2013 szept. 26. - 08:07:23 7/10
(1454/1893)
Sokat gondolkodtam ezen a "kémián". Sokan és sokszor emlegetitek. De szerintem ennek nincs akkora jelentõsége, mint hiszitek. Egy színésznek el kell tudni játszani, hogy nagyon odavan valakiért, ez a mestersége.

Én pl. amikor Patrick Swayze halála után az életrajzáról, filmjeirõl olvastam, nagyon meglepõdtem. Swayze egyik legnagyobb sikere a Dirty Dancing volt, ahol Jennifer Greyjel alkottak egy párt. Nos Swayze kimondottan útálta, gyûlölte a partnernõjét, sõt mindent el is követett, hogy ne õ játsza mellette a nõi fõszerepet. De ez a filmen nem látszik, olyan jól alakította a szerelmes tánctanárt. És Jenny Grey sem szerette Swayzet, mert õ meg a rendezõ szeretõje volt akkoriban, épp ezért is kapta meg a szerepet.
Vagyis egy színésznek tudni kell alakítani, és ehhez semmi köze a kémiának.

Én arra jutottam, hogy ott, ahol egy filmen, sorozatban, stb. meglátszik a kémia két szereplõ között, ott baj van a mûvészettel.
Mert egy filmen alakítani kell, nem a "valóságnak átjönni". Mindannyian tudjuk, hogy az ilyen telenovelláknak vajmi kevés közük van a valósághoz. Bár az is igaz, hogy ezekben a telenovellákban nem is olyan színészóriások játszanak, mint Lawrence Olivier, vagy Sarah Bernhardt....