10/10
Haversrac 2013 márc. 29. - 14:34:04 10/10
(193/1893)
Összekevertem a 2 sorozatot.

Én a tv2-n indított Elbûvölö szerelemre gondoltam amikor elválasztanak 2 ikert, Barbara Mori is játszott a sorozatban. Teljesen más mûfaj az, amit tegnap leírtam. Mindörökké szerelem nem komikus jellegû, hanem egy nagyon komoly és feszültségekkel teli sorozat volt (Lucerot itt kedveltem meg). Ha a végét nem csapják össze akkor mindenidõk legjobb szappanoperája, amit láttam...Szóval ne haragudj összekevertem a kettõt.
face90 2013 márc. 29. - 14:19:06
(192/1893)
Egyetértek veled Jessicával kapcsolatban, nagyon jól bemutatta ezt a viselkedési formát, a tipikus cicamaca "na mi az, hogy nem akarsz ledönteni" típusú felháborodás. Hímsovinisztának sem nézlek, mert igazad van, de azért azt megjegyezném, hogy nem minden nõ ilyen, igaz lassan mi vagyunk kevesebben:D A mindörökké szerelmet én is imádtam, olyan jó volt a történet, nem mindennapi, meg izgalmas(ugye Artemio Bravo miatt fõként). Ott ismertem meg Silvia Navarrot, akit azóta mindig megnézek, bármilyen sorozatban is legyen benne ;)

A mobilos dologban, sztem inkább azt akarták érzékeltetni, hogy Jesus simán félre dob mindent, és az életét kockáztatja Almáért, míg Rogelio -aki, a võlegénye- meg nagy nyugodtan álldogál, "és háh én milyen májer vagyok, hogy felhívtam" képpel szemléli az eseményeket. Persze errõl õ is tudja, hogy nem volt helyes, utána azért szabadkozik Almitanak, fent az irodában. Aztán a lényegen semmit nem változtat, mert ha -ahogy Napraforgó is mondta- Alma nem tudta volna felvenni a telefont, akkor mit csinál? Vannak olyan helyzetek, ahol rögtön cselekedni kell.

Hát igazából, az egyik honlapon olvastam, hogy kint indul ez a sorozat, akkor megnéztem a prómóját és a trailerét, de nem nagyon volt idõm foglalkozni vele. Aztán, amikor láttam, hogy milyen jó számokkal teljesít elkezdtem bele-belenézni, tehát inkább úgy mondanám, hogy nagyjából, képben vagyok a sztorival. Mivel nem akarok itt nagyon spoilerezni, ezt kihagyom, viszont annyit elárulhatok, hogy inkább a lassú víz partot mos tematikát követik...de pl. a 21. részben (jövõ hét szerda), lesznek megkapó jelenetek ;)
7/10
napraforgó 2013 márc. 29. - 05:45:03 7/10
(191/1893)
Jesus hülye volt, hogy nem hívta fel mobilon Almát:D:D helyette berohant az füstölõ épületbe ---> Ha Alma valóban az épületben lett volna, és mondjuk fuldoklik a füsttõl, nem biztos, hogy a mobilját keresgélte volna, mert az épp csöng....

Az átlag nõi ruhákon nincs zseb, tehát a mobilt nem tudja egy nõ úgy magánál tartani, mint egy férfi, akinek ezer zseb van - a bármilyen tipusú - ruháin (értem alatta az öltönyt, vagy a sportos farmert, dzsekit, de akár csak egy ingnek is van mellzsebe, ahol a mai, kicsi, keskeny mobilok jól elférnek.)

Alma is olyan ruhákat hord (jó testhezállókat), amin még véletlenül sincs zseb. Marad a kézitáska, vagy munka közben kirakja az íróasztalra. Na most a füsttengerben matatni és keresgélni a viszonylag kicsike mobilt.... én biztos nem tenném, hanem igyekeznék a bõrömet menteni.

És igen, Jessica viselkedése némileg ellentmondásos, de hát ilyenek a nõk. Azt akarják, hogy a férfiak figyeljenek, sõt felfigyeljenek rájuk, nyomuljanak, na de azért tiszteljék is õket, lessék a kívánságaikat, de azért ne hagyják magukat lerázni néhány hûvös pillantás, vagy elutasító szó miatt, egyszóval hódítsanak, "vegyék be a bevehetetlen erõdöt", egyszóval legyenek férfiak!
10/10
Haversrac 2013 márc. 28. - 22:30:28 10/10
(190/1893)
Gondolkoztam unalmas óráimban és igazából Jessicával kapcsolatban több dolog is felmerült. Tipikusan érvényesült nála a "nõi logika". Ezalatt azt értem, hogy baromira meg volt ijedve attól, hogy Ricardo a hallgatásáért cserébe egy kis pásztor órát fog tõle kérni. Érdekes mód hideg ábrázattal, dacosan elkezd vetkõzni majd ezeket mondja: - "Jól van ahogy megegyeztünk, essünk túl rajta." Amikor szembesült azzal, hogy Ricardo csak a különleges feromonos parfümöt kérte kölcsön akkor kikérte magának, hogy lehet az, hogy nem tartja õt vonzónak és nem akar vele lefeküdni. Igazságszerint amikor azt sugalltatta (Fernandonak a telefonba) mennyire mocskos áldozatnak tartotta azt, hogy le kell feküdnie Ricardoval kényszerbõl valójában pontosan erre vágyott hisz a ki volt azon akadva (nem viselte el a kicsi egoja azt), hogy õ vele márpedig nem akar 1 valaki lefeküdni, mert az éppen Mariselára vágyik. Jessica is kelletti magát folyamatosan holott belül jól esik neki, ha csapják neki a szelet. Ez egyfajta önigazolás neki úgy mond lelki dopping a számára.

Ki érti meg a nõket ezek után? Tudom, hogy ez csak egy sorozat, de engem pl felettébb idegesít az ellentétes, logikátlan gondolkodásmód, ami a nõket jellemzi. És nem vagyok hímsoviniszta meg ilyenek, csak nem tetszik a nõk hozzáállása bizonyos dolgokhoz.
10/10
Haversrac 2013 márc. 28. - 16:26:25 10/10
(189/1893)
Szia,

Ez egy valóban jó sorozat én pl. pont az egyik promóban láttam meg. Eleinte még talán az 1. rész alapján annyira nem fogott meg, de aztán ahogy haladt elõre egyre jobb lett. Bírom az efféle humoros, esetlen helyzeteket, ezeket a felettébb érdekes monológokat, párbeszédeket, amik végre nem a szokásos nyáladzástól folyik, hanem tartalma is van. A karakterek is nagyon jól össze lettek válogatva nálam fontos szempont egy sorozatnál. Ritkán látok minõségi szappanoperát manapság, ez sem csúcskategóriás, viszont a képernyõ elé szegez ugyanúgy, mint pl. a Mindörökké szerelem. Azért azt a sorozatot említem példaként, mert teljesen hasonló mûfaj, ami nekem bejön.

Egyúttal Rogelionak ma igaza volt, mert Jesus hülye volt, hogy nem hívta fel mobilon Almát:D:D helyette berohant az füstölõ épületbe. Nézzük el neki, hogy bele van zúgva. Ahogy lelocsolta Fernandót azon megint szakadtam.:D:D:D

Úgy néz ki, hogy a 3 hülye irodás csávóból Ricardot kivették abból a szempontból, hogy õ most Mariselára van rákattanva. Szépen lassan a mellékszereplõket is kibontogatják, mármint a jellemüket a titkaikat, ma pl már Susanna asszony magánéletérõl is szó esett.

Te most akkor ezekszerint spanyolul megnéztél már elõre egy csomó részt? Hol tartasz?
face90 2013 márc. 28. - 15:06:26
(188/1893)
Amúgy Hello Mindenkinek :)
Visszatérnék kicsit az elejéhez. Kezdetben én is szkeptikusan álltam a sorozathoz, aztán egész kellemesen meglepett. Kell hozzá, egy bizonyos nézõpont, mert ahogy többen mondták elõttem, a latin amerikai humor nem minden célközönségnek tetszik... Mindenesetre plusz pont, hogy FC korban és karaterileg is (itt most az apa szerepre gondolok elsõsorban) magához illõ figurát kapott. Sok helyen olvastam korábban, hogy azért bírálják, mert nem hiteles, hogy 44-45 évesen 25-30-as fiatal ficsúrokat játszik, ami azért valljuk be néhol valóban irreális. Abszolút egyet értek, azzal, hogy ez a novella fõként a nézõ szórakoztatására utazik, így egy fárasztó munkanap után, 2-3 taco és egy hideg sör társaságában érthetõ, hogy fekszik a mehikóiaknak :D Én is belenéztem a spanyol részekbe, és meglepõ módon számomra (lehet, hogy csak én gondolom így) megvan/ meg lesz az a bizonyos kémia a FerBlanca páros között. Bár, ahogy mondani szokták nincs tökéletes, és ez ebben az esetben is így van... Megjelenik az egyik tipikus elem, Marisela esetén, aki gazdagnak láttatja magát, közben pedig a valóság más. Vagy "igen és annyira menõ macsó vagyok, hogy nekem 2 nõm is van egyszerre" szál, hogy a sztoriban jelenlevõ mellékszereplõk tömegérõl már ne is beszéljünk. Arra én sem jöttem rá a mai napg sem, hogy õk dolgoznak is valamit ott, vagy csak egymást (na meg minket:D) szórakoztatják. Vannak totál felesleges karakterek pl. a 3 pasi, (az kiderült már valójában, hogy õk konrétan mivel foglalkoznak?:D) de nekem Jessica is kicsit sok. Chatitáról, meg már szót se ejtsek:D Viszont Xochitl karaktere még tartogathat meglepetéseket ;) Véronica is ellégé idegesítõ jelenség, habár sztem Clau Álvarez jól csinálja, és élethû is, vannak ilyen emberek a való életben is.
Ami még vicces, és egy kicsit érdekes, az az, hogy nem figyelnek a részletekre...(habár ez nem egyedüli probléma a telenovellák között.) Mondták elõttem is, hogy a pénz amiért Jesus elment, az végül nem jutott el a börtönben cücsülõ Uri-ig, pedig akkor égetõen sürgõs volt, hogy megszerezzék a hallgatása végett. Valamint az oké, hogy Alma adott a titkárnak bútort, de ágynemû honnan termett oda? Meg a meleg vízzel, villanykörtével mi lett? Hiszen egyik sem volt, és ez lehet, hogy kukacoskodásnak tûnik, de nem bírom amikor ilyenek vannak, hiszen ha bemutatnak egy adott szituációt, akkor a végeredményét sem kellene csak úgy össze csapni...mindegy, az õ dolguk.
Plusz 1-2 túljátszott jelenet, pl. ahogy Almita kiesik a litfbõl és Jesus elkapja...néznek egymásra hosszasan, majdnem csók helyzet ugye, közben meg a nõ pasija ott áll mellettük, és semmit nem csinál:D Na ilyen a valóságban tuti nincs...:D De végtére a bakikkal együtt is szerethetõ, bár ahogy @suxel fogalmazott, amíg megy addig élvezhetõ, aztán másnap már gondolkoznom kell, hogy akkor konkrétan mi is volt a tegnapi részben? :D

A tv2 és a sorozatok viszonya: Véleményem szerint nem nagyon foglalkoztak azzal, hogy ez komikus sorozat vagy más. Meglátták, hogy FC meg Blanca Soto és ugorjunk neki. A prómót is erre építetették, amivel semmi gond nincs, de azért jobban meg erõltethették volna magukat. Én egyetlen egyszer láttam azt a kb. fél- 1 perces bevágást, ha nem olvasnék, egyéb telenovellás honlapokat, fórumokat, sztem nem is tudom, hogy ez az új sorozat. Ezek után kérdem én, ha nem is promózzák rendesen, a vetítés esõ napján variálnak a kezdési idõponttal, akkor, hogy várnak normális nézettséget? Hovatovább, hogy a neveket, már meg se említsem... Blanca Sotto meg stb...szégyen. A kutya neve is Sánson, nem ám meghallgatnák, hogy hogy van...nem, Sánson...mikor teljesen logikus lenne, Szánszón. Ott az a bõrönd márka a Samsonite, azt is mindenki (legalábbis akiktõl eddig hallottam) szemszonájt-nak mondja:D Nem samsonátnak. Na nem gáz. Most meg 3 hét után ismét új idõpont, ennek köszönhetõen teljesen lecsúsztam a hétfõi rész elsõ 20 percérõl, de most már szemfülesebb leszek ;) Kíváncsi vagyok végig ott marad-e...
face90 2013 márc. 28. - 14:57:42
(187/1893)
Haversrac gondolom, most nem lövök nagy spoilert azzal, hogy az esetleges szövetséggel nem rossz fele tapogatózol, sõt! :D Azt, hogy összejönnek a végén én is simán eltudom képzelni, hiszen egyezik a jellemük, csak úgy mint az Alma Jesus párosnak. Komolyra véve, ha a gonoszok büntetését nézzük a történetek végén, akkor vagy megjavul, vagy börtönbe megy vagy meghal ilyen-olyan okból. Szóval erõsen benne van a pakliban ;)
7/10
napraforgó 2013 márc. 27. - 19:27:05 7/10
(186/1893)
Valentina nem volt okos, hogy eltitkolta a pénzt Jesustól. Így meg ottmaradt a pénz a fiókban ---> Valentina csak egy 6 - 6 és fél éves kislány, nem lehet elvárni tõle, hogy helyesen döntsön, vagy akárhogy is döntsön egy ilyen kérdésben.
7/10
napraforgó 2013 márc. 27. - 16:37:33 7/10
(185/1893)
Viszont ha a kislány a betörõröl beszél az anyjának, meg a bõrönd pénzrõl, akkor azt nyilván képzelgésnek, álomnak fogják minõsíteni.

Meg az a pénz nyilván valami hamisítvány, nem valódi. Szerintem Manolóék gyártják valahol. Vagy ha nem hamis, akkor valami piszkos pénz, és pénzmosásról van szó.
10/10
Haversrac 2013 márc. 27. - 16:31:41 10/10
(184/1893)
Valentina nem volt okos, hogy eltitkolta a pénzt Jesustól. Így meg ottmaradt a pénz a fiókban...Szólhatott volna nyugodtan apjának, dehát ki számított rá, hogy ismét betörnek hozzájuk fényes nappal ugyebár;)

Rogelio így is rühelli Csucsókát annak ellenére, hogy a kutyáját visszavette. Azt hiszi, hogy a pénzébõl költött biztosan.

Pati ma nem is szerepelt:((((
10/10
Haversrac 2013 márc. 27. - 16:28:40 10/10
(183/1893)
Ezt én sem értem a kutya hogy talált oda:S:S: Egyetlen magyarázat h megkedvelte Jesust. Akkor is fura, hogy nem a gazdihoz, hanem õ hozzá ment vissza és nem hiszem h Fernandóval olyan nagy szomszédságban lennének.:D Ne törõdj vele ez a forgatókönyv.

Viszont ma megtudhattunk érdekes dolgokat Mariseláról. Szégyelli az apját, meg a múltját ugyebár. Végre, hogy kicsit kitér a sorozat a mellékszereplõkre is ezalatt értem a titkárnõket. Meg nekem felettébb bejön Marisela külsõre férfi szemmel. Ez a Ricardo pedig szépen befenyítette Jessicát:D Azt a nõt mindenki meg akarja csinálni.

Na a végén azért Elias odapakolta Veronica ostoba képzelségének agyszüleményét, hogy Jesúsnak van egy másik Alma barátnõje:D:D
7/10
napraforgó 2013 márc. 27. - 16:00:14 7/10
(182/1893)
Szeretnék a kutya helyében lenni: illóolajos masszázs, a körmét reszelgetik, aztán meg egy vastag arany nyaklánc....
7/10
napraforgó 2013 márc. 27. - 15:37:36 7/10 Előzmény napraforgó
(181/1893)
Nos, Valentina visszatette a pénzt a kiskofferbe és azt a fiókba. Vajon a tetovált csizmás kandúr megtalálja?
Farkasember gonosz, parancsot adott Begónia likvidálására....
7/10
napraforgó 2013 márc. 26. - 17:13:55 7/10
(180/1893)
Bizony érdekes, hogy Körte kisasszony nem maradt a "fiacskájáért" aggódó võlegénye mellett éjszakára, hanem inkább nyomozósdit játszik Begóniával....
Vajon a kislány mit csinált a pénzzel azután, hogy a takaró alá dugta? Mert reggel nem láttuk, hogy eltette volna, vagy valahová eldugja.

Aztán ott van a csodakutya is. Vajon hogy talált el Fernando házától a nem túl elegáns negyedbe, házba, ahol Csucso lakik? Még azt se lehet mondani, hogy a lábnyomát, annak a szagát követte, hiszen Alma autójával mentek....
Vajon kiderül mindez holnap? Vagy a kis Valentina élménybeszámolóját fogjuk nézni, amitõl anyukája nyilván szívbajt kap....
10/10
Haversrac 2013 márc. 26. - 16:09:51 10/10
(179/1893)
Mondjuk, ha Almita az elsõ pillantástól fogva belezúgott akkor nincs abba semmi különleges, hogy bútorokat adományozott Jézuskának:)

Ez a Fernando viszont mekkora hülye:D:D:D
7/10
napraforgó 2013 márc. 26. - 16:01:53 7/10
(178/1893)
Na de közben megint eltûnt a kutya!
6/10
suxel 2013 márc. 26. - 16:00:31 6/10
(177/1893)
Na és megvolt az elsõ csók, nesze most már dolgozhatnak együtt! :D :D
7/10
napraforgó 2013 márc. 26. - 08:07:58 7/10
(176/1893)
Talán mert ez a sorozat nem akarja elhitetni, hogy igaz, amiket beleírnak. Ez egy vicces, szórakoztató sorozat, amibe annyi blõdséget zsúfolnak, amennyit csak tudnak.

Hát hol van ma olyan cég, ahol lukas hátú nõi blúzban szaladgál egy férfi, akit kardvirágnak, ibolyának, tubarózsának becéz a fõnöke. És ahol egy férfi ilyen peckes léptekkel, bajszát pödörgetve kajtat a nõi beosztottak után? Hol van olyan kedves fõnök, aki komplett gyerekszobabútort ajándékoz a beosztottjának pár nap ismerettség után?
Gondolom a szereplõk is lubickolnak a szerepeikben, csoda, hogy nem röhögik szét a forgatásokat.
6/10
suxel 2013 márc. 25. - 23:47:38 6/10
(175/1893)
Eltelt 15 rész és olyat mondok, amivel én eddig nem is számoltam volna, de megkedveltem ezt a sorozatot, pedig nem arról vagyok híres, hogy falom a mexikói komédiákat. Elég szellemes, könnyed kis délutáni kikapcsolódásnak megteszi. Biztosan nem lesz ott a "majd megveszek érte" telenovellák között, de én ettõl sokkal rosszabbra számítottam, nem vágódok le rögtön a képernyõ elé, de amikor úgy van és megtehetem, akkor megnézem szívesen. :)
Már pontozni is akartam, mert láttam elõrébb is eredeti részeket és nagyjából tudok ítélni, de még várok vele, mert ez a kezdetektõl elmozdult pozitív irányba felfelé. :)
violet82 2013 márc. 25. - 19:39:37
(174/1893)
Lassan ez lesz a sorozat címe: Amit a nézettség diktál....mert õket csak ez az egy érdekli, ezért rakosgatják, taktikáznak. :S