Petrapetrus 2013 márc. 15. - 09:24:19 Előzmény Haversrac
(113/1893)
Ebbõl is látszik, hogy nem jól tudod. Amirõl te beszélsz az a piña és nem pedig a sima "n"-es szó (más kérdés, hogy a magyar általában hülye és enye nélkül sima "n"-nel írja). A hullámvonalas n a spanyoloknál az ny-nek felel meg. A szó így írva ananászt jelent. Viszont a szó létezik sima n-nel is a spanyoloknál, ez igaz, de ebben az esetben nem a gyümölcsöt jelöli, hanem azt jelenti, hogy "cimpa"... A spanyol gyönyörû nyelv, sokan meg röhögnek miatta a tudatlanságuk miatt, holott az égegyadta világon semmi vicces nincsen benne. Másoknak meg a mi szavaink furcsák, de ezen felesleges fennakadni szerintem...
10/10
Haversrac 2013 márc. 14. - 22:04:27 10/10
(112/1893)
IMDB-n 7.3-as ez a sorozat az azért nem rossz. Mint tudjuk igencsak szigorú pontozás megy azon az oldalon, nagyon sok olyan filmet lehúztak ott pontszámilag, ami nagy kedvencem.
10/10
offtopic
Haversrac 2013 márc. 14. - 19:29:10 10/10
(111/1893)
nekem a Rosendo a kedvencem:D az úgy jól hangzik
6/10
offtopic
suxel 2013 márc. 14. - 18:35:38 6/10
(110/1893)
Én sose tartottam furcsának az Alma nevet, nem én voltam az, tévedés ne essék. :) :)
Megjegyzem még az unisex nevek sem ritkák Mexikóban: Christian lehet fiú vagy lány is, akárcsak a Refugio, vagy a Guadalupe.
7/10
offtopic
napraforgó 2013 márc. 14. - 18:26:10 7/10
(109/1893)
Az amerikaiak névadási szokásai még furcsábbak. Elõszeretettel adják gyermekeiknek a polgárháborús tábornokok vezetéknevét (Lee, Grant), felmenõik családnevét (Carter, Clayton), vagy államok, városok nevét (Dakota, Virginia, Georgia, Savannah), de akár folyók, hegyek nevét (Tenessee Williams), vagy számokat, esetleg a hét napjait (Beckhamék lánya Seven Harper, az elsõ a 7-es, a második egy város ; vagy ott van Tuesday Weld, a sznésznõ, akit ugye kedd-nek hívnak). Ezekhez képest az Alma teljesen normális név.
6/10
suxel 2013 márc. 14. - 18:03:23 6/10
(108/1893)
Ha van valami értelmesebb a neten nézem spanyolul, mert ugye helyi adás, /felirat miért is lenne (bár a TM-nél angol van, de az amúgy is amerikai székhelyû/. :D :D Éjszaka ilyesmikért nem kelek fel, inkább másnap reggel online. :)
6/10
suxel 2013 márc. 14. - 17:55:12 6/10
(107/1893)
Köszönöm, a kedd megvolt, de a közepétõl a szerdai teljesen új volt nekem! :)
10/10
Haversrac 2013 márc. 14. - 16:31:06 10/10
(106/1893)
Én tudom hisz létezik Olimpia név is...meg, ahogy írták elõttem Eperke, Málna is létezik. De akkor is nevetséges:D

Mondjuk a spanyoloknál a pina és egy elfogadott és nem kimondottan szexuális jellegû szó, nálunk más a helyzet:D:D
10/10
Haversrac 2013 márc. 14. - 16:29:25 10/10
(105/1893)
ennyire nem vagyok ezekkel képben. Elõfizetni pedig nem fogok a 20 órásira...elég ez a DIGI csomag, ami van
10/10
Haversrac 2013 márc. 14. - 16:27:33 10/10
(104/1893)
feromonok:D:D:D Jesus kicserélte a lemezeket jájj mi lesz ebbõl:D

szakadok ezen a sorozaton
7/10
napraforgó 2013 márc. 14. - 13:35:49 7/10
(103/1893)
Az Alma név jelentésérõl:
Az Alma az Amal- kezdetû germán nevek (Amalberga, Amalgund) önállósult német becézõje. Ez a névelem valószínûleg az Amal gót királyi család nevébõl való. Az alma latin szó is, aminek jelentése kegyes, tápláló.
Rokon nevek:
Almanda -anda képzõvel képzett alak
Elma: a név alakváltozata, egyúttal a Vilhelma német becézõje
Az 1990-es években az Alma név igen ritka volt, az Elma szórványosan fordult elõ, az Almanda nem volt anyakönyvezhetõ. A 2000-es években egyik sem szerepel a 100 leggyakoribb nõi név között.
Egy másik hely szerint:
Név eredete: magyar-német-latin-angol eredetû név
A név jelentése: alma, erõfeszités a harcban, védelem, tápláló, fölfrissítõ, almai csata
Névnap: július 10
Egy harmadik többféle eredetet és jelentést jelöl meg:
ALMA
1. - germán eredetû; jelentése: erõfeszítés a harcban + védelem;
2. - latin eredetû; jelentése: tápláló, felfrissítõ;
3. - angol eredetû; jelentése: az almai csata nyomán.
A google fordító szerint a lélek szó valóban alma spanyolul.

És még van jó pár lap, amely a jelentését magyarázza, de többet nem néztem meg.
7/10
napraforgó 2013 márc. 14. - 13:25:33 7/10
(102/1893)
Jelentkezik Rogelio ügyvédje, közli, hogy az amerikai kapcsolatukat, Urit lefülelték, börtönben van. Fizetniük kell azért, hogy ne dobja fel õket. A farkasember és a kakaska bátyja megállapodnak, hogy küldenek neki pénzt, amit valami raktárból kell elhozni egy rossz környékrõl. mivel egyikõjük sem akar érte menni, Jesust küldik, azt mondván neki, hogy Rog török szivarokat kapott, azt kell elhoznia. Kap taxira pénzt és Jesus elmegy a raktárba. Ott megkapja a becsomagolt "dohányt", de pechjére a taxiban felejti visszafelé, mert pont akkor telefonál rá Veronicsa, hogy du. 6-kor ott lesznek a lakásán, hogy megvizsgálják, odaengedhetik-e Valentinát. Csucso hosszas telefonálgatás és egy rádióadó segítségével visszaszerzi a csomagot, amit már nagyon kerestek rajta a fivérek.
Rog ezután megbeszéli Almával, hogy mivel ma csütörtök van, a rendes találkanapjuk, a nõ megy most az õ lakására, mivel elõzõ héten Almánál voltak. Eztán Rog megszámolja a pénzt az irodájában, majd elteszi és hazaviszi. Otthon lemegy a pincébe, ahol jó pár bútordarab van letakarva porfogóval. Kihúz egy fiókot valami konyhaszekrényfélébõl és beleteszi. Majd fölmegy a lakásba, várja Almát.
Alma elõtt befut Patricia tökrészegen és megint kelleti magát.
Alma közben hazaviszi Csucsot, aki elmondta neki, hogy a lánya anyját várja. Alma kicsit leskelõdik, tanuja lesz a házaspár megérkezésének, és annak, hogy Chachita lakását mutatják meg nekik, mintha az lenne Jesusé. Távozás elõtt Alma még be akar menni Csucso mosdójába (az igaziba) és akkor látja, hogy nincsenek bútorai. Akkor felajánlja neki a saját régi fölösleges bútorait, amit Rogelio házának pincéjében tárol, mivel nála nincs hely.

Innen gondolom, hogy az elveszett és megkerült pénz most megint Csucsohoz fog kerülni a bútorokkal, ha Alma elviteti a cuccot a lakására.
6/10
suxel 2013 márc. 14. - 12:52:59 6/10
(101/1893)
Még egy megerõsítés! :) No problem! :)
offtopic
Petrapetrus 2013 márc. 14. - 12:30:40
(100/1893)
Ja, most látom, megelõztél. Na mindegy. Én is elmondtam ugyanazt. :P
offtopic
Petrapetrus 2013 márc. 14. - 12:28:48 Előzmény Haversrac
(99/1893)
Miért? Ugyanolyan név, mint a többi... Ráadásul nálunk is létezõ név. Igaz, nem ugyanazt jelenti. Spanyolul az "alma" azt jelenti, hogy "lélek"... Csak mondom...
6/10
suxel 2013 márc. 14. - 12:01:15 6/10 Előzmény Haversrac
(98/1893)
Jah, még annyit, hogy szerintem Fernando Colunga jól megoldja a szerepet, nekem tetszik benne. :D :D Szerencsére nem ripacskodja el, pedig csak egy hajszál kellene a ló túloldalára átesni.
6/10
suxel 2013 márc. 14. - 11:59:12 6/10 Előzmény Haversrac
(97/1893)
Azért nincs ott kevés színész, nehogy azt hidd. A Televisa pl egy nap mindig 5 új novellát vetít, így ha már minimum 5*30 szereplõvel számolunk ez 150. És attól csak sokkal több van, vannak akikkel exkluzív szerzõdés van, és nem mehetnek sehova, õk a nagy nevek, vagy vannak olyanok, akikkel nincs, de idekötõdnek, meg vannak a kicsapongók, össze-vissza, és vannak akik jó nagyokat pihennek 2 sorozat között! :D :D
Erick Elias Második élet címû sorozata a Telemundonál készült, majd onnan jött át a Televisahoz, s már az 5. novelláját forgatja a cégnél. A Telemundo egyébként amerikai székhelyû.
Blanca Soto meg az amerikai Univision csatorna két novellájában szerepelt. Õk megint csak külön vannak, és most igazolt át a Televisahoz, azt nem tudom, hogy egy szerepre, vagy többre. Tehát az Eva Luna, és az Amit a szív diktál még véletlenül sem egy vállalathoz tartozik.
6/10
suxel 2013 márc. 14. - 11:44:01 6/10 Előzmény Haversrac
(96/1893)
A Televisának a 20 órási sávjában ilyen komikus novellák mennek állandóan, csak hát annyira nem szoktak belõle bevásárolni, mert félnek a dél-amerikai humortól, ami annyira nem esik egybe a mienkkel, de tény hogy néha készülnek jobb darabok! Nem igazán váltak be még a humoros sorozatok itthon. Az elbûvölõ szerelem is megbukott, meglátjuk ennek mi lesz a sorsa.
6/10
suxel 2013 márc. 14. - 11:40:10 6/10 Előzmény Haversrac
(95/1893)
Az Alma név használatban van a magyaroknál is. Anno a Szomszédok címû teleregényünkben is volt Alma nevû szereplõ, hétköznapi keresztnév nálunk is, akárcsak a Málna mondjuk! Lehet nem használják sokan, de teljes mértékben elfogadott.
A spanyoloknál az Alma-nak van egyéb jelentése is. Alma = Lélek, pl. ha az mondod az én lelkem, akkor mi alma. Sok beszédes név van a spanyoloknál, ezen kívül!
6/10
suxel 2013 márc. 14. - 11:35:52 6/10 Előzmény napraforgó
(94/1893)
Ez micsoda? Ezt elmagyarázod nekem, mert tegnap sem láttam, éppen úton voltam akkor. Mi ez a pénz és bútor história? Köszi!