9/10
kgyuri0 2009 szept. 21. - 23:55:44 9/10
(6/46)
Hát, ez egészen fantasztikus volt. Sajnos, majdnem elmulasztottam, a prágai színnél kapcsolódtam csak be.
Fantasztikusak a gyerekek,s fantasztikus az ötlet.
Nagyon fontos, hogy sehol sem fordul elõ, hogy pl. gügyögés miatt olyan érzésem lenne, mint ha a tányér alján a villa csikirogna(Ha gyerekek produkálják magukat, ez sokszor elõfordul).

A hazai színjátszás kezdeti, hõsi korszakában lehetett talán igazi virágzása a „romantikus”, ágálós, bombasztikus, lihegõs szinjátszásnak: akkor, talán, KelemenLászló idején így játszhatták volna az Ember tragédiáját(mjdnem 0évelutákmutatták csak be valójábn) Ez felnõttekkel már régen is röhejbe fulladt volna, pláne mostanában.De nem a gyerekek elõadásában, velük ez groteszk és döbbenetes, néha meg-meg merevednek egy-egy Delacroix kép stílusában.

Különben a képi világ is roppant festõi(Bosch, Brueghel, Arcimboldo).

Másik érdekesség a szereplõk mozg(at)ása, egy részt pl. a kép totálba vált, felülrõl látjuk a gyerekeket egy nagy összevisszaságban, mint Arcimboldo jellegzetes potréban összegezõdõ vegetációi, csak éppen engem inkább rángatózó nyüvekbõl álló szintén élõ televényt idézõ dús tenyészetre emlékeztetett, a féregszerû mozgás többször elõjött, elképesztõ hatást gyakorol a gyerekek esetében(nyilván a kontraszt miatt), egy másik mozg(at)ási telitalálat a londoni színben a virágáruslány és két úr ”versenyfutása”.
Sugárzik a gyerekkor jókedve és játékossága, ami a felnõttkori játék(aMadách-i mû) örömét is megalapoza.

A zenérõl s „dalbetétekrõl” hasonlóan áradozhatnék.

Nagyszerû!!
akinom91 2009 szept. 21. - 22:58:35
(5/46)
Tetszik - habár nem nagyon értettem. Magát a mûvet sem igazán...
Eléggé zavaró volt számomra, hogy nem egyértelmû a színek közötti átmenet. Azt meg sajnálom, hogy a falanszter-színt, az eszkimó-színt és az ûri jelenetet nem vették bele...azok a legérdekesebbek, és - szerintem - leglényegesebbek.
Nagyon tetszik a gyermekszínészek ötlete, nem bírom elképzelni, hogy tudták elviselni szegények...és mennyire értették mit játszanak...
Remélem legközelebb érthetõbb lesz számomra minden. :)
Ymel 2009 márc. 15. - 08:38:30 Előzmény eroberter
(4/46)
Haj,megmondjam, hol lattam a filmet? Hanoiban a Cinematheque-ban. Egy hazipeldanyuk van.
eroberter 2008 júl. 05. - 21:59:51
(3/46)
Honnan lehetne megszerezni? Tévében csak régen adták. Kár, hogy nem vettem fel anno...
10/10
Redfield 2008 máj. 20. - 10:58:17 10/10
(2/46)
10/10
Redfield 2008 máj. 20. - 10:28:55 10/10
(1/46)
Talán az ilyesféle film a legritkább a Magyar termésbõl. Ez egy 1984-es darab, ami megbabonázó, szürreális képiekkel, zavarbaejtõ módon: 8 és 12 év közötti gyerekekkel adaptálja, minimális költségvetéssel Az ember tragédiáját. A színészek... tényleg gyerekek. És remekül csinálják! Az egyik legfurcsább Magyar film, amit láttam, még ha egy-két színt ki is hagytak belõle. Nagyon ajánlom a mélyebb alkotások kedvelõinek, más úgyis kikapcsolná azonnal, vagy csak végigröhögné.