Téma: Anna

vackor 2006 aug. 17. - 11:22:20
(243/543)
Köszönöm szépen a segítségeteket és az információkat, így már sokkal tisztábban látok!

Azt nem lehet tudni véletlenül, hogy ha õsszel kiadják DVD-n, az mennyibe fog kerülni kb.?
fibe 2006 aug. 16. - 17:29:11
(242/543)
Kedves Vackor!
Az ötödik rész eleje az, amikor Anne megjött a hajóval, és látta, hogy mi történt Zöld Orommal. Anne Diane-éknál szállt meg. Diane hazahívjt Gilbertet. Gilbert megvette Zöld Ormot, el is kezdték felújítani. Amikor Fred (Diane férje) elment katonának, akkor Gilbert is úgy döntött, hogy beáll a seregbe. Viszont még az utazása elõtt összeházasodtak.
Ha jól emlékszek, akkor még az ötödik részben Anne Gilbert után ment Európába. Ott találkozott Jack-kel, akinek a nõjére és a gyerekére vigyáznia kellett. Az egyik táborban pedig Fredet találta meg, aki épp haldoklott (majd a kezét le is kellett vágni). A nõ, ha jól emlékszek Cecile-nek hívták, meghalt. Anne pedig Londonba ment a gyerekkel és Freddel.
Ezután jön a hatodik (utolsó) rész. Anne elkezdett Londonban dolgozni. (Ott ismerkedett meg azzal a nõvel, aki Jack barátja volt, és õ mondta, hogy hová kell Dominikot vinnie.) Anne elvitte Dominikot Belgiumba, cserébe Jack segített neki megkeresni Gilbertet, akivel végül Németországban találkoztak. Hazafelé a vonatúton lõtték le Jack-et. Pontosan nem tudni, hogy ki tette és miért.
Aztán otthon örökbefogadták Dominikot, felújították Zöld Ormot, de nem õk költöztek be, hanem odaadták Diane-éknak.
Nagyjából ennyi az utolsó két rész története.
hallatlan 2006 aug. 16. - 14:29:59
(241/543)
bár az utolsó 2 részt régen láttam, de:
ha jól emlékszem, akkor az 5. részben esküdtek.
A 6. rész vége, az, hogy Gilbertet megtalálja Anne valahol Európában, talán Németországban, és segítséggel visszatérnek a Szigetre. Dominicot, a fickó fiát, aki segít Anne-nek örökbefogadják, mivel a fickó meghalt.

Marilla a Váratlan utazások egyik részében halt meg.
Zöld Ormot eladták régebben, asszem, de Gilbert visszavásárolja.
Ha megmondod, hogy hogy hívják a fickót, akit leszúrtak, akkor talán eszembe jut, hogy miért szúrták le.
vackor 2006 aug. 16. - 09:37:10
(240/543)
Sziasztok!

Megköszönném szépen, ha tudnátok segíteni. Információra volna szükségem.
Kedvencem ez a sorozat, ám amikor a tévében adták, akkor csak a folyamatosan ismételt 4 részt volt szerencsém láthatni, a késõbbi (azt hiszem) kettõt talán azért nem, mert 2000-ben készültek.

A teljes, 6 részes sorozat kisujjból ismerõihez fordulnék:

Tegnap láttam a szerintem utolsó részt. A 4 ismert rész ott fejezõdött be számomra, hogy a hídon egymásnak ígérkeztek Anne és Gil. A tegnapi rész elején Anne megjött valahonnan hajóval, és a Zöld Ormot kidõl-bedõlt kerítéssel találta, és már egy másik család lakott benne. Ebben a részben lesz csak az esküvõjük, és ebben élik át együtt az Elsõ Világháború borzalmait.

Ugye ez az utolsó rész? Ugye egy rész akkor kimaradt, amit nem láttam még? Mi történt Marillával? Hogy került a Zöld Oromba az a másik család? A végén a vonaton azt a fickót miért szúrták le? Mert azt nem értettem, bár igaz, hogy angol változatot láttam, és a gyors beszédet nemigen értem.

Köszi szépen elõre is, ha tudtok válaszolni!
Gitta7 2006 aug. 14. - 18:37:19
(239/543)
Szió!Légyszi írj mail-t,hogy mi a hiba! 1.greengables@gmail.hu
És ne haragudj a kellemetlenségért,remélem tudok segíteni!
Gitta7 2006 aug. 02. - 14:59:39
(238/543)
Kedves Anne Shirley Rajongók!
Az oldal ezentúl a <a target="_blank" href="http://www.anneshirley.hu" title="www.anneshirley.hu">www.anneshirley.hu</a>
cím alatt is elérhetõ. Érdemes többször is benézni,mert folyamatos bõvítés,fejlesztés alatt áll.
Várlak Titeket!
Gitta
Acica 2006 aug. 01. - 19:06:35
(237/543)
Ja bocs!

Nem a Klára adta meg a honlapcímet, hanem Míra...
Acica 2006 júl. 31. - 20:27:09
(236/543)
Sziasztok!

Tök jó, hogy elõhoztad, Ninimusa ezt a Tennyson-verset, a Klára által megadott honlapról kinyomtattam, és most az angoltanárom segítségével majd megpróbálom lefordítani, egyébként jó hosszú, szó se róla, de hangosan olvasva olyan szép dallamos... Azt hiszem azután a két sor után, hogy Míg titkos hang súg átkokat / Néki, hogyha ottmarad, hol Camelotra lát, szóval ezután jön valami ilyesmi:

De súghatnak már õneki,
Hálóját csak lengeti,
És fontolóra sem veszi Shalotnak asszonyát.

A verset olvasva eszembe jutott egy nagyon kacagtató rész az Anne válaszúton-ból, de mivel szeretném szó szerint idézni, most nem írom le (munkahelyemen vagyok, így nem tudok utánanézni), de legközelebb leírom Nektek, hogy jó kedvre derüljetek. :-)))

Dorinaa!
Köszöntünk a Rokonlelkek táborában!
Tök jó, hogy megvan Neked a DVD. Videóról digitalizáltad? Vagy eredeti nyelven van meg? Már nagyon várjuk a magyar megjelenést, állítólag õsszel kiadják!!!!!!! Borítóról nemnagyon tudok, de az avonlea.hu-n, vagy a greengables.hu-n lehet találni talán... Na mennem kell, puszilok mindenkit.
dorinaa 2006 júl. 27. - 07:26:21
(235/543)
Sziasztok
Én is nagyon szeretem ezt a filmet..a kedvencem...nem hittem volna h ennyien gondolják még így:D örülök ennek
Lenne egy kérdésem...A DVD borítóját nem tudjátok honnan lehet letölteni,mert nekem megvan dvd-én de borítót is szeretnék hozzá..elõre is nagyon köszönöm
hallatlan 2006 júl. 26. - 09:49:49
(234/543)
a link az eredeti szöveg... (lefelejtettem)
hallatlan 2006 júl. 26. - 09:45:49
(233/543)
Magyarra nem lett lefordítva még (mûfordító által). Tennyson verseket ugyan fordítottak, (asszem Szabó Lõrinc...) de ez valahogy kimaradt nagy bánatomra.
Valószínû, hogy csak a filmhez fordították azokat a részeket, amik szerepelnek benne.
Ha tudsz angolul, érdemes elolvasni <a target="_blank" href="http://charon.sfsu.edu/TENNYSON/TENNLADY.HTML" title="http://charon.sfsu.edu/TENNYSON/TENNLADY.HTML">charon.sfsu.edu</a>
Ninimusa 2006 júl. 26. - 09:05:36
(232/543)
Éjre éj és napra nap

Egy bûvös hálót rázogat,

Mint titkos hang, zúg átkokat

Néki, hogyha ott marad,

Hol Camelotra lát.

De mikoron az éj leszáll

Messzi sodorta már az ár;

Hol zeng, zsibong a mély sötét

Hallani végsõ énekét,

Shalotnak asszonyát.

vagy vmi ilyesmi...nincs meg vkinek a tejles vers?
Ninimusa 2006 júl. 26. - 08:59:09
(231/543)
húúú nagyon várom már,h újra hallhassam és láthassam Shalott asszonyát:)
Somlyo111 2006 júl. 24. - 15:43:58
(230/543)
Az Anne megvehetõ DVD-n ,de megrendelheted a <a target="_blank" href="http://www.avonlea.hu-n" title="www.avonlea.hu-n">www.avonlea.hu-n</a> is.
hallatlan 2006 júl. 24. - 09:54:19 Előzmény Acica
(229/543)
Sziasztok!
Én elõször angolul olvastam az elsõ részt, és valóban, mivel már kívülrõl fújtam a szöveget, ezért sokkal könnyebb volt megérteni és tanulni belõle... Egyébként, aki tud angolul, annak ajánlom.
A DVD-re már én is rá vagyok kattanva, és borzasztóan várom, fõleg amiatt, hogy eredetiben, angolul is meg tudjam nézni. Kisfalvy Krisztina fantasztikus volt benne, és kíváncsi vagyok arra, Megan hangjára és játékára együtt.
(Vannak olyan színészek, -pl. A szerelem hálójában-Meg Ryan, magyarhangja Györgyi Anna, -amikor a színész fantasztikusan játszik, ám a magyarhang játéka teszi a filmet tökéletessé. Nekem sokkal jobban tetszett a GYA hangjátékával...)
aralk1 2006 júl. 22. - 06:08:33
(228/543)
Kedves Ninimusa! Üdv a rokonlelkek között!
IGEN! Hamarosan megjelenik az Anne DVD-n. Ha minden igaz, akkor õsszel már meg is lesz.
Adok két web-oldal címet, ezeken mindig aktuális információkat olvashatsz.
<a target="_blank" href="http://www.avonlea.hu" title="www.avonlea.hu">www.avonlea.hu</a> (ez tulajdonképpen egy Váratlan Utazás oldal, és a srác, aki csinálja valamilyen módon benne van az Anne DVD-ben is)
<a target="_blank" href="http://www.greengables.hu" title="www.greengables.hu">www.greengables.hu</a> (ez egy magyar Anne oldal, bár még csak készülõben van, de azért it is hozzá lehet jutni értékes információkhoz)
Egyébként itt az oldalon mindannian nagyon várjuk már a DVD-t!
Ninimusa 2006 júl. 21. - 19:12:05
(227/543)
Sziasztok!!
Meg tudná nekem mondani valaki,hogy megvásárolható lesz-e valamikor az Anne dvd-n?
Acica 2006 júl. 21. - 13:33:39
(226/543)
Sziasztok!

Örülök, hogy írtatok. Réka, kérdésedre válaszolva, szept.2-án lesz az esküvõ, az még majdnem nyár, de mégsem ez a rothasztó kánikula, ja meg nem akartuk a bátyámékéhoz olyan közel tenni. Korfu, az tényleg szép lehet, nem túl kopár? Mi Tunéziába tervezzük a nászutat, még sosem voltunk együtt külföldön, és kipróbáljuk így a repülést is, meg a párom nagyon vonzódik az arab világhoz, és én is kíváncsi vagyok... A könyvet angolul ha jól emlékszek a Váci utcán vettem egy idegennyelvi könyvesboltba.
Klári! Gratulálok a férjednek! Most akkor dolgozik, vagy eddig is dolgozott? Bocs, lehet hogy már írtad, csak az agyam kissé lyukas :-)))
Na mennem kell, puszi mindenkinek, és írjatok!!!
aralk1 2006 júl. 20. - 07:47:07
(225/543)
Sziasztok!
Tényleg kicsit elcsendesült a Fórum.
Az igazat megvallva én átváltottam a <a target="_blank" href="http://www.greengables.hu-ra" title="www.greengables.hu-ra">www.greengables.hu-ra</a>, inkább ott olvagattam a fórumot.

Vackor!
Válaszoltam neked az e-mailre, bár nem túl jó a válasz!

Acica!
Köszönöm a kérdésed. A párom levizsgázott, most már õ is diplomás ember.
Sok sikert az eskövõhöz. Nálunk is eskövõ idõszak van mostanábaní. 3 héten belül két eskövõ/lagzi.

Kolibri!
Mi 3 évvel ezelõtt voltunk Korfun. Nekünk is nagyon tetszett, de sajnos nagyon sok volt a turista.

Mindenkinek jó nyarat!
kolibri 2006 júl. 18. - 20:02:31
(224/543)
Sziasztok!
Tényleg eltûnt mindenki! Én is... Mostanában rengeteg munkám van, meg közben szabin is voltam. Korfun voltunk 8 napig. Gyönyörû szép hely! Érdemes megnézni.
Izgulsz már az esküvõ miatt? Hogyhogy szeptemberben lesz? Nem akartad volna inkább nyáron? :-)
Hol tudtad angolul megvenni a könyvet?
Jó, hogy felráztál kicsit minket, mert én is többször jártam itt, csak nem írtam, mert nem volt sok idõm. Jó lenne, ha újra beindulna a "forgalom"! :-) Szóval írjatok ti is! Puszi