Téma: Anna

Acica 2006 márc. 28. - 13:51:13
(123/543)
Úgy látom egyébként, hogy nemcsak a nevünk köt össze, hanem az írás is. Kb. 7-8 éves lehettem, amikor meséket kezdtem írni, ilyen apró kis novellákat, amelyeknek a kedvenc babáim voltak a szereplõi. A bátyámmal sokat játszottunk ezekkel a babákkal, plüssállatokkal, és kitaláltuk, hogy leírjuk, amit eljátszunk. Ha ma elõveszem ezeket, nagyokat nevetek én is, annyira idétlenek és abszurdak. Nem tudom emlékszik-e valaki közületek a Bucó, Szetti, Tacsi címû képregénysorozatra? Imádtam, és egy-két novellám erõsen építkezik belõlük.
:-)))
Kb. 15 lehettem, amikor elkezdtem regényt írni, de csak 40-50 oldalig jutottam, és hát az pedig az Anne-re hasonlít egy kicsit, legalábbis annyiban, hogy fõszereplõje, Eliza Janson Anne-hez hasonlóan árva, és romantikus lélek. Remélem, egyszer még folytatom, vagy újrakezdem immáron 25 éves fejjel...
Acica 2006 márc. 28. - 13:23:10
(122/543)
Sziasztok Rokonlelkek!

Jaj, bocsi, de régen jelentkeztem!!! Most olvasgattam el a hozzászólásokat, jó sok idõbe tellett. Sajnos nekem otthon nics netem, csak a munkahelyrõl tudok írni, ez nem mindig jön össze..., néha dolgozni is kell :-))))
Szóval egy-két írásra reagálva. Én is láttam a Gésát, és nagyon tetszett, szinte mozdulatlanul ültem végig, annyira lekötött, még patogatott kukoricát is elfelejtettem enni közben :-)))) A Narniát is láttam, és az is tetszett, fantasztikus mesevilág az egész, és ezért ragadott meg...

Rockdoll, kedves névrokonom!

Ez tök fantasztikus, hogy regényt írsz! Hány éves is vagy? Amit eddig leírtál nagyon tetszett, és kíváncsi lettem, mi lesz a két lánnyal, és azzal, aki marad a faluban. Szóval ha van idõd, kedved, írd le feltétlen a folytatást!!! Apró kritikai jó tanács, ha megengeded: Szerintem ne csak a beszédjük által jellemezd a szereplõket, hanem leírás formájában is, de ez tudom, csak apróság.
Rockdoll 2006 márc. 27. - 18:56:24
(121/543)
u.i:Kolibri! Igen ,rengeteg befejezetlen regényem van.A barátnõim olvassák el...azt mondják,hogy jók,meg a kereszt szüleimnek,nagyimnak,papámnak,anyámnak mutogatom.Csak az idegesíti õket,hogy mindig újat kezdek,de ezt befejezem.Van egy olyan regényem ami 90%-ig kész,arra azt mondták,hogy iszonyú tehetséges vok,és,hogy küldjem be hátha kiadják...de ha nem akkor nem látom viszont.Szval nem tom mi legyen.Félek,hogy hiába írogatom õket,tök fölöslegesen...=( Kéne vki aki "felkarolna"...
Az elsõ regényemet 7 évesen írtam....ma csak röhögök rajta=)))
Na puszi!
Rockdoll 2006 márc. 27. - 18:45:04
(120/543)
Hali,
köszi a véleményeket.Ha vmit nem jól írtam,szó felcsere stb az azért van mert nem olyan jó így írni a regényeket.De amúgy bármilyen "kritikát"szívesen fogadok!!Várom a véleményeket!És majd még írok.Ok?
Míra!Végre hallani felõled!=)Most bekell pótolnod hogy sokáig nem írtál!!!=)))
Mindenkinek cupp!!!!!!:-)
hallatlan 2006 márc. 27. - 18:37:46
(119/543)
Hello!

Khm...Szóval alig nem írok..., és máris ennyire megduzzad a hozzászólások száma... Örülök.
Annak is örülök, hogy új tagot került közénk...

Rockdoll!

Nekem tetszik a mûved és szerintem folytasd.
Ha nem haragszol, írnék némi tanácsot, amint tüzetesebben áttanulmányozom...

Üdv. Míra
kolibri 2006 márc. 27. - 18:34:08
(118/543)
Kedves Ági!
Tetszett az írásod! Szerintem van hozzá tehetséged! :)) Írtál már mást is? Mutattad már valakinek? Sok sikert és kitartást hozzá! Nem könnyû szakma! :) Talán majd egyszer a te megfilmesített regényedhez írunk véleményt a fórumban! :)))
Rockdoll 2006 márc. 27. - 15:45:45
(117/543)
Hûû,de fáj a kezem...most egyenlõre ennyi,de ha jó akkor szívesen folytatom.Szerintetek milyen????
puszi:Ági
Rockdoll 2006 márc. 27. - 15:44:09
(116/543)
-De attól még nem rossz....kérsz almát?Nem bírom megenni!-Kate Christin szájába nyomta a megrágcsált almát.
-Köfi...-nyammogta Christin és tete hozzá miután lenyelte a falatot:
-De itt nem is lehetek író vagy színész!
-Ezt hogy érted?
-Úgy hogy Montpelierben senki sem lehet elismert....-vonta meg a vállát Christin.
-Én szeretek itt élni,csöndes,nyugodt,szép...
-Tele van öreg asszonyokkal!-vágott a szavába Christin.
-De írhatnál a tájól például,mert az fennséges,és neked való,romantikus!-nevetett Kate.
-Látom nen érted....különben is ,ki akar unalmas tájleírást olvasni!-Christin felállt és odament az ablakhoz.Úgy bámult ki mintha valaki kintrõl megmondaná a választ.Úgy is lett...Egy lovaskocsi gördûlt be az udvarra.
-Kate!Nézd,valaki jött hozzánk!-Kate is odaszaladt.A kocsiból egy idõs hölgy szállt ki,szép csinos kalappal és elegáns ruhával.
-Margaret nagynéni!-kiálltott a kát lány és leszaladt lépcsõn.Lent már Miss Hooper nagyban ölelgette az idõs hölgyet.Margaret megpillantotta a két lányt.
-Christin szépségem,Kate drágaságom!-megölelte õket.
-Mi járatban a néni?-kérdezta Kate.Margaret csalfán elmosolyodott.
Hát,fantasztikus lehetõséget kínálok a hármotok közül kettõtöknek,...jut eszembe,Nina hol van?
-Az udvarlójával!-nevetett a két lány.
-Nahát!-ámuldozott a nagynéni.
-Kedveskéim,menjünk be,ott beszéljünk!-terelgette be a kis csapatot Miss Hooper.Leültek a konyhában és Margaret folytatta.
-Amint említettem csak kettõtöknek adatik a lehetõség.Ketten eljöhettek velem a New Yorki villámba,elég nagyok vagytok már,induljon el a karrieretek.Én idõs vagyok,nem jó ott abban a nagy házban egyedül...-a két lány szeme felcsillant.
-New York!!!-kiáltotta Christin.Mintha álma vált volna valóra.Miss Hooper megköszörûlte a torkát.
-Nem is tudom,nem való nektek New York!-ingatta a fejét.Margaret a védelmébe vette a lányokat.
-Ugyan Mary drágám,ha azt akarod,hogy a lányaid boldogúljanak akkor engedd õket,felnõtek már,ebben a porfészek kis faluban semmire sem mennének!-Miss Hooper ezt egy kicsit zokon vette.Elfintorodott,nem tudott beletörõdni,hogy lányai itt hagyják.
-Engedd õket...-mondta Margaret.
-Kérlek édesanyám!-tette össze a kezét Kate.
-Végülis csak két lányodat viszem,mivel Ninának udvarlója van feltételezem,hogy õ marad ,egy darabig veled.Miss Hooper elmosolyodott.
-Rendben..."
Rockdoll 2006 márc. 27. - 15:17:13
(115/543)
a fiatal fiúk dolgoznak az apjukkal.Szalmaszállal a szájába bámulta õket,azok meg fütyültek neki,úgy kellet Ninát onnan elrángatnia Katenek ,hogy vacsora.
Christin a legkisebb volt,õ író vagy színésznõ akart lenni.Az öreg nénik mondták is a magukét.
-A legkisebbik Hooper leány,milyen feslett...,ha még élne a jó öreg Mr Hooper....és ez így ment,de Christin csak álmodozott tovább,írta a regényeit,és tudta:egyszer híres lesz.
A nagy faajtó egyszercsak kicsapódott és Nina viharzott el.Miss Hooper utána kiáltott
-Nina,édesem!Hova mész?
-Az udvarlómmal megyek lovagolni!
-Van udvarlód?-Miss Hooper nem gondolta,hogy megéli ezt a napot.
-Aztán siess haza,sötétedédig gyere haza kincsem!
-Úgy lesz anyám!-Nina könnyedén homlokon csókolta édesanyját és elrohant.Aztán az ajtó újra kicsapódott,most Kate lépett ki rajta.
-A kis tolvaj!-kiáltotta.
-Mi baj Kate?-kérdezte Miss Hooper.
-Megmondtam Ninának,hogy nem veheti fel a kalapom,de õ csak azért is elment vele az "udvarlójához"!-az udvarlója szót külön kihangsúlyozta.Miss Hooper sóhajtott.Kate meg visszament a pamlagra olvasni.Becsukta az ajtót és leheveredett,beleharapott egy almába.Izgatottan olvasta a könyvet,már csak egy oldal volt hátra.Eltelt három perc és összecsukta az irományt.Az emeletrõl halk zongoraszó hallatszott.Kate felpattant és felment az emeletre.Christin zongorázott.Kate letette a zongorára a "könyvet"
-Na,milyen?-kérdezte Christin.
-Én realista vagyok,kissé túl romantikus!-Christin sértõdötten sóhajtott egyet majd megszólalt.
-Jól van na,én ilyen vagyok.
Rockdoll 2006 márc. 27. - 15:01:20
(114/543)
Nem bírok magammal:
"A nap magasan járt az égen.Nyár dereka volt, sugarai beragyogták a tisztást,mezõt,a szalma kupacokat és a kis házat.A ház tornácán egy hintaszék pihent,de nem sokáig.Miss Hooper végzett a mosogatással és fáradtan rogyott le a székbe.Gondterhelt volt és megviselt,hiszen három leányát egyedül nevelte.Sok baj nem volt velük,mind a három kezdett felnõni már.Miss Hooper elmosolyodott."ó,milyen régen volt mikor megszülettek!"A három lány teljesen más természetû volt.A legidõsebb Kate,tanárnõ akart lenni,folyton olvasott és tanult.
Nina,a közésõ vad temészetû volt,nem érdekelték a csecsebecsék,flancos ruhák,inkább a lovak,és szerette figyelni amint
Rockdoll 2006 márc. 27. - 14:51:28
(113/543)
Hali,
szét unom az agyam!Beteg vok,itthon döglök,még holnap is...Fõleg a délutánok uncsik.Lehet,hogy elkezdem nektek beírni a regényem...vagy naon perverz lenne?
Rockdoll 2006 márc. 27. - 13:42:01
(112/543)
Üdv mindenkinek!
Kadamka1,ha szeretnél csatlakozni a fórumunkba,csak nyugodtan...,mert mi bõvülünk...(bár Míra már rég írt!!!Nem Klári?)szval mindenrõl írogatunk és nem SZAROKRÓL,kikérjük magunknak...na ez a fórum Annerõl szól.Sztem nézd meg a filmet,hogy érts mirõl dumálunk,ha láttad már az jó.=)Légyszi írj magadról vmit,ha akarod!=)
Klári!Please, rakd fel azt a videót amikor Anne szaval!!!!Ha nem megy nem baj!!=)
Puszi!!!!!!!!!!!
aralk1 2006 márc. 27. - 13:20:10
(111/543)
Kedves kadamka1!

Elsõ megnyilánulásod a Fórumunkban ugyan nem volt túl kedves, de azért válaszolok neked!

Igazából én semmi különöset nem csináltam, csak letöltöttem az Internetrõl egy pár ilyen rövid videót (*.gif formában), és képként a hozzászólásom mellé tettem.

Hát ennyi, semmi varázslat...

Egyébként itt egy másik videó is.
Akik ismerik a filmet azok tudják mirõl van szó: Gilbert meglesi Annet és Dianat a hídnál.
aralk1 2006 márc. 27. - 11:00:34
(110/543)
Anne arca a Rolling sütõpor-pályázat megnyerése után...
aralk1 2006 márc. 27. - 10:59:49
(109/543)
Katleen Brooke csinos frizurával...
aralk1 2006 márc. 27. - 10:59:09
(108/543)
A két emberevõ Grizzly medve...
aralk1 2006 márc. 27. - 10:58:36
(107/543)
Íme néhány újabb kép.

Az elsõ: A puffos ujj...
aralk1 2006 márc. 26. - 19:47:52
(106/543)
Rockdoll!
Ez nem semmi... én biztosan nem tunék regényt írni.
Majd tájékoztass minket, hogy hogy haladsz!
Rockdoll 2006 márc. 26. - 19:25:52
(105/543)
élni,és elindulhatna a karrierjük.Christin és Kate megy...Nina marad mert neki akadt egy udvarlója.Itt jönnek a falusi lányoknak a kalandok,bajok...stb,udvarlók...
Szerintetek milyen????
Puszi!
Rockdoll 2006 márc. 26. - 19:22:08
(104/543)
Halihó!
Képzeljétek,elkeztem írni egy regényt.Arról szól,hogy három teljesen más lánynak meghal az édesapja és az anyuka neveli a 3 lányt.1900-at írunk.A 3 lánynak más más természete van,a legidõsebb lány:Kate realista és mindig csak tanul,olvas,tanárnõ akar lenni. A középsõ Nina õ vad és lovagol,és zárkózott. A legkisebb,õt a az öreg nénik a kicsiny angol faluban "feslett"életûnek tartják,mert Christin író akar lenni vagy színésznõ.Romantikus lélek,kissé Anne.Szval élik a kis faluban az életüket a Hooper család:anyuka,Kate,Nina,Christin...uncsin míg 1szercsak megérkezik a milliomos idõs nagynéni Margaret,hogy a 3lányból kettõnek páratlan lehetõséget kínál:"2-en költözzeneka New Yorki villájába,mert N.Y-ban megtudnának